poster

Legenda pekelného domu

 • Velká Británie

  Legend of Hell House, The

Horor / Mysteriózní

Velká Británie, 1973, 95 min

Režie:

John Hough

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Scénář:

Richard Matheson

Kamera:

Alan Hume
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VenDulin85
  ****

  Po celou dobu jsem ve filmu tušila ten potenciál, ale.. nezúročili ho úplně, škoda! Strašidelné domy, do kterých zavítá skupinka jak vědců, tak médií, jsou zajímavé samy o sobě, člověk tu přijde k nehodě ani nemrkne (mrk mrk) a vůbec se tu dějí zajímavé věci. Kdybych to měla v pařátkách já, tak určitě přidám na plynu a v závěru bych ještě přitvrdila (řekla ta jemná slečna za pultem ;-), takhle se do té čtvrté hvězdy skoro nutím.(27.4.2015)

 • petero
  ****

  „I don't know you people. Why are you here? It does no good. Nothing changes. Nothing.“ Takže z tohto filmu použili Orbital sample do svojho songu I don't know you people. A tá scéna je výborná, rovnako ako zvádzania modelky Gayle Hunnicutt v nočnej košeli. Scenár mal na starosti známy novelista Richard Matheson (Duel, What Dreams May Come, Stir of Echoes, I Am Legend, The Box).(27.11.2009)

 • misterz
  ****

  Ako málo kedysi stačilo na natočenie dobrého hororu. Žiadny viditeľný bubák, stačí len perfektný, strašidelný interiér, tajomné zvuky, výrazná hudba, vŕzganie a k tomu samozrejme zaujímavý scenár s tajomným príbehom a dobrou atmosférou. A ono to funguje. 75/100(10.12.2014)

 • JohnnyD
  *

  The Legend of Boring House. Takže: 1. neskutočne ale neskutočne nudné 2. postavy sa správajú ako banda dementov, ktorí prišli do strašidelného domu, no tvária sa akoby otvárajúce sa dvere a lietajúce predmety (presne tak, to najlacnejšie klišé žánru) bolo niečo normálne 3. celý príbeh je o vedeckej (!) eliminácii viacnásobných (!) zlých duchov v dome 4. záverečná pointa by aj mohla byť úchylne zaujímavá, ak by ju nakrútil niekto zručný... možno. Len pre masochistov žánru.(27.10.2013)

 • Phobia
  **

  V sedmdesátých letech u "Legendy pekelného domu" možná diváci usrávali kuřince, ale v současné době film vzbudí maximálně lehce nevěřící, shovívavý úsměv. Od britského duchařského hororu bych čekala přinejmenším nějakou atmosféru... tentokrát marně. Dvě hvězdičky vylovím z temných, pavučinami opředených zákoutí svého vkusu čistě jako uznání, že ve své době to třeba mohlo děsit, leč ostré tesáky času zanechaly jen práchnivějící kosti, co potěší maximálně televizní archeology a postraší přecitlivělá předškolní dítka. Kdybych si u toho nečetla, byla by to naprostá ztráta času. 33%(6.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace