Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

ProNotor

Mírná adaptace na Intouchables, ale nikoliv, tak nabitá humorem, sem tam něco málo, toto celkem úspěšně nahradila romantická složka. Když to vezmu kolem a kolem, film se mi líbil, silný a emoční soundtrack doplňoval vývoj filmu, zápletka celkem jasná, ale stejně mě zajímalo, jestli bude veselka nebo funus, za konec tleskám, šťastných konců je všude habaděj, ale těch ponurých, sic s krásným gestem, už tolik není. Hezké 4*. ()

Streeper

Očekávala jsem klišé romantiku, u které si popláču. Poplakala jsem si a romantické to bylo taky, ale konec jsem nečekala. Knižní předlohu k filmu jsem nečetla, ale mám jí v plánu, docela se na to i těším, takže nemůžu posoudit jestli Emilia Clarke byla vhodnou volbou do role Louise. Ze začátku mi byla děsně protivná, celou dobu se tvářila jako umučené štěně, ještě ke všemu s tím obočím, ale postupem času, když se zamilovávala do Willa jsem si jí oblíbila. Naopak Willa jsem milovala hned od začátku, sympaťák netoužící po životě a najednou mu u dveří stojí bláznivá ženská s děsným smyslem pro módu. Film by mohl být i o něco kratší, ale bavila mě hlavně první půlka, když se poznávali a Will dělal ty malé pokroky, ta druhá už byla moc sladká. ()

Attta

2/10. Za mě nominace na nejotravnější herecký výkon pro Emili. Námět jsme tu už viděli, zpracování nuda. Hvězdu dávám za konec. ()

Joges

Ještě o krapet lepší, než knižní předloha, samozřejmě díky Emilii Clarke. Ta svou postavu Louise dotáhla málem k dokonalosti. ()

laik_60

Clarková Clarková, kurnik strašne veľkú pusu, a nemožné obočie, a ked pridám k tomu to jej oblečenie a obľubu v všakovakých črievičkách a pančuškách, neostáva nič iné len dať tejto milej romantike 4 body + 1 za fajn pesničky. :) tu je jedna z nich. ()

C0r0ner

Je to taková kombinace Hlasu moře a Nedotknutelných, přičemž oba zmíněné filmy jsou o několik tříd lepší. I tak je to ale zajímavý příběh, který kupodivu celkem sráží Emilia Clarke, respektive její postava. Kdo si chce nechat podojit očekávané a povinné emoce, je na správném místě, pro zbytek průměr. 55% ()

sulimo

Přehrávající obočí věčně křečovitě vytlemený Emilie Clarke z hlavy jen tak nedostanu. Nejstupidnější romantika roku. ()

Pajky3

Příjemně plynoucí romantika s tak trochu čekaným závěrem. Hned to ve mně vyvolalo vzpomínky na film Uvnitř tančím, až jsem si začal říkat, jestli tyhle filmy jsou točit i v opačném sledu. Totiž, že by se holka chovala jako "kráva" a pečující kluk by z ní udělal polepšenou verzi... Ale takovýhle film je jednou za čas prostě třeba a já to tak mám rád. Pobavilo mě to a nechápu jak se někomu může zdát sexy Emilia s blond vlasy, tohle je o level jinde. Potěšilo i několik dalších vedlejších rolí jako Jenna Coleman nebo Vanessa Kirby. A Sam Claflin si umí vybrat role, když jsem ho poprvé zaznamenal tak hrál po boku Lily Collins v Love, Rosie a tady pokračuje v zanechávání dobrého dojmu. ()

epicek

Strašně příjemná podíváná, která vygraduje v takový konec, který vás rozhodně nenechá chladným. Emilia Clarke do role Lou naprosto zapadla a budete ji celou dobu zbožňovat. Jedno oko určitě nezůstane suché! You are pretty much the only thing that makes me wanna get up in the morning. ()

pakobylka

Love story, která ví o svých limitech, neboť poznala tíhu bezmoci. Umí dát najevo, že nestojí o soucit - na to je příliš svá a příliš nezávislá. O to víc zamrzí, že se místy projevuje poněkud afektovaně a křečovitě ... a zbytečně tak sklouzává ke kýči. Přitom to nemá zapotřebí - ani v nejmenším. Nikomu přece nic nedluží ... mně ani vám. ()

Vignette

Věděla jsem, že budu brečet, ale že budu brečet dvacet minut v kuse, to jsem fakt nečekala (ideální snímek do letadla, vřele doporučuju ;)). Dost povedené, ale pátou hvězdu strhávám za neodbytný pocit, že s takovým koncem je to prostě od tvůrců jedno velké citové vydírání, které neobrečet prostě nejde... ()

Juto

Odpor voči tejto bludnej romantickej tragédii je márny, až na ten dotieravý hlas v našej hlave, ktorý sa pýta, či to tak skutočne musí byť. 7/10 ()

Larushka

Ale tak jako zpracování knížky dobrý. :) Jelikož to je hodně osekané, tak jsem ráda, že jsem to nejdřív četla. Poplakala jsem si. Sameček je sexy, Emilka správně ztřeštěná, i když možná intenzivnější než by bylo vhodné. Tywin Lannister meets Daenerys Targaryen. ()

KajusaK

To teda ne. Čekala jsem velkou bombu podle hodnocení ale dostala jsem vlastně jen "romantiku" s koncem, který čekáte celý film a nedojalo mě to ani v nejmenším. Sam hrál perfektně ale Emilia mi v roli Louise vůbec nesedla. Pro mě velké zklamání a 4*. ()

campix

V hlavní roli obočí Emilie Clarke. Další britská romantická komedie, které ovšem za tou první ligou lehce pokulhává, jelikož je ještě o chloupek více předvídatelná nežli je u podobných filmů zvykem a je tu (alespoň pro mě) méně zapamatovatelných postav a momentů. Co a jak se bude dít je tu jasné již od začátku, ale to by nebylo úplně na škodu, u romantické komedie se dá leccos prominout. Co chybí, je takové to osobní líbítko, které by Me Before You posunulo do vyšší ligy. Claflin je sympaťák, Clarka ztřeštěně komediální poloha sedí více než ta dramatická a konec docela potěšil. Bohužel mně to úplně nestačilo. ()

Šimpy

Škoda toho přeslazeného odfláknutého konce, jinak to mohl být fakt dobrý romanťák. Všichni hráli uchazejícně, bylo to i napínavé sledovat a za zmínku stojí Charles Dance. ()

Kolikokoli

Tento film mi doporučila kamarádka. Říkala jsem si "aha, další film na tohle klišé". Tento pocit se mě držel vlastně většinu filmu, ale z nějakého důvodu se mi pod kůži dostal víc než jiné s podobným tématem. Rozhodně za to může Emilia Clarke, která mě velmi překvapila. ()

sir-dave

Čtyři hvězdy hlavně za tu ksichticí se Em Clarke. Radost jí sledovat i jinak než jako strnulou Daenerys. Zbytek je taková trochu ždímarna, trochu komedie, něco jako P.S. I Love You nebo Nedotknutelní. Příjemně se na to dívá, neurazí, nenadchne, po čase možná vyšumí ale mezi romantickými filmy určitě nadprůměr. Edit:// Nevyšumí, dá se na to dívat pořád. Zvedám na plný počet :) ()

otík

Je zajímavé, že může vzniknout příjemný film o ochrnutém mladíkovi, který chce spáchat eutanazii. Místy zábavné, místy romantické, ale hlavně totálně pohodové. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys