Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

Untentrauer

Je to seriál plný temnoty, zahalené v záhadnu s hororovými prvky a s každou další sérií i obohacený o více akce. První série je velice povedená a člověk nemá tušení co přijde. V druhé sérii si říkáte co že se to má ještě stát? Vždyť se to všechno vyřešilo..Nicméně se autorům opět podařilo zaujmout a zdařile vytvořit smysluplný děj a zápletku. A zatím nakonec do třetice, kdy autoři začali sérii velice idylicky a pohodově opět potvrdili svou kvalitu pro vytvoření kvalitního příběhu tam, kde je zdánlivě vše již dokončené. Celým seriálem vás provázejí sympatický herci, mezi nimiž si snad každý najde oblíbence. Jejich výkony nádherně doplňují zdařilý děj a zápletky to celé obalené do skvělého soundtracku. V seriálu hlavní postavy řeší samozřejmě hlavní příběh, ale i své vlastní problémy. Vyzdvihuji samostatné dějové linky v každé sérii, které se nakonec vždy spojí v ucelené a logické završení. ()

Zombi

Ok, tak čtvrtá řada mě donutila napsat recenzi. Od vlastně komorní a hlavně atmosférické první řady, která mě hned nadchnula, ušel seriál dlouhou cestu a čtvrtá řada je vlastně regulérní seriálovej blockbuster, nejen stopáží, ale i rozsáhlostí, epičností, trikovou složkou a vymazlenými kamerovými záběry, které může leckterý kino blockbuster závidět. Přidá-li se perfektní cit pro výběr songů k jednotlivým scénám a super vlastní soundtrack, je to často ultimátní podívaná. V mém případě umocněná perfektními postavami, které mám rád a světem ve kterém rád trávím čas, takže větší stopáž v mém případě jen vítána. Naprosto parádní zrod hlavního záporáka, nejen této řady, to pak celé podtrhuje. Z této řady nejvíce vyčnívají díly 4, 7 a pak epickým měřítkem závěrečný 9 díl. Mimochodem, scéna obsazení základny s Ninou, wow, jak kdybych se chvíli díval na Sicaria, nebo tak něco. Velká spokojenost. ()

mosnak

Musím se přiznat, že jsem se do toho zakoukal až když se na to moje žena začala dívat sama. Já chodil okolo a sem tam na to mrknul. Teď čumím na 3.serii a musím uznat, že mě to baví. A to jsem to zkoušel dvakrát bezuspesne sám. Vždy jsem vydržel jen 4 epizody a pak se na to vysral. Něco podobného jsem měl u Hry o trůny. Stranger things si vysoké hodnocení zaslouží. 88% ()

dan4815

Nemám rád děti ve filmech/seriálech. Nesnáším superhrdiny a nereálné super schopnosti, nesnáším stylizaci 80. let a nemám rád neznámé herce - vše, co mohlo být špatně, špatně bylo. Hned několikrát jsem se přemáhal, abych vydržel první díly ST... a naštěstí se podařilo, seriál mě oslovil a spokojeně čekám na pátou sérii. I přes to všechno mám výhrady. První dvě série, především ta první, buduje skvělou atmosféru. Děj je dobře "dávkován". S nástupem třetí série se ale seriál řítí do velikého průseru plné klišé. První dvě série byly hororové plné příběhu, další dvě série jsou přehršel emociálních výlevů, záchrany postav v poslední možné vteřině a debilních zápletek. Autorům už vůbec nemohu odpustit stereotypy - třeba sověty a jejich chování. Třetí série sebe sama popírá a scénáristé se do svých slov zamotávají. Každá prvotní postava je vyždímána takovým způsobem, až mi to není příjemné. Oproti seriálu "Ztraceni", kde minulost a vykreslení postav bylo i po tolika sériích stále uvěřitelné, tady už ve třetí řadě nemají autoři s čím kloudným přijít. Vše je překombinované a zlo neustále přichází. Nelíbí se mi skutečnost, že nedokázali série na sebe navázat - vždy to skončilo stejně - dobro zvítězilo... na chvíli. První dvě série jsou z hereckého hlediska v pohodě, ale třetí a čtvrtá je ukázkou marnotratnosti. Nejsem si jist, zdali to není stylizací, ale ty herecké výkony jsou chvílemi hrozné... vzpomněl jsem si na očekávaný film "Super 8", který kvůli dětem nedopadl vůbec dobře. A zde se to děje, zase a stále dokola. Někdo zde poznamenal, že vztahy mezi postavami jsou uvěřitelné. Nemyslím si. Přijde mi, že velmi rychle se mají všichni rádi a jsou nejlepšími přáteli. Nejsou mezi nimi žádné větší komplikace, a když, tak je to až v dětinské podobě. Na jednu stranu to ukazuje na věkový progres hlavních dětských postav, ale stále to na mě působí dost naivně. ST rozhodně nepatří mezi seriálový výkvět. Svou slávu staví na dobré stylizaci a prvních dvou sériích. Chtělo by to méně dětí, více rozvážné scénáristické práce. I tak jsem se u seriálu bavil, byť se bojím, jak moc pátá série bude cringe. ()

Kiisaki

Tak přesně po tomhle jsem tolik toužila! Děsivé monstrum, zvláštní schopnosti, strašidelná atmosféra, záhada, vládní tajemství - lidé (oprávněně) vychvalují seriál za skvěle zachycená 80. léta, mě ale svou atmosférou připomněl především fenomén, který přišel až v následujícím desetiletí - The X Files. Nevím, co vytknout. ()

bidja

Po starých Aktech X, dětském Donnie Darko, zase jedna smyslu plná duchařina kombinující obé dohromady. A pak ten soundtrack. Při Bowieho Heroes v podání Petera Gabriela se smyčce kroutily do krutých spirál.. ()

husokachna

Bránil bych se hypu, který se valí ze všech stran. Není to dokonalý, nelogičnost z toho občas trčí na všechny strany, je to protahovaný a nastavovaný, ale...je to strašně fajn. Kdyby to šlo v osmdesátkové dobrodružnostřeštěnosti a dětskosti ještě dál, odpustil bych tomu úplně všechno. Takhle musím jen říct, že to ohlasy sbírá kvůli tomu, jak je to v dnešní tvorbě jiný. Staromilsky pomalý, naivní a (až na pár výjimek) příjemně sebeneuvědomující. Casting je super, triky fajn, kingovská atmosféra parádní, soundtrack správně osmibitovej. Retro vlna má další zářez a já jen doufám, že další série bude (po vzoru True detective) úplně o něčem jiným. Tuhle kaši už bych asi nastavovanou nechtěl. ()

Nolanofil

Obsahovo to má bližšie ku 3* , hlavne kvôli nelogickosti niektorých situácií, ale za ten 80 - vý feeling si tu 4* zaslúži. Zbytočne otvorený záver. Update. Po uťahanej a zbytočne ukecanej 4.sérií znižujem na 3*. ()

TheSpearCZ

Neskutečná paráda tenhle seriál. Skvělý herci, parádní atmosféra doprovázena výborným soundtrackem, napětí by se dalo krájet a nechybí tomu ani slušná dávka nostalgie. Všech osm epizod bylo boží! Snad bude druhá série stejně dobrá jako ta první. 1. série - 100% I na druhou sérii jsem se podíval z odstupem, abych zjistil jestli je všechen ten hype oprávněný a musím uznat, že toho lituji, protože se z toho vyklubalo jedno z nejlepších pokračování seriálu, které jsem kdy viděl. No začnu negativem (i když jich opravdu moc není) a to je příběhová linka Eleven v první polovině série... ze všeho jsem čekal tohle nejméně, ale opravdu se tak stalo. To co bylo v první sérii nejlepším bylo v té druhé nejnudnější. Naopak všechno ostatní bylo strašně záživné a koukal bych na to pořád. Postavy (společně s neuvěřitelnou 80's atmosférou) jsou to nejlepší na tomhle seriálu a ty se během druhé série tak rozvinuly, že jsem si zamiloval snad úplně každého (od parchanta Billyho až po gold celé téhle řady Dustina se Stevem). A samozřejmě odkazy na všelijaké filmy apod. opět nechyběly. 2. série - 95% ... Bohužel nastalo co jsem tak trochu očekával a třetí série spadla o třídu dolů. Pořád to má svoje postavy, nostalgii, odkazy na filmy, ale strašně jde vidět, jak je to uměle natahované, navíc prvních 5 epizod se navíc pořádně nic neděje a poslední díl byl jako z telenovely (nesympatická Suzie to všechno dokončila) Dá se na to koukat, ale radost mi to teda nepřineslo. Čtvrté série se vyloženě bojím. 3. série - 80% Čtvrtá série Stranger Things definitivně potvrdila ať už čísly, ale především kvalitou, že je právoplatnou jedničkou na Netflixu. Všechny příběhové linie jsou dokonalé, hlavně Hopper v Rusku potěšil, těší mě, jak je konečně na nějakém velkém mainstream seriálu vidět ten rozpočet, který se tu rozhodně neztratil - vizuál je sérii od série snad ještě lepší a lepší. Další věcí, která mě potěšila je to proslavení skladby Running Up That Hill od Kate Bush, ta sklaba si to jednoduše zasloužila být takhle proslavená - a s tím spojený i čtvrtý díl, který byl definitivně nejlepší a nejvíce vygradovaný dílem možná celého seriálu. Scéna, kdy Max utíká od Vecny při téhle skladbě je neskutečná bomba. Jen nechápu proč tvůrci právě po tom čtvrtém díle tu skladby přehrávali v každém dalším díle snad osmkrát, to mi přišlo zbytečný až otravný, a myslím, že kdyby místo toho zvolili nějakou jinou oldies muziku (a že jí je!), tak by udělali lépe. No každopádně zpátky k sérii, rozumím lidem, kterým tahle série mohla přijít nezábavná/nezáživná, a hlavně pro lidi, kteří neviděli celý seriál nebo kteří viděli jen nějaký díl, tak ty jsou na tom biti nejvíce, protože ve čtvrté sérii je tu spousta přepálených emočních dialogů (ne, že by mi to vadilo, ale je tomu tak) a doplnění příběhů, na které fanoušci tak dlouho čekali, takže to rozhodně není pro každého, ale ty věrné to stonásobně odmění. Já už vlastně můžu říci, že jsem na Stranger Things vyrůstal a musím tvůrcům alespoň tady poděkovat za tohle zpříjmenění, protože ST je opravdu unikátním seriálem. No nic, jdeme si naposledy počkat a od poslední série očekávám ještě velkolepější jízdu. HELLFIRE CLUB! 4. série - 95%    () (méně) (více)

poet

Best Thing of this summer :)... Seriálova pecka s hororovými prvkami popri ktorých su Akty X len slabý odvar. Ma to tu spravnu temnú amtosféru herecké výkony (najmä) detských hrdinov si proste zamilujete. Ja som si zvykol aj na ukričanu Winodu Ryder. Snád jediná škoda je že to má len 8 epizód v jednej séríí ale teším sa na pokračovanie aj ked latka je dosť vysoko.... ()

Teringer

Vážení, tohle je pecka. Má to grády, má to příběh, má to všechno. Jsem nadšená a nemůžu než vřele doporučit. ()

Shagrath19

Děj zasazený do 80 let přidává tomuto seriálu jen na kvalitě.Skvělé vše-herci,režie,kamera atd.Výborně jsem se bavil,jeden z nejlepších seriálů tohoto roku.Netflix jede!!! ()

Flopik

Neveril som že to môže byť tak dobré no našťastie som sa mýlil.Prvé dve časti sa to rozbiehalo bolo to skôr také oťukávnie a predstavenie nám o čo vlastne pôjde.No potom prišla tretia časť ktorá všetko zmenila a stalo sa z toho niečo úžasné.Bolo to vtipné, akčné troška aj hororové no hlavne to bavilo.Ani jedna časť nebola nejako slabšia práve naopak.Postavy sympatické, hlavne tie deti to zahrali úžasne.Ani chvíľu som sa nenudil.Tak isto šerif skvelý.No a posledný diel, bol asi najväčšie prekvapenie.Úžasný záver prvej série, pri ktorom boli silné emócie.U mňa 5* niet o čom a na druhú sériu sa riadne teším.Tak druhá série sa tak isto podarila.Skvelé diely , napínavý príbeh ja som si to užil.Chémia medzi postavami je skvelá a na 3 sériu sa strašne teším pre mňa jeden z TOP seriálov určite.Netflix to zas dokázal a naservíroval nám neskutočnú jazdu. Tretia séria je iná ako predošlé, vo viacerých ohľadoch. Ja som sa bavil neopísatelne, postavy sa nam dali do skupiniek za mňa neuveriteľná chémia medzi postavami Steve, Dustin a Robin. Postavy zahratá excelentne. No a finále bolo dych berúce kde úsmev striedali slzy. Za mňa 5* a 4 série sa neviem dočkať. No a tá splnila všetko čo som od nej očakával. Omnoho temnejšia ako predošlá, strach o postavy a silné emócie. Do toho výborné, nové postavy hlavne teda Eddie. No a finále, ktoré vyrazilo dych. 5* a finále bude kulervoucí. ()

Pawlisman

Obvyklé stereotypy vyhnané do krajnosti, ale v dobrém slova smyslu. Kvalitně provedené od A do Z. Možná spíše než na hororové bázi kladeno velký důraz na různá tabu, například smrt dítěte, což je pro všechny rodiče a především matky dost děsiví představa, tak bych asi ubral, ale jinak včetně hudby (podobné Knick), prostě skvostně provedeno. Od malých kluků se dostáváme až do nejvyšších špiček CIA. Krásné vazby, ()

Blue.Shark

Super mysteriózní sci-fi, které u mě nejvíce boduje osmdesátkovou stylizací, až netradičně sympatickými postavami a také zápletkou, jež by např. v Aktech X stačila na jeden díl, ale tady je precizně rozpracovaná - nenudí, nepůsobí natahovaně a naopak až hypnoticky svádí k dalšímu pozorování. Hlavně - postavy jednají logicky, přemýšlí a působí velmi živě stejně jako celé městečko, do jehož částí a na jehož obyvatele se podíváme. Jednoznačně nejvíc cool je dětské nerdské trio, na jejichž vysněné dobrodružství je radost se koukat. Měl bych pár faktických připomínek, ale nechám si je od cesty, protože se v druhé řadě jistě mnoho věcí vyjasní. Víc takových seriálů. Btw. Natalia Dyer je krásná a Charlie Heaton vypadá jako mladší verze Normana Reeduse. ()

Heero

Totálně pohltilo, totálně uchvátilo, totálně rozsekalo. Oblíbené postavy - všichni. Skvěle vymyšlený, skvěle natočený a pro další sezónu máme spoustu nevyřešených otázek. ()

JM87

Občas mi vadily ty dětska, který měly odvahu dvakrát větší než dospělí, ale jinak super :) Mám rád pestrost a tenhle serial má v sobě víc dobře poskládných prvků. ()

Blueeyes

Nejlepší, nejnávykovější a nejvíce originální seriál současnosti. Superlativní hodnocení dostává z dobrých důvodů. Postavy jsou skvěle napsané, dětské role k sežrání a šerif je tím správně zlomeným mužem, ale přesto stále na té správné straně.... Moc jsem si první sérii vychutnala a nemůžu se dočkat další. ()

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu