Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

RPGman

Adrenalinová, ale nereálně nereálná zábava s inteligentním žralokem, který je větší než ten z čelistí, inteligentnější než ten z čelistí, a nikdo neví proč je to zabiják a proč vraždí lidi, když chce jen na svobodu. ()

Painer

Je zde děj stokrát už okopírovaný, ale hudba a akční scény jsou více než jedinečné. Je to asi můj druhý oblíbený film se žralokama (ten první jsou samozřejmě Čelisti od S. Spielberga). ()

Bow-Z

LL Cool J si v tomhle filmu udělal hollywoodskej patent na nesmrtelnost. Už se asi na žádný filmy s nim koukat nebudu - vždycky klaďas a nikdy neni masovej vrah. Kvůli tomu se nekonal tradiční "happyend" - přeživší pokousanej chlap a vyčerpaná ženská. Ale jinak svižná a LL cool podívaná. ()

Marčus

Do kina bych na tento film jít nechtěl, ale doma se to dá celkem slušně zvládnout. Hlavně je potřeba přetrpět první, značně nudnou, třetinu. 65 % ()

chrochtos

Sice je to v podstate blbost, ale neuveritelne zabavna, ani chvili jsem se nenudil a nekolikrat sem byl opravdu hodne prekvapeny - na tenhle film se kdykoliv rad znovu podivam - coz je duvod pro 3 hvezdicky.. ctvrta je za postavu LL Cool J-e - asi nejsympatictejsi clovek celeho filmu ()

pan Spock

Asi každý má nějaký oblíbený kousek, který si rád pustí, když chce vidět nějakou oddychovku. U mě je Útok z hlubin přesně takovým filmem. Uznávám, je to pitominka, ale z mého pohledu svižně a napínavě natočená. Děj se vyvíjí zajímavě, nedrží se příliš standartních a zajetých klišé žánru. Postavy nejsou zdaleka požírány tak, jak by jsme to čekali, u některých jsem to nečekal vůbec. Obsazení hlavních rolí je výborné, děj ani na chvilinku nenudí a o to u takovýchhle filmů jde. ()

pekkanik

Na jednej starej videokazete som našiel takýto nápis: "Oživnuté mŕtvoly strašlivo ohrozujú ľudí. Krv." Vymeňme oživnuté mŕtvoly za nadinteligentné žraloky a máme to. O. K. bavil som sa, ku koncu už ale menej. ()

panter666

Až na to, že to prakticky nedává smysl, je to celkem zábavný. Je fakt, že sem na to koukal, jako třinácti letej, ale i tak sem si to pustil víckrát než jednou. A proto tři hvězdy. Navíc velká žraločí samice mi opravdu učarovala, stejně jako překvapivá smrt Samuela L. Jacksona. ()

jericho001

Docela dobrej film o žralocích co slouží jako lék na Alzheimera a pak se to vymkne z rukou.Thomas Jane opravdu vypadá jakoby vypadl Christopheru Lambertovi z očí a i ostatní herci zde hrají dobře.A LL Cool J v roli kuchaře taky nemá chybu.Takový dobrý akční film na pozdní večer. ()

Aimeel

Filmů se žraloky tady bylo už hodně, tenhle film je taky docela fajnový. Ale. Kdyby nenastala ta bouře, tak by to byla opravdu velká nuda. Thomas Jane jako nebojácný hrdina mezi žraloky, a Saffron Burrows moc chytrá ale taky dobrá. Katastrofa by nevznikla, kdyby jim nezvětšili mozky, a oni by nebyli chytřejší. Ale každý film má něco. 4 hvězdičky, jinak dobrý. ()

derris

Náhodou jsem na tenhle film narazil v televizi a byl jsem velice příjemně překvapený. Je to sice blbost, ale tak trochu v dobrém slova smyslu. Prostě hoďka a 3/4 slušně ubíhající akce, která mi připadala daleko více zábavná než trapná, což je u filmu s obřími žraloky velká poklona. ()

miro162

Tak toto je jeden z lepsich zralocich hororov. Toci sa ich plno, no ich kvalita je podpriemerna. Tento film je napinavy, akcny, s dobrymi hereckymi vykonmi aj zralokom. Co by som vytkol je zralok, ten posobi v niektorych scenach ako realny zralok, ale v niektorych scenach je digitalny. Taktiez ma tu prekvapilo aj to, ze zomierali tu tie postavy, o ktorych by ste si mysleli, ze preziju. Stoji za pozretie... ()