Legenda pekelného domu

• Velká Británie The Legend of Hell House

Nechte svůj rozum přede dveřmi! Pekelný dům. Zahaleno mlhou a tajemstvím je místo živoucího zla a vražedného teroru. Roddy McDowall v čele obsazení vzrušujícího hororu a čtyřech vyšetřovatelích a temnotě obklopující sídlo, které oni sami nazvali "Mt. Everest všech strašidelných domů". Odvážná čtveřice se pouští do riskantního podniku a chce vypátrat a odhalit jeho tajemství. Všichni musí projít hotovým utrpením, setkat se s vraždou a s tím, co pro ně nachystali duchové obývající toto hrůzné místo, aby přišli na to, že pravda je může dovést k šílenství. (Bonton Home Entertainment)

Spielbergo

Hodně nevyužitý potenciál, což se u tohoto typu hororů z těchto let nestávalo tak často. Přesto film mnohde zaujme (dost často hlavně sexuálními tématy) a rozhodně i způsob řešení celého problému je dost netradiční a silně originální (snad nebudu příliš spoilerovat když zmíním, že hlavní hrdina se s tím nesere a snaží se duchy zaříznout čistě vědeckými metodami). Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Elsinor

Důsledným dodržováním všech možných pravidel a klišé - černá kočka tam běhá jako splašená, za dveřmi číhá nebezpečí, průvan nevěstí nic dobrého, hlavně hodně detailů a nájezdů... - spíše instruktážní komedie, jak natočit strašidelný film, nežli opravdový horor. Ale člověka to ponoří do příhodné nálady objevovat podobné žánroviny, takže proč ne. ()

Pollini

Velice nepříjemný horor a skvělý filmový zážitek. Nejen, že jsem se dobře bavila, ale měla jsem v noci i noční můry, jak mi při filmu mrazilo a to se mi často nestává. ()