Velice nedoceněný, nepochopitelně nízko hodnocený a podle komentářů kritizovaný film. Ale proč? Pro mě velké překvapení a dokonalý Rudolf Hrušínský!(10.11.2010)

Vcelku jen velmi průměrný film, který stojí vlastně jedině na charismatu Rudolfa Hrušínského, taková ta neškodná dobově oblíbená (a žádaná) společenská satira. Čeho by se ale tehdejší divák nenadál, je ten neobyčejný vizionářský rozměr díla, Jak se krade milión nevědomě tak pěkně popsal privatizační éru 90. let a vlastně i aktuální dnešek. Jen dnes už není takový problém s utrácením zpronevěřených/ukradených částek...(20.4.2013)

Krásný pár. :-) Jen za ně..(13.2.2010)

Neni to ani agitka ani propaganda a ani to neni špatnej film proto, že ho režíroval Balík. Je to brilantní a nápaditá a nadčasová satira na tehdejší společnost a vůbec obecně na lidskou honbu za penězi, které mají přinášet štestí. Podobnost s Dědictvím V.Chytilové je zřejmá a svým satirickým ostřím by se to dalo srovnat s Formanovým Hoří má panenko. V Balíkové filmu je jen více patrný otisk doby oproti Formanovýmu více abstraktně vyznívajícímu podobenství.(22.1.2011)

Nekrást je v dnešní společnosti k smíchu. Kdo nekrade, je proti sobě ! Účetní je poctivý 20 let a co z toho má ? Znuděnou manželku, byt v paneláku a lačné děti. Začne krást ve velkém ale peníze nemůže utratit, protože na malém městě to je nápadné. Nakonec jsou peníze na potíž a spíše přitahují problémy. Rudolf Hrušínský jako vždy minimalistický a výborný. Ztvárňuje malého českého člověka, který myslí stylem "co by na to řekli lidi " ?(21.9.2010)