Chladek

Kde kdo si může říct, že rok po tom, co vznikla veleúspěšná Četa začnou všichni točit taky filmy z Vietnamu, protože se to lidem líbí. Já si to o olověné vestě myslel taky. Myslel jsem si, že žádný jiný film než Četa mi nemůže přinést reálný pohled na tehdejší situaci. Ale Stanley Kubrick nekopíroval Oliverta Stonea, jak jsem čekal, ale ukázal nám Vietnam z jiného úhlu pohledu, než Stone. Dokonce ze dvou pohledů (výcvikový tábor, Vietnam), ale i ten ve Vietnamu byl jiný. Neprovázel nás džunglí, ale kolem polorozpadlých budov rozpadlého města. Skvělá hudba a některé skvělé výkony dělají z tohohle filmu to co je. M-I-C-K-E-Y MOUSE!!!! Skvost! ()

Lubakus

Každé další shlédnutí mě utvrzuje v tom, že lepší snímek z vietnamu snad neexistuje. Na to je Apokalypsa moc geniální a četa příliš naturalistická. ()

SB

První půlka s výcvikem je zajímavá, hezky ukazuje, kterak se americkému vojáku mozek gumuje (a nepochybuju o tom, že je to dnes stejné). Druhá polovina už působí pohádkovým dojmem, žádná tíha skutečnosti, mnoho myšlenek působí, že jsou řečeny jen proto, aby tam byly. V porovnání např. s Na západní frontě klid působí (na mě) film dojmem, že byl natočen jen jako spektakulární, zábavná podívaná. Mimochodem: Za zcela nesmyslný překlad originálního názvu filmu plynoucí z neznalosti by zasloužil překladatel/distributor facana. Správná verze zní mnohem jednodušeji a smysluplněji: Celoplášť. ()

Beckett

"I wanted to see exotic Vietnam, the jewel of South East Asia. I wanted to meet interesting and stimulating people of an ancient culture... and kill them." První část filmu je legendární, mě se přesto ta druhá (dle mého názoru značně nedoceněná) líbila ještě o něco víc. Surové, mrazivé, opravdové. K tomu všemu závěr, který ve mně vyvolal tolik protichůdných emocí najednou, že jsem se v křesle doslova roztřásl. Co víc si lze vlastně od Kubrickova filmu přát? Máte rádi Mickey Mouse? ()

JohnCoffe

není to nejlepší film o válce ve Vietnamu ale přesto je to velmi kvalitní film zaměřený už tradičně kubrickovsky na psychiku vojáka jako takového než na samotnou válku..první polovina filmu se mi líbila o něco více než část ve Vietnamu..přesto je to však válečný film který stojí za to vidět..hlavně na mě zapůsobila závěrečná scéna kdy Vtipálek po dlouhém vnitřním boji dodělá tu malu vietnamskou ostřelovačku..85% ()

Kubík

Todle je muj druhy film od Kuberika a trosku me zklamal, cekal sem tam tu hloubku, ale film to neni vubec spatny. Obvzlaste cast v kasarnach je silnym zazitkem, "vietnamska" cast uz je takova dost langsam :-) ale urcite stoji za shlednuti cely film ()

Don_Salier

První část -trénink, podle mě jasně převyšuje část druhou. Vypadá to jakoby se v tom Vietnamu vlastně skoro nic nedělo, emoce to ve mě nenechalo téměř žádny, zatínmco první část ta byla exkluzivní ()

Aywes

Opravdu dokonalé znázornění války, které dostal do rukou pan Stenley Kubrick a musím přiznat, že naprosto nejlepší válečný film se můžu pyšnit pod názvem Full Metal Jacket. Pro mne rozhodně lepší než Četa. Full metal jacket disponuje bravůrními hereckými výkony, dokonalým soundtrackem a v neposlední řadě naprosto úžasná práce s kamerou. Do děje se hned v prvních minutách ponoříte jakobyste byli přímo s každým z vojáku. První část snímku je možná o trochu lepší, avšak i druhá část války v Kubrickově podání je užasná. Hlavní role jsou obsazeny velmi dobře.Z první části musím samozřejmě zdůraznit krásný herecký výkon role instruktora Hartmana. Jen člověk s takovým hlasem, důrazem a respektem může vytvořit tak dokonalý buzerplac. Druhá část snímku vyniká hlavně tzv. Vtipálkem. V roli sympatického novináře s užasnou osobností sleduje průběh války vlastníma očima. Na závěr bych rád zveřejnil, že válečné filmy opravdu nejsou má silná stránka, avšak z toho snímku jsem byl nadšen. Pane Kubrick já tleskám! ()

Kazisvet III.

Kubrick je prostě a jednoduše " Le masér" ve svém oboru. Tento snímek je toho jasným důkazem. Drsné, syrové, promyšlené, místy velmi vtipné (viz Private Snowball). Všechny aspekty války a armády zabaleny a podány na stříbrné podnose. ()

Plague.

Velmi výpravný až naturalistický film, jako ostatně většina Kubrickovy tvorby. A to není jediná podobnost, skvělá kamera i výprava jsou opět standardem. První "část" filmu se mi líbila hodně, zbytek už upadl spíše do průměru. ()

lubos.cermak

Po dlouhé době musím film okomentovat. Kubrick umí dělat film jak se patří. Pokud do této doby jsem věřil, že lepší film o Vietnamské válce než Četa není, tak dnes názor měním. ()

raider.minoo

Jedno z nejlepších zpracování tématu Vietnamské války - sice ne tolik syrové a emocionální jako Apokalypsa, ale zato Kubrickovsky precizně zpracované. Naprosto dokonalé je zobrazení výcviku do armády, o trochu méně druhá část v terénu. ()

Formanovec

Pro mě s Četou určitě nejlepší film o vietnamské válce. Oba filmy jsou naprosto odlišné, ale přesto pojednávají o tom sámem tak mistrovsky, že to nejde popsat slovy. Všechno doprovazí brilantní Kubrickova režie a někdy až mrazivá hudba, která vás nenechá klidnými. Full Metal Jacket se zapsal do historie. 100% ()

Roucky

Nemám ráda válečné filmy. Ale tenhle je od Kubricka, takže jsem se k tomu nakonec "donutila". První část dokonalá, vyníkající psychologie postav, a Vincent D´Onofrio byl úžasný. Je pravda, že část ve Vietnamu už poněkud pokulhává. Ale já si říkala "Vždyť je to Kubrick, konec mě určitě strhne"... a ono nakonec ne. Škoda, film báječný a pochopitelný, bylo tím řečeno, co tím mělo být řečeno. Ale pro mě to na 5 hvězdiček prostě nebylo... "Born to Kill". ()

Mr.Keli

Páni, obdivuji Kubricka s jakou lehkostí dokáže vylíčit zvěrstva. Klidně, tak jak se dějí i normálně kolikrát na světě bez povšimnutí. Dvě trošku odlišné části, kde první část válcuje tu druhou. Druhá nemá takový náboj, ale krásných momentů je tu také dost, akorát odvyprávěna již jiným tempem než první část a to mě docela iritovalo. Herecké výkony jsou dobré, hudba výtečná. Přesto mám pořád pocit že brilantní kvality toto dílo nedosahuje. Viděno 2D 60% ()

Blazis34

Velice psychologické dílo od zkušeného Kubricka hodnotím rozmanitě. První část filmu, které demostruje pořekadlo těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Avšak hlavní je přežít to cvičiště. Vtipné a drsné hlášky se mi v první polovině líbily, hlavně jak to hlavní postavy podávali. Tvrdý výcvik na vojně vygradoval zblázněním Pyleho a drsnou scénou při níž zabije svého instruktora Hartmana, který měl v oblibě týrat své nováčky, ať psychicky, tak i fyzicky. Druhá polovina pro mě byla zklamání. Překvapivě děj negradoval, ale upadával. Možná se měl dále věnovat výcvikovému táboru a nepřemísťovat se do války ve Vietnamu. Ten už mi nepřišel tak skvělý a bezchybný jako první část. Celkově chválím první polovinu, prostředí filmu a herecké výkony. Dávám 65% - tři hvězdy. ()

BenchPress

Asi jsem jeden z mála, který by tenhle film upřednostnil před Četou, která je také výborná a i když je tam více akce, tak tady je je to více emotivní a celou záležitost s vojáky prožíváte. Od šíleného výcviku až po nasazení do akce. Souhlasím s tím, že první pasáž je více záživná, ale i v té druhé se dají najít bezchybné pasáže. Takovému kousku nemůžu nedat plnej počet. Všichni protagonisté jsou skvělí. Po Osvícení druhý Kubrickův film a opět 5/5. 5/5. ()

calculus

Mariňák s přezdívkou Joker, to byl hodně dobrý nápad, jak vystavět příběh ve válečném filmu. Co s Vámi asi udělá výcviková gumárna, a co teprve Vietnam? Seržant Hartman, to byl unikátní prototyp zeleného blba, kdo by si tady nevzpomněl na vlastní přijímač... Výborný je monolog v druhé části filmu těsně po přeložení zpravodajců k bojové jednotce, kdy "Krakonošové" slaví "narozeniny" jednoho zabitého Charlieho. Ten film mě dostal právě takovými momenty. Vůbec zde nešlo o megalomanské bojové scény. FMJ je u mě zdaleka nejlepší film svého žánru, navíc doplněný skvostným soundtrackem v čele s "Surfin' Bird" od The Trashmen. Jen nepochopím jednu věc, proč překladatel tak zprznil název filmu... ()

Fíma

Mezi válečnými filmy naprosto mimořádný počin. Z mého pohledu asi ten nejlepší. Tohle je vojna, tohle je válka. Ne supersympaťáci zachraňující, když ne rovnou svět, tak alespoň demokracii pro jeho podstatnou část. Jestli to není nejlepší válečný film vůbec, tak nejlepší, jehož děj se neodehrává za druhé světové války. ()