Spartakus

TV spot 3
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Saroman

Chudokrevnost tu nikdo nezná a homosexualita je tu alespoň 40% :D Ale je to jeden z top serošů co jsem kdy viděl. Škoda Spartaka z první série, ale Spartakus 2.0 není špatnej herec, takže se dalo zvyknout. ()

Predator77

1 Serie 100 , 2 Serie 80 procent a 3 100 procent, jinak tenhle seriál rozhodně není moc pro slabší povahy a komu vadí krev a násilí tak by tenhle seriál měl asi vynechat proto že  krev tu doslova teče proudem a co se týče sexuálních scén tak těch je tady taky někdy víc než dost, ale po pravdě bych někdy ubral, přeci jenom v čem tenhle seriál opravdu vyniká tak jsou rozhodně souboje a vyzuální stránka která ale ovšem nemusí sednout každému ale mě rozhodně sedla a nevadila my, jinak na závěr rozhodně to stojí za váš čas a jedná se o jeden z těch lepších seriálu který má i skvělí a emociální konec. ()

Kral.Prdlin

Příběh tráckého bojovníka, který se vzepřel Římu a jeho zákonům. Pro mě zaručeně nejlepší seriál. Za celé tři série a prequel si budujete obří vztah ke všem postavám, které jsou skvěle napsané, zahrané a v neposlední řadě perfektně nadabované.  Dále musím pochválit dechberoucí hudbu Josepha LoDuci, díky které je spousta scén daleko dojemnějších anebo smutnějších. Za celou dobu, co jsem seriál sledoval, jsem se ani jednou nenudil, konec třetí série a ještě pár dalších momentů jsem pořádně probrečel a to je u mě opravdu vzácné. 10/10 není, co vytknout. ()

gostly

Seriál s doslova raketovým startem, který bleskurychle vtáhne diváka a pohltí ho svou atmosférou. Spíše než o stvárnění historické události se jedná o akční a necenzurovanou smršť, která mne velmi pobavila. Srovnávat Spartaca se seriálem Řím, je velká chyba. Řím zachycuje syrovost tehdejší doby a ukazuje dějiny říše římské v nepřikrášlené podobě, kdežto Spartacus je dělaný spíše pro pobavení a staví hodně na efektu. Oba seriály si ale dle mého zaslouží uznání a 5* ()

zekon

Nechápu tak vysoké hodnocení, které si tento děs naprosto nezaslouží. Toto je naprosto nechutná skládačka 300 a Gladiátora včetně hlášek, zpomalování a krve. Jenže to co v 300 udělalo z filmu fantastický kousek tady působí neskutečně trapně, lacině a kýble krve jsou množstvím ze slona a ne lidského těla. Průhledné nedokonalé triky vytvořené snad na koleně, nudné, stereotypní. Herecké výkony mizerné, děj žádný. Co taky čekat od někoho kdo vytvořil mega odpady typu Xena a Herkules....... Jak vůbec někdo může mít pocit srovnatelnosti s Bratrstvem neohrožených a Římem tak to je k zamyšlení :) Po celé sérii to přehodnocuji. Pak se to přece jen zlepšilo, tak budiž, je to za 3 ;-) VENGEANCE: nevím úplně proč, ale S03 mě přišla jiná a daleko lepší. Jestli to bylo tím že konečně tam je nějaký hmatatelný příběh a návaznost dílů, nebo tím že herci víc hráli a nešu..li nebo se neřezali. Tahle hodně zaujala, finále bylo parádní a je opět čas skončit a neprotahovat. Což se opět patrně nestane a pojedem s kvalitou z kopce. Krve bylo asi zase víc než reálné, sekání mečem způsobovalo zranění jako motorová pila, ale budiž :) 4* !!! Spartakus: Válka zatracených: 4* Tak rozhodně nejlepší řada. Konečně to má děj, spád a někam to vede tak jak mělo. Sice mi přišlo že finále bylo hodně bleskové, ale zakončili to důstojně, víceméně podle skutečnosti, smrt hlavních postav, to si dovolí snad jen Tarantino a Carpenter :) ()

veere

Co vznikne pokud zkombinujeme Gladiátora a 300 ? Ne, tenhle seriál to nebude. Zoufalé dialogy, samoúčelné sexuální scény, a tolik krve a zpomalených záběrů snažících se napodobit Millerovo dílo až působí nehorázně trapně. Na druhou stranu čumět se na to dá a uvidime jak budou další díly vypadat... Jen se obávám, aby na konec tu Spartakovu vzpouru nevyhráli otroci... EDIT: Opravdu to není nový Řím, ale po 6 dílech to už vypadá jakž takž solidně a scény v aréně (nemluvě o jámách) se mi líbí. Zůstává však fakt o přeplácanosti, ale nebije to do očí tolik jako u příšerného pilotu. A ke krvi (pokud použiju popkulturní odkaz) - Dexterova noční můra. Nakonec jsem si spravil chuť, druhá půlka naprostá paráda a těšil jsem se na další díly, seriál (i vnitřní intriky) vyzrál a ukončil velkolepým finále první serii. Zaslouženě za pět otroků. ()

RoyBatty444

šiesty diel je minulosťou a seriál si zachováva svoje tempo. To neznamená, že sa jedná o nejakú naháňačku. Jednoducho sa valí pred vami ako už napovedá názov v krvi a piesku. Hlavná motivácia pri pozeraní seriálu je jasná vidieť ešte viac z už menovaných hlavných ingrediencií a trochu viac. Kto slintal nad 300 bude aj s týmto kúskom spokojný. Nehľadajte ale vyčerpávajúce reálie a ani mystiku tie proste vzal prach a krv. ()

james11

Po prvním zkouknutí jsem dával nadprůměrné hodnocení, ale teď jsem se viděl Gods of the Arena a dostal jsem chuť viděť celého Spartaca znovu. Teď už ale hltám každou minutu a věci, co mi přišly jako chyby už ani nezaznamenávám. ()

Monini

Od zbabraných prvních dílů se Spartacus začal šplhat nahoru a cca od 6. dílu už to šlapalo bez menšího zaváhání. Po shlédnutí předposledního dílu dokonce nemůžete ani spát, jak se těšíte na ten poslední. A konec? Sice nepřekvapí, ale zato příjemně ukončuje první sérii bez spousty nevyřešených otázek (jak tomu je např. u LOST a spol.). Jako negativum seriálu vidím všudypřítomnou, naprosto okatou a cílenou erotiku a litry digitální krve... Každopádně se těším na druhou řadu! KILL THEM ALL!!!! ()

Jardys88

No myslím, že se mi takhle hodně do chuti trefil naposled seriál Tudorovci ale Spartakus: Krev a písek se mi trefil jěště víc. Cákance krve, intriky a spousta nahých ženských. Asi jsem se zamiloval. ()

filiperros

Nejlepší seriál, možná nejlepší jakej jsem kdy viděl. Brutální kadenci intrik a boje o moc, který si nebere servítky, střídají oddychové poločasy ve formě megabrutálních jatek v aréně. Všechno co se děje v aréně i mimo ní je jeden výsledkem úmyslů lidí, pro které lidský život nemá cenu. Momentálně stojím před třináctým dílem a mám dojem, že karty jsou rozdány pro nejdrsnější střet - Spartakus bude mít konečně skutečnou příležitost pustit se do Batiata a bude to jízda. A jestli to bude jinak, budu jenom rád. Apendix: ano, bylo to tak, jak jsem předpokládal. A byl to vrchol jaksepatří. Teď (leden 2011) už se těšim na pokračovaní. Lépeřečeno předkračování. ()

Trescha

Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti...Nic méně na televizní seriál hodně silné čtyři,možná ještě přehodnotim na pět.Srovnání s třístovkou je nevyhnutelné,ovšem zatímco 300:Bitva u Thermopyl se chtěla tvářit jako velkofilm a vznikla z toho celkem nudná kulisárna,Spartakus je televizní seriál dotažený téměř k dokonalosti.Digitální komiksové bitky už nejsou tak naivní a laciné jako v 300,sice stále hodně přestřelené,ale do vizuálu Spartaka to celkem sedí.Navíc v seriálu asi nefiguruje žádná herečka,která by se nepochlubila svými vnady a holýma prdelema gladiátorů se to tady taky jen hemží...čili teoreticky by měl seriál sedět každému bez ohledu na sexuální orientaci.Do toho intriky tipické pro antický řím a kvalitní scénář netipický pro tv seriál. Herecké obsazení a výkony také více než slušné,tempo odsýpá,hluchá či nudná místa řekl bych že žádná,takže si vpodstatě není naco stěžovat. Po shlédnutí celé série završuji na plné hodnocení,protože téhle zručně namixované směsi krve,nahoty a písku lze opravdu vytknout jen několik detailů,které se ovšem v kontextu celého seriálu dají naprosto ignorovat. Konečně máte hodnotného nástupce pánové Kubricku a Douglasi! ()

Declen

Po dokoukání plný počet. První lehce slabší díly, které trikovou stránkou a snahou o kopii 300 spíše odrazují, slouží autorům pouze k tomu, aby připravily ve vaši hlavě půdu pro posledních pár dílů, kdy nebudete tušit co se stane, nebo spíše, se budete třást koho z vašich oblíbenců tenhle díl zrakví. Solidní herecké výkony. Bezbalastový děj, spektakulárně uspokojující konec. Cítím se kulturně pořímsku uspokojen. Navíc pro mě, historického troglodyta, i překvapení, že některé jména a postavy odpovídají legendě o reálném Spartakovy. ()

jay are

K hodnocení tohoto seriálu jsem odhodlal po celých 13ti dílech, tedy 1. sérii. První dva díly byly, pro mně, naprosto excelentní. Hodně laciná napodobovačka 300 s efekty, které jsme mohly vidět ve Watchmenovi nebo v mém oblibenén Sin City. První dva díly byly originální, žádné historické klišé, ale pořádné akční "žrádlo". Vizuální zážitek, krev stříká na všechny strany a vůbec nevypadá opravdově To se mi však do tohoto komiksového stylu výborně hodí. Ve zbylých dílech je už značně ubráno na komiksových efektech, a i krev se stala reálnější, Spartakus nabral par kilo svalů. Příběh je neustále velmi zajímavý a zakončený brutálním masakrem v závěrečné, 13. epizodě. Pro mě je to prozatím nejlepší seriál roku 2010 a zároveň největší překvapení. Nemohu jinak než 5*. Kill them all!! ()

Fufak

Nie som si istý, či je to z mojej strany za 4 alebo 5*. Seriál je úžasný, možno by mohol trocha pridať po trikovej stránke, ale to je hádam najmenej. Ultimátne hodnotenie si asi ušetrím až na druhú sériu, ktorá má vzhľadom na stúpajúcu kvalitu jednotlivých epizód na to, aby bola ešte lepšia ako tá prvá. Teším sa na jeseň 2011. ()

Medea86

Tak tenhle seriál byl pro mě velikým zklamáním, a to jsem od něj zase tolik nečekala. Amerika z něj přímo kape, dal by se přirovnat k duševnímu průjmu. Počítačově dodělávané vyhřezávající vnitřnosti, herecké výkony podprůměrné a příběh by bez neustálého intrikaření nebyl o ničem. Erotické scény mě nijak nepohoršují, ale jejich četnost mě spíše nudila. Navíc nechápu proč scénáristé použili některá latinská slova, když se ani neobtěžovali zjistit jejich správné skloňování (asi se v USA učí latina jinak). První série mi úplně stačila a další díly už rozhodně vidět nemusím. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)