Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

WincKruspe

Tak přemýšlím, jestli by tenhle film byl tak dobře hodnocený, kdyby tam nehrála Emilia. A to nemyslím v dobrém. Jedno vyumělkované, přehrávané klišé za druhým. ()

Kurikmoon

Milé a hezoučké. Emilia bola niekedy tak neskutočne vyškerená, až som i ja postupne od neveriacky nakrčeného obočia a krča v tvári prešiel až k uvedomeniu, že sa škerím podobne. Teda v rámci možností a nie tak krásne. Naozaj bola čarovne nákazlivá. A nesmiem zabúdať na Sama. Bez neho by to nebola tá správna atmosféra. Oceňujem záver aj keď.... ALE TO BY UŽ BOL SPOILER. Chcel som dať nižšie hodnotenie, ale nejde to. ()

Pedross800

Ryzí romantika a chladná a mocná matka draků je tu roztomile naivní, potrhlá a ten její šatník, ten je fakt vražedný! A to její obočí :-) no ale holčina je to koukatelná a to dost a když k tomu přidám, že to není po americku bezduché a "happyendovské" vychází to na ideální oddechovku u které romantické duše i tu slzičku uroní. Takový hřejivý filmek co pohladí na duši. Pěknéé ()

Autogram

Táto romantika mi nesadla napriek krásnemu obsadeniu hlavnej hrdinky. Všetko bolo priveľmi umelé, od vzťahov v rodine až po umelé outfity, ktoré boli nasilu výstredné, aj keď obyčajnému dievčaťu vôbec nesadli. Podobne film chcel vytvárať dojem, že byť bohatým vozíčkarom je celkom fajn, len tie nervy nemusia vydržať. Citové vydieranie od začiatku do konca, a pritom celkom zbytočné, nijak na mňa nefungovalo. ()

Dagoussek

Podobný námět filmu Nedotknutelní... musím podotknout, že tu jde jen o romantiku a snaha o sblížení pacienta s rádoby ošetrovatelkou. Je zde opomíjené, že péče o ležáka je mnohem náročnější a složitější než je zde ukázáno. Film Nedotknutelní na to velmi dobře poukázal a tudíž mě film nezaujal ()

jefff

Sladké, slaďoučké, přeslazené...ale jinak hezky natočené romantické drama, na téma, které proslavili Nedotknutelní. Víceméně podobně nalinkovaný příběh jen s jinými kulisy a ústřední dvojicí. Člověk si musí zvykat na "novu" roli Emilie Clarke, která si místo draků osedlala kvadruplegika z bohaté rodiny. Je to film natočený pro holky a z tohoto pohledu mu nelze nic vytknout, včetně skvělé obsazeného Sama "Finnicka" Claflina. Pro druhou část populace je to zkouknutelné, leč chvílemi se zíváním a úšklebky... ()

Wbcko

Emilia Clarke mě ze začátku dost rozčilovala a ikdyž jsem si na její obočí nezvykl po celou dobu filmu, ke konci už mi přišla více roztomilá než otravná. Me bofore you aka Intouchables 2 s méně charizmatickým obsazením. Neurazilo, nenudilo. ()

Luteka

Jestli znáte originální francouzský film Intouchables, pak Vám tento film, stejně jako mě, musí připadat jako převyprávění pro dementní americké publikum a myslím si, že nejsme daleko od pravdy. Prostě takto ne. Zkoukněte originál, opravdu to stojí za to! ()

Danikaa

Je mi jedno, ktoré ďalšie filmy táto snímka pripomína. Problém eutanázie v našej spoločnosti stále nie je vyriešený a tu je krásne spracovaný, humorne a vážne zároveň. Hoci chápem a schvaľujem Wilove rozhodnutie, nechcela by som byť v koži jeho rodičov, ani Lois. Film mal spád, krásne momenty, herci to zahrali veľmi uveriteľne a ja som bola unesená až tak, že som si kúpila aj knižné pokračovanie „Čo bolo potom“ a „Stále som to ja“. Romantická dráma aká tu už dávno nebola. ()

pavcas

Emilia Clarke ( Daenerys ve Hře o Trůny) v roli Louisy jako holka s nejnakažlivějším úsměvem a nejhorším vkusem na světě a Sam Claflin jako Will s psíma očima a chlapeckým šarmem, to je téměř dokonalá ústřední dvojice. Tedy byla by dokonalá, kdyby Will nebyl po bouračce ochrnutý od prsou dolů a na vozíku a Louisu nenajala jeho rodina jako ošetřovatelku v naději, že její nakažlivý úsměv a pozitivní přístup k životu i přes nulové zkušenosti zažene jeho myšlenky na sebevraždu. Pokud čekáte ubrečený depresivní příběh, tlačící na pilu emocí, nedočkáte se, paradoxně vám spíš nažene v několika momentech úsměv do tváře. Nicméně ty kapesníky na konci budete přece jen potřebovat. ()

coscarelli

Esteze ten zaver. Opat chyba, ocakavacka. Spusta susienok a suchej hliny. Nefascinujuce a nespadol som do cukru. Len mi bolo nevolno. Hlavna 2ka neni prijemna, zamena by prospela. Ale nechcem srat do hodnotenia, tak si myslim ze take dva kolace bez maku neublizia. ()

MsUtahraptor

Prvořadě romantické filmy, či filmy tak prezentované zásadně nehodnotím plným počtem, protože za to zpravidla nestojí- skluz k otřepaným klišé, tradičním představám o štěstí a "až do smrti"... Proto ráda ocením snímek, který se podobným zklamáním dokáže vyhnout a necpat nám do obličeje omezené "A žili šťastně až do (pozdní) smrti.". Kvalitní herecké výkony, kouzelné Louiny kostýmy a hlavní hrdinka samotná nezvyklou pozici na výsluní jen upevní. ()

herr_carter

Přeslazené cukrkandly já rád a tady tomu není jinak. Emila Clarke pro mě sice nepatří zdaleka mezi nejhezčí současné herečky, jak o ní někteří zlí jazykové tvrdí a navíc se tady celou stopáž šklebí, až to hezké není, ale zase na druhou stranu co ta dokáže umlít pantem, to je neskutečné. Klobouček tady patří ale hlavně panu Claflinovi, kterému jsem jeho indispozici věřil od začátku do konce a jeho životní rozhodnutí taktéž respektuji...........moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Sdoom

Ano, je to vykalkulované, předvídatelné a já nevím co ještě by se dalo vytknout. Ale emoce to ždíme velmi úspěšně, protože ubránit jsem se nedokázal. Emilia Clarke je totiž naprosto kouzelná, Sam Claflin mě přesvědčil, že umí hrát a režisérka ze scénáře i z obou herců dokázala vymačkat maximum. Velmi oceňuju dialogy, které byly uvěřitelné, inteligentní a často i vtipné. Dost slušné 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

Zemi11

Až přespříliš laciné, strohé a akurátní. Nevěřím. Holčička nepůsobila mile, ale natvrdle. Zšedivělé obočí, divná rtěnka, sotva 160 cm - nic, co by mi nedalo spát. Rozloučení ve Švýcarsku fádní a přitom morbidně ujeté. Té nebetyčné zamilovanosti se zdráhám uvěřit. Bylo to spíše snoubení lítosti na jedné straně a rezignace na straně druhé. Nu a dopis na rozloučenou ve stylu "love přistály na kontě, ne všechno, ale aspoň něco, faktura přijde za týden", pro mne neuchopitelný, nepochopitelný, nemístný. ()

Lukoboss

Kdo neviděl film Nedotknutelní, musí se mu toto 100% líbit, to je jasná věc. Mně to bohužel přišlo jako hollywoodskej odvar té francouzské pecky. Vlastně téma a námět jsou úplně stejný, akorát je to celý sladší, hezčí, romantičtější, víc ubrečený... Už od první scény je vám to jasný. Mezi hlavní dvojicí to nefunguje špatně, dojde i na několik opravdu vtipných situací, některý jsou pak už trochu s přitlačením na pilu. Bylo zajímavý vidět E. Clark jako rozvernou a střelenou brunetku oproti blonďaté a drsné Daenerys z Game of Thrones. Škoda je, že je to celý předvídatelný a vlastně se tam nějak nestane nic, co by diváky mělo překvapit. Film to rozhodně nebyl špatnej, v rámci romantických filmů si vede velice dobře. No bohužel Francouzi byli rychlejší a přišli prostě s lepším a civilnějším dramatem na toto téma, nedá se nic dělat. ()

Chmur

Taková romantika by snad dojala i Máchu. Buclatá Clarke i pohledný Claflin se do svých rolí hodili. To ale neznamená, že by svým postavám vtiskli něco víc než to, že to prostě nepokazili. Charismatický Charles lord Tywin Dance je dokázal spolehlivě zastínit a to strávil na plátně asi pět minut. Skvělej byl Matthew Nevill Lewis. Scény s ním bylo to nejzábavnější z celého filmu. Na druhou stranu musím uznat, že podobné filmy nutí člověka k zamyšlení. Byl Will hrdina, nebo jen zbabělec? Jak by se člověk choval v jeho situaci? Mohl by vydržet vztah Willa a Louise, kdyby od výše zmíněného maroda dostal šanci? ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys