Star Trek: Discovery

• USA Star Trek: Discovery
USA, (2017–2024), 54 h 22 min (Minutáž: 38–66 min)

Hudba:

Jeff Russo

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Wilson Cruz, Shazad Latif, Michelle Yeoh, David Ajala, Blu del Barrio, Jason Isaacs, Anson Mount (více)

Série(5) / Epizody(65)

Star Trek je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších sérií po celém světě. Po padesáti letech od premiéry legendárního původního seriálu se vrátil na televizní obrazovky díky novému seriálu Star Trek: Discovery. Noví hrdinové, nová vesmírná loď a nové mise přilétají na vlně stejných vznešených idejí a naděje v lepší budoucnost, které už inspirovaly celou generaci snílků a vizionářů. Seriál Star Trek: Discovery zachycuje výpravy Hvězdné flotily během jejich misí za objevováním nových světů a nových forem života. Hlavní hrdinkou je důstojnice Hvězdné flotily Michael Burnhamová (Sonequa Martin-Greenová), která musí přijít na to, že aby skutečně pochopila cokoli „mimozemského”, musí nejdříve porozumět sama sobě. Michael je lidského původu, a přesto se stala sestrou jednoho z nejslavnějších hrdinů ve „vesmíru” Star Treku. Vykonala něco strašného, a přesto má šlechetné srdce. A i když není neohroženou kapitánkou vesmírné lodi, i když o tom ještě neví, na tom, co udělá a jak se rozhodne, závisí osud celé galaxie. (TV Prima)

padlar

Na nový seriál z universa Star Treku jsem se těšil. Nakonec jsem u něj vydržel jen deset dílů první série. Ke svému velkému zklamání jsem v nich nenašel nic, co by mě nalákalo ke sledování dalších dílů. Přijde mi, že jde o podprůměrný sci-fi seriál, který nemá se Star Trekem vůbec nic společného. Plus se mi vysloveně nelíbí nová podoba Klingonů. ()

komaj

prilis mnoho zen a hlavni postava hruza, spoustu zbytecnych a silene dlouhych proslovu o nicem, a zda se mi, ze pointou pribehu je osobni problem hlavni postavy, ktery ma sama ze sebou ()

honza.g

Dojem z první série"Měl bych výhrady, ale proti jiným sci-fi universům je to stále kompaktní a málo nelogické. ()

T.E.Elf

Takový divný. Něco mezi Dr.House, Hry o Trůny od IV řady dál, Ztracenými, trocha Star Wars, genderově provětrat a je z toho navoněná slátanina. Navonění je po technické stránce perfektní, ale to opravdu nestačí. ()

DapaCz

ST je můj život. Viděl jsem všechny série od ST ToS dvakrát a byl skeptický k Discovery. Pro mě veliké překvapení... druhá série a její závěr... Tohle jistě zopakuji. ()

vanislav

Celkově celkem slušný......seriál. Dlouho jsem přemýšlel, co mne na Discovery vadilo. Všechny jednotlivé části jsou ok, ale na celku mi něco vadilo. A co to bylo jsem zjistil až teď . V TNG je postava Reginald Barclay. La Forge a Riker s ním nechtějí pracovat, protože je "divný". Není to týmový hráč dle jejich představ. Dojdou za Picardem s tím, že ho chtějí převelit. Picard je doslova oba pošle do....análu. Vysvětlí jim, ať toho člověka lépe poznají. Ať zjistí v čem je dobrý atd. Tento postup jak všichni víme zafungoval - Reginald po letech jako první kontaktoval Voyager. V Discovery když nastane podobná situace, tak prohlásí cituji "Je to blb" a převelí ho na jinou loď. Discovery je hezký seriál, ale není to StarTrek. ()

Nick_Riviera

Hodnoceno po II. řadě a dvou shlédnutích. Po prvotním rozčarování z diktátu politické korektnosti jsem si zvykl a tento (jak kdosi přede mnou už napsal) "Star Trek: Diversity" považuju za plnohodnotného člena ST rodiny. Nejotravnější je pro mě hlavní hrdinka a její brekot pomalu v každém druhém díle. Na druhé straně mám oba kapitány, jak Lorcu v první sérii, tak hlavně Pikea v té druhé (ten za mně šlape na paty dvojici Kirk, Picard). Ale obě řady si pro sebe krade Philipa Georgiou. Že to není "klasický" model s uzavřenými příběhy, ale současný styl příběhů plynoucích skrze více dílů mi opravdu nevadí. Jsem zvědavý na třetí řadu. Asi bych dal tři hvězdy, ale ta čtvrtá je kompensací některých odpadů zde udělených. Opravdu mi nepřijde adekvátní srovnání tohoto seriálu a počinů pana Soukupa či studia Asylum. ()

sportx

Vždyť je to super. Nechápu co tady proti tomu všichni mají. Je to prostě scifi serial a je jedině dobře, že má chuť to ještě někdo točit relativně nízkonákladově a z poměrně zajímavým příběhem. ()

Krebs odpad!

Orville je viac Star Trek ako toto. 10. Január; 2021 dodatok - horšie každým dielom 3. série. Kľudne mohli radšej zrušiť. 07. December; 2021, dodatok č.2. - scenáristi sa bavia, kráľovsky - nahádžu na papier náhodné "nápady", tie lepšie pre istotu zmažú, a producenti im za to zaplatia a dokonca to sfilmujú :D Práca snov. ()

jenikok

teda prvni serie slaba, trvalo si zvyknout na zenskou s chlapskym jmenem. Potom to vytahnul Pike, aby se z toho ve treti serii stala po vsech strankach "korektni" ubulena limonada. Uplne spatny to neni, ale proc se musim v kazdym serialu koukat na mensiny, at uz rasove, genderove, sexualne orientovane a vsechny jine, to mi hlava nebere. Vzdyt tahle masaz proti nim nakonec popudi i lidi, kterym by byli jinak ukradeny ()

marcus.g

Star Trek tu bol vždy pre nás nerdov, keď sme hučali blahom pri každej zmienke o borgoch, snažili sa premyslieť ďalšie dopady nových technológií na ľudstvo a federáciu, diskutovali o sporných rozhodnutiach kapitánov, personifikovali sa so Spockom... Discovery je seriál pre masy a to je jeho najväčší problém, masu to nezaujme a plytkosť myšlienky a HROZNE NELOGICKÉ správanie posádky odradí skalných fanúšikov. Prvú sériu som dopozeral popri práci na druhom monitore, so záujmom. 3* Pri druhej sérii som sa pristihol, že nedokážem pracovať, lebo non-stop nadávam na hlúpe a nelogické akcie. Keď som na konci druhej série hlasno nadával Spockovi do hlúpeho hoväda, rozhodol som sa to dopozerať ale ďalej nepokračovať. EDIT: Zistil som, že počas druhej série mali tvorci problém s budgetom a producentmi, pozrel som si preto aj 3. sériu a tá je o 2 triedy lepšia, určite stojí za pozretie. 1. séria: *** 2. séria: ** 3. séria: **** 1/2 ()

Ankroth

Ze začátku jsem byl doslova nadšený, postupem času nadšení opadalo. Ke konci už to trochu hraničelo s telenovelou, všichni se loviskuji a čím větší podivín jste, tím lépe pro vás. Nicméně seriál kvalitní je, navíc CGI si nezadá s TOP filmovou produkcí. 1.série - 90%, 2. série - 80%, 3. série - 60%. ()

CreepyJoe

Po mnoha stránkách lepší než všechny předešlé star treky. Za prvé není to tak sterilní prostředí, zatímco staré star treky měli nulový emoční náboj a vývoj charakterů, tak Discovery se blíží zpracováním kvalitním filmovým snímkům obecně, vývoj charakterů je zřejmý. Seriál je více napínavý, obsahuje a hraje víc na emoce, což vnímám naprosto pozitivně o proti sterilnímu emočnímu prostředí jeho předchůdců. Velmi pozitivně vnímám i celkově uchopené umělecké a výtvarné zpracování. Klingoni konečně nevypadají jak banda otrhaných metalistů, ale skutečně jako civilizace, která budí respekt, stejně tak ostatní civilizace. Co mi ovšem stále vadí, je naprostá sterilita interiérů, jako by ti lidé nežili. Nemají ve svých kójích obrazy, sošky, fotky atd. Stále mi vadí ten do nekonečna omílaný utopický patos nekonečné dobroty a humanity(který prostě ve starých dílech nebyl), že by i Ježíš Kristus bledl závistí, proto mi stále připadají méně lidské a skutečné, egoismus, sobectví, nenávist, vztek, touha po moci, soutěživost, rivalita atd. byli asi v budoucnosti vymíceni a to pouze u této posádky dobroserů, kteří prožívají své nekonečné dobrodružství plné lásky pravdy empatie a usmíření a každý z nich je archetypem Ježíše, zatímco zlé a negativní charakteristické rysy mají všechny ostatní rasy. Ironií je pak je, že skutečně všichni jejich nepřátelé jsou více lidmi a více skuteční, než posádka věčných dobroserů. Opět mi vadí ten latentní fašismus, nekonečné oběti pro vlajku federace ve jménu lepších zítřků. K latentnímu fašismu se vyjádřím trochu hlouběji, protože statrek není pouze o fašismu, ale i rasismu a xenofobii. Ono totiž to primitivní dělení na dobro vs zlo. Pak působí jako když se člověk dívá na propagandu řežimu, který zde bude ve fiktivní budoucnosti a na svou podporu a za účelem vymývání mozků si natočil Discovery. Je to takovej Major Zeman fiktivní budoucí super říše, která se na sebe dívá silně etnocentricky a nekriticky, vše cizí je zlé a primitivní(a tedy i ty jiné rasy), je silně nepřátelská proti jiným civilizacím s jiným morálním kompasem a proto pro šíření dobra má armádu vlastních lodí a s heslem "bojuj za vesmírný mír" si hrajou na totalitního vesmírného policajta. Jak jsme za tři série viděli "federace" je fetiší, o které se nediskutuje, ale je třeba pro ni umírat a obětovat se a to nejen sebe, ale při vhodné příležitosti i vlastní přátelé, nebo celé své rodiny(skok do budoucnosti). Discovery je posádka nad lidí, nemají negativní rysy, negativní emoce, jsou to super nadřazení lidé, které páchají jen věčné dobro ve jménu federace, všichni ostatní mimo loď jsou opět primitivní "neandrtálci" nenávidí, soutěží,  jsou rivalští a zlý, protože nesdílí super absolutní morální hodnoty civlizace, ty je třeba zničit, asimilovat, zotročit a připojit k federaci. (Už jen ten poster.. https://image.pmgstatic.com/files/images/user/profile/165/513/165513940_63fa67.jpg ) ()

Matrix44

Prvá séria je výborná, či už scenár alebo réžia a je naozaj kvalitne spracovaná. Čo je už horšie, tak to je že sa jedná o súčasnú modernú verziu filmu "Sexmisia", kde základom celého tohto nového Star Treku Discovery je súčasný moderný stereotyp, silná super inteligentná sebavedomá žena. Najinteligentnejší a najšikovnejší tvor vo vesmíre je žena černoška, Klingonom vládne žena, v alternatívnom vesmíre je cisárovná žena... (a to je ešte jedna nesympatickejšia ako druhá). Muži sa objavujú len sporadicky, a buď sú homosexuáli, alebo sú len do počtu, alebo potom sú to záporný hrdinovia... ()

rooklet

Tento seriál není o STAR TREKU, ale o hyperkorektnosti na všechny způsoby 😂 Nejde o děj, ale o to, aby zde byly všechny barvy pleti, všechny lidské rasy a všechny možné sexuální orientace… A dokonce šli tvůrci tak daleko, že tu máme bílé a černé Klingony a dokonce i Vulkánce 😂😂 Děj nemá často základní logiku, dialogy jsou často stupidní a je to prošpikováno očekávaným klišé. ()

hypnos11

Jednoznačně nejslabší seriál ze světa ST. A také jendoznačně nejubrečenější. Příběh nemá hlavu ani patu, vše, co se zde děje, je nahodilé a neuvěřitelné (a často i stupidní). Dialogy jsou většinou prázdné tlachání (a toho je tu hodně), nebo, pokud se týkají posunu děje, je jejich obsah naprsto vycucaný z prstu. Postavy jsou až na výjimky průměrné (čest Lorcovi a Pikeovi, sem tam se přidali i další). A především to vůbec nepůsobí jako Star Trek. Ano, jsou tam vesmírné lodě, Federace apod, ale to je pouze forma. Obsah je všem předchozím ST seriálům na světelné roky vzdálený, a bohužel ne v dobrém. Mám obavu, že Strange New Worlds bude to samé v bleděmodrém. Hodnoceno po slhédnutí 3. série, 4. asi raději vynechám. Potenciál tam je, koukat se na to dá, ale to je tak vše, a je to děsně málo. ()

drak3go

První a druhá série ještě v pohodě 3 až 4 hvězdičky, ale od třetí série jsem vyloženě zklamaný. "Nový vesmír", spousta nových možností, vlastně to mohl být začátek nové éry Star Treku a tvůrci to "zabijí" svojí snahou o zavděčení gender komunitám a etnikům. Vůbec nejhorší je kapitán Burnhamová, když se má tvářit vážně, vypadá, jak kdyby se měla co chvíli rozbrečet, když se má zlobit, vypadá jak kdyby seděla na toaletě a skoro celý seriál vypadá, že je "na zhroucení". Dost podobně jsou na tom i další postavy, naroubované jen kvůli výše zmíněnému genderu atd., jejich herecké projevy prostě nejsou vůbec uvěřitelné.. Seriál měl velký potenciál, ale (aktuálně 7. díl 4. série) sleduji už jen, abych věděl, jak to dopadne :( ()

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

Michelle Yeoh hvězdou nového Star Trek filmu

19.04.2023

Tak se fanoušci Star Treku přece jen dočkají nového filmu. Místo návratu party okolo Chrise Pinea (Dungeons & Dragons: Čest zlodějů) ale nakonec jako první dorazí snímek s názvem Star Trek:… (více)

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Star Trek dostane další seriál

Star Trek dostane další seriál

18.05.2020

Trvalo to roky, ale značku Star Trek se nakonec přece jen podařilo oživit. A paradoxně to nebyly filmy (byť pomohly), ale televize, kde se postavám spojeným se slavnou lodí Enterprise začalo dařit.… (více)