Legenda pekelného domu

Richard Matheson (kniha)

Richard Matheson

Alan Hume

Geoffrey Foot

Po celou dobu jsem ve filmu tušila ten potenciál, ale.. nezúročili ho úplně, škoda! Strašidelné domy, do kterých zavítá skupinka jak vědců, tak médií, jsou zajímavé samy o sobě, člověk tu přijde k nehodě ani nemrkne (mrk mrk) a vůbec se tu dějí zajímavé věci. Kdybych to měla v pařátkách já, tak určitě přidám na plynu a v závěru bych ještě přitvrdila (řekla ta jemná slečna za pultem ;-), takhle se do té čtvrté hvězdy skoro nutím.(27.4.2015)

• dopitak

Kvalitní duchařinu si představuju jinak. Chybou a zapomenutím ohodnotit jsem film po několika letech viděl znovu, aniž bych si to sám uvědomil, což samo o sobě napovídá. Atmosféra na mě nepůsobila, ničemu nepomohl ani dabing (byť první, vznikl až v roce 2003). Konec je docela dobrý, ale to co tomu předchází, připomíná nudu. Roddy McDowall v brýlích vypadá jako chovanec mentálního ústavu.(21.4.2013)

• Allien.9

První polovina filmu neskutečně slibná (skvělá atmosféra), zbytek bohužel podprůměrný a "pointa" vše dokonala...(6.7.2011)

• igi B.

Přiznávám, že jsem vydržel 30 minut a vzdal to. Stačilo totiž zavřít oči a poslouchali jste jakousi divnou rozhlasovou hru. Film za to samozřejmě nemůže, můžou za to naprosto diletantští debilové, kteří vyráběli český dabing tohoto filmu. Krom naprosto nepřirozeně hlasitých dialogů (včetně občasného jíkání a polykání a mlaskání a jiných pazvuků, vydávaných dabujícími čudláky - to je tedy zážitek...) tam totiž krom vyloženě hlučných scén bez hlasů neslyšíte prakticky žádné(!) zvuky(!!) ani nějaké ruchy(!!!), vytvářející atmosféru filmu - natož atmosférického hororu... °-(( . . . Děs a běs, tahle prasečina by měla vstoupit do legend o pekelném českém dabingu. Docela by mě i zajímalo, z jakých zdrojů sledovalo tenhle film oněch 128 nicků přede mnou, že byli schopni nějak subjektivně hodnotit >film< a ne jeho televizácký bezzvučný paskvil! - - - - - (Poprvé s natěšením počato a z výše uvedených důvodů nedohleděno 13.3.2011 na tv >Pr(im)ase< , nehodnoceno, nekomentář zde jako dvanáctý - 13.3.2011)(13.3.2011)

Jak píše Tron - pro fanoušky žánru. A duchařiny já rád. LEGENDA PEKELNÉHO DOMU ze sedmdesátek hravě předčí mnoho současných snímků o "strašidelných domech", ostatně jak se praví ve filmu: "Tohle je Mount Everest všech strašidelných domů." Což sedí. Zajímavé osazenstvo, na moji slabou náturu pár solidních lekaček, atmosféra která by se při troše snahy už dala i krájet a v neposlední řadě hodně zájímavé experimentální hudba! Doporučuju. Btw snímek u nás cca. před 2 lety vyšel záhadně na VHS.(24.1.2007)