Spartakus

TV spot 2
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Tomo

Když pominu první díl, který by si při nejlepší vůli zasloužil maximálně 2 hvězdičky, jedná se o velmi přijemný 4-hvězdičkový seriál, první opravdu nepřístupný seriál, snžící se šokovat množstvím krve, sexu a vulgarismů (proč ne:), který má spád a vhodné množství zvratů. Ať jsi muž či žena, Tvoje nadržené oko bude spokojeno :) ()

yossarian-

Softporno + 300 + řím = Spartakus. Komiksove pojate serialove vypraveni plne krve a sexu. Zatim jsem videl jen 3 dily takze pokud se to postupem casu zmeni tak prehodnotim. Zatim ej to za 3 hvezdy... ()

Wopat

Zpočátku jsem byl znechucen přílišnými levnými triky a počítačovými scénami a-la 300. Později mě ale seriál chytil a velice se mi zalíbil. Výborné souboje, dokonalé kostýmy, živočišný sex, ostré jazyky. To vše velmi dobře diváka ztrhne o několik set let zpátky. Každý další díl byl lepší a lepší. Těším se na další řadu, i když si myslím, že stejně jako absence vězení v dalších řadách Prison Breaku, bude i absence gladiátorské školy ubírat na kvalitách. Snad se ale pletu a bude to jenom lepší. ()

foundation

Neubranim sa hodnoteniu prvej casti. Uboha matlatina ktora absolutne bezducho bez akejkolvek hanby znetvoruje a vyziera dva skvosty : Gladiator a 300. Budiz. Dokazal by som to prekusnut. ALE. Vykradat filmy ktore sa tesili takej velkej popularite a robit to tak ubohym sposobom to moze vazne len naprosty idiot. Na Gladiatora tomu chyba rozpocet, na 300 tomu jednoducho chyba Snyder. Tieto nedostatky sa serial snazi zamaskovat za prve neustalymi spomalenymi zabermi ktore v tomto pripade ale nic neriesia a su skor na otravu a za druhe neustalym prisunom digitalnej krve pricom chudak reziser po zhliadnuti 300 neodhadol hranice a myslel si ze cim viac to spliecha tym lepsie. Hold niekto si tu jednoducho myslel ze ma rezijny talent Scotta a Snydera dohromady a jaksi neuvazoval nad tym ze nieco take je vysoko nepravdepodobne ak nie nemozne. No a samozrejme ked uz zlyha vsetko ostatne staci aby sa pred kamerou vyzliekli nejake tie zenske a vsetko bude v poriadku. Ani napad urobit z toho lacne porno nezabera :D Po prvej casti mizernych 20 percent a nabeh na odpad. Nejdem to zatracovat uplne a dam tomu sancu ale ak sa nieco sakra nezlepsi bude to prepadak roka. UPDATE : Po dalsich dvoch dieloch nemam ten najmensi zaujem pozerat to dalej. Lutujem. ()

Castielo

Nic podobného jsem snad ještě nikdy neviděl. Seriálová verze 300, vylepšená o dokonalý děj a "pár" erotických scén. Je zajímavé sledovat, jak se dům Batiáta postupně vypracovává na lepší a lepší pozici, používajíc ty nejvytříbenější techniky. Na telenovely jsem nikdy nebyl, ale tohle mi skvěle sedlo. Jako celek do sebe všechno dokonale zapadalo-litry krve, milostné scény, boj, tréninky pod vedením Doctorea, to tahání za provázky...nebudu se opakovat. Absolutní nářez kterej musíte vidět. 5*. EDIT-druhá série dobrá, ale 5* si nezaslouží. Ikdyž v celkovém součtu pořád seriál hodnotím 5*, je to pouze díky první sérii ()

parabellum

Sakra to byl nááááááářez, musím uznat první seriál co má pořádný "kůůůle", testosteronová podívaná pro pány, co mají rádi krásné ženy, hektolitry krve a bitevní scény alááááá "třístovka". Je pravda, že první díl mě vůbec nenaladil, ale pak byl díl od dílu lepší a lepší. ()

Al44...

Velmi kvalitní, ale i velmi odvážné zpracování legendy o Spartakovi. 100% stvárnění historie zde sice nenaleznete, ale na druhou stranu je tu opravdu perfektně stvárněná akce. Souboje v aréně jsou naprosto úžasné (možná bych ale přidal větší sortiment zbraní a chybí souboje s šelmami a námořní bitvy). Dalším plusem je nečekaně dobrý a propracovaný příběh a hlavně precizní postavy, které si snad ani nelze nepamatovat. Nejvíce bych asi vyzdvihnul postavu Batiata - evidentně si ji herec užívá (a to se vším všudy). Velmi mě bavily také veškeré dialogy a z nich plynoucí intriky. Jako odvážný krok se jeví propojení příběhu s lechtivými sex scénami, které ale děj značně obohacují (chi). ()

kuces

Inspirace tvůrců filmem 300 je u tohoto seriálu naprosto zřejmá. Sice v lacinějším provedení, avšak s velkou silou v sobě. Musím uznat, že mou touhu po krvi to mnohonásobně překonalo a za to jsem vděčen. Budu mít na dlouhou dobu klid... :-) ()

Lusů

Název bych změnila na "Spartakus: Krev, prsa, sex a písek". Místy toho je až moc, ale nepopírám, že mě Spartakus baví. ()

denisavary

Ze začátku jsem byla k tomu seriálu trošku negativní....sex, nahota,drsnost..nic pro mě...ale po prvních dílech, jsem začala hltat každou minutu seriálu...Výborné efekty krve a boje, zuřivost, impozantní období Řima, nevraživost mezi herci...takže sečteno a podtrženo...těším se na další díly :) Dodatek: 6.4. 2012 ...pokračování s Liamem Mclntyrem už není takové jako s Andym, nebudí takový respekt a připadá mi tam směšný...Crixus ala Manu Banett tam nemá takový prostor jako měl dřív a jeho "nová" spřízněná duše Cynthia Addai-Robinson má hodně daleko k té původní..jak krásou tak i chováním, Lesley-Ann Brandt byla sympatičtější....ale pořád je to seriál, který mě neskutečně baví a patří mezi moje TOPky. ()

Torgal

Uff, ťažko-preťažko sa mi hodnotí. Mám totiž veľký problém s celkovou "wannabe 300" štylizáciou, ktorá je ale totálne prehnaná - spomaľovačky pri každej prkotine, neprirodzená kolorizácia, maximálne digitálna krv striekajúca až v komických gejzíroch a tak ďalej. Navyše je očividne vidieť, že rozpočet nebol z najväčších - z ludusu sa pohneme maximálne tak do fádnej arény, žiadne panoramatické zábery tu nie sú, ich náznaky (pri pohľadoch z vtáčej perspektívy na mesto alebo ludus) vyzerajú ako práca amatérskeho grafika. Herci situáciu nijak výrazne nezachraňujú, gladiátori hádžu len zarputilé výrazy ich herecký prejav je obmedzený na promenádovanie sa hore bez (ostatne toto sa týka aj herečiek). Našťastie Whitfield je sympaťák a nie je problém mu fandiť. Nebyť scenára, tak by som okrem niekoľkých vydarených súbojov vlastne nemal čo chváliť. Ten sa ale bezo zvyšku vydaril - postupný prerod Spartaka zo vzpurného otroka na oddaného gladiátora a potom na rebela je plynulý, prirodzený a logicky vybudovaný. Batiatove mocenské čachre sú tiež veľmi zaujímavé a rozuzlenie príbehu je uspokojujúce. Nakoniec teda dávam zmierlivých 6+/10. Update: Mám za sebou aj zvyšné dve série a hodnotenie nechávam tam kde je. Druhá sezóna bola výrazne slabšia, McIntyre sa ukázal ako veľmi slabá náhrada za charizmatického Andyho a dojem celkovej lacnosti sa len prehĺbil. Celá Spartakova rebélia ukazovala len hŕstku naolejovaných svalovcov skrývajúcich sa v kanáloch/vile/inej vile/pustine čo mala predstavovať Vezuv. Finálne zúčtovanie nedávalo zmysel a nemalo šancu na úspech. Vyporiadanie sa s mnohými postavami bolo veľmi odbité. Tretia sezóna konečne zlepšila merítko povstania, ale zo Spartakovej bandy definitívne urobila supermanov čo Rimanov roztínajú ako handrových panákov. Objavili sa nové zaujímavé postavy (Crassus, Caesar) a finále bolo vyslovene vydarené. Takže druhá sezóna za 2*, tretia za 4*, priemer sú tri. 6+/10 ()

Bukec.T

Neuvěřitelně návyková antická řežba v čele se skvělýmí gladiátory kteří se bijí v aréně pro Slávu a Peníze vás nenechá ani na chvíli vydechnout a vcucne vás do děje a už nepustí a to je jedině dobře. Snad jedinou výtku mám u levných efektů při jinak skvěle natočených bojích. ()

Stíba

Ještě lepší než prequel. Nadupaná akce je tu ještě více okořeněna tahanicemi mezi Batiatem, Spartakem a dalšími a celá minisérie graduje ve skvělém tempu. Když jsem v průběhu sledování zjistil co se stalo... čest památce Andyho Whitfielda! ()

zekkx

Celý děj Spartakuse se až moc očividně rozestupuje do tří rovin: Sex, souboje a dialogy. Sexuální scény si neberou servítky, mají koule (ehm) a jednoduše radost pohledět. Souboje se tak moc snaží tvářit komiksově, až je to trapné a hodnocení seriálu, v mých očích, hodně shazují. A dialogy, monology a veškerý zbytek je v kontrastu s pícháním a mlácením tak nudný, že není vůbec na škodu jej přetáčet. Jedním z mála plusů seriálu je naplno využitá technika greenscreenu, kdy jsou prostředí barevnější, rozmanitější a zajímavější než drahá výprava. ()

glumka

Mě seriál naprosto nadchl. Mám ráda filmy/seriály z této doby, avšak jsem byla trochu skeptická k převedení toho motivu do seriálové formy. Výsledek je ovšem naprosto úžasný a netušila jsem, že mě to tak chytne. Je to z produkce HBO, takže slabším povahám by mohlo být "nevolno" z orgií, z krutých bojových scén a z litru krve co seriálem proteče, ale když koukáte na něco z HBO tak to musíte očekávat. Takže já v tom problém v dívání nevidím. ()

Mukunda

První série nabízí chatrný příběh ověnčený pohlednými herci, přehršlí bojů, potoky krve a nesčetnými intrikami. To z něj dělá skvělou odpočinkovou záležitost, která nemá patřičně větší hloubku, ale zábavu nabízí, tedy pokud se vám potoky krve líbí. Druhá série je paskvil. Tím, že otroci prchnou z ludu, dochází k rozmělnění dříve hutné atmosféry a dochází k obnažení toho, že děj fakticky téměř není. Divák se proto snadno nudí a zostřeněji vnímá veškerá negativa: otřesné herecké výkony (zde se mnohem méně řežou a více "hrají"), dialogy, které se nedají poslouchat ("Bratře" za každou větou, kterou by ani Spartakus, ani žádný z jeho kumpánů nikdy nedal dohromady) a celkově protivná atmosféra. Je možné, že tyto nešvary byly i v první sérii, jenže v té se mnohem víc bili, na což se dobře koukalo. Navíc tam byl Spartacus proti všem a zlostné pohledy se hrají mnohem lépe, než pohledy ?přátelské, zamilované, slabomyslné?. Druhá série tedy je potácení se sem a tam, odnikud nikam, zkrátka nudou. První série za pět, druhá odpad, takže zatím tři. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)