Do lázeňského městečka Džbery přijíždějí na letní prázdniny nejen stálí hosté, jako pan rada Dyndera s energickou manželkou a dvěma pohlednými dcerami Alenou a Věrou, kteří se jako vždy ubytují ve vyhlášeném hostinci "U kamenného stolu", ale také mladí inženýři Tomáš a Spytihněv, synovci záletné paní hostinské Boženy Tatrmužové, která utekla manželovi se světáckým kočovným hercem Benem Mertensem. Zničený Šimon Tatrmuž se zamkne v pokoji a odmítá ho opustit. Zdá se, že letošní sezóna se v hostinci příliš nevydaří, a nespokojení hosté se odstěhují. Situace sice využijí Tomáš a Spytihněv, kteří se ujmou správy hostince, aby si získali pozornost dcer pana rady, ale příliš se jim nedaří. Zpočátku se nemohou dohodnout, kdo bude komu nadřízeným, ale pak se domluví, že se budou po týdnu střídat ve funkcích šéfa a vrchního číšníka. Mnohem horší je, že spolu už léta nemluví, protože se kdysi pohádali kvůli skleněné kuličce. Neustále spolu vedou tichý boj, který jsou ochotni přerušit, jen když bojují o přízeň dívek s konkurencí. Není divu, že hostinec příliš neprosperuje. Když už se zdá, že hůř být nemůže, rozhodnou se Dynderovi zakročit. Zatímco pan rada se pokouší zahnat Tatrmužův smutek, paní radová se vypraví za hostinskou, aby ji přesvědčila k návratu. (TV Nova)

Holly_Molly

Prvorepublikovej náhled mezi tehdejší snobárnu, protkanej na tu dobu typickym humorem i manýry paniček a boháčů a slepenej zápletkou, která stojí na tématu "nevěsty na útěku" (čemuž je věnovaných asi tak 10 minut filmu) a především špičkování dvou bratrů inženýrů a vlastně všech jejich společných scén :-) ()

PORTER44

Průměrná komedie s příběhem o rodině která provozuje hostinec ,když hostinkého opustí manželka a on nemá o nic zájem převezmou hostinec jeho synovci mladíci (Hrušínský,Beneš) kteří spolu nemluví a dělají si naschvály dokud se neobjeví dvojce slečen do kterých se zamilují.Skvělé herecké obsazení ale chybí vtipnější scény. ()

Kateeerina

Co znamená ten něčí významný pohled? Co se chce ode mne? Ten významný pohled něčí znamená - celičká jste krásná, dívko jednoho. Ono se to nemyslí vážně. Ono se jen tak žertuje s nezkušeným děvčetem...Není se jako ti druzí... je se jiný!!! ()

mikroslar

Překvapivě svižná a nápaditá situační komedie. Předlohu Karla Poláčka jsem sice nečetl, ale nejspíše byla čtivá a originální stejně, jako Vávrův scénář. Výborně napsané dialogy s jistou mírou chtěné a cílené nadsázky daleko převyšují většinou schématické dialogy prvorepublikových komedií. Situace jsou opravdu situacemi, vtipy jsou opravdu vtipné, zvraty nejen logické, ale i motivované. Herci pochopili správně míru nadsázky a režisér je dokázal udržet na uzdě tak, že nikdo z nich z dané linie nevybočuje a ani nepřevyšuje ostatní, což je u situační komedie, ve které jde především o souhru nesmírně důležité. Tato komedie (spolu s Fričovou Pytlákovou schovankou , která vznikla jen o rok později naznačuje nejen to, z čeho možná bude čerpat česká filmová komedie 60 tet, ale i to, kam by se mohla komedie vyvíjet, kdyby ji nepřeválcovaly budoucí Hudby z Marsu, Andělé na horách a jiné angažované taškařice. ()