Reklama

Reklama

Star Trek: Enterprise

(TV seriál)
  • USA Star Trek: Enterprise (více)
Sci-Fi / Akční / Dobrodružný
USA, (2001–2005), 68 h 44 min (Minutáž: 42–92 min)

Hrají:

Scott Bakula, John Billingsley, Jolene Blalock, Dominic Keating, Anthony Montgomery, Linda Park, Connor Trinneer, Vaughn Armstrong, (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(97)

Píše se 22. století, což je skoro sto let před tím, než James T. Kirk zaujme své místo v pionýrských dobách prozkoumávání vesmíru. Lidé ještě nemají k dispozici štíty, Federace dosud neexistuje, mezihvězdné transportéry se používají pouze pro přepravu nákladu. Za těchto podmínek se do vesmíru vydává posádka první lodi, jíž velí kapitán Jonathan Archer, prototyp kapitánů hvězdné flotily, kteří teprve přijdou; je statečný, zvídavý, dychtivý a odváží se tam, kam člověk dosud nevkročil. Na rozdíl od ostřílených důstojníků 24. století, které hned tak něco nepřekvapí, posádka ENTERPRISE dává najevo údiv, vzrušení i obavy z podivných věcí, s nimiž se setkává. Hvězdné mapy jsou prozatím většinou prázdné a oni musí prokázat, že jsou připraveni na život v hlubinách vesmíru. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (206)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Na Novou generaci to nemá, ale snaha ukázat jak to bylo před původní první sérií je příjemná. Enterprise byla první, a ne jako u všech ostatních sérií, JEN nejlepší lodí flotily. Trochu mě vyděsilo ukončení série, které je lehce šílené a cestování časem tu opravdu dlouho nebylo. Pro fanoušky ST naprostá nutnost, ale pro ostatní a už vůbec pro neznalé základů Star treku bych seriál nedoporučoval. Pár odkazů a vcelku příjemný návrat k né tolik akční náplni dílů vsunuje tuto sérii kvalitativně mezi slabý Deep space 9 a nejlepší Novou generaci. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vcelku normální Star Trek s lepšími triky, který v některých dílech nepokrytě okrádá o nápady své starší bratříčky. Nebýt třetí řady s delším ucelenějším příběhem, vcelku solidním (ani ona se nevyhýbá fillerům) a dvojdílu o "zlé Enterprise", šel bych s hodnocením na šedý průměr. ()

Eodeon 

všechny recenze uživatele

kontroverzní posunutí děje přede všechny dřívější star treky jsem osobně přijal s lehce rezervovaným povděkem a i ten mnohokrát kritizovaný element "časové studené války" bych si troufnul označit jako neotřelé zpestření do té doby čím dál stereotypnějšího televizního fenoménu, ačkoliv tvůrci potenciál tohoto nápadu zužitkovali jen v omezené míře. nakonec, totéž lze říci i obecně o prvních dvou řadách seriálu, které sice mají svůj díl vynikajících epizod, ovšem při zprůměrování se jeví jako velmi slabé. ztotožňuji se i s převažujícím názorem fandomu, že celková úroveň prudce stoupla se třetí sezónou a kulminovala ve čtvrté řadě před svým zcela nezaslouženým předčasným ukončením. závěrečná epizoda "These Are the Voyages..." nutně skončila (mírně řečeno) rozpačitě. obzvláště, pokud jste si oblíbili stejné postavy jako já, tedy zejména Tripa a dále samozřejmě T'Pol a Phloxe. mimoto, čtvrtá sezóna mě osobně velmi potěšila obrovskánským množstvím souvislostí s Původním seriálem, což navíc pomohlo utužit kontinuitu startrekových seriálů, kterou ENT do té doby spíše narušovala. P.S.: výčet mých nejoblíbenějších (≠ nejlepších) epizod seriálu (vzhledem k tomu, že jsem k seriálu ze všech star treků přilnul nejméně, jedná se o velmi benevolentní výběr): 1. sezóna: 1x04 Strange New World (Tajemný nový svět), 1x05 Unexpected (Nečekané setkání), 1x13 Dear Doctor (Drahý doktore...), 1x17 Fusion (Splynutí) a 1x23 Fallen Hero (Padlý hrdina); 2. sezóna: 2x02 Carbon Creek (Carbon Creek), 2x04 Dead Stop (Konečná), 2x05 A Night in Sickbay (Noc na ošetřovně), 2x09 Singularity (Singularita), 2x03 Dawn (Svítání), 2x16 Future Tense (Čas budoucí) a 2x22 Cogenitor (Spolurodič); 3. sezóna: 3x06 Exile (V exilu), 3x08 Twilight (Soumrak), 3x10 Similitude (Symbiont), 3x14 Stratagem (Válečná lest), 3x15 Harbinger (Předzvěst), 3x18 Azati Prime (Azati Jedna), 3x19 Damage (Nevratné škody), 3x21 E² (E na druhou) a 3x24 Zero Hour (Hodina H); 4. sezóna: 4x01 Storm Front, Part I. (Bouřková fronta, část 1.), 4x02 Storm Front, part II. (Bouřková fronta, část 2.), 4x04 Borderland (Hraniční pásmo), 4x05 Cold Station 12 (Kryostanice 12), 4x06 The Augments (Augmenti), 4x07 The Forge (Výheň), 4x08 Awakening (Probuzení), 4x09 Kir'Shara (Kir'Shara), 4x11 Observer Effect (Zaujatí pozorovatelé), 4x12 Babel One (Babylon jedna), 4x13 United (Spojenci), 4x14 The Aenar (Aenarové), 4x15 Affliction (Onemocnění), 4x16 Divergence (Postižení), 4x17 Bound (Pouto), 4x20 Demons (Přízraky) a 4x21 Terra Prime (Terra I). ()

Deimos 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +kapitána a posádku si oblíbíte, období ve kterém se děj odehrává, spousta zajímavých nápadů a originálních situací, akce, efekty, napětí -opravdu hodně pomalí rozjezd, občas by si seriál zasloužil víc peněz, první triky vypadají hodně počítačově, taky je škoda že se herci trošku víc neprosadili/// Pro lepší přehlednost nejdříve napíšu hodnocení jednotlivých řad. 1 řada 60% 2.řada 65% 3.řada 95% 4. řada 85%. Jak je patrné, tak seriál se rozjíždí velmi pomalu a pozvolna. První dvě řady se drží hodně v duchu dřívějších seriálů. Jsou tedy hodně ukecané a málo akční. V tomto směru o něco lepší než Nová generace. Což ještě mohlo fungovat začátkem devadesátých let, ale ne dnes 10 let po vzniku seriálu. Najde se sice pár zajímavých částí, které vybočí z vesmíru průměrnosti, nicméně je nespojuje žádná dějová linie a tak je skoro jedno když nějakou část vynecháte. Je to možná i lepší, protože jen tak někdo prvních 40 částí nemusí vydržet. A byla by velká škoda, kdyby se nechal v první polovině odradit. Protože třetí řadou začíná něco neuvěřitelného. Troufám si tvrdit že se jedná možná o nejlepší řadu (sezónu) ve Star Trek universu. Hvězdná loď Enterprise má tentokrát proti sobě hodně silné nepřátele. Děj se rozplétá od první částí až po tu poslední. Vše na sebe navazuje. Je tu spousta napětí, výborné akce a krásných efektů. Upřímně se to dalo skoro srovnávat se seriálem Battlestar Galactica. Byl jsem nadšený. Čtvrtá řada sice trochu polevila a přesto si držela hodně vysokou úroveň a můžete v ní najít asi nejvíc nejzajímavějších částí. Třeba hned první dvě s alternativní "minulostí" kdy Němci rozpoutali druhou světovou i na území spojených států. Vlastně mi docela přišlo, že tvůrci hodně experimentovali a snažili se o originalitu a neviděné nápady. A docela úspěšně. Na posádku jsem si za ty "4 roky na palubě" zvykl a je obrovská škoda, že seriál předčasně ukončili a uzavřeli ho v tom nejlepším. Protože do vzniku federace zbývalo ještě 6 roků a ty by šlo klidně vyplnit dalšími 6 řadami./// Celkem 76%/// ()

666teen 

všechny recenze uživatele

Tak změna na plný počet. V okamžiku, kdy se první Enterprise ve třetí serii stěhuje do Delfské oblasti dostává seriál koňskou dávku hormonů a válcuje většinu svých předchozích následovníků. I přes fakt, že vrchní inženýr Trip je doživotní pako. P.S. Tušili jste, že suchej zip vynalezli na Vulcanu? ()

Webb 

všechny recenze uživatele

Z Enterprise mám velmi rozpačité dojmy v závislosti na jednotlivých dílech, které v mé oblibě jsou vším možným, jenom ne konstantním. Je tu propracovanost v charakterech postav, každá má svůj otisk a v závislosti na ostatních se vyvýjí. Pokud si lze obrazně představit že hlavní příběh vede vertikálním směrem, jsou tu i vedlejší horizontální příběhy napojené na vertikální. Některé situace jsou uvěřitelnější, jiné nedomyšlené a vycucané z prstu (studená časová válka) jako příliš umělé vytváření nových nelineárních dějů. Poslední dvě hlavně dokládá třetí řada. Seasion 1 [7/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [5/10] Seasion 4 [6/10] ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Z hlediska ideologického je to podobně protivné jako Stargate, akorát je to bez stylových sexy emzáků, bez vtipných hlášek (tak celkově to není ani trochu vtipné) a bez Daniela Jacksona. On už ten song z úvodních titulků nevěstí vůbec nic dobrého. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Hodně zajímavý seriál o první lidské vesmírné lodi s warpem 5 Enterprise a o její posádce. Postupně navazují kontakty s různými novými rasami. Někdy to jde hladce, jindy hůř. Často se dostanou do problémů nebo se jím povede zabránit válce. S Vulkánci, kteří jim pořád stojí za zadkem, to nemají jednoduché. S Klingony je taky těžká řeč. Nevyhnou se ani studené časové válce. Několikrát zachrání Zemi před zkázou. Celá 3. série na sebe navazuje a je o Xindech. Jinak na sebe díly moc nenavazují. Setkají se i s Romulany. Ještě nemůžu zapomenout na Andoriany. A na konci je i pocta původní Enterprise a epizoda, kde se objevuje posádka Nové generace. "To, že se smějí a jedí kuře neznamená, že se naučili ovládnout své emoce." :D ()

Yardak 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je to zajímavé, ale tohle je můj nejoblíbenější seriálový Star Trek aneb jak to bylo na začátku :-). Tolik vědeckých dílů, kde se objevuje etnocentrismus a kulturní relativismus v praxi se jen tak nevidí:o). Slušné počítačové efekty. Slabších 5. Promiň Picarde. PS: Třetí série je naprosto bezkonkurenční! ()

jonyyy 

všechny recenze uživatele

Enterprise se evidentně pokouší o rozšíření Star Trekovského světa mezí širší publikum. Snaží se o více cool vzhled, ale přitom trpí úplně stejnými nedostatky, jako její starší úspěšnější sourozenci. Tím myslím kýčové masky a rasy - někdy prostě nestačí namalovat něčí obličej na zeleno a modro, barvou, která vypadá jako vodovky a vydávat je za mimozemšťany. I přes velmi vlažný pilot jsou první dvě řady fantastické, sympatickou posádku jsem si během pár dílů zamiloval. Se třetí řadou už jsem měl trochu problémy. Přeci mi víc svědčí ty jednorázové mise a dobrodružství a forma telenovely mi moc neseděla, navíc i příběhy začaly dost slábnout. Čtvrtá řada už naznačovala, že tvůrcům dochází nápady a upřímě, i když mám Jeffreyho Combse celkem rád, tady jsem ho s těma svýma anténkama a modrým pudrem už začínal mít plné zuby. Za 1.2. sérii 80%. Za 3. a 4. 70% a zakončující díl slabota, nebo abych byl objektivní průměr, čekal jsem na závěr něco epičtějšího! Celkově lehce pod Novou generací. ()

korbitch22 odpad!

všechny recenze uživatele

Skoro až zvrácená je myšlenka,že bych se někdy pokusil dokoukat byť jen jedinej díl,týhle scénáristický zhovadilosti.Všeho všudy jsem viděl asi 70% stopáže tak 15ti dílů a naprosto mi stačí,abych mohl tenhle seriál označit za nejpříšernější sračku všech dob,nejenže nenávist ke Star Treku je ve mě hluboce zakořeněná,ale tenhle seriál jí dokonale umocnil.Stupidní dialogy,při kterých každý člověk kterému ještě zbylo kousek mozku,musí prskat záchvaty smíchu,tupý herci,trapné efekty,vymaštěný scénář,výkony gumové koblihy a věty typu přes kalibraci transoprdéru a do mezi molekulární ho extraktu kvantových vln,sem přes hloubku mizotopů završil kalibraci hmotné vlny....co to kurva je? :D Upřímně z fanoušků Star Wars si dělám občas legraci,nad demencí těch Startrekových přímo umírám ;) odpad tak čistý,že by se z něj dalo žrát. ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

Seznámení tohohle seriálu je super a opět se přiblížil o krůček nahoru, super příběh a opět pár slušných scén se našlo bohužel ne každý díl je povedený ale jde to to dobrou cestou. ()

malylada 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak trošičku se odklání od tradičních seriálu ze Star Treku. Co se mi líbilo, tak určitě akčnější stránka a především plynulost děje. Od konce druhé série, kdy se člověk sžil s posádkou, tak dochází k plynulosti děje a jednotné, dlouhé zápletky, která pokračuje do půlky poslední série. Perfektně dokázali navázat na původní série a vyplnit spoustu souvislostí. Posádka, casting opět mimořádný a i přesto, že všichni nedostávají takový prostor. Kapitán opět skvělý, včetně vulkánky Topol, neboť přeplastikovaná herečka s minimem mimiky se na to vyloženě hodí :D. Co ale nepochopím, je znělka a opravdu nevím, co je k tomu vedlo, těžce jsem si zvykal.......8/10 ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První Enterprise a její kapitán Jonathan Archer by určitě neměli zapadnout v zapomnění za svými slavnějšími kolegy Kirkem a Pickardem. Zatím poslední seriálový příspěvek do Star Trek universa je totiž na vysoké úrovni a hravě se může se svými kultovními předchůdci měřit. Jistě, ne vždy vítězně, avšak vždy se ctí. Výprava ja kvalitní, stejně jako efekty a příběhová stránka. Samozřejmě ne všechny epizody jsou kvalitativně vyrovnané, ale to už se holt u seriálů stává. Trefa do černého byl rozhodně casting, jelikož Scott Bakula je jako kapitán Archer výborný a pokud vím, jde i o velkého fanouška Star Treku. "Spocka" mu dělá nebezpečně krásná subkomandér T'Pol v podání Jolene Blalock. Tenhle seriál by prostě zapadnout neměl, kvalitu má totiž nepopiratelnou. ()

Revanx 

všechny recenze uživatele

Neuveriteľná low cost záležitosť - Babylon 5 mal krajšie počítačové efekty, Nová Generácia vyzerala o triedu veľkolepejšie. čo sa týka ostatných zložiek- dej je často neuveriteľne nelogický, casting bol robený asi nejakým amatérom a zvučku tvoril nejaký človek neznalý Star Trek sveta a toho, e vesmír nebol dobýjaní len USA. Napriek tomu 3* - vydržal som predsa len pozrieť všetky série, takže pre mňa je Enterprise taká milá nenáročná guilty pleasure. ()

kleopetra 

všechny recenze uživatele

za čtvrtou sérii přidávám hvězdičku *!!! opravdu cool, škoda, že seriál skončil... A 4x18-19 za Zrcadlem doporučuji všem milovníkům Star Treku! Nemají chybu!!! ()

ivishka odpad!

všechny recenze uživatele

Za mým odpadem jednoduše stojí velký odpor k těmto žánrům a vůbec všemu týkajících se Star Treku, Star Warsu a bla bla... Nesnáším to a přijde mi to vysoce neinteligentní a hlavně nudné a nezajímavé. Nikdo by mě už v životě nedonutil se dívat na ty filmy natož na toto.Samozřejmě vám neberu, že se vám to líbí ale za mě je to prostě ta nejhorší možná věc co se světa filmu(a seriálu) týče.. ()

pools 

všechny recenze uživatele

Pro mě nejhorší série ze všech ST. Jediný bonus vidím ve stále více se odlehčující Jolene Blalock nepřímo úměrně klesající sledovanosti v poslední sérii... ()

Reklama

Reklama