Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

Tayen

Bylo mi šest, když jsem na něj viděla ukázku před pásmem pohádek pro děti, na které nás vzala škola, a byla jsem tak stržena, že jsem dokázala něco nemyslitelného: donutit rodiče, aby mě na něj po mé večerce vzali do místního obecního kina. S odsupem času si ale uvědomuji, co filmaři provedli s původní předlohou, protože povídka od Edgara Wallace nám představuje obrovitou, zlou a frustrovanou bestii, která s tvorem v tomto filmu, jehož smrt nakonec hlavní hrdinové oplakávají, nemá pranic společného. Přesto všechno je to právě verze z roku 1976, která ve mně zanechala největší dojem. Nebudu hanit efekty, ačkoliv na tehdejší dobu byly výborné, nelze srovnávat s nejnovější Jacksonovou verzí. Tento King Kong pro mě přes všechnu naivitu a prznění předlohy zůstane nejděsivějším, možná i proto, že se odehrává v moderní době bez pohádkových kulis NY třicátých let, tudíž pro mě více fantazijním světě a Kong se tady vzpřímenou chůzí spíš podobá člověku než opici. Peter Jackson svou bestii zbavil veškeré hrůznosti a tajemna a všechno potopil pod plačtivosti, vrstvami bitev s jinými monstry a na Konga, jakoby se zapomnělo. Hold, co fungovalo ve 30. letech, nemusí fungovat v současnosti. Navíc Jacksonova Ann Darow je nesympatická, nezajímavá a naprosto hloupoučká - klidně by si mohla střihnout jednu z těch předobrých dívčin v Troškových pohádkách. Nebudu zastírat, že za mé vysoké hodnocení nemá vliv velká sentimentalita, ale King Kong (1976) je jedním z těch filmů, které ve mně probudili lásku k příběhům. ()

blackrain

Obrovitá opice se zamiluje do krásné mladé ženy (Jessica Lange). Prvně jsem film viděla v kině ve Štěchovicích, kdy nás rodiče propašovali v autě dovnitř areálu. Pomatuju si tu atmosféru. Všichni seděli a upřeně sledovali plátno. ()

kaylin

„King Kong“ z roku 1976 je dobrý, ve smyslu průměrný. Herecky je to zajímavé, ale postupně zjišťujete, že se to dá jen těžko snést. Scénář je místy hodně chabý a film je zbytečně moc roztahaný, takže se z něj vytrácí napětí. Finále kraluje, ale čeká se na něj příliš dlouho, některé scény jsou opravdu úplně zbytečné. Ten zajímavý nádech, který to mělo v mém dětském věku, se vytratil. Bohužel, některé filmy prostě stárnou. ()

movieband

Můj první film s King Kongem ze, kterého jsem byl jako malý uplně mimo.Dyž se na to ale dívám teď tak mě to zas tak neuchvacuje a neoslovuje.3* a 65% ()

topi

První verze King Konga, kterou jsem viděl, tenkrát jsme na tom byli se školou a už tenkrát se mě film moc líbil. Trošku se liší podle původní verzi, co se týče hlavní hrdinky, ale jinak je to klasický příběh o " Krásce a Zvířeti ". Parádní složkou k filmu je hudba, o kterou se postaral John Barry. Ta je fakt perfektní! ()

raimi

Jak mně se ten film kdysi líbil, a kolikrát já ho jako děcko viděl... ale to už je všechno bohužel pryč. ()

Damiel

Oproti originálnímu filmu z roku 1933 je o dost slabší. Atmosféra 70. let jednak není tak působivá, děj je rozvleklejší a hlavně to působí jako napůl milostná selanka mezi ženou a opicí. Zatímco ve verzi 1933 byl Kong bestie bez smilování a Ann z něj měla až do konce hrůzu, Dwan se do něj zamiluje a nejradši by s ním odešla. Repete provedl i Peter Jackson... ()

d-fens

vyzdvihol by som najmä úvodných70-80 min, ktorým dominuje krásna výprava (ostrov Kauai na Havaji), príroda (myslím celkovo, aj so sexy debutantkou Jessicou Lange ;), vydarené kulisy a okultná atmosféra v pevnosti domorodcov, + samozrejme nastolenie základnej línie príbehu o "kráske a zvierati", o tragédii nenaplniteľnej lásky..... ďalšie dve verzie som zatial (jan2011) nevidel, ale predpokladám že u tej prvej bude hodnotenia zdvíhať "úcta ku klasike", a u tej Jacksonovej zase nadšenie z počítačových efektov - možnosti ktorých samozrejme filmári v roku 1976 ešte nemali .... a len taká pikoška o tržbách (podľa údajov od užívateľa T2): King Kong (1976) zarobil 3,8 násobok, a King Kong (2005) iba 2,7 násobok vstupných nákladov :) (čo však môže iba dokazovať postupnú "devastáciu Hollywoodu" pirátskym sťahovaním filmov z internetu :)) ()

Eldrick

Nejromantičtější zoofilní porno, jaký jsem kdy viděl. Tehdy ještě kost, Jessica Lange celou dobu řeší dilema mezi dvěma opičáky, Jeffem Bridgesem a King Kongem. Jelikož jsme v 70. letech, tak ten zarostlejší samozřejmě vyhraje. ()

BoredSeal

Jo, tohle byla za komunistů klasika. Podívejte se, jak se dělaly dřív rodinné velkofilmy - dojemná a trochu strašlivá příšerka z latexu nebo z čeho, ke které paradoxně cítíte sympatie, solidní herci dávající svým postavám život, velkolepý hudební doprovod, davové scény (a pro nás Čechy dodám ještě výborný dabing, který se uchoval pro DVD verzi). Jakoby s chlípným Kongem rozstříleným na krvavé sračky na střeše World Trade Centra symbolicky něco umíralo pro nostalgické diváky. Pro nechápavé - Jacksonův remake o třicet let mladší je drahý, nablýskaný, počítačový a přesto nemá duši a herci se chovají jak pitomci. ()

Vyhy

Celkem slušný remake původního snímku z třicátých let s pár odlišnostmi, menším počtem monster a chvílemi trochu úchylným opičákem. Vyzdvihnout se musí rozhodně scéna, kdy Kong chtěl foukáním svou krásku osušit, která na to reagovala velmi přívětivě až svůdně, což s Kongovým dechem by se určitě stalo. Je to jednoduše místy vtipné. Ale trikově povedené. ()

Langy10

Nebyl to špatný film. Hrál jsem hru a ta byla vyborna pak jsem videl tenhle film, ktery stal za to :) 3 hvezdy zaslouzeny ()

pakobylka

Profláknutý fantastický příběh, s jehož zápletkou je většina z nás důvěrně obeznámená ... a zdá se, že nebohý sesazený King je široko daleko jediným opravdovým hercem, který se v něm vyskytuje. Hercem, jehož velikost se zdaleka nepoměřuje jen fyzickými rozměry. Jeho vzhled sice není perfektní, ovšem za to on sám nenese žádnou zodpovědnost. Ve všech ostatních ohledech se zhostil své nelehké úlohy se ctí, což bohužel nelze říct o žádném z dalších účinkujících. Všichni bez rozdílu tvoří sice početný, leč nepříliš přesvědčivý komparz a jejich herecké kreace jsou poznamenané buďto a) nedostatkem talentu, nebo b) neschopností režie - můžete si vybrat ... řekla bych, že b) je správně. Lidštější pohled na poněkud přerostlého lidoopa je sice chvályhodný, ale k lepšímu hodnocení nestačí ... 2,5* ()

Juto

Dobre, priznám sa, že som bol dieťa, keď som to videl prvýkrát, takže túto recenziu robím s ružovými okuliarmi. Ale keď som videl tento remake tak som bol nadšený. Film je romantický, dobrodružný fantasy - kolosálnym, hlúpym, dojímavým a úžasný. 7/10 ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin