American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

iiPSii

Popravdě...nemám ráda horory! Ještě tak thriller, nejlépe psychologický...to zvládám! Ale horor s hektolitry krve, sekerami a motorovými pilami?! Tak tím mě nenadchnete. A přesto! Tenhle seriál mě oslovil! V půlce pilotu jsem ho vypla s tím, že na to přece já nemám žaludek...ale vydržela jsem to tak 5min! Prostě jsem musela vědět, co bude dál! Takže tvůrcům gratuluji! Podařilo se jim získat diváka, který se hned tak na nějaký horor dobrovolně nekoukne... :) ()

gejby89

Fuuuu, tak ja sa priznám, že k tomuto seriálu som sa dostala len tak náhodou, ale neľutujem. Včera som si pozrela síce len prvú časť, ale to čo bolo, nepamätám si seriál, pri ktorom by som nedýchala od začiatku do konca, a stále napätá, fuuu, a ten začiatok s titulkami? No hnus, ale ja mám také strašidelné rada, ale priznám sa, že som mala problém to aj dopozerať a miestami to aj vypnúť, veľmi som mala problém potom aj zaspať, ale dnes sa chystám na 2. diel a určite budem pokračovať. Ale wooow, je to fakt strašidelné, dovoľujem si povedať že dokonca strašidelnejšie, ako nejaký klasický filmový horor, a to som ich videla už veru DOSŤ. No a herci? Tak ten chlap mi neskutočne vadí, je strašne hnusný, a to s tým, jaké má vidiny s tou ženskou, tou upratovačkou, no nechápačky, a potom ten zipsák, jak tam znásilnil tú jeho ženu a potom, že som tehotná... wtf? No som zvedavá, ako to bude pokračovať, je to velice napínavé, a som s týmto seriálom moc moc spokojná, a som rada, že než mi začnú všetky tie, ktoré majú pauzu do polovice januára, môžem sledovať niečo iné, čo naozaj stojí za to, a nie je to strata času :). Vrelo odporúčam všetkým, ktorý sa radi boja, a milujú horory a dobrú ducharinu :). BTW: ešte aj tá ženská blonďatá je hrozne hnusná a tá postihnutá jej dcéra, fuuu, tá mi naháňa asi najväčší strach... ()

the_robbie

Namiesto desivého horroru sme nakoniec od tvorcov Glee dostali zábavný popcorn a čo je veľmi dôležité - po prvej sérii riadne ukončený. Veľmi ma teší, že sa autori vybrali touto cestou (t.j. každú sezónu nová lokácia a nový cast). Nakoniec sme sa po počiatočnom zmätku dočkali aj príbehu a ten v kombinácii s výbornou atmosférou, kamerou a hercami robí z AHS jedného z najlepších nováčikov sezóny. 4****. ()

TheWalker

Zatím úžasné. Svými postavami mi to připomíná Psychoville a vlastně i ztřeštěností celého příběhu. Zajímavé je ovšem to, že jak po prvním zhlédnutém díle Psychoville, tak i zde jsem věděl že mne to jen tak nepustí. ()

papinak

Po polovině první sezóny jednoznačně plný počet. Takto neskutečně skvěle zpracovaný seriál jsem neviděl hodně dlouho. Skvělé herecké výkony, stísněná a nepříjemná atmosféra, chuť do dalších dílů, to vše dělá z tohoto seriálu horrorovou pecku. Dle informací se druhá sezóna bude odehrávat na jiném místě s jinými herci a příběhem, což mě sice na jednu stranu moc mrzí, jelikož herecké složení je zde skvostné, ale na druhou stranu je to velice neotřelý koncept a nedojde k tomu, že seriál je uměle natahován a ztrácí na aktraktivnosti. Popravdě bych si ale alespoň ještě jednu sezónu v tomto domě vychutnal. ()

lhshop

Po shlédnutí pilotního dílu jsem nevěděl, jestli dál seriál sledovat. Po dalších dílech mě děj začal vtahovat a lačnil po dalších informacích kdo je kdo. Jessica Lange mě naprosto dostala. Hudba a scéna byli natolik přesvědčivé, že jsem někdy ani nedýchal. Celou sérii mám za sebou a chybí mi to. ()

Kaya

Za poslední 4 díly jsem musel dát 5*. Jsem zvědavý jestli si seriál udrží skvělou kvalitu i v druhé sérii a hlavně jak na první sérii bude druhá navazovat.. ()

MangaManga

Mrazivé, děsivé, perfektní! Uznávám, chvilkama přetažené a dost ujeté, ale je to důvod, proč v noci nejít na záchod :) ()

Aresko123

American Horror Story je seriál ako má byť. Videl som ho v priebehu troch dní a nenudil ma. Toľko duchov na jednom pozemku som ešte nevidel. Postupné "osvetlovanie" deja bolo v poriadku. Prijemným prekvapením boli aj velmi dobré efekty (duchovia výborne urobení).Ale jedna hviezdička musí isť z hodnotenia dolu za debilný americky záver. Záverečná scéna kde celá rodinka duchov zdobí vianočný stromček a debilne sa vianočne usmieva je naozaj moc! V dobrom hororovom serialy toto nemá miesto. Neviem prečo tvorcovia zvolili taký presladený záver. Inak OK. ()

mondyM

A to jsem si naivně myslela, že po Městečku Twin Peaks mě už nic nevyvede z míry. Co to sakra bylo??? V počtu vražd by "murder house" mohl směle konkurovat Midsummeru, jestli by ho dokonce nepředčil, efekty boží, strhující děj a pro mě rozhodně nepředvídatelný. Čtyři hvězdy plus jedna navíc za znělku - zvuky pekla? ()

Jackof25

Pilotní díl by měl přesvědčit diváka k tomu aby sledoval dále seriál. V tomto případě se to dá se říct podařilo. Rychle jdoucí scény za sebou, které v ten moment nemají žádný smysl, ale po delším koukání začínají smysl dostávat. Líbí se mi že v první sérii se v každém díle odehraje něco zásadního nebo překvapivé momenty v ději. Bohužel to je vše co můžu říct jako chválu k seriálu. Od názvu "American Horror Story" bych čekal hororovou atmosféru, ale kde je? Čekal bych, že se budu lekat-bohužel ne. To, že je občas atmosféra napjatá nebo se někdo někde náhle zjeví se nedá opakovat v 12dílech první série. No vlastně dá, ale potom už to ztrácí atmosféru. Nestalo se mi za celých dvanáct dílů, že bych se lekl nebo sledoval se zatajeným dechem co se stane-bohužel. V seriálu je spousta nesrovnalostí kterým se seriál nevěnuje. Vraždy kterým se policie věnuje jen 10minut za celou sérii? Nebo co takhle psychická vyrovnanost obyvatelů domu? Vraždy běží jak na páse a všichni jsou v pohodě. V domě se dějí divné věci a zase v pohodě. Někdo v domě umře 5minut smutek a pak zase v pohodě. Nehledě na to, že seriál je uměle natahovaný proslovy které neříkají takřka nic o dění v domě nebo k seriálu. Přetočením těchto scén nic nezkazíte Dobrá myšlenka dobrý seriál neudělá. Tady se to bohužel nepovedlo. A ačkoliv jsem sledoval celou sérii a plánuji sledovat seriál i dál neočekávám od něj již nic. 2/5 za nápad který měl potenciál, ale byl promarněn. ()

Mirischka

Nejsem zastáncem hororů a zřejmě nikdy nebudu. Tento seriál je ale pro mě paradox. Víceméně jsem se k němu dostala náhodou a naprosto mě dostal. První série (ještě pro slabší povahy :) ) ve mě vyvolala snad všechny pocity. Od strachu, přes soucit až po nadšení z další romatické scénky Tatea a Violet. Seriál skvělě gradoval kromě poslední dílu, který byl lehce úlet....ale dejme tomu, že tvůrci nechtěli tuhle série úplně ukončit. 2. série už je jiný level. Do týmu tvůrci přibrali "staré" osvědčené herce z jedničky a nechali je poprat se s úplně jinou postavou. Navíc ubrali takové ty hezké, klidné chvilky a přidali na drsnosti. Nevím, která série se mi líbila více, protože jsou obě úplně jiné a každá má své kouzlo. Ale rozhodně doporučuji. P.S. Kdybych si měla vybrat mezi hlavním padouchem, tak volím Rubber Mana, protože z tváře Bloody face mě mrazí v kostech. :) ()

Majka_SVK

Prvá séria slušná, ale druhá sa rozbehla takým zbesilým tempom, že vo svojom žánri nemá tento seriál konkurenciu! ()

Flexa

Skvělý seriál, ze kterého jsem měla tak neskutečně zvláštní pocit, že to ani nejde popsat! 1. série - Líbí se mi zajímavé postavy, černý humor (obrovskej výbuch smíchu jsem měla při scéně Piggy Piggy :D), příběh, atmosféra, všechno! A Evan Peters je prostě k sežrání :) 2. série - První díl se mi nelíbil, hodně mi vadilo i použití stejných postav z první série do úplně jiných rolí. Prostředí léčebny mi přišlo nevyužité, příběh nevypadal, že se nějak rozjede.. Prostě se mi to nelíbilo, ale dokopala jsem se ke shlédnutí dalšího dílu. Byla jsem překvapená, jak moc mě to bavilo. Pravda, na sestru Judy jsem pořád koukala jako na Constance, na Lanu zase jako na médium.. Ale to po třetím díle naštěstí zmizelo a já si teď můžu plně vychutnávat všechny ty věci naplno. Děj se zajímavě rozjíždí, postavy se vyvíjejí.. Prostě mě to baví čím dál víc. PS: Dr. Thredson <3 ()

barker3040

AHS svoji propracovaností a atmosférou předčí mnoho filmů z tohoto žánru, kde se poslední dobou točí prakticky jen odpady s nulovou atmosférou, či jen naprosto průměrné ba dokonce úsměvné filmy. Po dlouhé době velice příjemné hororové překvapení. Druhá série je též dobře koukatelná, ale dle mého názoru na první ani zdaleka nemá, proto hodnotím za čtyři hvězdy. ()

ES13

Pro mě asi stejně vede první série, ale ta druhá mě zase přesvědčila, že tenhle horor seriál je opravdu pecka! Super herecké výkony a fakt děsivej děj. Líbí se mi i ten nádech tý erotiky. Navíc doufam, že podle zdrojů co sem četla na wikipedii, by se měla 3 série opět odehrávat v onom domě a snad se stejnými herci, protože v druhé sérii mi opravdu scházela herečka Taissa a Connie. Navíc první série je taková klasická, proto jí mam asi nejradši. Seznamuje vás s postavama a konec byste taky jen těžko čekali. Fakt super seriál! ()

kritikspacil

Remeslne zvladnute vyborne , horsi je to uz s obsahem....puvodni napeti se vytrati a cele se to pak zacne tocit kolem zjevovani duchu a pribyvani mrtvol na platne....klasickej americkej gulasch . Jeste me desi kolik zvrhlosti se tam dalo vmestnat , pak se moc nelze divit strelbam na zakladnich skolach , kdyz lze cerpat inspiraci i v serialovych produkcich , ze kterych se casem stanou kultovni serialy , co jsou omilany dokolecka v nejruznejsich casech na vsech dostupnejch stanicich .....kinky USA ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Rozhodnutí čím dál úspěšnější kabelové stanice A&amp;E (letos masivně zabodovala westernovou detektivkou Longmire) natočit seriálový prequel k slavnému Hitchcockovu Psychu zpočátku neznělo jako… (více)

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození