Mezi námi děvčaty

• USA Freaky Friday (více)

Energická psycholožka Tess Colemanová je vdova. Vychovává sama patnáctiletou Annu a mladšího Harryho a zanedlouho se má provdat za přítele Ryana. Ona i dcera mají každá své starosti a příliš spolu nevycházejí. Zatímco Anna není vůbec nadšena, že se matka chce znovu provdat, Tess zase vadí Jake, do kterého se zakoukala její dcera. Anninou jedinou radostí je rocková kapela, zkoušejí v garáži a připravují se na konkurz. Jejich vystoupení je však ohroženo, protože se ve stejnou dobu koná předsvatební hostina matky a Ryana. Když se ji Anna pokouší přemluvit, je z toho hádka, do které nečekaně zasáhne majitelka čínské restaurace se svou matkou. Stará žena jim nabídne kouzelný koláček s proroctvím. A když se pak ráno obě probudí, zjistí, že si vyměnily těla. Po marných pokusech o návrat si uvědomí, že jedinou nadějí je zajít znovu do čínské restaurace. (TV Nova)

Handle

Kdyby si tak role vyměnily všichni děti a rodiče! :) To, co sami nezažijeme, prostě nepochopíme. Mezi námi děvčaty je určitě nejlepším filmem na téma "výměna těl", kterému prakticky nic nechybí. Obě herečky byly skvělé (o Lindsay Lohan dokonce můžu říct, že je to podle mě její nejlepší výkon - teda alespoň z toho, co jsem já viděl) a film byl vtipný a vkusný. 80%. ()

ScarPoul

Prekvapenie, ktoré som naozaj neočakával. Najsvetlejší bod v celej kariére Lindsay Lohan a aj Watersa. Gagy svieže, plynulé a hlavne originálny príbeh ktorý nenudí. Samozrejme máme tu toho krásavca s ktoré by bolo na grc s každej normálnej babe ale je to americká komédia tak prižmúrim oči. Film má síce dosť otrepanú pointu a tá jediná pôsobí rušivo v celom inak sviežom filme. ale naštastie aj keď je načrtnutá už na začiatku tak naplno zabije film až 5 minút pred koncom ktoré sú naozaj zlé. Inak ale je to len 5 minút a to ostatné rozhodne stojí za videnie. Postava dedka aj snúbenca Tess sú vyložene sympatické a svojími veľkými drobnými vtipmi obohacujú pomalejšie scény. Curtisová si rolu uživá a tak isto aj Lohan. Je dôležité podotknúť že sa nikto v tomto filme na nič nehrá a všetko pôsobí nenútene a hlavne tomu veríme. Vzťah dcéry a matky ako ho iste pozná väčšina dievčat a tak si myslím že je veľmi príjemné vidieť komédiu ktorá spĺňa všetky body k dokonalosti ale ako vravím ten koniec nemusel byť podaný AŽ tak ako bol podaný. Ale v celku svieže a môžem len pochváliť. Takto sa s tohoto filmu stal film čo mám na originálke a som šťastný že ho mám. Plus soundtrack plný rockových a punkových skladieb čo je príjemná zmena po teen komédiach kde je stále len hip hop a rap. ()

bouncer

Nemůžu jinak než za pět :) Slyšel jsem na tento snímek samou chválu, ale přesto jsem byl příjeně překvapen. Dovolím si menší kritiku - ze začátku je příběh dosti vykonstruovaný, je jasné o co autorům jde, konec je také malinko slabší, takový typicky "americko-romantický". Přesto si ta více než hodina mezi tím zaslouží pět hvězdiček. Nádherná ukázka vtipných scén, nenásilných, ale prostě vyvolávajících smích. jednoduché, trefné, báječné. A co stojí asi nejvíce za vyzdvihnutí jsou každopádně výkony obou hlavních hereček. Na to nemám slov, to musíte vidět na vlastní oči! ()

DDT

Opravdu málokdy vídaný úkaz. Zábavná komedie pro všechny generace bez trapných moralit a fekálního humoru ! ()

draculca

Nejlepší komedie, co jsem kdy viděla. Tak vtipná a zároveň tak pravdivá! Film naprosto perfektně vystihuje vidění světa matkou a dcerou - oba pohledy jsou samozřejmě zkreslené, což dává příběhu skvělý potenciál, který je brilantně využit! Už mě nenapadá víc pochval, snad možná jedna - fascinující:) ()

Krissty

Tohle mě prostě baví! Lindsay Lohan i Jamie Lee Curtis jsou ve svých rolích skvělé a úžasně se k sobě jako matka s dcerou hodí :) Film je plný vtipných scén, nedorozumnění, hlášek, ... A samozřejmě zde ke konci najdeme i nějaké ty dojemné momenty.. ()

fannah

Tak tohle je jedna z nejoriginálnějších a nejlépe zpracovaných komedií za posledních 10 let.. Obsazení a hlášky jsou zkrátka dotažené do konce a vše spolu skvěle hraje. ()

Wysch

Místy jsem přepínal. Várka vtipu mi totiž přišla až moc over, až moc zabíhající do trapnosti. Ale s chutí přiznám, že se to stalo ve scénách, ve kterých dominoval televizní dabing - totiž v ječácích a tak podobně. Ve výsledku ale musím s chutí přiznat, že na proměny Lindsey Lohan i Jamie Lee Curtis se mi koukalo pěkně, Curtisovka mi zase dokázala, jak jí to moc sluší a dokáže zahrát praštěnou puberťačku stejně jako suchopárnou maminu. A Lindsey je prostě Lindsey. Obě dvě si to neskutečně užívaj a je jen škoda, že zbytek hereckýho osazenstva slouží jen jako křoví. [TV] ()

Vxxx

"What are you? Get away, you clone freak!" Moc super film :) Skvělé hlášky, vtipné scény :) Ideální na odpočinek :) 4* ()

golfoxovox1

Dobrý nápad, sympatická dvojice matka-dcera a udržení vtipu a pozornosti až do konce... Přesně to od komedií očekávám, takže bez výhrad :-) ()

numi

Velmi milé překvapení, které mě na hodinu a půl naprosto odrovnalo bránici. Sice nejde o originální a neotřelý námět, protože se už ve filmech podobného ražení párkrát objevil, ale jde o to, že je tento námět natočen, a hlavně odehrán (vivat Lindsay Lohan a Jamie Lee Curtis), naprosto originálním a neotřelým způsobem. Zapomeňte na infantilní a trapné pokusy o humor, tenhle film je nabitý inteligentním humorem až po střechu. A na takových základech se už dá postavit sakra dobrý film. Smekám. PS: Doufám, že tenhle film viděl i Keith Richards a vezme si z něj ponaučení... ;o) [březen 2006] ()