Mezi námi děvčaty

• USA Freaky Friday (více)

Energická psycholožka Tess Colemanová je vdova. Vychovává sama patnáctiletou Annu a mladšího Harryho a zanedlouho se má provdat za přítele Ryana. Ona i dcera mají každá své starosti a příliš spolu nevycházejí. Zatímco Anna není vůbec nadšena, že se matka chce znovu provdat, Tess zase vadí Jake, do kterého se zakoukala její dcera. Anninou jedinou radostí je rocková kapela, zkoušejí v garáži a připravují se na konkurz. Jejich vystoupení je však ohroženo, protože se ve stejnou dobu koná předsvatební hostina matky a Ryana. Když se ji Anna pokouší přemluvit, je z toho hádka, do které nečekaně zasáhne majitelka čínské restaurace se svou matkou. Stará žena jim nabídne kouzelný koláček s proroctvím. A když se pak ráno obě probudí, zjistí, že si vyměnily těla. Po marných pokusech o návrat si uvědomí, že jedinou nadějí je zajít znovu do čínské restaurace. (TV Nova)

Don Jebal

Rozpočet: 20 000 000 $ Otvárací Víkend: 22 203 007 $ (v 3 067 Kinách) Tržby USA: 110 230 332 $ Tržby ČR: 100 243 $ Tržby Celosvetovo: 160 846 332 $Jedna z mala komédií ktorej to myslí a je vtipná zároveň.Samozrejme že nechýba tomu tradičný americký finálový dojímak,kde sa každý z každým uzmieri a všetci si začnú rozumieť a chápať sa.No tomuto filmu to dokážem odpustiť,za to že som sa pri ňom dobre pobavil. ()

Rex Mundi

Obom herečkám ich spoločný koncert veľmi sadol a obe sú pre komédie ako stvorené. Ani jedna zložka filmu nie je nič nové pod slnkom, ale je to aspoň príjemná zábava. ()

Trellíno

Neříkám, že jsem se nepobavil, ale po všech těch do nebe vychvalujících komentářích jsem čekal prostě něco víc, než jen příjemnou oddechovou a ne moc originální komedii, která je ale skutečně bombasticky obsazená. Tím myslím samozřejmě úvodní duo, které předvádí opravdový koncert. ()

MM_Ramone

"Freaky Friday" ma velice milo prekvapil. Moc dobrá americká mysteriózna komédia. Jednoduchá zápletka, kedy si matka, úspešná psychologička, a jej pubertálna dcéra nedobrovolne vymenia svoje telá. Znie to dosť gýčovo, pravda? To som si myslel aj ja. Lenže výsledok je úplne opačný. Je to výborne zahraté, tak zo strany Jamie Lee Curtis ako aj Lindsay Lohan. Svižne zrežírované a celé doplnené energickým neo-rockovým soundtrackom. Musím tiež spomenúť, že súčasťou tohto soundtracku je i skladba od legendárneho speváka skupiny Ramones, Joey Ramoneho "What A Wonderful World". **** ()

Dan9K

No to byla správná taškařice! Kdyby nebylo slabšího závěru, dal bych možná i hvězd pět. Válel jsem se smíchy a i když byla zápletka občas nervydrásající, dalo se to v nějakém jiném pokoji rozdýchat, a pak se opět vráti k televizi. Ještě musím ocenit, jak ze začátku hrála Lindsay Lohan. Ve všech ostatních filmech se teenageři chovají úplně jinak, než jací jsou ve skutečnosti. Tady ale byla Lindsay přesně taková, jaký bych byl nejspíš já, což, jak nad tím tak přemýšlím, vlastně vůbec nemusí znamenat realisticky ztvárněnou postavu :-) ()

freddy

Tak tohle bylo velmi dobré. Až nečekaně dobré, chtělo by se říci. Čekal jsem něco podobného, jako byl film Žába k zulíbání, který byl také založen na výměně dvou lidí. Ale narozdíl od Žáby k zulíbání tady excelují dvě hlavní hrdinky a aktérky záměny. Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan tuto komedii povyšují z průměru do nadprůměru, protože jim věříte každou kreaci, každé slovo, každý pohyb. Nečekal jsem, že budu s touto komedií tak spokojený, ale stalo se a já se příjemně bavil. Ale opravdu musím podotknout, že nebýt dvou hlavních hereček, tak film by nebyl tím, čím je. Takže dávám nadprůměrné, ale určitě zasloužené čtyři hvězdičky. ()

Spooner

Je překvapivé, jak ještě může v dnešní době tak neoriginální námět natočit tak vtipně a svěže. Nenudil jsem se ani na chvilku, hláška střídala hlášku a mělo to skvělý tempo. Jamie Lee Curtis je skvělá a Lindsday Lohan dokazuje, že před pár lety ještě uměla výborně hrát. No prostě hodně příjemná komedie, která určitě pobaví i po několika shlédnutích. ()

pepo

fantastická nenáročná komédia fakt pre celú rodinu.Curtisová a Lohmanová válejí. K 5* chýba trošku originality. 9/10 ()

Xmilden

Tenhle film pro mě možná bude nakonec mít větší význam než bych si kdy přál :( Jinak je to ale povedená rodinná komedie s tentokráte doopravdy nestárnoucí Jamie Lee Curtis a vyspělou Lindsay Lohan. ()

sepp

Jamie Lee Curtis zdědila 100 % hereckého talentu svého otce. Navíc krásnej příběh. Nějaká ta hluchá místa vůbec nehrají roli, fajn podívaná. ()

-bad-mad-wolf-

Curtiska s Lohankou tu maj tak super chemii, že by bez potíží potahaly celej seriál. Jako film je to jedna z těch nejlepších možností v ranku "oddechová blbina pro celou rodinu". ()

Hrabka

Filmy s podobnou tématikou mám vcelku rád, ale tenhle mě bohužel zklamal. Čekal jsem zábavnější jízdu. Některé konfrontace mezi prohozenými děvčaty a jejich okolím rozhodně stojí za to, ale má to i slabší místa, chvílemi je to až moc stupidní a celkově děj není nic extra. Na můj vkus je to taky až moc "uřvaný" a konec taky zrovna nepotěšil. 55% ()

juta

Nakonec jsem se musel přiklonit k plnému hodnocení, protože to ani jinak nešlo. Opravdu jsem se skvěle bavil, emoce dokázaly lítat z jedné strany na druhou. Díky hlavním představitelkám Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan, které jsou obrovskými tahouny do sebe film dokonale zapadá a člověk se u jejich nesnází příjemně baví. Vypadám jako strážce hrobky! :D ()

Kass

Ve svém žánru sice né zrovna originální, ale na množství a spletitost komických situací potenciálně mimořádně bohaté téma (vzájemná výměna tělesných schránek dvou povahově a hlavně věkově odlišných osob) je v téhle velmi příjemné komedii zužitkováno dokonale. Tím hlavním důvodem proč ovšem stojí za to "Mezi námi..." vidět a obdivovat ho, jsou her. výkony J. L. Curtis a především L. Lohan. Už ve svých 11 letech nadchla tím, s jakým přehledem zvládla těžkou dvojroli dvojčat ve filmu "Past na rodiče". V "Mezi námi..." zase exceluje svou suverénní hereckou proměnou, když dokáže ztvárnit jak pubertou lomcující 14 letou holku, tak upjatou a vystresovanou 40 letou matku, která se ocitne v těle své náctileté dcery. Na výkon v jejím téměř souběžném filmu "Protivný sprostý holky" se pěje povětšinou samá chvála... tak mě napadá... pokud bych si měl mezi řadou současných náctiletých hereček vsadit na tu, která to dotáhne nejdál, s výběrem bych příliš neotálel... snad mě v budoucnu nezklame :). ()

ajuska

Bezvadná komedie které vévodí herecké výkony obou představitelek. Nic extra jsem neočekávala a tak jsem byla velice příjemně překvapená. Prostě pětihvězdičkový zástupce svého žánru. ()

lamps

Velmi příjemné překvapení. Obě hlavní herečky předvedly opravdu parádní výkony, které je radost sledovat, zvlášť Jamie Lee Curtis si celý film ukradla jen pro sebe a v těle své pubertální dcery je neodolatelná. Výjimečně nezůstalo jen u originálního námětu, ale vše bylo podpořeno i přesným scénářem a pořádnou dávkou seriózního humoru, s nímž tvůrci vážně nešetří. Nehledejme v tom žádné intelektuální nebo emocionální roviny, na to Freaky Friday navzdory snaze nemá, ale chtějme se pouze dobře a neurážlivě pobavit.... 80% ()

JohnnyD

Jedná sa tu dokonca o DRUHÝ remake filmu z roku 1976, ale vôbec nepôsobí dojmom "Odvar z odvaru". Avšak tento film je originálny a vtipný. Mmôže za to hlavne skvelé obsadenie a chytrý scenár. Na vrchole si sedí Jamie Lee Curtis (Whooooo), ktorá nemá chybu. Keď som ju videl, aj som zabúdal na to, že má cez štyridsať a myslel som si, že je to nejaká teenegerka, ktorá má doma kapelu a hrá garážový rock'n'roll. Takisto aj Lindsey Lohan je úžasná. Scenár je plný vtipov a zábavných postáv ako je napríklad čínska kuchárka, či starý otec rodiny (It's an earthquake!), ktorý je FAKT úžasný. Ak by som mal filmu niečo vytknúť, tak bolo by to určite to, že občas tempo filmu klesá a neprichádzajú žiadne vtipy. Je tam niekoľko nudných pasáži (hlavne až príliš dlhý úvod), ktoré sú však striedané s mnohými veľmi vtipnými scénami (rockový koncert). Ak mám pridať ešte niečo, čo ma na tomto filme dostalo, tak to je učite soundtrack. Mnohé filmy s teenegermi majú podobný soundtrack, plný garážového rocku, avšak tam je to poväčšine iba zmes neoriginálny, ale hlavne nudných pop-rockových piesní. Tu je to však jedna veľká pecka, ktorej určite vládne pieseň, ktorú po väčšine filmu hrala kapela hlavnej hrdinky. Takto si predstavujem dobrý garážový rock a soundtrack k filmu s teenegermi! Nuž, čo dodať na záver? ROCK'N'ROLL!!!!! ()

salahadin

Jamie Lee Curtis je skvělá, hraje výborně a předvádí velmi vtipné polohy. Zato Lohan hraje tak, jako snad v každém filmu - dost průměrně. Vcelku příjemná komedie, ale těch "ale" je víc. Klasická kostra filmu škodí...už to tak vypadá, že filmaři točí podobné filmy podle jednoho mustru, nasekají povinnej úvod - střední část s různými peripetiemi a dojáckej konec...sláva filmu, který tuhle neoriginální koncepci jednou překlene...zatím musím čekat. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +příběh, herci, námět, scénář, hudba... -starší publikum to nemusí příjmout/// Skutečně jedna z nejlepších komedií, kteréžto kraluje jak Jamie Lee Curtis tak rovněž i Lindsay Lohan. Když jsem snímek viděl poprvé, tak jsem se nepřetržitě chlámal, bavil a težko popadal dech. I když film nejlépe zachytí diváci ve věku 15-20 let, tak si myslím, že pokud starší publikum přihmouří oči nad "pohádkovostí" tak se mohou rovněž skvěle bavit. Výborní byli i ostatní herci. Potyčky mezi dědou a vnukem. Snoubencem a dcerou atd. vše bylo prostě bezchybné, zábavné. Nechyběla zde romantika, poučení, vtipné situace. Vedle pasti na rodiče asi nejlepší film Lindsey Lohan. Celkově filmů zatím nemá moc, ale těším se na její nové a doufám, že i nádále tahle herečka bude patřit mezi mé oblíbené. PS: chce to pokračování./// Celkem 93%/// ()