poster

Legenda pekelného domu

 • Velká Británie

  The Legend of Hell House

Horor / Mysteriózní

Velká Británie, 1973, 95 min

Režie:

John Hough

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Scénář:

Richard Matheson

Kamera:

Alan Hume

Střih:

Geoffrey Foot
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  ****

  Jak píše Tron - pro fanoušky žánru. A duchařiny já rád. LEGENDA PEKELNÉHO DOMU ze sedmdesátek hravě předčí mnoho současných snímků o "strašidelných domech", ostatně jak se praví ve filmu: "Tohle je Mount Everest všech strašidelných domů." Což sedí. Zajímavé osazenstvo, na moji slabou náturu pár solidních lekaček, atmosféra která by se při troše snahy už dala i krájet a v neposlední řadě hodně zájímavé experimentální hudba! Doporučuju. Btw snímek u nás cca. před 2 lety vyšel záhadně na VHS.(24.1.2007)

 • dopitak
  **

  Kvalitní duchařinu si představuju jinak. Chybou a zapomenutím ohodnotit jsem film po několika letech viděl znovu, aniž bych si to sám uvědomil, což samo o sobě napovídá. Atmosféra na mě nepůsobila, ničemu nepomohl ani dabing (byť první, vznikl až v roce 2003). Konec je docela dobrý, ale to co tomu předchází, připomíná nudu. Roddy McDowall v brýlích vypadá jako chovanec mentálního ústavu.(21.4.2013)

 • Terva
  ****

  Děj tohoto filmu je smyšlený avšak pasáže popisující fyzikální jevy se odehrávají nejen v mezích možností, ale mohou být i pravdivé. Čtyři lidé, jeden dům a týden pobytu. Nic zvláštního, nebýt toho, že dům byl uzavřen a prohlášen za strašidelný. Čtveřice má přinést důkaz o životě po smrti. CITÁT - Ten dům ví, že jsme tady........... Práce kamery v 59 minutě vám zatočí hlavu. Takové záběry mám rád. Scéna "milování z duchem" je mrazivá a dojemná, jen škoda, že je tak krátká. CITÁT - Ducha zneškodnit nemůžete, jenom ho pošlete z jednoho Pekla do druhého............ Na svou dobu slušně strašidelný film. CITÁT - Belasco.............(16.11.2012)

 • strougy
  ****

  Miluju, když racionální a v empirické důkazy věřící vědci (zdravím Subjektiva) dostanou od paranormálních sil do držky :-)(2.12.2009)

 • MM_Ramone
  ***

  Mám rád filmovú horrorovú tvorbu. Nevyhýbam sa žiadnemu jej subžánru. Takže som už navštívil viacero strašidelných domov, budov a objektov. Teraz som sa vďaka snímku "Legenda pekelného domu" ocitol vo veľkej, vidieckej usadlosti niekde v Anglicku. Opustené, rozľahlé rodinné sídlo ponorené do hmly si žije vlastným životom. Neznesie narušiteľov a zvedavcov. Doktor Lionel Barrett sa pokúsi objasniť paranormálne a parapsychologické javy, ktoré sa v tomto dome dejú. Zaplatí za to vlastným životom. ***(25.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace