Mezi námi děvčaty

• USA Freaky Friday (více)

Energická psycholožka Tess Colemanová je vdova. Vychovává sama patnáctiletou Annu a mladšího Harryho a zanedlouho se má provdat za přítele Ryana. Ona i dcera mají každá své starosti a příliš spolu nevycházejí. Zatímco Anna není vůbec nadšena, že se matka chce znovu provdat, Tess zase vadí Jake, do kterého se zakoukala její dcera. Anninou jedinou radostí je rocková kapela, zkoušejí v garáži a připravují se na konkurz. Jejich vystoupení je však ohroženo, protože se ve stejnou dobu koná předsvatební hostina matky a Ryana. Když se ji Anna pokouší přemluvit, je z toho hádka, do které nečekaně zasáhne majitelka čínské restaurace se svou matkou. Stará žena jim nabídne kouzelný koláček s proroctvím. A když se pak ráno obě probudí, zjistí, že si vyměnily těla. Po marných pokusech o návrat si uvědomí, že jedinou nadějí je zajít znovu do čínské restaurace. (TV Nova)

lennyd

Dospívající dcera - rebelka (Linsay Lohan) a usedlá matka - psychiatrička (Jamie Lee Curtis). Těžko by člověk hledal odlišnější dvojici, takže se není čemu divit, že spory mezi nimi přerůstají v otevřenou válku (kterou odnáší jejich rodina). Na to se nemůže dívat jejich známá, číňanka z blízké restaurace a zakleje je. Ráno se obě dvě probudí v těle té druhé. Pokud nezačnou jedna druhou chápat, budou takhle trpět velmi velmi dlouho ... Samozřejmě jsem věděl, o co ve filmu jde, takže jsem se do shlédnutí nikterak nehrnul (ještě k tomu ani jednu z hlavních představitelek dvakrát nemusím). Ale šeredně jsem se spletl - takhle jsem se při sledování americké komedie dlouho nebavil. Na co Mark Waters sáhl, to se mu podařilo - ve filmu nejsou žádná slepá místa, pěkne to odsýpá a humornými scénami film jen srší. I přes moji antipatii k obou hlavním hrdinkám musím říct, že pro tento film to byla skvělá volba - těžko si na jejich místech představit kohokoliv jiného. Takže nezbývá než říct, bravo ... ()

Tomik.

Nevím, jak Vy, ale já jsem se skvěle bavil! Herecký talent obou hlavních představitelek je neuvěřitelný, zahráli to na výbornou. Neskutečně vyšinutá Lindsay Lohan, neustále vzpírající se autoritám (klasický teenager dnešní doby) v kombinaci s tou nejšílenější matkou, co jsem kdy viděl. Co mě potěšilo, že se režisér téměř bravurně vyhnul mnoha (v tomto žánru neslavně proslulým) moralizujících rozhovorům matka – dcera, za což jsem velmi rád. Námět perfektní, herecké výkony ještě lepší, hudba ucházející. O vtipu ani nemluvě. Upřímně, tento snímek vykouzlil na mém obličeji jeden velký „rohlík“, který mi vydržel po celou dobu a to musím říct, že se mi moc často nestává. Pro mě osobně další důkaz, že Američané zvládnou vyprodukovat kvalitní komedii, bez nechutných sexuálních klišovitých scén typu American Pie. Jedna hvězda dolů za Lindsay Lohan jako člověka (sice tady exceluje, ale je mi krajně nesympatická a její životní styl na vlně drog můj názor na ni jenom utvrzuje). To je ale jen můj osobní „blok“ vůči ní, nic, co by tomuto filmu ubíralo na kráse. Doporučuji k zhlédnutí, určitě stojí za to. ;-) ()

pytlik...

Zaplať bůh za tu výměnu, než k ní došlo, byly obě hlavně hrdinky maximálně protivné, zejména tedy matka Curtisová se svým rejnokem za deset tisíc dolarů a infantilním trváním na zkoušce na svatební obřad a hostinu (jako co se na ní dá zkoušet? jak dlouho trvá, než se někdo ožere, a pak ho při ostré akci mírnit anebo povzbuzovat (piješ málo, dej si ještě do páté nohy, takhle bys byl pod obraz až k ránu a né o půlnoci!)?). Jinak je to další film, co nutí člověka k přemýšlení, a to se mi moc líbí. Třeba já dlouze přemítal, s kým ve svém okolí bych si chtěl tělo vyměnit? No asi tak maximálně se svým psem. Nebylo by špatné, celé hodiny se jen válet a pak pět sekund přestírat nadšení, když se páníček vrátí domů, a pak se zase jen válet, a těšit se z nezasloužené lásky jen proto, že jsem roztomilý a chlupatý. I když nevím, jak on by zvládal chodit místo mě do práce. Šéf nejsem, takže štěkání na kolegy a nadřízené by asi neprošlo, stejně tak jako sežrání čehokoli, co lze polknout, v okruhu dvou kilometrů. Taky nevím, jak by zvládal mojí hlavní činnost v pracovní době, tj. surfování na netu. Možná by bylo lepší vyměnit si podoby s nějakým tím multimilionářem, anebo radši multimiliardářem. Ale s českým, neb žádnou jinou řeč plynně a bez přízvuku nezvládám, a to by se pak profláklo. Hm, ale při mé smůle by na mě zbyl Janoušek, jehož ksiftík bych nechtěl ani za tu miliardu, a navíc do vězení se mi teď na jaro a léto moc nechce, tak to radši nic. ()

haj

Po dlouhý době zase opravdu vtipná komedie, která vyniká hlavně kvůli skvělým hereckým výkonům (nejen) obou hlavních představitelek. Film je doslova nabitý povedenými vtipy, ať už slovními nebo situačními a téměř neztrácí na tempu, takže je pořád čemu se smát. Škoda že takových filmů není víc. ()

Timak

Původně jsem dal 3* ale pak s odstupem času jsem se na to podíval ještě jednou a musel jsem své hodnocení navýšit. Pravda, pořád je to taková pohádka typická pro popcornovou neděli strávenou v kině, ale ten nápad a provedení se mi líbilo. Dokonce jsem se i zasmál - což se mi poprvé nepovedlo. Proto dávám 4* ()

Brandon

"Kde mám dveře?...Soukromí je privilegium...Mami, kde mám dveře?...Tvoje dveře se ti Anno vrátí, až a jestli mi vysvětlíš... Vrať mi ty dveře, nebo se zabiju...Můžu se dívat?" :-D Jeden z mnoha vtipných dialogů... Jojo, Jamie Lee Curtis hraje patnáctiletou pubertální rebelku přesvědčivě, stejně tak jako Lindsay Lohan její matku. Sranda. Za hlášku měsíce považuju označení (český překlad) jedné vypatlané blondýnky, Anniny spolužačky "Kdy už tenhle konflikt se Stacey Hinkhouse skončí?...Nikdy, protože je šílená psychosvině!" 3,5* ()

VasaX

Ze začátku jsem byl docela skeptický, ale pak jsem se nechal unést na vlně tohoto filmu, protože to vlastně dobře fungovalo. Samotný scénář není žádná heuréka, ale zase žádný laciný šmejd od "opičky za psacím strojem", překvapivě moc nedrhne a člověk na konci filmu zjistí, že se vlastně dobře bavil. ()

Danny F.

Naprosto průměrná komedie se vším všudy, která však nepostrádá vtipné situace a nějaká ta hláška taky padne. Pobaví, neurazí. 50% ()

Unnamed

Jamie Lee Curtis válí! Fantastický zážitek. Vůbec nelituji toho, že jsem se na film po těch letech znovu podíval (tentokrát v originále). 5* ()

cross

Koukáte na téměř klasické rodinné drama, s občasným zavtipkováním, ale jinak nic moc...A pak se to náhle zlomí - drama se vytratí a film doslova přetéká vynikajícími vtipy a scénkami, u nihž vám úsměv téměř trhá tvář. Krom velmi kvalitního scénáře na tom má obrovský podíl především ženské ústřední duo, které sehrálo výkon skutečně hodný Oscara - prohození rolí sedlo oběma herečkám stoprocentně a já měl opravdu pocit, že nekoukám na film, ale na skutečné převtělení dvou osobností! Vynikající komedie! ()

Vertigo666

Když sem usedal k televizi, tak sem očekával další přiblblou Disneyovku, když to vezmu kolem a kolem, přiblblá Disneyovka to byla, ale co jí sakra nemůžu upřít bylo to, že mě nejen nenudila, ale především výtečně pobavila. Díky tomu jsem jí odpustil i konec, který přinesl klasické ponaučení. ()

-ELFKA-

Komédia, ktorá na prvý pohľad vyzerá až nechutne americky, no v skutočnosti je svieža a naozaj vtipná. Nedávala som tomu veľa šancí a o to viac som bola prekvapená z celkového výsledku. ()

Kosmik 1

Příjemná komedie a dobrý nápad prohodit matku s dcerou, občas jsem se bavil nad vtipnými hláškami, občas bohužel i nudil. Jedná se však o originální příběh, ale pojatý trochu ležérně a jednoduše. Jamie Lee Curtis je mi ale rozhodně sympatičtější než Lindsay Lohan. Jedná se o průměrnou komedii, která ovšem v lecčems vyniká a vymyká se těm prachobyčejným komediím a 4* si jistě ode mne zaslouží. 75% ()

mkubalikova

Docela jsem se bavila. Jamie Lee Curtis je skvělá, jen mi na nervy lezla Lindsey Lohan. Ona je vážně talentovaná, ale svůj talent úspěšně promrhala. 70% ()