American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

nippa

Niektoré časti majú tak neuveriteľný spád, že ich dej by stačil seriálu ako napr. Revolution, kde sa hlavná postava za jednu časť pohne z kuchyne do obývačky, na celú sériu. 1. séria - 80% ()

Dudny

Pilotní díl začíná dost tajemně až strašidelně. Což mě dost nadchlo, a přinutilo na AHS (American Horror Story) dívat i nadále. Musím přiznat že jsem v dalších dílech byl zklamán, tím že jsem myslel a očekával opravdový horor kde bude téct potoky krve mrtvola ve skříni a nějaké to strašidlo pod postelí. Ale tohle opravdu nečekejte. Zhruba čtvrtka seriálu se zaměřuje na vztahy postav, proste pro někoho nuda. Ale ve zbytku se můžete těšit na pořádné zápletky a spoustu tajemství a záhad. Jinak se mi moc za líbil AHS, tím že nemusíte vidět další série jelikož, každá série vypráví o jiném příběhu. ()

domirovec

O AHS jsem již dlouhou dobu věděl (přesněji pouze a nejvíce o čtvrté sérii jménem Freak Show). A proto jsem se, konečně, po dlouhé době odhodlal ho zkouknout. No a.. jak to jen říct.. jsem docela ohromen. Sice asi ne tak moc, jak jsem čekal, ale furt docela příjemně dost. Zabijáckej Domeček je pěkná, povedená duchařinka, která svým, alespoň pro můj malý hlodavčí mozeček, zamotaným dějem a povedenou atmosférou s občasnými jumpscary, buduje skvělou první sérii tohohle znamenitého hororového seriálu. 4/5 ()

n3uro

Kvalitní hororová scéna je velmi malá a tenhle zajímavě vypadající a rozjíždějící se počin přidá na reputaci. Atmosféra střídá napětí, při kterém vám probíhá mráz po zádech, s dusivou až depresivní náladou. Soundtrack zajímavě podbarven (některé řezavé tracky mi připoměli film Insidious) a herecké obsazení, zdá se, že nemohlo být lepší. Po prvním díle jsem si seriál rychle oblíbil a další dva díly jsem shlédnul hned na to. Bohužel, množství hororových prvků trochu poklesává a nahrazujou jí rodinné problémy (což není to co bych tu zrovna chtěl vidět), a občasně "duchové" mají tendenci hrát dobrou roli. Nevím jakou má mít seriál budoucnost ale možná by bylo nejlepší, kdyby American Horror Story, což je mimochodem zajímavej název, byla jen minisérie o pár dílech, která nevyplejtvá všechny dobré nápady na první sérii (a pokračování by bylo jen komerečním paskvilem). Ale nebudu nad seriálem zatím lámat hůl. Uvidíme jak se vše vyklube dál. ()

studo

Vynikajúci seriál, so super zápletkou, postavám, ktoré nechcem vidieť v ďalšej časti radšej mŕtve, Hutnou atmosférou a hlavne: stále sa niečo deje. Originál. Dúfam, že to takto bude pokračovať ()

Charlie84

Hodnocení po třech dílech (+update po konci serie). Dal jsem si je v kuse a tak říkajíc mě pohltily... Pokuste se vybavit si dva , tři hororové/duchařské/mystery filmy nebo série, dejte je všechny dohromady, nechte jen scény v nichž někdo divně kouká do kouta, prochází se sklepem, scény s duchy, se sekerami a chlápkama s polovinou obličeje a dostanete American horror story. U prvního dílu jsem měl ambice se trochu bát, ale jak to na mě dál a dál sypali v každé scéně, vzdal jsem to. Nechápejte mě špatně, v koukání pokračuju, protože jestli tvůrcům něco nechybí, jsou to nápady. PS: Upřímě doufám, že někdo, kdo má tuhle taškařici na svědomí, má alespoň trochu ucelený plán, kam by se série měla ubírat. Prozatím to totiž působí dojmem Happy Townu, který byl také sympaticky potrhlý, ale nezdálo se mi, že - i kdyby seriál v půlce nezařízly - byla šance se ze všecho toho tajemna smysluplně vymotat se sctí a alespoň náznakem logiky. Update po konci serie: Nechávám na třech. S povděkem kvituji řadu point, které se bez varování zjevovaly i na velice odvážných místech. Serie ale nemá vyšší ambice než pobavit, IMHO výborná hudba buduje skvělé scénky v detailech, ale vždycky to končí tím, že si řeknete, sakra, kdyby tohle nemělo seriálový look, mohlo to být fakt super. Neuvěřitelně přepálené finále jen podtrhuje zběsilost celého projektu. Lhal bych, kdybch říkal, že jsem času stráveného u AHS litoval. Nicméně další serii prosím ne. UPDATE - 2. SERIE: Tak přece jen a třetí na cestě:) Poslední 2 díly v některých scénách ukazují, jak by mohlo Asylum vypadat bez mimozemšťanů, zombie, Ďábla, Smrti, Polednice...pokud tam nebyla, tak ve třetí serii bude určitě...víte, co vznikne, když totiž sezvete všechny zmíněné dohromady a přidáte nacistické vědce, izraelskou tajnou službu, seriového vraha, ...ano Asylum. Co bych ocenil, je to zcela konstantní s první serií, tedy komu se líbila, oblíbí si i tohle, komu ne, pravděpodobně vyhodí televizi z okna, protože to podruhé nedá. Já to nakonec dám i potřetí, protože jestli je American horror story něco, tak výjimečný počin. Je to pochvala? Inu...:) PS: pořád jsem si myslel, že tam ti mimozemšťani jsou, aby to celé na konci dalo nějaký bizarní smysl. Ouha, nikoli, prostě si někdo řekl, že by to bez nich nebylo úplné, toť celé opodstatnění. Lidi, co to mají na svědomí, jako by otevřeně dávali najevo, že je logika nezajímá a je to svým způsobem férový přístup a možná i jeden z důvodů konzistentnosti AHS. A když na to přistoupíte, je to zábava. A abych nezapomněl, nevím, kolik z těch tří hvězd má na svědomí Jessica Lange, ale kdybych napsal že tři, možná bych zase tak daleko od pravdy nebyl. ()

Naki

Nechci se pořád opakovat, ale je tomu tak... Ryan Murphy - tohle jméno v dnešní době značí velkolepý úspěch. Tohle je doslova seriál mých snů. Hororově laděný, plný náhlých zvratů, nečekaných situací, nechutných a divných scén a hlavně typického Falchuko-Murphyovského humoru. Docela se divím, že se tam vlezla i nějaká ta romantika. Pilotní díl odstartoval úžasný seriál a finálový díl bravurně uzavřel 1. sérii. ()

LyBerion

Chaos, to je asi nejvýstižnejší slovo pro tenhle šílený seriál. Rychlé střídaní scén a prolínání děje působí strašně neuspořádaně, což se po chvíli mění a dokonale zapadá, ovšem když máme vnitřní klid a dokážeme si uběhlé scény správně zaškatulkovat tvoří se další otázky proč a jak. Rozhodně je to něco nového co by nemělo fandům seriálů uniknout. ()

denisavary

Hodnocení po shlédnutí 5. dílu...Tak tenhle seriál mě dostal hned po prvním dílu...hned jsem chtěla dál a dál. Každý díl jsem hltala minutu po minutě. Výborně sestříhané, atmosféra skvělá, líbí se mi rychlý spád, tajemné postavy, kde každá má něco do sebe včetně hlavních představitelů-současných obyvatelů domu. Už se nemohu dočkat následujících dílů....Dodatek: všechny díly shlednuty a hodnocení zůstává, i když poslední díl byl docela už zbytečný... 7.10.13: Na svém hodnocení trvám i po shlédnutí druhé série, která pro mě byla o dost lepší než první série. Výborná atmosféra, prostředí blázince ve mně vyvolává neskutečně stresující pocit. ()

Al44...

Výborný americký mysteriózní seriál - mnoho strachu si zde sice neužijeme, ale o to tu ani tak nejde - hlavní jsou postavy, které jsou výborně napsané a zahrané - není zde nouze o naprosto překvapivé příběhové zvraty - dobré je i to, že se seriál nesnaží děj zbytečně vysvětovat a všechno rozluštění nechává na divákovi - druhá série se téměř celá odehrává v blázinci a opět je děj sledován z několika časových rovin - zajímavé je, že zde hrají někteří stejní herci z první série, ovšem v naprosto jiných rolích - konec je sice slabší, jako celek však jde o zajímavou, ale hlavně nepředvídatelnou podívanou. ()

UniqueNett

Jsem v polovině první série a musím říct, že dobrý. Zajímavý námět, dům plný mrtvých a tajemno by se dalo krájet. Ale pořád mám pocit, že mi něco vadí. Jen nemůžu přijít na to, co to je. Takže zatím 4*. ()

Mukunda

První série byla od počátku do konce fantastická. Jako horror to mělo snad vše, co horror mívá, a přesto to dohromady ladilo a nebylo to klišé. Druhá série je oproti druhé zklamáním. Kromě klasického problému, že mi chybí mé postavy, tu je problém největší: co v první sérii ladilo zde pokazili a dovršili to kýčem nejkýčovatějším: ono to je v blázinci! Pozornost to ale udrží i tak a zajímavě se to rozvine, takže zatím sleduji a nesnižuji hodnocení. Zatím. ()

Bukec.T

Skvělý hororový serial! Moc se mě líbí nápad že každá série má svůj vlastní příběh který potom nenavazuje na další série. Po prvních 3 dílech druhé série musím zvýšit hodnocení o 1* protože serial nejen že nešel kvalitativně dolů ale kvalitu si udržel a podle mého názoru ještě lehce zvýšil. ()

Petrushka5

American Horror Story přináší potěšení pro milovníky hororové scény, existenciálních dramat a zároveň i romantických temných příběhů (něco ve smyslu vyspělejší Twillight). Pro mě trochu zjevení, jež na jedné straně ohromuje brilantní ironií, černým humorem, na straně druhé i hlubokou citlivostí. Chvílemi se člověk pubertálně hihňá, jindy se cynicky směje, v dalším záběru okouší bezbrannost a zoufalství všech lidských tvorů. Příběh je zaměřen na poražené, na promarněné naděje a sny, osobní selhání i jakousi vyšší nepřízeň osudu (Bůh, mimozemšťané, karma?). A pokud jsou v AHS nějací vítězové, tak ke kýženému „happy endu“ (happy end skutečně musí být v uvozovkách) dochází jen skrze kruté a velké ztráty, které dokáží ustát jen ti nejsilnější. První série přináší pohled na osobní selhání, na tenkou hranici mezi duševním zdraví a nemocí. Kde končí jedno a kde začíná druhé? A umíme a můžeme vůbec odpouštět? SPOILER: V tomhle bodě mi přijde nejzajímavější postavou Tate, který v sobě shrnuje všechny hříchy předchozích obyvatelů domu, zabíjí děti a dospělé, znásilní ženu, zapálí člověka, je závislý na drogách… Naproti tomu druhá se již nebojí namířit prstem na většinovou společnost, na naši netoleranci a zbabělost. Vrahy a blázny zavíráme v nelidských podmínkách do blázince, strpíme, aby mezi nimi žili často i duševně zdraví a neviní lidé. Cokoliv jiného a cizího vnímáme jako hrozbu, které musíme bezpodmínečně čelit, zastavit ji a nedovolit, aby i nás morálně čisté a bezchybné roznesla na kopytech … Tehdy zavírali do blázince lesby, etnicky smíšená manželství byla nepřijatelná, fyzicky znetvoření lidé neměli šanci obhájit, že jejich duše pokroucená není apod., v obdobných stereotypech ovšem nežili jen lidé v 60. - 70. letech, v určitých paralelách k nim dochází samozřejmě stále. Obě série mají společné výrazné ženské charaktery, které se vyznačují velkou bojovností a nezanedbatelnou dávkou kuráže. V první sérii mám na mysli Violet, která se svým svérázným způsobem dokáže postavit mnohému. A Constance, která přežívá jednu ztrátu za druhou, stále nezlomená a odhodlaná, dopouští se sice stále stejných chyb, ale nic z toho ji nedonutí to zabalit, vzdát se. Ve druhé pak sestru Jude a novinářku Lanu. Třebaže o nějaké návaznost obou sérií nemůže být řeč, přece jen se zde střetáváme se shodným hereckým obsazením, kdy Jessica Lagna dokonale ztvárňuje silné ženy, které se nebojí prosadit, ale zatímco postava Constance marně touží po prominutí a zároveň nedokáže dospět k žádnému hlubšímu pochopení sebe a druhých, tak postava sestry Jude vše zmíněné už nachází a nakonec se dočkává odpuštění a spasení(?). Evan Peters v postavě Tatea znázorňuje chaos, hlubokou duševní rozpolcenost a marné volání po klidu a míru, naopak v Kitovi spatřujeme protipól, který sice zpočátku také zoufale hledá, ale nakonec dosahuje všeho, po čem Tate mohl jen toužit. V této „satisfakci“ nacházím určitou naději, kdy nedosažitelné věci se stávají dosažitelné, i když ne tady a v tomto čase… ()

Amyi

1. seria 90%:v celku serious mess, pacil sa mi aj koniec, len mohol byt trosku viac napinavy /// 2. seria 65%: pribeh bol trosku moc prekombinovany /// 3. 60% čarodejky nezaujali ()

longercz

Všechno to vypadá strašně zajímavě, u seriálu ale potřebuji, abych si na konci každého dílu prostě musel (nebo alespoň chtěl) si hned pustit další díl, pokud se ale z nějakého důvodu nemůžu dokopat ani k 5. dílu, tak nemůžu dát seriálu víc než tohle hodnocení. ()

myxomatoza

Ok, první série je nuda. Neustále si stěžujete na vztah: bledá depres holka + upír/ bledá depres holka + vlkodlak, ale bledá depres holka + duch je ok.. No fajn, proč ne. Soundtrack super, většina herců moc fajn (z Alexandry Breckenridge se mi obrací kalhotky), atmoška ok, mrtvý nemrtvý dítě fuj. Příběh? Ehm, ne, proč, na co? .. Nevim, první série mě nepřesvědčila o tom, jak je to hrozně cool a in.. Ale! Pak tu máme sérii druhou! Geniální Zachary Quinto a Bloody Face. Ne fakt, chci ho obejmout za to, jak hraje vrahy a creepy pošahance. Asi to dělá to obočí. Ale je prostě super. Pak ďábel vzal na sebe lidskou podobu ve formě Reginy Georgeové... ehm to jsme jinde.. ve formě sestry Mary Eunice a je extrémně .. hmmm.. ďábelský. Mám pokračovat? Ne? Ok. Dokonalé herectví Jessicy Lange, zkuste něco vytknout, no do toho, zkuste. Skvělá Lana (del Rey) a její životní příběh - finále se synáčkem mě nezklamalo. Atmosféra blázince z šedesátek, doktor Mengele a jeho podivný experimenty na lidech, fajn hudba, opět dokonalý intro - to bylo asi to jediný, na co jsem se těšila u první řady. Jediná divná věc, co mohli vynechat byli ty mimozemšťani, ale chápu, je to teď cool cpát do všeho. Jinak hodnotím kladně překladně. Jen doufám, že třetí série nebude znovu zklamání a nebudu si připadat jako na houpačce. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly