Mezi námi děvčaty

• USA Freaky Friday (více)

Energická psycholožka Tess Colemanová je vdova. Vychovává sama patnáctiletou Annu a mladšího Harryho a zanedlouho se má provdat za přítele Ryana. Ona i dcera mají každá své starosti a příliš spolu nevycházejí. Zatímco Anna není vůbec nadšena, že se matka chce znovu provdat, Tess zase vadí Jake, do kterého se zakoukala její dcera. Anninou jedinou radostí je rocková kapela, zkoušejí v garáži a připravují se na konkurz. Jejich vystoupení je však ohroženo, protože se ve stejnou dobu koná předsvatební hostina matky a Ryana. Když se ji Anna pokouší přemluvit, je z toho hádka, do které nečekaně zasáhne majitelka čínské restaurace se svou matkou. Stará žena jim nabídne kouzelný koláček s proroctvím. A když se pak ráno obě probudí, zjistí, že si vyměnily těla. Po marných pokusech o návrat si uvědomí, že jedinou nadějí je zajít znovu do čínské restaurace. (TV Nova)

misterz

Jedna z mála dobrých komédií s L. Lohan v hlavnej úlohe. Aj keď v tomto prípade ma v kontexte jej filmovej postavy viac zabávala J.L. Curtis, ktorej to hranie pubertiačky náramne pristalo. A muzika tiež nebola najhoršia. Také príjemne jednoduché, zábavné, humorné... na oddych a relax s rodinou ako stvorené. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

kingik

Nepovedlo se to. Tahle komedie je děsně povrchně natočená a je opravdu infantilní, a to jsem si myslel, že Mark Waters z toho něco vyždíme, ale nestalo se. Nesmál jsem se, ale přál jsem si, aby to už skončilo, a já to měl za sebou. Lindsay Lohan a Jamie Lee Curtis nemůžou za to, že tahle komedie je celkově o ničem. 40% ()

Snorlax

Bývaly doby, kdy Američané točili velmi dobré komedie. Pak se něco pokazilo. Představuji si to tak, že tvůrci si chtěli nechat zjistit průměrné IQ svých diváků a zadali si průzkum. Někdo něco popletl a tak byla zprůměrována data, pocházející od domácích mazlíčků. Američtí filmaři se tím nenechali zaskočit a jali se natáčet pro cílovou skupinu s IQ nepřevyšujícím 20. Netvrdím, že "Mezi námi děvčaty" je hluboká intelektuální sonda, ale ve srovnání s posledním čtvrtstoletím je to nadprůměrná americká komedie. Příjemný snímek, o němž bez uzardění prohlašuji, že je vtipný. A výkony hlavních představitelek jsou více než dobré. ()

Aknah

Tahle rodinná komedie vás chytne už od začátku...nic jí totiž nechybí, skvělý nápad vyměnit si duše mezi matkou a dcerou, které si nerozumí, hudba, která všechno spojuje, hlášky, které nezapomenete, prostředí školy a puberťáckých problémů je úžasně nenormální :) Další důvod, proč se dívat je ten, že tohle vás rozesměje, ale i dojme, prostě je to zábava pro všechny generace a všechny gurmány :) ()

Webb

Širší velice pozitivní přijetí této komedie je vcelku logické, Freaky Friday je svižný, příjemný a k tomu má sympatické herecké obsazení. Já takovéto nadšení ale nesdílím jako většina. Scénář trpí mnohými trapně naroubovanými, nehodícími neduhy a vlastně celá kostra je vedena podle typických amerických šablon. ()

Tsuki

Nemůžu si pomoct, ale Freaky Friday je má oblíbená komedie. Tak mě to pobavilo, že hned poté, co jsem to viděla poprvé na dvd, jsem se na to podívala znovu. Díky tomu jsem se také začala dívat na ostatní filmy s Lindsay Lohan, které už ale za nic moc nestály. Maximálně tak "Protivný sprostý holky" a "Past na rodiče", kde Lindsay hrála jako malá. Zaručuju vám ale, že u "Mezi námi děvčaty" se pobavíte. Jamie Lee Curtis je tam úžasná. ~(5,0)~ ()

stilgar1

Moje hodnocení tohoto díla se pohybuje mezi 2 a 3* - možná bych dal 3, ale jelikož se mi film zdá trochu nadhodnocený a přespříliš vychvalovaný, myslím si, že mu tohle jen prospěje. Co říct přímo k filmu? Jamie předvádí určitě slušný výkon, ale v bohužel trochu pitomě vystavěném a zmateném ději. Nejhorší je "divokost" filmu, která se nevydává správným směrem, jako u mnoha jiných filmů. Celé je to příliš uřvané, takže by neuškodil ani úbytek hudby (případně její zkvalitnění). Ale abych řekl i něco pozitivního - kdyby se jednalo o film mající cca. 50 minut, byla by to příjemná oddechovka. Pochválil bych i námět - něco takového na poli nových amerických komedií chybí, ale provedení dost skřípe :/ Asi by neuškodil lepší scénář a režie. ()

boshke

Snad jediný film s Lindsay Lohan, který za něco stojí, který není jen bezduchou slátaninou pro choromyslné a kde mi její přítomnost ani nevadí, ba dokonce se mi až líbí... Pravda, téma prohozených těl je pro komedii tak vděčné a prostoru pro vtipy je tolik, že zpackat to by asi dalo práci (neříkám tím však, že se to někomu se stejným tématem nemohlo povést). Určitě je u mne plusem obsazení Jamie Lee Curtis a Marka Harmona. Velice příjemná, zábavná podívaná... 100% ()

Kothy

Kde sou ty časy, kdy se Lindsay Lohan nesnažila, stát se druhou Paris Hilton a měla ještě něco v hlavě? Velmi vtipná dámská komedie. Prohození osobností není žádná sranda. A už vůbec ne, když jde o matku s dcerou, které se moc nemusí. Nakonec jim stejně nezbude nic jiného než se usmířit a najít si k sobě cestu. "Dejte si koláčky štěstí." :D ()

AllShallFall

Opravdu originální komedie s mými hned dvěma oblíbenými herečkami Jamie Lee Curtis a Lindsay Lohan. Spousta vtipných scén doprovázených i vtipnými hláškami. Utkvělo mi v hlavě..: Vypadám jak střážce hrobky !! :-D To je dost silné kafe.. Reakce dcery na tělo své matky:-D bomba. Obě dvě mi seděli a byli by dobré rockerky.No nemůžu jinak něz za plný počet hodnocení. ()

Sašenka165

Hodně dobrá komedie, u níž jsem se často smála nahlas. Opravdu kvalitně odvedená práce! Skvělý je už jen průvodní nápad - vyměnit matku s dcerou, které si myslí, že jim ta druhá nerozumí. Sice to byla trochu moralitka, ale jak říkám - u tohohle filmu jsem se vážně válela smíchy. Jamie Lee Curtis v roli matky a Lindsay Lohan v roli dcery dodávaly filmu šťávu. Tenhle film zkrátka stojí za zhlédnutní! ()

swamp

Waters to trefil dobou, výběrem obsazení - když nyní vznikne podobný film, vždy se v souvislosti s ním cituje Freaky Friday, což už něco znamená. ()

nash.

Skvělé duo v hlavních rolích, kde ovšem Jamie Lee Curtis suveréně a ve všech rovinách přehrála snaživou Lindsay Lohan. Svižné, zábavné a dokonce s muzikou, která, na rozdíl od většiny USA komedií, nepůsobí unylou umělohmotností.. ()

Slarque

Velké sólo pro dvě naprosto úžasné herečky! Dobře recyklovaný scénář podpořený slušnou prací režiséra tvoří dobrý základ pro opravdu svěží a zábavnou komedii. Po Pasti na rodiče Lindsay Lohan dokazuje, že její výkon v hlavní dvojroli nebyl žádná náhoda - už se těším, čím mě dostane příště. ()

klerik

Neznášam zápletky, kde si dve postavy vymenia telá. Preto dávam len tri. Inak ide o zábavný film, ktorý je omnoho vtipnejší než väčšina rodinných trojhviezdičkových komédií... ()

SeBig

Skvělý film! Mamka si prohodí tělo s dcerou a musejí dělat jakoby nic jenže to není tak lehké. Parádní komedie já se dost nasmál i Lee Curtis to zahrála perfektně a Lindsay taky. ()

Chrustyn

Slušná rodinná komedie s výbornou ženskou hereckou dvojicí. Jamie Lee Curtis se v roli mladé puberťačky vyřádila a Lindsay Lohan je jako starostlivá matka poměrně důvěryhodná. ()