Mezi námi děvčaty

• USA Freaky Friday (více)

Energická psycholožka Tess Colemanová je vdova. Vychovává sama patnáctiletou Annu a mladšího Harryho a zanedlouho se má provdat za přítele Ryana. Ona i dcera mají každá své starosti a příliš spolu nevycházejí. Zatímco Anna není vůbec nadšena, že se matka chce znovu provdat, Tess zase vadí Jake, do kterého se zakoukala její dcera. Anninou jedinou radostí je rocková kapela, zkoušejí v garáži a připravují se na konkurz. Jejich vystoupení je však ohroženo, protože se ve stejnou dobu koná předsvatební hostina matky a Ryana. Když se ji Anna pokouší přemluvit, je z toho hádka, do které nečekaně zasáhne majitelka čínské restaurace se svou matkou. Stará žena jim nabídne kouzelný koláček s proroctvím. A když se pak ráno obě probudí, zjistí, že si vyměnily těla. Po marných pokusech o návrat si uvědomí, že jedinou nadějí je zajít znovu do čínské restaurace. (TV Nova)

Boss321

Čekal jsem jen další americkou slátaninu, ale dostalo se mi skvělé komedie, u které jsem se opravdu báječně pobavil! A obě hlavní hrdinky jsou fakt super :-))).... ()

Pethushka

Dost originalní nápad, který byl vložen do těch správných rukou. Nadstandartní herecké výkony obou hlavních představitelek a spousta opravdu vtipných hlášek i scén. Jedna z nejpovedenějších komedií všech dob. Jen se usadit a bavit se..4,5* ()

Shit

Komedie to je veskrze zábavná, ale mam dojem, že je tady trošku přeceňovaná, nenašel sem na tom nic tak extra zvláštního, co by jí oddělovalo tak razantním způsobem od ostatních podobných romantických komedií na daný téma výměny těl. Ale rozhodně sem se bavil a dvojice Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan je tady dobrá a kupodivu hodně zábavná, ale 4* jsou tak akorát ()

flanker.27

Překvapivě docela vtipná oddechovka, která má dokonce slušnou (=nefekální) úroveň humoru. Už za to zaslouží body k dobru. Kdyby ten konec nebyl zas tak okázale dojáckej (tim neřikám, že to nemá mít hepáč), asi bych to prohlásil za vydařenej film. ()

gudaulin

Je to vlastně tragédie, když si člověk uvědomí, že námět je dokonale provařený a scénář ani režie nejsou, pokud si film podrobíme důkladnému rozboru, ničím výjimečné. A přece boduje tím, že si drží určitou úroveň, nepoužívá fekální humor a lacině se nepodbízí. Kdyby tohle byl žánrový průměr, pak by si americká kinematografie stála opravdu hodně vysoko. Sympatické a zkušené ženské obsazení odvádí maximum svých možností, takže vznikla příjemná situační komedie s rozumnou stopáží. Celkový dojem: 70 %. ()

Sarkastic

„Přestaň jí podlézat. Ať udělá první krok ona.“ - „To by vykročila s mačetou.“ Dejte si velký pozor na staré Číňanky, které se rády pletou nefungujících rodinných vztahů! Musím přiznat, že jsem na film začal koukat s očekáváním průseru, ale nakonec mě Freaky Friday docela dost mile překvapil. Ano, byla to spíš rodinná/teenagerovská komedie, což není žánr, který bych zrovna vyhledával, ale tento fakt snímku ve výsledku na vtipu překvapivě neubral. Pravda, sem tam se nějaká ta hlušší/trapnější scéna najde, stejně tak klišé spolu s pro tento typ filmu typickým „povinným“ dojímáním, na druhou stranu ze zápletky se podařilo vyždímat opravu hodně. A vše zastřešují výborné herecké výkony Curtis a Lohan, obě se hlavně po výměně rolí opravdu předvedly, a vlastně ani nevím, která mě nadchla víc (podotýkám, že nejsem fanouškem ani jedné z hereček). K tomu nechybí pohodová, příjemná atmosféra stejně jako hudba. Vidím to na slušné 4*. „Moc se mi vaše kniha líbila. Dokonce jsem ji celou přečetla.“ - „Alespoň jedna z nás...“ ()

Gilmour93

To rebelantství některých náctiletých je tak LOL.. Jamie Lee Curtis výtečná (o Lohan bych to neřekl i kdybych za dveřmi čekal španělskou inkvizici), na americké poměry poměrně vkusné, určitě je to lepší, než Rob Schneider k zulíbání, dá se překousnout i konec plný vzájemného porozumění (jinak čiročirá utopie, protože po čachrech té čínské šamanky by se propast mezi matkou a dcerou ještě více prohloubila), ale že by to byl milník v žánru americké rodinné komedie a důvod k nějakému frenetickému jásotu..? Spíš mě to donutilo pustit si 16.díl Červeného trpaslíka (Výměna těl), to je trochu jiný level.. „Jen jednu noc. Slibuju. Vrátím ti ho zítra hned po ránu. Možná ve čtvrtek…“ ()

Hal_Moore

Opravdu si myslím, že snímek je koukatelný pro diváky jakéhokoli věku. Všichni zúčastnění se snaží. Jamie Lee Curtis hraje (velice přesvědčivě) příliš pracující matku, pro kterou je každý strávený okamžik s její dcerou nesmírně vysilující. Dceru si zahrála Lindsa Lohan (která mě zaujala už v Pasti na Rodiče). Film doporučuji pro všechny, kteří už dlouho neviděli dobrou rodinnou komedii. You're ruining my life! ()

Brouk

Už jsem nevěřil, že Amíci umí udělat vkusnou a inteligentní komedii. Nejlepší komedie za poslední dobu. Díky. Díky. Díky. ()

genetique

Myšlienka výmeny rolí je stále aktuálna, ale tentokrát aj nepochybne trefná a zábavná až k rozplakaniu. íČasti filmu, v ktorých je na scéne 'premenená' Jamie Lee sú neskutočné, dvakrát som musel film pauznúť, čo som od smiechu nemohol ďalej sledovať dej a to asi hovorí za všetko. V tejto jej postave som sa dočkal asi najväčšieho komediálneho prekvapenia. K tomu sa pridáva konečne trošku iná Lindsay, strašne podarený, milý, mierne dojemný záver a chytľavý garážový song. Vôbec mi nevadila prvá, pomalšia rozjazdová polhoďka. 95%. ()

molotov

Jeden z těch mnoha filmů, co mi leželi doma na cédu už aspoň rok, s tím že se na někdy snad podívám. Myslel jsem si, že to bude nějaká blbá komedie... ó jak jsem se mýlil:-) Už dlouho jsem neviděl tak vtipnou věc. Ani chvíli to není trapný, je to svěží, má to spád. Jediná drobná výtka, White Stripes jsou boží:-) ()

Ainy

Mé hodnocení je silně ovlivněno tím, že Lindsay docela dost nemusím. Pokud tuhle nepříjemnost pominu, tak souhlasím, že musí být fajn na chvíli si vyměnit role a poznat, že matka není mimozemšťan s předpotopními názory a nudným životem a dcera, že je puberťák, ke kterému divoká muzika, náušnice v pupíku a ztřeštěné nápady holt patří. Důležité je naslouchat jeden druhému a respektovat ho. Třecí plochy by pak nemusely o sebe až tak drhnout. Co jako fakt přehnali byla dost ujetá zamilovanost jednoho zajíčka k o generaci starší ženě a jeho následné serenádě pod oknem. ()

3DD!3

Moc příjemná komedie se dvěma skvělými herečkami. O legraci tu není nouze a scénář je prostě kouzelný. ()

Kaka

Rozpustilá komedie, která je výhradně o hlavním hereckém tandemu a jejich společných scénách plných vtipných momentů i zřejmých improvizací. Predevším Jamie Lee Curtis ostatní vyloženě válcuje a její výkon bych se nebál nazvat legendární. Hodnotit jakýsi příběh moc nemá smysl - je zde přesně to, co je potřeba, aby nebyla nouze o třeskuté momenty a vtipné gagy. ()

Falko

Po prvom pozreti sa mi tento film az tak moc nepacil a myslel som si, ze na csfd najdem väcsinou hodnotenia s tromi hviezdickami, preto ma vyssie hodnotenia prekvapili a presvedcili si tuto skvelu komediu pozriet este raz. Po druhom pozreti sa mi to pacilo omnoho viac, dobre dialogy aj scenar, nasmial som sa. Jamie Lee Curtis je super. ()

castor

Zdravá nenávist mezi dospívající dcerou a její konzervativní matkou je v dnešní době docela běžná věc. No, a tak dlouho si lezly krkem, až jejich hádky vyslyšela stará Číňanka, a světe div se, ráno měly vyměněná těla. A zároveň i úlohy. Staromódní matka se tak musí postarat o dceřiny školní resty se zasedlým profesorem a o jednoho sympatického mladíka; dcerunka-rebelka zase o matčiny pacienty a mírně rozladěného snoubence. A povedená komedie je na světě!! 95 minut uteče jako voda, člověk ani nemá čas se nudit. Navíc když na plátně dominují Jamie Lee Curtis a o generaci mladší Lindsay Lohan, kterou si toho času všichni spojovali především s roztomilými dvojčátky z rodinného snímku Past na rodiče. Jenže ona dospěla, fyzicky dozrála a herecky se máme na co těšit. Trošku morální, místy neobratné, přesto jedna z nejlepších rodinných komedií (z americké provenience) uplynulých let!! ()