Star Trek: Discovery

• USA Star Trek: Discovery
USA, (2017–2024), 54 h 10 min (Minutáž: 38–66 min)

Hudba:

Jeff Russo

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Wilson Cruz, Shazad Latif, Michelle Yeoh, David Ajala, Blu del Barrio, Jason Isaacs, Anson Mount (více)

Série(5) / Epizody(65)

Star Trek je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších sérií po celém světě. Po padesáti letech od premiéry legendárního původního seriálu se vrátil na televizní obrazovky díky novému seriálu Star Trek: Discovery. Noví hrdinové, nová vesmírná loď a nové mise přilétají na vlně stejných vznešených idejí a naděje v lepší budoucnost, které už inspirovaly celou generaci snílků a vizionářů. Seriál Star Trek: Discovery zachycuje výpravy Hvězdné flotily během jejich misí za objevováním nových světů a nových forem života. Hlavní hrdinkou je důstojnice Hvězdné flotily Michael Burnhamová (Sonequa Martin-Greenová), která musí přijít na to, že aby skutečně pochopila cokoli „mimozemského”, musí nejdříve porozumět sama sobě. Michael je lidského původu, a přesto se stala sestrou jednoho z nejslavnějších hrdinů ve „vesmíru” Star Treku. Vykonala něco strašného, a přesto má šlechetné srdce. A i když není neohroženou kapitánkou vesmírné lodi, i když o tom ještě neví, na tom, co udělá a jak se rozhodne, závisí osud celé galaxie. (TV Prima)

Petike

Ej, ej, ej ! Psíček a mačička sa činili ! Efekty síce pekné a hudba vo zvučke parádna (takú mali použiť v zvučke Enterprise, nie to gýčové pseudo-country), ale scenáristicky to celé viazne. Mimoriadne. Čoby viazne, Discovery je miestami číry chaos. Poučný chaos, no sklamanie vyvolávajúci chaos. X-))) Ukážkový príklad seriálu, kde majú viacero dobrých nápadov, ale tie sú len dobrými zrniečkami pochovanými pod hlušinou dejovo, charakterizačne a logicky nevyváženého magvajzu. Nápad s výraznejšou nádväznosťou jednotlivých dielov nie je zlý, ani Burnhamovej osobná rozpoltenosť a pocity viny, ale praktická realizácia spomenutých nápadov je zrelá na pravidelné trhanie vlasov u trpiaceho diváka. Ku problémom kontinuity... Namiesto vyčítania každej jednej bizarnosti a chybky (prečo estetika lodí často nepasuje, prečo sú Klingóni takmer vo všetkom prerobení, prečo je ten Harry skôr trápny než šibalský ako v TOS) sa mi natíska podstatne trefnejšia otázka: Prečo to musí byť zase v ére TOS, respektíve prequel k TOS ? Raz už nestačilo ? Zabúdame na príslovie o nevstupovaní do tej istej rieky dvakrát ? Dám krk na to, že rozhodnutie padlo iba vzhľadom na lenivý brand recognition prístup. Ľudia počuli o TOS, Kirkovi, Spockovi, tak tam urvime niečo, čo s tým bude vágne súvisieť, a je to. Je podivné, že čím novší ST seriál, tým konzervatívnejší prístup k nápadom. Prečo radšej neskúsili dobový a "geopolitický" kontext Discovery zasadiť do niečoho á la nerealizovaný animovaný seriál Star Trek: Final Frontier ? Nebolo by frflanie puristov na estetické drobnosti, seriál by sa díval smelo vpred, a nie zbytočne naspäť. Minulosť sme už videli dosť, poďme ďalej do budúcnosti Treku ! Potom už ani tie nablýskanejšie efekty a dizajn nebudú pôsobiť ako nechcená päsť na oko (obzvlášť u večne vyberavých ST puristov). Obľúbené postavy: Saru (rozvážny no ustráchaný, zvláštnym spôsobom sympaťák - Doug Jones tu zase dokazuje, že je veľmi podceňovaný herec), Tillyová (trochu poplašená a úsmevy ako mesiačik na hnoji, ale je s ňou psina a odráža tradičný trekovský optimizmus), Burnhamová (síce často trpí protivne nekonzistentnou charakterizáciou, trochu ako svojho času kapitánka Janewayová, ale Sonequa sa z toho, čo jej v tých nešťastných scenároch dajú, väčšinou snaží vyťažiť maximum) a "Pippa" Neviemvysloviťjejpriezvisko (Yeohovej sympatická kapitánka - podrobnejšie to rozoberiem dole). Vzbure Burnhamovej doteraz divácky neverím, aj napriek Sonequinej snahe. Tie scény vôbec nevyzneli uveriteľne a presvedčivo. Scenár tlačí Burnhamovú k osudnému rozhodnutiu a zmysel to nedáva ani s ohľadom na jej minulosť a osobné trápenia. Je to veľká škoda, lebo práve onen incident spôsobí súčasnú situáciu postavy, a je východzím bodom pre jej ďalší vývoj. Dojem je dopredu sčasti pokazený. Neskoršie epizódy, keď je Burnhamová nútená konfrontovať kapitána Lorcu a pod., sú už podstatne lepšie, a tu Burnhamová často ukazuje ozajstné ľudské stránky. Škoda tej hlušiny pred tým, za tým i medzi tým ! Discovery vás rovno provokuje tým, aká nekonzistentná je jej scenáristika a dramaturgia v prvej sérii. A pritom niektoré postavy sú na tom ešte horšie, než Burnhamovej večné hojdačkovanie ! Taký Staamets (alias "Albín Nanuk-Bleďúch") sa snaží zapadnúť do roly drzého lodného vtipálka. Hoci občas vyčaril heftom úsmev na tvári, k nenútenej úsmevnosti takého Bašíra a iných má podľa mňa ďaleko. Mladistvá verzia Harryho Mudda je na tom ešte horšie. Je smutné, keď Harryho komickosť cítim skôr z toho, ako jeho postava nepresvedčivo prehráva, než z toho, že je prefíkaný a excentrický. Kapitán Lorca je už komplet strašná postava. Drží sa na nohách len vďaka Isaacsovej charizme, inak je to priehľadný záporák, ktorý sa aj posledných hlbších nuáns zbavuje rýchlejšie ako užovka starej kože. "Nie, nie, Lorca je dobrák, len trochu drsniak... há, načapali sme vás ! Predsa je len komiksovým čiernobielym záporákom bez štipky etiky, a rovno zo Zrkadlového sveta, muhaha !" Kompletná katastrofa, čo sa vývoja danej postavy týka. Ashova postava, čoby skrytý agent Klingónov, je načisto nezvládnutá. A bolo mi smutno, keď Yeohovej usmievavá kapitánka odišla do večných lovísk hneď v úvodnom dvojdieli, :-( Vážne mi už dávno nebolo tak ľúto úmrtia nejakej postavy v seriáli, obzvlášť tak skoro. Až som vyslovene zahundral: "Kapitánka, nechoďte, ja tu nechcem ostať s týmto edgy-Trekom ! Ja chcem trochu vášho idealizmu a človečiny !" :-( Ale nie ! Museli ju hneď zabiť. Hovorím si, "Okej, Yeohová bola pridrahá pre CBS.". Ani to nie ! Celkom bizarne sa znova objaví v epizódach zo Zrkadlového sveta ako "Cisárovná Šiši" (moja prezývka pre ňu). Ak v tom mala byť nejaká hlboká a tragická symbolika, nepostrehol som ju. Aký to má význam, že ju Burnhamová zachráni, lebo sa v nej ozvala ľútosť, či čo ? Potrebujeme edgy-cisárovnú-Pippu namiesto bodrej a rozvážnej kapitánky ? Keby som chcel pozerať seriál plný temnej, nudnej mizérie, pozriem niečo iné. Od Star Treku očakávam, že aspoň jeden kapitán či kapitánka budú normálni, omylní, ale dobrosrdeční ľudia. Doparoma, CBS, ak obsadíte Yeohovú, aspoň nezahlušte jej lepšiu postavu hneď na začiatku ! :-( (Apropo, kto bol cisárovnej predchodca ? Žeby bola dedička Hoši z Enterprise ? ;-p Časovo by to možno aj bolo uveriteľné. ;-) ) //// Chcel by som, aby Discovery naozaj zodpovedala svojmu romantickému menu. Poďme niečo objavovať ! Pif-pafovania a náhlych vojen bolo už v Treku plno, a podrobné mapovanie zložitej vesmírnej vojny z neskorších sérií DS9 už ťažko prekoná nejaký novší ST seriál. Nech skúsia niečo á la Voyager, ale lepšie spracované. Discovery vletí do nejakej zázračnej galaktickej gebuziny (nie, nie do tých fantasy spór, s nimi dajte pokoj) a gebuzina ju vypľuvne kdesi v inej galaxii. Žiadna Federácia pod nosom, žiadni povedomí mimozemšťania dobrácki či zákeráckí, posádka si musí poradiť s tým, čo má. Na ozvláštnenie môže byť v tom čase na lodi pár Klingónov, Romulánov, atď., ktorí z tohto núteného partnerstva s posádkou Federácie nie sú nadšení. A máte hneď motor na zápletky. Napätie v posádke, postupne sa vyvíjajúci zmysel pre spoluprácu, nepreskúmané nové svety v nepreskúmanej galaxii, potreba nájsť efektívnu cestu domov (žiadne nasmerovanie a let domov ako vo Voyageri, tu treba najprv nájsť portál späť). Ak by Discovery skúsila niečo také a v post-TNG/DS9/VOY kontexte, hneď by sa od prechádzajúcich seriálov odlíšila a priniesla niečo nové. Takto tu máme len ďalší chaotický prequel, ktorý v niektorých dieloch pôsobí až nonstop nechcene komicky. Ja mám rád v Star Treku humor, aj ten trápnejší, ale väčšina úsmevných vecí v tomto seriáli bohužiaľ nie je zámerná. :-p Nechcem sa tu chvastať týmto mojim alternatívnym nápadom o uviaznutí v inej galaxii a objavovaní, ale ak by sa spojil s dobrými scenármi pre individuálne diely a série, a s tou krásnou novou zvučkou, bol by to návrat na obrazovky, ako sa patrí. Takto je to len popletený magvajz, ktorý chce ďalej žmýkať značku a zarábať na mene, bez väčšieho prínosu. Ešte aj tvorcovia Star Trek: Enterprise sa na poslednú chvíľku spamätali a začali naprávať onú žmýkaciu povesť. Ľudia píšuci Discovery sa zjavne nesnažia ani len o to. Korunu tomu nasadzujú plány priniesť v druhej sérii na scénu mladého Spocka (nieeeee), kapitána Pika v pred-Kirkovskej ére (nezačína sa to časovo trochu pliesť ?!) a narýchlo znovu poľudštiť zohavených Klingónov (aby nevyzerali ako orkovia z Pána prsteňov po piatich pivách, ale trošku bližšie ku Klingónom). Márna snaha. Je to hasenie požiaru, ktorý už takmer dotlel. Ako som spomínal vyššie, nemali sa vôbec vracať do éry TOS a vymýšľať melodramatické prequely o Spockovi a jeho x-tom utajenom súrodencovi. Mali ísť do budúcnosti, hoci aj takej na spôsob nerealizovaného ST: Final Frontier. Príde mi strelené, že 40 rokov starú Westworldovskú značku nedávno veľmi úspešne oživili, no pre toto storočie adekvátne napísaný Trek spraviť nevedia ani po krátkej 12-ročnej pauze. () (méně) (více)

RedRose

Roddenberry by to asi nechápal! Jak může seriál s názvem Star Trek Discovery tak nezapadat do jeho životního díla a proti tomu seriál The Orville, vysílaný ve stejné době, je téměř jako by ho sám napsal?! Tohle jednoduše nepochopím. Být to obráceně a Orville by byl Star Trek: Orville a tento seriál by se jen nějak jmenoval, tak by byli asi všichni spokojeni, protože Discovery je hodně dobrý seriál, jen moc nezapadá do původních koncepcí samotného Star Treku a ani moc do jeho historických událostí... Co mě už léta zajímá, jsou Star Trekovské dějiny a posloupnost událostí... Fakt není moc těžké si alespoň zhruba zjistit co se kdy v historii ST stalo... Přesto tuto historii slušně naboural seriál Star Trek Enterprise a následně byla celá historie Star Treku restartována J. J. Abramsem, což byl naopak geniální tah!! Tady se naštěstí, zatím nic moc vážného nestalo, ale pokud jsme opravdu v roce 2256, tak se nacházíme ještě před restartem časové línie, Enterprise už někde lítá s kapitánem Christopherem Pikem, ale pár věcí tady fakt nesedí: S klingony se federace potkala poprvé v roce 2218 a následovalo téměř sto-leté nepřátelství. Tady bylo řečeno, že klingony sto let nikdo neviděl. To by se musela federace s klingony potkat už v naší současnosti, aby se stihli sto let nepřátelit a aby je dalších sto let nikdo neviděl. Taky nikde nikdy nepadlo, že by kolem roku 2256 byla otevřená válka s klingony. Mimochodem první Enterprise NCC-1701 byla vypuštěna v roce 2245 a v roce 2250 se na ni stává kapitánem Christopher Pike (důležitá informace pro druhou sérii Discovery!) a James T. Kirk na ni nastoupí jako kapitán v roce 2265, kde začíná původní seriál Star Trek a taky je někde kolem toho času zmíněný Abramsův restart časové línie... Trochu přestřelená je technická stránka celého seriálu, dokonce víc než Abramsovy filmy! Pokud se to odehrává někde kolem 2256, tak by na lodích nemusely být holografické monitory a holografické hovory a holografický simulátor už vůbec ne. A taky mají úplně špatné uniformy, což je taky velký přešlap! Chápu, že to musí být moderní, ale dalo se to udělat citlivěji. Co se týče Star Treku, tak jsem prostě detailista a co už bylo natočeno by se u takto rozsáhlého universa nemělo ignorovat. Ženy ve vedení (dost se o tom diskutuje) mi nijak nevadí, vždyť Voyager taky vedla žena a nikdy mi to nepřišlo divné. Tady mi trochu vadí, že Michael, ani Philippa u mě moc sympatií nepobraly. Ale (opět) nová vizáž klingonů je doslova strašná!! Klingonští válečníci bez vlasů?! Šišaté lebky, plastové ksichty úplně bez mimiky, ptačí oči a na rukách drápy?? Kdo tohle navrhnul, byl idiot!! Celkově je to výborný seriál (první dvě série určitě), ale občas to až moc kontrastuje se všemi ostatními Star Treky. 71% ()

BFG2000

Ze začátku jsem byl ze seriálu rozpačitý. Ale snad každý další díl prohluboval vztah s hlavními hrdiny. A ve chvíli, kdy se ve druhé sérii objeví Red Angel, končí předehra, byť velmi příjemná, a začíná neskutečně nadupaná jízda směřující k epickému a monumentálnímu finále, jaké seriálová tvorba snad nepamatuje. I díky této gradaci ST:D hravě strká všechny trapné filmy s Chrisem Pine do kapsy. Na rozdíl od filmů se seriál tváří naštěstí poměrně vážně a komických scén je jen poskrovnu a jsou vhodně využity. Dokonalost podtrhuje geniální hudba a ultimátní výkon Sonequa Martin-Green, která byla trefou do černého! Za zmínku určitě stojí také perfektní Doug Jones a Anson Mount. Z vedlejších postav bych vyzdvihl Tig Notaro, Jayne Brook a hodně zajímavého Anthony Rapp. Nevěřte tomu nízkému hodnocení tady. ST:D je rozhodně nejlepším Star Trekem ze všech! --- S03E01: Tak a je to tu zase. První díl třetí série naznačuje ten obrovský rozmach, epičnost a slibuje velkolepou podívanou po dalších 12 dílů! A skutečně tomu tak bylo. Právě shlédnuto díl S03E13. A opět naprostá bomba a grandiózní finále, jaké se v seriálové a často ani filmové tvorbě jen tak nevidí. Už aby tu byla "čtyřka". Byť první série, které je jen jakýmsi stavebním kamenem té druhé, může spoustu lidí odradit, určitě to za tu trpělivost stojí! Takhle má vypadat Sci-fi seriál (na rozdíl třeba od Ztraceni ve vesmíru). ()

FrediaK

Tenhle seriál je žumpa. Scénáristická a herecká žumpa. Se současnou seriálovou tvorbou se nemůže STD vůbec měřit a bohužel ani ne s tou devadesátkovou, kterou mi místy připomínal. První dva díly byly ještě velmi solidní, pak si někdo řekl, že do scifi se dá nacpat každej shit. Díl od dílu mě ty nesmysly štvaly víc a víc. Rozepisovat se konkrétně asi nemá cenu. Pokud máte rádi ST universum, nadchnul vás aktuální filmový reboot a máte trochu povědomí o fungování života, vesmíru a tak vůbec, ROZHODNĚ SE NEKOUKEJTE! Jenom vás to nasere. Z duše mi tu mluví loki5 ()

Katka232

To už mě víc bavila první Enterprise, nebo The Orville. Tohle je děs a ti Klingoni si ani nejsou podobní. Za mě ztráta času. ()

kirmakX6on

samé nesympatické herečky, o mnoho zajímavější herci. Mimochodem nevím, proč jsou vlastně Star Treky tak populární ..už jsem z toho univerza nakoukal docela velké množství různých seriálů a filmů ...a vlastně je to všechno tak nějak jak přes kopírák. Star Trek je zárukou průměrné kvality.. kde efekty hrají podstatně větší roli než nápaditost a smysluplnost. Vyloženě špatnej Star Trek jsem ale ještě neviděl a tento seriál, jak se po první sérii zdá, nebude výjimka. ()

subic

1. série asi tak za 72% Je tu jedna velmi velmi přerostlá želvuška, spórový pohon, paralelní vesmír a spousta Klingonů, i když ti nemají ta svá páča jako v jiných starších seriálech a filmech. Jsou tu v podstatě 3 hlavní postavy, důstojnice Hvězdné flotily Michael Burnham, kapitánka a zároveň císařovna a kapitál Discovery Lorca, i když on taky není on a pak několik dalších. Vizuálně je to slušně udělané, ale z příběhu jsem lehce v rozpacích, protože je na můj vkus dost značně překombinován a taky členové flotily jsou až přehnaně loajální. Nakonec dostanou všichni metály a povýšení, tak o čem je 2. série? ()

lapiduch

Celkový doje po troch neuplných sériách je pozitývny...Akurat myslim, že to mohli po druhej ukončiť.. Nie je to o tom že by kvalita klesla...skor nemam na seriáloch rád to naťahovanie... čo mi však viac vadí je to "moderné" zapracovanie povinných vecí modernej doby, ktoré už pomali musí obsahovať každy film či seriál..... Nemože byť ešte niečo uplne čisté, staré nevinné, konzervatívne? ()

vaclaw

Není to úplně špatný, ale vcelku promrhaný potenciál. Některá témata jsou poměrně zajímavá, některý zápletky dokážou vtáhnout a zaujmout, ale celkově to trochu působí jako když Horst Fuchs naleští starý VW nějakým zázračným leštidlem - pořád je to ošuntělý starý VW. Scénáře jsou povětšinou naivní, dialogy dětinské ale úplný dno jsou postavy, které jsou asi nejhorší ze všech existujících ST. Na druhou stranu jsem se dokázal donutit dokoukat 3 série, takže mohlo být lépe, ale přežít to šlo. ()

PetriK12

Season 4: na velícím můstku samá ženská. Při každém rozkazu se tam na sebe otáčej, culej, smějou, mrkaj nebo vzdychaj. Když to zkombinujem se zcela debilníma dialogama, je to fakt hnus. Dodatek: postava Gray Tal je v 4. sezóně vyloženě vodporná. Dívat se na něj/ní/to nedá a ty dialogy, to snad nemá cenu komentovat. ()

Sadaam

V průběhu 4. série jsem to vzdal. Je to o ničem. Když už po několikáté během epizody usínáte nebo se 10x podíváte do mobilu, tak je něco špatně... Je to škoda, protože 1. série nebyla úplně tragická, sice jsem ji dal až na podruhé, ale i ty divnoklingony jsem zkousnul. Provázání s temným vesmírem super. Druhá série také ušla, ale to hlavně díky Spockovi, Pikovy apod. Příběh s "andělem" už mě tak moc nesednul. No a přesun do budoucnosti znamenal slibné zítřky, něco nového a znovu objevovaného, něco jako Voyager v novém kvadrantu. Ale sorry, fakt to totálně provařili. Je to jen samé fňuk a kňů... pá pá ST:D, tobě už nedám šanci ani po potenciální lobotomii :-( 30-40% P.S.: Je to jako kdybyste už měli všechno pro to, abyste cestovali warpem desítkou, ale z nějakého nepochopitelného důvodu to šlapali dvojkou, trojkou, jen tak... ()

yazik

Postupem času musím snížit hodnocení! První série ještě byla obstojná a i některé díly těch dalších. Ale upřímně  Burnhamovou doslova začínám nenávidět. Herecký výkon mizerný, její chování otřesné a některé multi kulti klišé v posádce je až přehnaně americké a místy vážně nechutné! Čtvrtou sérii nejspíš ani nedokončím a tímto tenhle seriál pro mě končí. Efekty jsou skvělé, ale děj a postavy tragické, až na pár světlých výjimek. Snad podobně tragicky nedopadne i Pickard. ()

cernakus odpad!

Po druhé sérii už mohu hodnotit. Není to Star trek i když se to v jeho univerzu odehrává. Není to technologií, zápletkami nebo časovou osou, které odporují ST kánonu, ale prostě snůškou příšerně nesympatických, notně přehrávajících a příšerně napsaných postav. Jedinej trapák, na kterém mi z celé té plejády kanonefutrů záleželo byl Pike, protože ten jediný odpovídal normám universa ST. Samozřejmě musí se CBS nechat, že prachy do tohoto dílka nalité jdou vidět. Efekty jsou za jedna, hudba za jedna mínus a důraz na detail nadstandardní. Jenže to tak nějak nestačí. Vždyť opravdovému fandovi ST stačily efekty, hudba a detaily staré dobré TOSky, tedy v podstatě úroveň divadelního představení místních ochotníků. To co dělalo vždy star trek star trekem byly zápletky, fyzikální uvěřitelnost a jistá naivita (utopičnost) postav i Federace jako takové. To prostě Discovery chybí a upřímně, ani to už nemůže získat (na zázrak, který nastal v DS9, kdy první dvě série byly nejhorší v dějinách ST a pak se to vyvinulo v série nejlepší, se těžko může dít častěji než jednou za 50 let). Celkově za tři hvězdy. Jedno shlédnutí z povinnosti se dalo a oceňuji, jak elegantně vymazali tvůrci Discovery ze Star trek kontinua (v tom se od nich Abramsi, ty blbče, můžeš učit!). Ale pokud v tom chce CBS pokračovat, tak ať se vykašle na LGBTBLABLABLA a psychoterapy agitku, kompletně vyhází celý tým scénáristů a udělá z Discovery Voyager 2. EDIT: Po třetí sérii jdeme o hvězdu dolů. Množství buzifeminegro propagandy a naprostých fyzikálních a logických nesmyslů bylo už moc. 3.EDIT: A končíme. Po čtvrté sérii nikdo normální, nemůže hodnotit jinak než odpad. Ke všem extrémním negativům trojky se totiž přidal drogově sluníčkový a věčně ubulený fokus na nitro všech hoven, co se tam vyskytují. Nádavkem pak zcela vykastrovali poslední akceptovatelnou postavu, kapitána Saru. Ačkoliv některé epizody čtvrté série samostatně fungovali, jako součást absurdně špatného celku se staly vedlejšími ztrátami při pokusu zachovat si alespoň zdání normálnosti. Takže nasrat ty pohlavně přenosná nemoci (STD) jednoho bláznivého žida, letíš do odpadu! ()

RobinPM100

Star trek v klasickém duchu scénářů pod taktovkovou demokratů, respektive jejich fan klubu. V hlavní roli otravná černoška s transexuálním jménem Michael (Majkl), do toho obsadíme tlusťošku, abychom ukázali, že i XXL velikost je fajn, no a v neposlední řadě uvidíte i líbačku homosexuálů, v seriálu majících velkou roli. Jo, abych nezapomněl, in je i mezidruhový sex člověka s nehezkou Klingonkou. Do toho ještě mechanik transgender, přeoperovaná ženská vystupující jako chlap. Takovouhle dekadentní budoucnost civilizace si fakt nepřeju. ()

IllidanS4 odpad!

Jako fanoušek Star Treku jsem se obával, že pro mne bude tento nový seriál stejným zklamáním jako nové filmy, a stalo se tak, jak jsem předpokládal. Mohl bych hodnotit příběh, efekty, postavy apod. a mohl bych tomu dát pár slušných hvězd, ale to by se to nesmělo jmenovat Star Trek. Ale ono se to tak jmenuje. Star Trek to je bohužel právě pouze jménem. Všude tma, že není nic vidět, jinde zase přemíra světelných efektů a nehodících se barev. Hlavní znělka divná a nijak nezajímavá, stejně jako celá úvodní sekvence epizod. Povědomé zvukové efekty mají sice plus, ale neomluví naprostý nesoulad mezi technologiemi zde a technologiemi z TOS, a to nemyslím zpracování odpovídající době produkce. Pak dojde na uniformy, které jsou taky úplně mimo (Klec z TOS je ze stejné doby), a vůbec celá utopie Federace a Flotily zůstala někde na papíře a do hvězdných lodí se už nedostala. A to ještě nedošlo na Klingony, kteří patrně experimentovali s DNA ještěřích Xindů, jinak si jejich vzhled nedovedu vysvětlit. A létání vakuem alias princezna Leia, světelné roky přesahující vulkánská telepatie a kvantové vesmírné podhoubí? Samotné válečné téma se také dá ztvárnit mnohem méně temně i se zachovanou vážností, viz Enterprise a Deep Space Nine. Tohle není to slibované hvězdné putování. Celé to nepůsobí jako Star Trek, ale jako parodie na Star Trek v podobě one woman show, a to už nezmění žádná další série, kterou Alex Kurtzman vytáhne bůhví odkud. Aspoň že zde vždy bude možnost vrátit se ke starším seriálům, které ani po čase netratily na kvalitě a stále mají co říct. ()

Kuker_Benny

zase jedno korektně splácané dílo. Máme tu všechny rasy, i homosexuály, prostě typicky dnešní americký seroš, který sice neurazí, ale je to z něj prostě cítit jako zkažený dech... ()

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

19.04.2023

Tak se fanoušci Star Treku přece jen dočkají nového filmu. Místo návratu party okolo Chrise Pinea (Dungeons & Dragons: Čest zlodějů) ale nakonec jako první dorazí snímek s názvem Star Trek:… (více)

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (více)