Spartakus

TV spot 2
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

martinez.

Průměrné hodnocení jako kompromis, ale to, co se odehrává po 22. hodině na programech HBO, se jen stěží dá nazvat průměrným. Vypadá to parádně, chlapi jsou totálně nabušení, zpocení, zkrvavění, charismatičtí, ženské krásné, nebojí se vysléct, všude se souloží, po nebi si poletují digitální mráčky, a ty bitky... To je kapitola sama o sobě, pravdu díc, jediný důvod, proč jsem se na to začal dívat a taky zřejmě jediný důvod, proč byla tato série natočena (no, ještě tu asi budou figurovat zelené papírky). Srovnávání s 300 je na místě, jenže toto je ještě propracovanější, brutálnější a stylovější. Fakt, zatímco v 300 jednou stříkne kakao, tady už v písku leží desatero useklých končetin a sto litrů kvalitní malinovky značky 0 1 0 1 1 0 (jen tak mimochodem, digitální krev mi nevadí ani trochu a to nejen v tomto případě). Jenže je tu zase až přespříliš zbytečných keců, flashbacků a celkově se jedná o takovou samoúčelnou atrakci, která si vytyčila pobavit akcí a to splnila a na zbytek bohužel sere. ()

Koři

Parádní zábava, kde digitální krev teče proudem ( a taky střeva...)! S postupujícím dějem se rozehrávají další intriky, každý díl má pointu a navíc se tam pořád šuká! Třešničkou na dortu je pro mě Lucy Lawless ( alias Xena)! Finále je jedna velká řežba, doporučuji dát pod telku kýbl na krev!! ()

-Dawe-

*1.SÉRIE* Po prvním díle už jsem ani neměl chuť na seriál koukat, ale jsem zatraceně rád, že jsem v tom pokračoval. Na první pohled Spartacus vypadá jako laciná kopie 300 bitva u Thermopyl ale časem zjistíte, že tomu tak není. Souboje a zpomalovačky jsou boží! Rozhodně těm, kterým se nelíbil 1. díl doporučuju nepřestávat koukat, protože pak vás seriál chytne neuvěřitelným způsobem. Příběh a hlavně intriky jsou zde do detailu propracované a všechno do sebe krásně zapadá. Batiatus je vynikající postava a po tomto seriálu jsem si hodně oblíbil jeho představitele. Vlastně to bylo asi poprvé, co jsem zhltnul 13 dílú během dvou dnů. (R.I.P Andy). *2.SÉRIE* Liam McIntyre je to nejlepší možné řešení, jako náhrada za Andyho. I když mi ze začátku trochu vadil, tak jsem si ho sakra oblíbil. Myslel jsem, že bez Batiata to nebude ono ale spletl jsem se. V této sérii je mnoho dalších postav, které si oblíbíte. Nikdy bych nečekal, že poslední díl 2.série se vyrovná a možná i překoná poslední díl Blood and Sand a Gods of the Arena. 2.sérii rozhodně doporučuju, protože má šťávu a poslední díl je MASAKR! 95% *3.SÉRIE* Nemám k tomu co dodat, tohle prostě musíte vidět a poslední dva díly téhle série jsou nejlepší díly vůbec. Spartakus má ten nejlepší konec, jaký jste si mohli přát a to i v případě, že se drží historie. 100% ()

xaver

S historickou legendou to má společné jenom název, jinak je snímek přeplněný nesmyslným násilím, většinou naprosto bezdůvodným. Bezduchý film bez jakékoli umělecké hodnoty. ()

Mistickzz

1.Séria: 83%, 2.Séria: 77% Minule som sa rozhodol, že si dám pauzu od sledovania filmov pustím sa do predom vytipovaných seriálov. Jeden z nich bol aj Spartakus, a ktorého som sa veľmi tešil. No na počudovanie prvé dve časti boli úplne proti môjmu gustu, béčkové zmiešanie hnusných trikov, falošnej krvi a čudných záberov mi proste nesedelo, a na tretiu časť som sa pozrel až s dosť veľký časovým odstupom. Ale, treba dať tomu len čas. Postupom sa všetko zmení a zrazu je celá ta béčková maškaráda preč a pozeráte sa na celkom slušný, scenáristicky obstojný seriál, so sympatickým hlavým hrdinom,s polonahými rímankami a vypätými scénami. Na 5, to síce nie je, ale silné 4 sú odomňa akurát. Druhá séria bola pre mňa ťažšie stráviteľná a Liam McIntyre mi neprišiel ako lepší Spartakus, i keď to bola nútená zmena. ()

joora1

Spartacus hraje hlavně na efekt - tvůrci chtěli ukázat drsnost tehdejší doby a to se jim povedlo více než dobře. Spousta krve, podlosti a perverznosti, to jsou hlavní aspekty v seriále. Ale musím říct, že nic podobného jsem ještě neviděl a je mi sympatické, že vidíme vše bez servítek. Někdy je děj ale velmi natahovaný a nastavovaný, protože jak je vidět, po pár dílech už není čím ohromit. Nicméně jsou díly, které se hodně povedly a člověk je sledoval s jedním dechem, takže to asi splnilo očekávání. ()

Spike23

Po skončení mi nezbývá nic jiného, než si uspořádat žebříček nejlepší seriálů a Spartaca povýšit na můj nejoblíbenější a kvalitou zřejmě úplně nejlepší, který jsem měl možnost vidět. Nemyslím to tak, že by mě každý díl uchvátil, přece jen Gods of the Arena a druhá série v některých okamžicích pokulhávaly na rozdíl od první a poslední, ale za čím si stojím a nikdo mi to nevymluví, je to,, že když konečně po dnešku mohu vzít Spartaca jako celek, nic se tomu zatím nevyrovnalo. Když si vybavím všechny oblíbené seriály, o žádném nemohu mluvit celkově tak jako právě o Spartacovi. Lost měli pár sérií, které nic dobrého nepřinesly, Prison Break po Sonně bylo něco otřesného, Heroes po 2 sérii byli nejhorším seriálem, jaký jsem kdy viděl, HIMYM 4. série = konec, Breaking Bad ke konci taky už není, co to bývalo, nemluvě o 4. sérii Community, u které bych v životě nečekal, že se tak skvělý seriál může až takhle zkazit, no a Walking Dead, to například nebylo dobré nikdy :D. Málo kterému seriálu se povede bezchybný průběh se skvělým zakončením (napadá mě jedině Day Break, který svou jedinou sérií neměl šanci nikoho zklamat zbytečným prodlužováním), když si ale shrnu všechno, co se událo ve Spartacovi, je to právě tenhle seriál, kterému se povedlo to, co žádnému jinému před ním, navíc v porovnání s většinou ostatních s nejlepším koncem, jaký jsem si mohl přát. Andy Whitfield a Spartacus, právě jim vděčím za unikátní zážitek, který se už jen stěží bude opakovat. ()

Seti

Pokud se člověk přenese přes do extrému dohnanou třístovkovou stylizaci s neustálými zpomalovačkami a hektolitry krve prýštící i z useknutého prstu, tak je seriálový Spartacus velmi dobrá akčně dobrodružná podívaná. Samozřejmě chápu, že spousta lidí bude na papundeklový CGI vizuál nadávat a je pravda, že neustálý samoúčelný slow-motion začne po chvíli celkem nudit, ovšem na druhou stranu kvituji, že se nám tvůrci nesnaží namluvit, že když do někoho vraazím meč, tak neukápne ani kapka krve (fuck PG-13). Byl jsem zároveň docela mile překvapen scénářem, jež se alespoň v těch klíčových bodech snaží držet historických faktů a postav, a je úspěch, že Amíci nenechali Spartakovo povstání za "svobodu" zvítězit a rozprášit Republiku. Co se musí kabelovce Starz nechat, tak setsakra dobře ví, co v dnešní době prodává - krev a cecky.A samoúčelných souloží a tun kečupu se divákovi dostane požehnaně. Musím však říci, že z této otrocké odyseje začínající v gladiátorském ludu a končící na kříži podél Via Apia u mě převládá spokojenost. ()

Chmur

Seriál je určitě nakažlivě poutavý. Má spad, drive, zajímavé charaktery, solidní choreografii akčních scén a rozhodně i soundtrack není k zahození. Dokonce i děj není úplně hloupý ba právě naopak. Ovšem přehnaný naturalismus mnoha scén mi byl vyloženě proti srsti. Plus zbytečné erotické scény. Nic proti nim samotným, ale není nutné využívat to jako vatu každých patnáct minut. Velká škoda Andy Whitfielda. Jeho nástupce měl o poznání méně charisma. První a třetí řada je na úrovni čtyř hvězdiček. Druhá je slabšíí. Tři z pěti. ()

Wally

Bomba...prostě žrádlo :-)) Potoky krve a hromada bojových scén ve spojení s lehkým soft pornem :-)) Některé postavy si nešlo neoblíbit a o to věší masakr to celé bylo.... A co na tom, že historickým událostem to zase až tak moc neodpovídalo, otrokyně měly neustále namalované oči a řasy a gladiátoři flusající proudy krve stále rovné a krásně bíle lesknoucí se zuby.... ()

Zagros

Po prvních dvou dílech jsem si říkal, co na tom všichni vidí. Nuda, samé digitálno, zbytečný nadbytek krve, trochu sexu a zpomalené záběry. Bez zpomalovaček by díly trvaly tak 15 minut jeden. Od třetího dílu výše se naštěstí začaly zajímavě prokreslovat i postavy a mimo nadbytečné krve a efektního sexu se začalo více intrikařit. Slušné obsazení předvedlo i slušné herecké výkony a já jsem se nakonec s chutí dodíval na celou první sérii. Bohužel začátek druhé série opět hodně upadl a po změně hlavního herce (Andyho je škoda), jsem se Spartakem definitivně skončil a raději se mrknu na filmovou klasiku z roku 1960. Kvalita seriálu docela kolísala, v průměru je to pro mě na dvě hvězdy. ()

iXtr3m3

Predvoj pred GoT. 300vka rozbalená do xy častí s intrigami, sexom, brutálnymi súbojmi a efektnosťou jak sviňa. Prerozprávanie známeho eposu novým dychberúcim spôsobom. 100% ()

Orthank

Sodoma a Gomora. Skutočná biblická, bez štipky hanu a studu. Aj by to bolo všetko pekne zaujímavé, len ak je nastavený príbeh tak ako je, je nutné ponúknuť potenciálnemu divákovi istú citovú satisfakciu. Zatiaľ sa len citovo vydiera a tlačí na tú najtvrdšiu karbónovú pílu vulgarizmov, perverznosti a násilia vo všetkých možných smeroch. Tam kde 300 dokázala vydolovať maximum z nejakej nespravodlivej situácie, sa Spartacus len krúti stále dookola, až to začína byť už trápne. Tvorcovia chcú viditeľne poukázať na tvrdosť a zvrátenosť tak vyspelej civilizácie, akou bez pochyby Rím bol, a tak nasadzujú rad za radom zdanlivo originálnych a nepredvídateľných zauzlení, v tak rozsiahlej stopáži, ktorú seriál už od svojej podstaty vykazuje. Čo sa týka ťaženia sympatií zo zvrátenosti, či amorálnosti, majú sa čo učiť od Dextera, a je mi vyslovene jedno ako draho (alebo lacno?) a počítačovo efektne vyzerajú šialené a častokrát za vlasy pritiahnuté akčné scény. A to nehovoriac o tom, že už dopredu vieme, čo sa vlastne so Spartakusom má stať. Za daných okolností pozerateľné skutočne len v dúfaní, že sa nám ako divákom, ale aj samotnému Spartakovi, dostane nejakého zadosťučinenia. Zack Snyder snáď musí vracať... Update 1: Po prvých 10-tich častiach... Posledný diel konečne vyrovnáva pomyslenú misku váh. Presne ako som predpokladal, dostáva sa do popredia konečne rozumné uvažovanie postáv, a na pílu nechutnosti (zjavne aj pre finančné škrty) sa už toľko netlačí. Paradoxne práve preto Spartacus vyžaruje drsnejší a o to viac realistickejší "look", ktorý nás možno jedného pekného dňa v posledných častiach obdaruje aj žiadaným zadosťučinením, či dokonca ľudskosťou. Postavy sa pekne formujú a začínajú (až na pár výnimiek) napokon aj dávať zmysel. Nuže veľmo dobre charakterovo rozohrané, a scenáristicky nápadité historické polopravdy treba brať s rezervou. A prečo nie? Plus jedna hviezdička. Update 2: Po prvej sérii dostalo moje seriálové srdce konečne to, čo si žiadalo. Konečne všetko do seba pekne zapadlo a posledná časť ukázala, aké sú najsilnejšie zbrane seriálového Spartaka. Logický postup deja, poriadna dávka napätia a dokonale vygradované finále. Upustilo sa od morbídnosti a zbytočne vykonštruovaných nechutných orgíí a tvorcovské úsilie sa silne zameralo na príbeh a gradáciu charakterov, ktorá v posledných troch epizódach, a najmä v tej spomínanej poslednej, dosiahla vrchol. Na druhu sériu si ešte nejaký ten mesiac určite počkáme, zato už teraz sa teším ako malé dieťa. Ak budú aj naďalej pokračovať v tak skvele načatom-skončenom príbehu, bude sa určite na čo pozerať, a to aj napriek tomu, že záverečným dielom sa zmenilo prostredie a vôbec celý Status Quo...Plus jedna hviezdička. Update 3: Záver série dosvedčil význam všetkého čo sa v nej odohralo. Vizuálne podmanivé a na televízne pomery nevídane opulentné a megalomanské podanie jednej z najväčších legiend svetovej histórie. Tvorcom sa naozaj podarilo vytvoriť množstvo unikátnych charakterov a uveriteľných situácií. Aj napriek tomu, že samotná postava Spartaka bola vykreslená až príliš schématicky a historické domnienky mierne prikrášlené, divák zdravého úsudku musí s týmto prístupom sympatizovať. Klobúk dole za úžasnú seriálovú jazdu, ktorá vo svojej forme nemá na TV obrazovkách obdobu. Vďaka všetkým, ktorí nabrali odvachu s podobným nápadom vyrukovať na dlhú trať. Bezprecedentných 5 hviezdičiek v plnej svojej kráse;) () (méně) (více)

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)