Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

Mjr.Majsner

Sákriš, já vím, že když koukám na dramata, tak u nich řvu jak malé dítko, ale stejně mě to nedá a kouknu se. Výborný příběh, který poukazuje na lásku a "trápení". Do konce filmu jsem, ale doufal v to nejlepší, to asi proto, že jsem optimista a snílek. Výborný film se skvělým obsazením. A zajímalo by mne jak Emilia Clarke může pořád vypadat na nějakých 17 let, byť ve filmu vystupuje jako 26 respektive 27 letá dívka. ()

Bmarjenka

Emilia Clarke mi zo začiatku filmu vadila. V komentaroch nižsie to bolo spomenute tak to nebudem rozoberať. Pri konci som si to prestal všimať a uvedomil som si že to tak má byť. Je veľmi sympatická a krásna a to do filmov tohto typu prosto patrí. Film je v podstate love story ktorá tu bola už veľa krát, avšak Me before you bol film pre mňa niečim výnimočny a užival som si ho bez potreby hľadať chyby. Je to veľmi emočná záležitosť a srdce nepustí. Koniec sa dal očakávať už od začiatku ale aj tak som mal stiahnuté hrdlo aj vďaka dobrému soundtracku. Určite to bude pre veľa ľudí srdcová záležitosť. ()

Milsa

Bývam kritický, keď očakávam iný koniec, takže budem aj teraz, hviezda dole, ale inak film stál za to. ()

cineczeck

Chvíli trvalo než jsem se zakoukal..do Clarkový:). Ale pak to bylo přiměřeně barevný, přiměřeně romantický, dojemný..prostě pěkný.. ()

stret

Romantika s najlepším možným happy endom. Emilia Clarková tak trochu prehrávala - a tak trocha to pokazila. Občas to vyzeralo, že flexibilita jej obočia bola dotváraná digitálne. Vlastne si to myslím doteraz. Občas dokázala tvár zvraštiť tak, že sa stala nepeknou starenkou. To sa asi digitálne tak hodnoverne urobiť nedá a keď si bude Milka Clarková takto naťahovať tvár, bude za takých 10 rokov dosť vráskavá. Ak bolo úlohou zahrať takú dedinskú husičku s hodným srdíčkom, vyšlo to skvele. Ostatné výkony a obsadenie bez chyby. ()

sobol1

jako romantika paráda chudá holka zachranuje bohatého ale zachránil to jen konec který dopadl jak dopadl naštěsti to by byl průser kdyby ho překecala! ()

Jops

Bylo mi to doporuceno od kamaradky. A prej si priprav kapesnik. Nastesti kapesnik nebyl treba, nas tvrdaky neco takoveho nerozhodi :) Prece jenom bylo jasne, ze to asi tak dopadne, ale na druhou stranu toho kluka fakt chapu, protoze bych asi chtel to same. A kdyz se tam objevil Tywin Lannister a Daenerys, tak uz mi v tom filmu chybel jenom Tyrion a nekdo od Starku :) ()

BStone

Další z várky tzv. romantických filmů s dramatickou zápletkou v podobě nevyléčitelné nemoci, případně v podobě těžkého úrazu. Obecně tyhle filmy nijak zvlášť nemusím, většinou cílí pouze na emoční stránku naladěných jedinců. Pokud jsou Nedotknutelní top, tak tento snímek zůstává na půl cesty. Body u mě získává především díky naprosto úžasné Emilii Clarke, která skvěle hraje a navíc její fantastický optimismus je těžce návykový. Ukradla si ten film skoro celý pro sebe a to je dobře. 60% ()

celnarova

Film přesně pro ty, kteří chtějí spotřebovat dvě balení kapesníčků během půl hodiny. Takové filmy mám až moc ráda. Skvělé herecké výkony, které jsem ani nečekala. Opravdu musí být těžké hrát celou dobu z kolečkového křesla. Příběh je krásný, má hlavu a patu. Každý možná čekal, že si to nakonec s eutanázií díky Lousie rozmyslí. Ale o tom to je a proto je to výborný film. ()

MySch017

Daenerys mi je ako postava vrcholne nesympatická a očakávam jej smrť každým novým dielom. V tomto mi ale Emilia Clarke neuveriteľne prirástla k srdcu. Rozkošná, s naozaj "neposedným" obočím, jej herectvo ma fakt dostalo. Film bol naozaj dojemný a chýbalo mu skutočne málo k piatim hviezdam. Koniec dnes už celkom tradičný. ()

Puxxx

Emiliu Clarke máme v hlavách "usadenú" poväčšine ako Daenerys Targaryen, ale tu bola jednoducho skvelá. Nie, že by v Hrách o tróny nebola, ale toto je z úplne iného súdka. Keď som videl niektoré jej civilné fotografie - vlastne ich bolo celkom dosť - tak som si hovoril, čo to dievča vyrába za ksichty? A ono to je od Pána Boha komický talent. Nie, že by Sam Claflin bol slabší, ale toto je jednoducho jej film. Ono to bol samozrejme scenár, ale keby to nebolo v nej, tak tú scénu, keď ju Will obdaroval tými strašnými čierno žltými "fusakľami" nezahrá takým očarujúcim spôsobom. Myslel som si o sebe, že na takéto romantické záležitosti nie som, ale teraz už áno. ()

PavolJay

No neboli to Nedotknuteľní, film, ktorý boll proste lepší ako Predtým, ako som ťa poznala. Napriek tomu sa mi na film pozeralo dobre a keby sa ma naň niekto opýtal, určite by som ho doporučil. Som jeden z mála ľudí, koho Emilia Clarke vytáča v seriáli GoT, avšak tu som jej rolu veril a Clarkovú v tomto filme som si obľúbil viac ako Clarkeovú v Got. ()

eoj

S klidným svědomím mohu doporučit i těm, jimž jako mě při slově "romantický" naskakuje husina. Lepší 3* ()

zebu_cz

Ale jo, milá patetická limonádička, hezky natočená telenovelka, kde v závěru i nějaká slza ukápne. Nedotknutelní měli humor, tady svítí Emilia Clarke. ()

lisbon

Překrásný příběh, byť se smutným koncem. Louisa je moc sympatická postava a Emilia Clarke ji ztvárnila na jedničku. Sam Claflin je prostě fešák za každé okolnosti, byť část filmu tady představuje bručouna a netykavku. I přes smutný konec ve mě tenhle příběh zanechává něco pozitivního. ()

housba01

"Ubrečené" filmy mě nutí se na ně nikdy více nekouknout, každopádně to není případ Me before you. Příjemné překvapení, které svou pozitivní atmosférou dokáže potěšit diváka, ačkoliv konec není svým způsobem šťastný. Skvělý konec, který dělá z filmu dobrý film jaký je, jelikož kdyby skončil happy endem tak by to byla zase další romanťárna, na kterou bych se znova nepodívala. Nedokážu si představit jinou hlavní herečku než Emiliu Clarke, jelikož tomu dodává to potřebné koření a musím ocenit její mimiku a co dokáže vytvořit za obličeje. Krátce řečeno vynikající sofistikované romantické drama. ()

Markis

Moc nevím jak hodnotit, protože jsem stále dojatá (knížku jsem dočetla cca před měsícem a na film jsem se dodívala před pár minutama) s hlavními hrdiny jsem prožívala naplno každičký okamžik.Myslím, že uvažování Willa pochopí jen tak těžce postížený člověk jako je on sám.Fascinovalo mně jak se oba vlivem druhého změnili. Pro mně neskutečný doják s velkou pointou a výzvou, že máme prostě žít! Užívat si každý okamžik života dokuď jsme zdraví a plní síly. ()

Susanita

Jako celek to není špatné, ale vadí mi myšlenka, že když je člověk aktivní sportovec a skončí na vozíku, jediné východisko je smrt. Působí to na mě hrozně depresivně. Já vím, že to musí být strašné, ale vždyť hrdinovi bylo teprve 31 let a byl to inteligentní člověk, který se svým životem ještě mohl něco udělat. Já vím, že kdyby to skončilo "dobře", tak by to zase bylo možná pro některé moc "sladké", ale chybí mi tam ta naděje, že kdyby se mi něco podobného stalo, dá se to třeba překonat a žít nějak smysluplně i dál. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys