Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

Verdolin

Tento film bych dala znovu, jen pokud bych měla masochistickou náladu a chtěla si pobrečet. Romantika, bezmoc, i když s penězi to jde snáze než bez nich. Úspěšný boháč, co za jednu blbou chybu zaplatil celým životem na vozíku a neumí se s tím smířit. Aby to nebylo tak ubíjející, je tam docela i vtip, to se musí nechat, ale celkově smutné téma, i když film se mi celkově líbil, hlavní postava navíc fešák:D ()

bechdrak

Odporná amorální zrůdnost, která plive do tváře všem postiženým aneb jak si rozmazlený, povrchní a sobecký spratek bohatých rodičů neváží života. Emilia ovšem ve své roli skvělá. ()

HSGID

Išiel som do kina iba, pretože ma kamarát presvedčil a hlavne kvôli herečke. Nakoniec som ostal milo prekvapený. Strašne sa mi páčil a vôbec som neľutoval, že som na tom bol odporúčam všetkým kto ma rád romantické film je to fakt úžasný film aj keď dosť ku koncu smutný. Až do konca som dúfal, že sa jej podarí zmeniť jeho názor ale potom by to asi nemalo ten správny koniec a atmosféru. Dej sa dosť drží knihy ktorú som po pozretí filmu musel prečítať a myslím si, že sa film neskutočne podaril a nemôžem povedať, že kniha je lepšia lebo film je rovnako dobrý ako kniha. ()

GOTFAN

Je to jak pohádka pro dospělé o zbohatlíkovi a jeho rodičích ( princ a královna s králem ) do jejichž života vstoupí relativně chudé děvče ( selka, popelka, a další takové postavičky ). Samozřejmě se do sebe zamilují, ale tentokrát je princ na vozíku a zhnusen svým současným životem a možnostmi jak nakládat s volným časem ( není divu ). Ale kdyby mi do života vstoupila takhle ochotná Clarková ( Je jedno jestli by to byla Emilia nebo Louise) tak bych to celé přehodnotil a dal tomu šanci. Což se tentokrát princ rozhodl nechat být a nechtěl nikomu vyset na krku. V konečném výsledku je to strašně pěkné, dokonce mi to vehnalo slzy do očí, ale oceňuji to, že to není pohádka s tím nejvíce možným šťastným koncem. Konečně zas někdo našel odvahu ukončit lovestory pochmurněji a to se cení, protože život není vždy to nejšťastnější co může být. Nelituju ani jedné minuty strávené s tímto filmem, přestože jsem si myslel, že to zkouknu jen kvůli tomu abych si užil Emilii i někde jinde než v GOT. Samozřejmě jsem si jí užil víc než dost, ale film mě překvapil :) Doporučuji, přestože na romantické věci většinou sám nekoukám , protože se slečnou po boku je to lepší. Tentokrát jsem to zvládl i sám :D ()

JerryPilsen

Docela příjemné dílko,ač to tak zezačátku nevypadalo.Obě hlavní postavy mi byly krajně nesympatické,což byl asi záměr.Pak nastoupila romantická linka a už to jelo správným směrem,Konec naštěstí nebyl tak moc rozpatlaný,jak by se dalo čekat. ()

Vozik

Hvězdy jsou hlavně kvůli předloze autorky a námětu, protože si nevzpomínám, že by mě kdy dříve knížka rozbrečela... Film mě rozbrečel taky, ještě víc, přece jenom vizuální střet je emotivnější než jakákoliv představa... Přesto musím podotknout, že oproti knize je to trochu ochuzené a to občas i o věci, které by stálo za to ponechat... Závěrečné konverzace jsou oproti předloze osekané. Bojím se, že kdyby ty původní byly zachovány, nepřestanu brečet ani po titulcích.. 😕 Protože knižní predloha byla hodně vysoce nadsazená i přes jisté výhrady stále zbývá dost kladů na 5* ()

Petr.Siman

Nebudu lhát , ale tohle mě dostalo . Taky druh filmu nevyhledávám , dostal jsem se k tomu celkem náhodou a nelituji toho. Příjemná romantická ,,komedie,, ten hřejivý pocit že začátku , vystřídalo pár slz . Za mě krása ! ()

MiLuka

Filmu jsem ze začátku moc nevěřila. Další romantická slátanina. Ale jen co se objevila Emilia se sluníčkovým úsměvem na tváři a v puntíkovaných šatičkách, skepse byla tatam! Její Lou mě nakazila dobrou náladou a vyloudila úsměv na tváři. Role se tato mladá herečka zhostila skvěle! Celý film prozářila svým optimismem, až jsem chvílemi zapomínala na Willovo neštěstí. Jen díky ní, jsem vydržela dívat se až do konce. Ostatní postavy byly pro mne nezajímavé. Kladně hodnotím hudbu i exteriéry. A ještě něco: nikdy bych nevěřila, že někomu budou slušet čmelákovské punčocháče, dokud jsem v nich neviděla Emilii. :) ()

Rustik

já nevim co k tomu říct, knihu jsem nečetla...vím určitě, že bych to nechtěla prožít...a kluka co takhle ochrnul znám osobně. Měsíc před tím, než se mu stala nehoda se oženil. Teď jsou rozvedeni. I když si prožil peklo na zemi, tak bojuje již 6 let dál a do žádného Švýcarska by neodjel! ()

Dominika21

Velice dojemný a milý příběh. Inteligentní a vtipné scény umocňují celkový dojem z celého filmu. Kdo je na tyhle srdcovky určitě musí vidět :-) Je to jeden z filmů u kterého si říkáte: "achjo, proč to jen není jinak, proč spolu dva lidi zkrátka nemohou být zdraví a šťastni...." Ale toto je jasná ukázka toho, že ne vše je vždy zalito sluncem a přesně o tom tento příběh vypráví. Já jsem tento film tedy neviděla naposledy. Doporučuji. P.S. možná si připravte kapesníček, hrozí citové vypětí :-) ()

SwejaS

Romantika jak ma byt. Pribeh predvidatelny nikterak originalni, ale presto dobre provedeny a zabavny. Emilia az neuveritelne okouzlujici a posouvajici film o jednu hvezdu vzhuru. Vid(t)i ()

petruska777

Emotivní romantický film, ve kterém se střídají momenty veselé i smutné. Emilie Clark je ve své roli naprosto úžasná a spolu se Samem Claflinem vytvářejí moc hezkou dvojici. Děj plyne s až neuvěřitelnou lehkostí, je tam humor i dojetí. Závěr je hodně emočně náročný, takže doporučuji mít po ruce kapesník. ()

alesandro2

Kvůli vysokému hodnocení jsem vydržel až do konce s očekáváním kdy to jako přijde. A ono vůbec nic. Pitoreskní pitvoření hlavní hrdinky, a je mi jedno, zda to bylo takto napsané nebo zda to bylo dáno danou osobou, mne iritovalo od začátku až do konce. Vystavěné emotivní scény mi přišly spíše k smíchu. Někdo se tu snažil udělat ještě větší doják ala Nedotknutelní, ale tou snahou nesmírnou to spíš pěkně podělal. Hodně se snažím najít důvod, proč to neposlat do odpadu. Jo, byl tam docela pěkný hrad. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys