American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Jason.Cruger

Psycho, kde sa každá séria vezme z iného súdka. Nedá sa hodnotiť seriál komplexne takže to rozoberme po sériach. Season 1. (murder house) - Rodina sa nasťahuje do domu, kde začne strašiť bla bla, celkom známa zápletka, nó prekvapuje herecké zastúpenie, konkrétne samotného páru. 100%tné obsadenie herec s herečkou budú presvedčivý, (teda herečka začne potom liezť na nervy, to príjde :D) a žijúci v peknej psycho-symbióze. K deju by som uviedol toľko že je to teda typická zápletka s NOVÝMI aspektami, a celkom slušne spravená na moderný obraz. (Nie nadarmo sa to bolá American ) 3* Season 2. (Asylum) - Klenot celého AHS, ktoré vás k pozeraniu stiahne asi najviac, takisto asi najväčšiu škálu divákov prilákala práve táto séria. Ešte lepšie gradácie deja, výbušne dokonalá Epickosť a hlavne prostredie , ktoré síce občas bude až komické (ako celé klišé tohto seriálu) ale stvorené pre odohrávanie deja, ktorý prezdádzať nebudem. Fakt najlepšie séria, odporúčam, koniec je rovnako precízne poskladaný, proste tejto sérií by som dal 5* Season 3. (Coven) - Hmm, celkom zaujimavý prevrat zo strašidelnej časti k pubertálno-čarodejnickej, ale čo ma byť nech sa deje. Zrejme na prilákanie inej skupiny obyvateľstva, i keď od režiséra Glee som niečo čakal, (rovnako ako pár speváckych vystúpení i v tomto Horror-akte ) (dafak?!) ale tak dá sa zniesť. Zmena prinesie mierne zmeneí obsadenie, i keď klasika ostáva ale hlavne prinesie iný aspekt,a tí č milovali sériu 2 svoj názor ani meniť nebudú.Tretia séria je niečo medzi "kladivo na čarodejnice" "twilight" a "glee" . :D Fakt, už moc horroru nečakajte, skôr budete lpieť na samotnom deji. 3* Preto moja výsledná známka sú 4* (nakoľko som uchvátený z druhej série) a ešte poznámka ku znelke :D , ktoré mi príjde EXTREMNE komická, asi strašidelná mi prišla prvý krát ale keď som si ju postopoval a zamyslel sa na nej tak som sa musel smiať. AHS nesklamalo ;) ()

Omnislash

1. serie 85%, 2. serie 80%, 3. serie 40%. serial byl pro me velmi milym prekvapenim druhou i prvni serii. bohuzel treti serie je zcela mimo misu (respektive ladeni serialu v mych ocich) a za me naprostym zklamanim ()

Deleatur

Plusy: Přes horrorové prvky (a závěrečné rozuzlení) především několik provázaných rodinných dramat. Výborné herecké výkony v čele s Langeovou. Mínusy: Protivně afektovaný Quinto v otravně rozhádaném gay páru, v jehož případě navíc byla touha po dítěti - která spojovala většinu postav - nejméně uvěřitelná. Hodnocení: 78%. ()

Loooki

American Horror Story - rodina a jej každodenné problémy, to všetko v novom dome, kde to jednoducho povedané "straší", ktoré spolu s flashbackom do minulosti navodia tú správnu atmosféru na danú časť a Jesica Lange!!!5/5 American Horror Story:Asylum - táto jazda začala hneď zdivoka a pokračovala šialeným tempom.4/5 American Horror Story:Coven - veľmi wierd, ale o to strašne zábavná séria. to sú tie čarodejnice a hlavne Jessica Lange, ale výborne jej sekunduje Angela Bassett 5/5. Freak show - alebo najsamlepšia Jessica Lange 5/5 Každá mini séria má skvelé opening credits aj keď s tou istou zvučkou! ()

Wargoo

Poctivo, denne cca 3 diely, za celý týždeň zbúchaný seriál, ktorý ma zo začiatku zaujal len vysokým hodnotením, ale po poslednej časti musím povedať, že je to nadpriemerné dielo. Dokonale napísaný scenár, vynikajúco podávané dúšky napätia a hororu od časti k časti, rozuzlovanie histórie "The Murder House", mrazivá atmosféra bravúrne zvládnuté herecké úlohy. Na duchov verím, a tento seriál mi dáva za pravdu, že môžu existovať. Len dúfam, že ma nesledujú počas "súkromných" záležitostí... A ešte jedno som sa naučil: nechcite nasrať ducha, dá vám to kurevsky vyžrať !!! 5***** za zvládnutých 12 častí, kde úroveň kvality neklesla ani v jednej časti pod 4****. 1. SÉRIA 83,088% ! _________________ PILOT 2. SÉRIE: 95% 5*****, chcem viac, v i a c, V I A C !!!! 2.DIEL - 5***** ! 3.DIEL, ešte väčšia bomba, ako druhý... Tvorcovia sú zvery, and i like it !!! :) 5***** ______ 4. a 5. DIEL na rovnakej úrovni ako celá druhá séria - 5***** (druhá séria sa postupne dostáva pred prvú, tvorcovia si nekladú servítky a hororovej atmosfére seriálu to len prospieva) ! ŽE PRVÁ SÉRIA BOLA SKVELÁ ??? BOLA LEN PREDJEDLOM TVORCOV K HLAVNÉMU CHODU, KTORÝ PONÚKLA DRUHÁ SÉRIA !!! ABSOLÚTNE DOKONALÝCH 13 DIELOV ! A jedna z najlepších herečiek - Jessica Lange !!! 100 % ()

BenderG

MOŽNÝ SPOIL: Je to učitě zajímavý počin. Celou dobu co jsem seriál sledoval jsem měl pocit, že je to mix různých horrorů. Nejvíc jsem si vybavoval Rosemary's Baby a ejhle... Dávám 4/5, ale upřímě by mne zajímalo co chtějí tvůrci točit dál po tom jak dopadla poslední epizioda, aby si to udrželo minimálně tu hodně slušnou úroveň. ()

Destinytte

"Here piggy pig pig." Wow, tohle je něco úžasnýho. Jiné hodnocení než 5* v tomhle případě ani nejde. Úžasná atmosféra, scénář, prostředí.. Musím přidat pochvalu za výběr herců, pro mě byli neokoukaní a myslím, že do rolí perfektně zapadli. Taissa Farmiga mě totálně okouzlila hned po několika prvních minutách a Evan Peters byl dokonalý, všechno jsem mu uvěřila a hltala každou vteřinu, kdy byl na scéně. ()

Writter

Jeden z najlepších hororových seriálov aké som doteraz mal možnosť vidieť, správna dávka zvrátenosti steklivosti a strachu a to celé zasadené do krásneho temného obydlia . ()

Rockerman

1.Mohl bych mít tisíc výhrad k tomuto seriálu, ale rozhodl jsem se, že je mít nebudu. Důvod je jasný, já se velmi dobře bavil. Ano, rozumím povzdechům, že by to chtělo více sexu nebo méně slov a více činů, ale i tak, jak to bylo prezentováno to stojí za to vidět. Mám raději takzvaný "duchařský" horor než to, co se vydává za horor, tedy slashing. V A.H.S. je to prakticky takový mix obou těchto přístupů k tématu. Velmi dobrý nápad, který je hodně originální, kdy už člověk neví kdo patří mezi živé a kdo mezi mrtvé, ale stále přítomné postavy "Murder house". Zkrátka tento seriál mě přikoval k sedačce a nepustil mě, dokud neskončil. Mimochodem ten poslední díl mohl být bez těch obrazů ze "života" mrtvých. Ale to je jen tak na okraj. Uvidíme, co přinese druhá série. 2.Po dvou dílech druhé série je jasné, že to bude úplně o něčem jiném, ale stále velmi kvalitní. Z první série zůstala jen Jessica Lange, ve zcela jiné roli, ale i tady zase exceluje!!! Duchařina to zřejmě už nebude, spíše to vypadá na invazi mimozemšťanů. Jsem zvědav... Těsně před tím, než se podívám na poslední díl druhé série, musím napsat, že skutečnost předčila očekávání. Je to jedna z mála výjimek, kdy druhá část filmu nebo seriálu je lepší, než ta první a to výrazně! Možná jedna připomínka by tu byla. Podle mne je to rozehrané příliš ze široka, třeba ti mimozemšťané tam být nemuseli a spíš se to mělo zaměřit na ty pozemské postavy. Takhle je to trochu guláš, od všeho něco. Ale to je jen malá vada na kráse. Celkově jsem moc a moc spokojený a doufám, že třetí řada (pokud bude), bude zas o něčem jiném. 3.Třetí série začala poněkud rozpačitě. Doufám, že to nesklouzne do nějakých Bradavic a že to tam Jessica Lange opět pořádně rozpálí. Zatím asi nejslabší série, přesto stále dost zábavná. Opět je tu jak duchařina, tak řezničina, teď dokonce přišli zombíci, prostě taková všehochuť, jako předešlých dvou řadách. Přestože stále tvrdím, že třetí série je zatím nejslabší, vzal jsem nakonec ty čarodějnice na milost, protože to pořád byla pěkná podívaná a některé díly byly hodně dobré. Jen doufám, že těch čarodějnic mezi děvčaty je méně, než jak naznačoval poslední díl. Těším se na sérii číslo 4!(31.1.2014) 4. Tak nám začala čtvrtá série a začala ještě rozpačitěji, než ta třetí. Jessica Lange jako šéfka panoptika zrůd zatím nebudí příliš optimismu, že to bude kvalitně strašidelné. Nejlepší je zatím ten klaun, ale ta dvouhlavá siamská dvojčata, jsou spíše k smíchu. Hůl nad tím nelámu a počkám, co bude dál. (25.11.2014) Opouštím tento seriál, protože do hororu už to má tak daleko, jako já k papeži. Je to už spíše psychologický seriál o toleranci k lidem, kteří nevypadají "normálně". Nic proti tomu, ale mě to už nebaví. První a druhá sezóna za pět, třetí za čtyři a čtvrtá bez hodnocení. ()

Mbeast

Pfff, proč se na to vlastně dívám. Sluchátka na půl žerdi, oči odvrácený od monitoru. No, po pilotu zatím 4*. Nepochybuju, že přibude poslední hvězdička. Po čtvrtém dílu - * přibyla. :) První série super. Hurá na druhou. ()

misakurt

1. série super, tam je to až na poslední díl, dva, které už byly zbytečné krásných 85%, ale 2. série je ztráta času. Snaha šokovat z děje vyrobila naprostou slátaninu. Tam bych to viděla s přivřeným okem na 30%. ()

Elbarto08

1. řada byla pro mě ze začátku něco mooooc zláštního, vrzšujícího a dobrýho. Postupem času jsem se v tom ale ztrácel, nechápal a začal se nudit. Kdyby udělali o pár dílů méně, vůbec by to neuškodilo. Každopádně mě to vždycky táhlo k tomu si pustit další a další díl, což považuju za velký plus u seriálů. 2. řada byla něco vynikajícího, šokujícího, se skvělým příběhem! Strašně se mi líbí, že většina herců z 1. řady se objeví i v téhle, i když je to o něčem naprosto jiném. ()

Luk Skywalker

Neskutečná nuda, zajímá mě jak to dopadne, co je reálné a co ne, ale za ty nudné pasáže, kterých je většina, mi to nestojí. Strašně moc se řeší vztahy v dysfunkční rodině a ani herecké výkony nejsou kdovíco. Když je třeba polovina dílu dobrá, tak to zabije druhá polovina, která je o ničem. ()

Heroine

První série: Ze začátku nic moc. Trochu bizarní, ale pořád dost otřepané. Po pár epizodách ale na divnosti ještě přidali, a začalo mně to bavit. Často mne sice zamrzelo, když se scénáristé uchýlí k poněkud lacinému stylu "nedorozuměcích" zápletek, kdy je na několik epizod natažený banální problém, způsobený jen žalostnou komunikací mezi postavami. A i když mi Langeová nepřijde nic moc, a její role na mne nepůsobí jako děsivá ženská, ale spíš mi často připadá jediná upřimná... Nakonec se mi to líbilo, a závěr byl vynikající. Druhá série: I když je nálada první série zcela pryč, hustě depresivní atmosféra druhé série je snad ještě lepší. Kombinace brutality, černého humoru, hororových klišé ze všech možných subžánrů, a hlavně silného pocitu beznaděje, to funguje. Navíc až ve druhé sérii se dá ocenit, nakolik jsou herci výborně vybraní, a jak zvládají velmi rozličné role. Ani tady to sice není Langeová, kdo mi přijde mezi herci nejlepší, ale ve druhé sérii se mi i ona zdá lepší. Těším se na třetí! Třetí série: Přiznám se že po druhé sérii je to trochu slabší, ne-li zklamání. Přesto že je tu několik úplně vynikajících momentů, skvělá Katy Bates a ještě lepší Angela Bassett, pár věcí mi tu vadilo. Langeová je čím dál trapnější, vidět Jamie Brewer v minišatech a punčochách je velmi nepříjemné na žaludek, a některé postavy se mi tu zdají zcela zbytečné. Zatímco první série sázela na černý humor, druhá přitvrdila jak žánrově, tak na pocitu izolace a zoufalství, třetí série je hlavně a především nechutná. Jak říkám, zachraňuje to pro mně celá ta Voodoo dějová linka, ale mohlo by to být o MOC lepší. ()

MickeyStuma

O tajemných strašidelných domech bylo natočeno bezpočet snímků, ale TV seriál si žádný nevybavuji. A tak tento mě přitáhl hlavně ze zvědavosti, jestli je vůbec možné, aby vzniklo něco originálního a odlišujícího. A byl jsem velmi překvapen. Originalitou sice neoplývá, ale zpracováno je to velice dobře. Opět se jedna rodinka přestěhuje do velikého domu, která, jak se později ukáže je plná tajemství, záhad a nevysvětlitelných jevů. Příběh má čas se rozvinout a vybudovat tajemnou atmosféru. Vývoj postav je takový, jak má na seriál být. Tvůrci se snažili pojat každou část trošičku jinak, aby se styl neustále neopakoval a těžko říct, jestli udělali dobře. Každopádně je výsledek takový, že jeden díl je více hororový, druhý více komorní, a tak je seriál dost rozmanitý. Vše je odlehčeno černým humorem a velice trefným. Herecké výkony jsou uvěřitelné a výběr herců byl myslím dobrý. Rozjezd tohoto seriálu je tedy slibný a tak jsem zvědav na další jeho vývoj. ()

Kcko odpad!

2 díly a další vidět nepotřebuji. Nic horrového jsem tam neviděl, spíše jen hororovou nudu ... asi je na čase jít proti proudu (protože si vždy vyhlédnu něco s vyšším hodnocením a pak jsem zklamán .. naposledy to byl REC). ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly