Legenda pekelného domu

Richard Matheson (kniha)

Richard Matheson

Alan Hume

Geoffrey Foot

Ako málo kedysi stačilo na natočenie dobrého hororu. Žiadny viditeľný bubák, stačí len perfektný, strašidelný interiér, tajomné zvuky, výrazná hudba, vŕzganie a k tomu samozrejme zaujímavý scenár s tajomným príbehom a dobrou atmosférou. A ono to funguje. 75/100(10.12.2014)

Teda... kdyby mně se válel pod peřinou duch, asi bych se zachoval jinak (chápej, nasral bych si do kalhot), než slečna ve filmu. Ale já naštěstí nejsem médium. Tim chci naznačit, že Legenda pekelného domu se mi postarala o pár krušných chvilek. Super atmosféra obrovského sídla zahaleného nepropustnou mlhou, uvnitř něhož se dějou fakt strašidelný věci. Dobrý obsazení, parádní hudba. Obsahuje sice několik logických kopanců, ale jinak nemám žádný jiný námitky.(9.1.2011)

Na to že se jedná o horor z roku 1973, tak mi až moc často naskakovala husí kůže. Opravdu hned od začátku Vás film zahrne velice tísnivou atmosférou, která už do konce nepoleví. Tento snímek dokazuje, že se člověk bojí toho co nevidí. 7/10(13.10.2013)

• Allien.9

První polovina filmu neskutečně slibná (skvělá atmosféra), zbytek bohužel podprůměrný a "pointa" vše dokonala...(6.7.2011)

• dopitak

Kvalitní duchařinu si představuju jinak. Chybou a zapomenutím ohodnotit jsem film po několika letech viděl znovu, aniž bych si to sám uvědomil, což samo o sobě napovídá. Atmosféra na mě nepůsobila, ničemu nepomohl ani dabing (byť první, vznikl až v roce 2003). Konec je docela dobrý, ale to co tomu předchází, připomíná nudu. Roddy McDowall v brýlích vypadá jako chovanec mentálního ústavu.(21.4.2013)