walecz

Faki faki mí láv jů long táájm....no u tohodle filmu mám chuť postupně někoho zabít, pak opíchat vietnamku a zabít někoho jinýho a pak zabít sám sebe. Válka trochu jinak, občas mi připadá že se kubrick trošku pochechtává zpoza rohu..... ()

Dinsberg

První část, oplývající úžasným hereckým výkonem R. Lee Erneyho v roli seržanta Hartmana, je naprosto fantastická a působí naprosto věrohodně. Vojenská šikana je známý fenomén a týrání je tu prezentováno in natura. Přesunem do Vietnamu ve druhé části už film ztrácí dech. Matthew Modine, zdatně sekudnují Ermymu v první části, najdenou nemá co hrát. Příběh se začne točit jenom kolem zabíjení Vietnamců a ztrácet na tempu. Mírný záchvěv je ještě při váhání při finální scéně, ale výsledek už to moc nevylepší. Přesto za Gomera Pyla dávám 4*. ()

Plastík

Co dodat. Film mě podnítil, že jsem se začal učit vietnmsky. Jako tlumočník černošského původu v jednotce. Day la su that. ()

Pai-Mei

Znova skvelá Kubrickova réžia. Prvá časť filmu nemá chybu, druhá s drobnými detailami je tiež super. Ako celok film určite má svoje miesto v top 200. ()

DominikCZ

Stanley, Stanley... Natočit to nějaký studentík FAMU, řekl bych si "Nic moc, ale aspoň se snažil". Filmové provedení: Naprosto nenápadíté, nezajímavě natočené, když dostane blbec kameru, peníze a pár herců, natočí to právě takhle. Výprava to nezachrání - první půlka v místnosti, druhá v zapálené továrně, která má být kus města. Filozofická stránka - pěkných pár myšlenek film obsahuje, to je pravda. Ty ale nejsou Stanleyho objevem, lze si je přečíst v kdejaké lepší publikaci o vietnamské válce. Vůbec nejhorší je ale jejich vnesení do děje - vojáci je říkají do kamery reportéra nebo v křečovitých monolozích svým kamarádům. Hudba: španá, občas až běhá mráz po zádech. A perličky navíc: Stanley možná (ale pochybuji o tom) pocítil, že je film o ničem a tak ho pro nás obohatil svým oblíbeným šílencem. Je to ale jen nepovedená karikatura s přehnanými a zcestnými grimasami, narychlo a téměř bez vývoje vsazená do děje. K tomu nám ke konci filmu naservíroval svíjející se umírající vietnamku, na jejíž schválně ujetý obličej se musíme dívat několik minut, což má nejspíše vzbuzovat uměleckou extázi. Pro profesionálního režiséra opravdová ostuda. ()

hackstolle

musim souhlasit s malarkeym, ze apokalypsa je lepsi, ale tento film ma rozhodne neco do sebe, a ze je valka svinstvo, tak to teda sedi..( ()

Burrows

Tak jako Joker nosí na uniformě symbol míru a zároveň helmu s nápisem Born to kill, stejně rozporuplný se mi zdá samotný film, a to z hlediska chytlavosti. V prostřední části je pusto podobné výbuchu miny, ovšem začátek odehrávající se ve výcvikovém táboře připomíná kadenci kulometu uprostřed válečné vřavy. Je to peklo, šikana, psychický a fyzický teror, který nemusí všichni přežít. A pak se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti. "Pomáháme Vietnamcům, protože uvnitř každýho je Američan, kterej chce ven." ()

Hank

Mám pocit, že to je snad nejméně vietnamský film z vietnamských válečných filmů...první půlka vybroušená v Kubrickově stylu, druhá půlka nudná, válečně nevěrohodná a bez nosné myšlenky, která by nějak filmu jako celku dala finální rozměr a divácký zážitek. ()

Marcus.das

Nejdriv me zarazil preklad-sakra vzdyt to ma byt oloveny plast kdyz uz...ja vim-je to kravina a detail:D Jinak me prvni cast bavila o dost vic-clovek se pri ni nenudil, druha "vietnamska" cast byla stejne kvalitni, jako vietnamske zbozi-obcas mi vadila kamera a celkove to bylo strasne stereotypni-presun,strelba, presun, strelba....a na zaver citove zdimani na max. otacky-trochu se to minulo ucinkem. Prvni cast 4* a druha 2*. Takze prumer. ()

han.ci

Já se válečným filmům většinou obloukem vyhýbám a asi vím, proč to dělám. Ze začátku jsem si říkala, že tohle by mohla být jedna z výjimek, která mě dostane, protože první půle byla zajímavá, netradiční a vtipná. Ale po přesunu do Vietnamu jsem se i já přesunula od obrazovky pryč. ()

lord Ball

Výborný válečný film, který nezobrazuje jen válku samotnou, ale zejména obyčejné vojáky a jejich cestu nesmyslnou vietnamskou válkou. Děj nezachází do uplných reálných detailů, ale ukazuje jak americký, mozek vymývající výcvik, dokáže změnit člověka v zabijáckou bestii. ()

Havala

Válečný film jak se patří, ovšem víc se mi líbila Platoon, nebo mnohem akčnější černý jestřáb. Milovníci Kubricka ale na něj nedají jistě dopustit. ()

kubas369

Protiválečný válečný film jako hrom. Pro mě nejlepší film o vietnamské válce, který jsem zatím viděl a to mám za sebou jak Četu tak Narozen 4. července od Olivera Stonea. Dokonalost kazí až druhá půlka filmu, kde začíná očividně filmu docházet dech. Snad jediný film od Kubricka, který mě nenudí ani minutu. ()

oasismanik

Ani z daleka tak dusný a ťažký film, ako som čakal. Vážnejšie scény striedajú scény humornejšie / chlap závislý na honení, ktorý si ho honil aj v čakárni u psychiatra, 2 scény s prostitútkou, nápis na prible /"zrodený pre zabíjanie" a na hrudi znak mieru/... Prvá a posledná tretina stojí za to, stred je taký odnikiaľ nikam. Full Metal Jacket je však perfektne zrežírovaný a zahratý film / Beštia, Joker a samozrejme hlavne inštruktor Hartman/, ktorý má navyše absolútne geniálnu hudbu, no na také dusné, ťažké, hnusné, odporné, depresívne a deprimujúce klasiky ako Apocalypsa a Čata to bohužiaľ nemá ani zdaleka... 8/10 ()

Oxymoron5

Není lepšího filmu o válce ve Vietnamu. Samozřejmě musí přijít srovnání s Četou, která mu šlape na paty, ale bude vždy druhá. Prolínající se syrovost a surovost ať už ve výcvikovém táboře, kde jsou z rekrutů tvořeni "zabijáci", nebo ve druhé části ve Vietnamu. kde vojáci ztrácejí iluze a někteří i život. Osobně hodnotím film plným počtem hvěz, i přesto že druhá "vietnamská" část mi připadala zdlouhavá a ani se nic moc nedělo (myšlenka, boje). To ale nic nemění na tom, že první část válcuje změnou psychologie postav všechno, co jde. Viz. skvělý příklad vojín Pyle, protože to hlavně on dělá film filmem. ()

Mr.Roman

Po dnešku sa Deer Hunter v mojom pomyselnom rebríčku naj filmov o vojne vo Vietname musí deliť o prvenstvo. Výrobné vykreslenie psychológie a priam bravúrne vyobrazenie vojnových scén (fantastická kamera). ()

morfeus.fs

Tak nevím, jestli jsem neviděl jinej film, než ty lidi, co ho dostali v hodnocení tak vysoko. Mě se tenhle vypařil z hlavy během půl hodiny po skončení. ()