American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Akatsuki

Po druhé sérii a stále nechávám za skvostných 5* s přehledem. Buď je to mou naprostou omezeností (což není nevyloučeno, moc seriálů v poslední době nekoukám), nebo prostě holým faktem, že AHS má sakra vysokou úroveň. Po dnešním zhlédnutí závěru druhé řady si prostě nemůžu pomoct. První řada je samozřejmě od té druhé dost odlišná, za což má u mě taky jedno velké plus. Byla to správná duchařina s perfektními herci, perfektním scénářem a překvapivými zvraty. Druhá řada šla odlišnou cestou - co se příběhové linie týče, neboť ostatní kvality zůstávají. Příběh z blázince, do kterého by mě nedonutil vkročit absolutně nikdo na světě. A nevím, co vychvalovat víc: herce -Jessica Lange mi opět ukázala, že je naprostou hvězdou! Sarah Paulson se vyšvihla mezi "first class =D ". Lily Rabe a její "druhá stránka" neskutečná. James dr. Arden Cromwell a Zachary Quinto - smekám. A Frances Conroy - úžasná vize "Anděla". -, scénář, příběh, zvraty - to už jsem zmínil. Tak co třeba skvělou stylizaci, super soundtrack (doteď mi v hlavě při vzpomínce na druhou řadu bude znít ♫Dominique, nique, nique...♫), svým způsobem i smysl pro humor - ne vždy to bylo pouze "serious" (jukebox!). Uvidíme se u třetí řady ;-) ***SPOILERY!...A po třetí řadě jdu s chválou dolů. Začněme počátkem, který jsem si vyloženě užíval - skvělé postavy, neohraná zápletka a mimo jiné i úžasné úvodní titulky. Co se rýsovalo jako věčný problém zla uvnitř lidí se vyšvihlo až ke zlu spirituálnímu, nesmrtelnému a bohužel zlu seriálovému. Začněme "dobrým" zlem uvnitř - máme tu Fionu a její charakter, madame LaLaurie se svými kousky, dále Madison apod. To jsou samozřejmě hlavní linie, jež se proplétaly skrze celou řadu a bylo zajímavé vidět vývoj některých postav, popř. pouze zatvrzení a konstatování zla definitivního. Napětí se drží obzvláště velmi dobře v boji voodoo královny s čarodějnicemi. Zlo druhé - duchovní - myšleno duchy, kteří jsou přítomni a polapeni ve světě živých. Zde už ale skutečně hovořím spíše o zlu - je velmi inovativní osvobodit ducha? Ne. Co ho osvobodit a dát mu tělo, nechat s ním kopulovat Fionu a zase ho odrovnat? Inovativní, ujeté, nedomyšlené...Nemluvě o upozadění dalšího ducha - komorníka Spaldinga. Poslední zla, která zmiňuji, jsou zlo nesmrtelnosti a zlo seriálové - myšleno scénáristické. Neustálé twisty mi přestaly lahodit zhruba od poloviny, konec pro mě byl jen těžko stravitelní a úplný závěr jsem doslova prospal. Oživování, které se tu praktikuje zhruba v každém dílu, ppř. nesmrtelnost některých postav, mi překvapivě také začalo vadit, ačkoli již v prvních epizodách je nastíněno, že se vše bude odehrávat v rámci honby za nesmrtelností. Nicméně konec nabral natolik nelogický charakter, že z lovu za nesmrtelností se stala soutěž o miss krásy, neboť o schopnostech by tu vůbec neměla být řeč. Frekvence těch nově získaných přerostla míru únosnou a zatímco cca 3/4 série umí čarodějky jedno/dvě kouzla, v poslední epizodě prokazují prakticky průvodce světem kouzel. Závěrečná scéna propagace Covenu a rekrutace alá Bradavice také chutnaly velmi trpce. Upozadění některých charakterů, nesmyslné scénáristické tahy, špatná dějová linie - to vše podlomilo v závěru Covenu nohy. Na druhou stranu je nutno uznat, že u některých dílů jsem se vyloženě bavil, neboť Coven dost často pasoval do škatulky černý humor. A pochvalu zaslouží i kamera!!... Třetí řada tak u mě pouze za dvě hvězdy a z hlavního hodnocení jednu hvězdu ubírám. () (méně) (více)

NEO27

Proste a jednoducho - neskutočne úchylná (A)merická (H)ororová (S)račka. Až zamrzí, že sa do niečoho takéhoto dala naverbovať taká dobrá herečka akou je Jessica Lange. ()

Meego82

Prvá séria slabé ****.....druhá mala zo začiatku nábeh na ultimatívných ***** ale okolo 7 časti to pomaly začalo upadať ale aj tak sa to udržalo na poctivých ****treria seria solidne**** ()

vena199204

První serie 80 %, druhá serie 100%. American horror story byl příjemná oddychovka, ale autoři předvedli ve druhé serii neuvěřitelný nářez. ()

Leiloo

Výborná první řada, druhá trochu nudnější, ale pořád má člověk chuť na další a další díl. Po Tajemném příběhu z Ameriky další supr seriál. Třetí řada, až na pár vyjímek, celkem zklamání. Potenciál nebyl tak dobře využitý. American horror story is back! Zatím skvělá čtvrtá řada. Doufejme, že to zase nečím nepokazí. ()

Lazy87

Konečně něco nového na seriálovém poli. Mém za sebou první řadu a je to vcelku pěkná skládačka. Sice strach to asi vzbudí v málokom, ale jo, za mě zatím 75%. // 2.řada 4. díl. Teď budu asi trochu spoilerovat, ale to jinak nejde. Ten díl mě zprvu zklamal variací na Clockwork Orange, přinejmenším v této době debilní, ale je recht, že kdysi to možná mohli považovat za nemoc. Ale ten konec, ten se povedl. Tak nakonec mě druhá řada dostala více, i ten konec.... za mě 84% ()

NellieLovett

Po dlouhé době seriál, který mě doopravdy upoutal k obrazovce, a to doslova, obě dvě série jsem shlédla asi za 4dny. Na horory se moc nedívám, takže jsem zprvu ani tomuto seriálu nedávala velké naděje, ale námět, prostředí a výkony herců mě naprosto uchvátily. Úžasná Jessica Lange, Frances Conroy, Evan Peters a v druhé sérii zejména Zachary Quinto. První sérii nebylo co vytknout, ve druhé sérii už tempo trochu zpomalilo, pro mě přehnanými monstry a "rychlými konci" všech zůčastněných. Každopádně 1. série si zaslouží 4 a možná i 4 a půl hvězdy. ()

Luciene

Ještě nikdy se mi nestalo, abych se bála už u znělky:-) Velice povedený casting, solidní příběh, vyvážená kombinace silné duchařiny a psychologického dramatu. Obě série stejně dobré, každá jinak, ale rovnocenně. Velmi příjemné seriálové překvapení! ()

Patrix000

WOW!WOW!WOW! tohle je boží fakt boží já žasnu uplne presne vše co jsem hledal super horor strasidelný psycho zapletky super!!!dokonalý!! a ato sem teprv u 3 dilu :D ()

Theonydas

Nedávno sem se podíval na pilota, opravdu cca 3/4 dny, teď už jsem v polovině druhé série. Vřele doporučuji, napětí, nutná dávka úchylností, prostě vše co by měl mít dobrej horůrek. ()

Audrina

Luxusní seriál,na který jsem si vytvořila těžkou závislost...pro mě první i druhá řada na plný počet bodů,vynikající herecké výkony,zápletky,flashbacky,všechno sedí tak jak má,není toho ani moc,ani málo...prostě luxusní.Nemůžu se dočkat 3 sezony... ()

Desires odpad!

včera dávali první díl.v tv programu psali,že se ježí chlupy již jen z drásavé znělky. no mě se neježilo nic,leda tak huba smíchy, o čem že první díl byl? v kostce: nějaké divná dvojčata s pálkou-koláč krve-rodina po nevěře-latex na půdě-mongoloidní holka a divnou matkou-stará údajně mrtvá služebná kterou manžel vidí jako mladou kočku-hádky manželů o tom jak se nechtějí a vzápětí bouřlivý sex-styk s někým v latexu po kterém ona za dva dny otěhotní-hovory s křáplým klukem který navádí aktérovu dceru k vydešení místní fetky-holka podřezávající si zápěstí -problesky ve tmě. Závěr??? z tohoto si nelze udělat žádný závěr.Pro mě je tohle slátanina nějakého amatéra-kde děsivého není nic. Hodina a půl je zabita ničím,nic nenavazuje,což od začátku diváka akorát odradí.Komu se tohle líbí,tak nemá absolutně žádný vkus na dobrý,výživný děsivý horor,protože tohle si zaslouží leda tak označení FANTASMAGORIE. ()

Tynta

Je to jedna z nejlepších věcí, nad kterými jsem kdy strávila týden života. Nemohu uvěřit, že to jsou stejní tvůrci, jako ti, co vytvořili ten odpad Plastickou chirurgii. První série, ač plná wtf momentů, kdy si racionálně vysvětlujete, že tohle prostě není možné, je místy tak neuvěřitelně napínavá, že se vám kroutí prsty u nohou. Taky na vás velmi působí tísnivá atmosféra. Občas to tak vtáhne do děje, že máte pocit, že v tom baráku jste taky. Nicméně, poslední díl bych klidně vynechala, to už byla nastavovaná kaše. Druhá série začala velmi zostra a já jsem měla pocit, že vidím největší úchylárnu, kterou kdy televize byla ochotna pustit. Buď jsem si zvykla anebo se to časem uklidnilo. Nicméně, tato série je snad ještě lepší než-li ta první. Ač někdy splňuje veškerá klišé o psychiatrických léčebnách řízených církví. K postavám - Jessica Lange jako sestra Jude je snad ještě lepší než jako Constance v první sérii. Evan Peters je obrovský talent a doufám, že ho uvidím ještě mnohokrát, a to nejen proto, že je tolik přitažlivý. Naprosto mě odzbrojila Sarah Paulson, to byl výkon hodný Emmy a já doufám, že za 3. sérii, jež poběží příští rok (snad), ji dostane. Zachary Quinto pro mě byl velkým překvapením, absolutně jsem nečekala, že se jeho role obrátí tímto směrem a nedokážu si představit, že by se role dr. Thredsona někdo zhostil lépe. Jediné, co mi přišlo navíc v této sérii, je ta mimozemská anabáze. To bylo opravdu už splácané. I přes pár drobných vad na kráse je to jeden z nejlepších seriálů, co kdy byl natočen. 5* ()

Socirel

1. série - 70 %. (Murder House) Prvních pár dílů tísnivá atmosféra, místy jsem měl skutečně strach z neznámých temných sil ve strašidelném domě, které se pak začaly postupně odhalovat, a strach se nakonec vytratil a seriál se stal více předvídatelným a méně zajímavým, z poslední epizody se stala komedie. 2. série - 85 %. (Asylum) Sedla mi přeje jen o něco víc, kombinace temných sil jako satan, mimozemštané, nacistický vědec a sériový vrah se povedla, cela řada si na rozdíl od předchozí dokázala udržet konstantní kvalitu. Tvůrci se ale trochu kontraproduktivně snažili uzavřít příběh všech postav, což je sice pěkné, ale k některým postavám by se vyloženě hodil otevřený konec. 3. série - 50 %. (Coven) Tato série se nepovedla, nemá už tak děsivou atmosféru a téma čarodějnictví není podané zrovna podle mých představ. Stejně jako 1. série si tato série nedokázala udržet kvalitu, několik posledních dílů bylo velmi slabých. Zachraňují to některé dobře napsané postavy a určitá nepředvídatelnost dějové linky. ()

AneeR

Pilotní díl....V počátku jsem se trochu ztrácela v ději,ale poté celkové nadšení z celého dílu.Chvílemi hodně děsivé ale za to nepustí diváka od televize.Výborné nasazení herců v podobě jako Connie Britton nebo Jessica Lange. ()

pupidup

koukám jedním dechem....šokující. Vyvážené střídání života a smrti. Přesto mi něco maličko chybí (nebo je tam navíc?). Také mi moc nesedí matka - Connie Britton. Samozřejmě absolutní jedničkou je pro mě Jessica Lange a mladičká Taissa Farmiga za ní moc nezaostává. To je doslova herecký koncert! Výborný seriál. Po druhé sérii přidávám hvězdičku za dechberoucí výkon Jessicy! Je to doslova na Oscara! Více rozehraná psychologie postav, kdy nejsou vykresleny jen "černobíle", je to o vnitřním světě člověka, o tom, jak se například mohly zrodit lidské zrůdy. Je to o vztazích, o lásce, nenávisti, brutalitě, ale i odpuštění. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly