poster

Legenda pekelného domu

 • Velká Británie

  The Legend of Hell House

Horor / Mysteriózní

Velká Británie, 1973, 95 min

Režie:

John Hough

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Scénář:

Richard Matheson

Kamera:

Alan Hume

Střih:

Geoffrey Foot
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ****

  Ako málo kedysi stačilo na natočenie dobrého hororu. Žiadny viditeľný bubák, stačí len perfektný, strašidelný interiér, tajomné zvuky, výrazná hudba, vŕzganie a k tomu samozrejme zaujímavý scenár s tajomným príbehom a dobrou atmosférou. A ono to funguje. 75/100(10.12.2014)

 • J*A*S*M
  ****

  Jednoznačně nadprůměrná duchařina. Skvěla natočená, velmi atmosférická, vzhledem ke svému stáří na mě až překvapivě fungovala, už jen silueta ústředního prokletého baráku působí děsivě. Ale co ten konec proboha? Ten je tak neskonale mimo, že se to rozumu příčí. Měl jsem kvůli němu přesně takový ten zklamaně zmatený "cože/proč" pocit, jako kdyby mě nejlepší přítel bodnul kudlou přímo do srdce. Takhle atmosféricky povedený horor s takhle mimózně nesmyslným závěrem se fakt nevidí každý den ...(26.1.2012)

 • cjmafia
  ****

  Na to že se jedná o horor z roku 1973, tak mi až moc často naskakovala husí kůže. Opravdu hned od začátku Vás film zahrne velice tísnivou atmosférou, která už do konce nepoleví. Tento snímek dokazuje, že se člověk bojí toho co nevidí. 7/10(13.10.2013)

 • movie
  ****

  Jak píše Tron - pro fanoušky žánru. A duchařiny já rád. LEGENDA PEKELNÉHO DOMU ze sedmdesátek hravě předčí mnoho současných snímků o "strašidelných domech", ostatně jak se praví ve filmu: "Tohle je Mount Everest všech strašidelných domů." Což sedí. Zajímavé osazenstvo, na moji slabou náturu pár solidních lekaček, atmosféra která by se při troše snahy už dala i krájet a v neposlední řadě hodně zájímavé experimentální hudba! Doporučuju. Btw snímek u nás cca. před 2 lety vyšel záhadně na VHS.(24.1.2007)

 • Allien.9
  **

  První polovina filmu neskutečně slibná (skvělá atmosféra), zbytek bohužel podprůměrný a "pointa" vše dokonala...(6.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace