Spartakus

TV spot 1
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele NinadeL k tomuto seriálu (27)

Spartakus (2010)

33/33 (3x) Starz! se inspirovalo úspěchy HBO, FX a Showtime a natočilo nového Spartaka jako seriál plný akce, krve a nevázaného sexu. To celé v počátku zabalilo do úhledného digitálního balíčku a příběhů z gladiátorské školy, kde má každý své sny a cíle. To by samo o sobě možná bylo dostatečně zajímavé, pro mě ovšem již méně, ale musím se pozastavit nad vynikajícími herci v klíčových rolích. Protože ti jsou tím hlavním pikantním lákadlem. Dokonalý pár Batiata a Lucretie hrají John Hannah a Lucy Lawless, kteří společnými silami posilují to nejlepší ze svých kariér. John už dávno není jen tím poskokem z Mumií a Lucy Xenou. Ačkoli Xena byla postavou s tolika tvářemi, o které se jen každé herečce může zdát. Je skoro neuvěřitelné, jak přirozeně vyznívají veškeré scény, jejichž nedílnou součástí jsou zápasy na smrt a nikdy nekončící soulože mnoha způsobů... Nahota není pobuřující, akce je nezbytností. Lucy poodhaluje vše, aby dávala tušit ještě víc, jak jen je tohle možné? A samozřejmě velice na místě jsou intriky v podání Ilithye Vivy Biancy. Andy Whitfield v titulní roli z počátku vypadal, že bude tím nejslabším článkem, ale vyvíjí se spolu se svou postavou a postupně se také stává elitním oblíbencem celé show. Což by samozřejmě bylo na pováženou, kdyby se k tomu nedopracoval ani v polovině, i když samozřejmě jisté vývojové stupně jeho charakteru jsou méně uvěřitelné. Z režisérů stojí na absolutním vrcholu Michael Hurst, jehož interpretace přinašeče deště byla dech beroucí a souboj s obrem nejmýtičtější. Samozřejmě svůj vysoký standard potvrdil Joe LoDuca na postu hudebním. Díky dokonalému prequelu Gods of Arena jsem přečkala velice uspokojeně čekaní na novou sérii Spartacus: Vengeance a vyrovnala jsem se s úvodními díly Blood and Sand, které zdaleka ještě nedosahovaly rozkoše a ukojení z druhé poloviny série. Spartacus je cestou televizního dramatu nové doby. Příběh revoluce třetí neúspěšné vzpoury otroků v antickém Římě nepromlouvá k dnešku tolik jako vzdor nobility, intriky, ambice a chtíč. ()

Krev a písek (2010) (S01)

The Red Serpent Úvodní díl je zatím jen opatrným našlapáváním k hlavnímu ději. Jakési pozadí Spartacova příběhu, počátek jeho nenávisti ke Claudiu Glaberovi a jeho lásky k manželce Suře. Vizuál ostře interpretuje populární vzhled 300, který ovšem velice rychle zmizí z tváře série a bude to tak dobře. Za poutavý lze označit všeho všudy jen nástup hlavní bitch, novomanželky Glabera Ilithye. Sacramentum Gladiatorum Zmatený Spartac se seznamuje s Varrem, kdysi svobodným občanem, nyní přítelem v ludu pod vedením Gnaea Cornelia Lentulia Batiata. Pomalu získává svůj prostor i Batiatova manželka Lucretia, zajím jen jako nebezpečná sexy žínka se zataženými drápky. Legends Zatímco se ukazuje, že Spartacus v ludu nějaký ten čas pobude, vyprávějí se legendy o místních šampionech a jejich zásadních protivnících. Lucretia se učí, jak zvládnout provokující a zároveň velice naivní Ilithyi. Crixus se zamilovává do Lucretiiny osobní otrokyně Naevie a soupeří se Spartacem v aréně. The Thing In The Pit Rozehrává se hra na pokraji bankrotu, která nicméně otevírá srdce Lucretie i Batiata. Zmatky a delirium v mysli Spartaca jsou ničím oproti poutu, kteří mezi sebou Lucretia a Batiatus chovají. Neexistuje překážky, které by je mohla odloučit. Shadow Games Lucretia rozkvétá jako polední slunce s každou další myšlenkou na coitus v náručí svého milence. Ale nikdy nepřestává milovat - víc než svůj život - Batiata. Společně s přípravami na souboj s Theoklem začíná vřít svár mezi Sparatacem a Crixem, Doctoreho tajemství je poodkryto a Solonius si pod sebou definitivně podřezává svou větev. Umění režiséra Michaela Hursta dosahuje nových výšin. Seriál se mi definitivně dostává pod kůži, všechny dosavadní výtky jsou promlčeny. Delicate Things Obrazy zrady, několika zbytečně zmařených životů a obrat několika charakterů k Tartaru. Batiatus ve svém zaslepení ještě dlouho nebude tušit, kde udělal chybu. Nicméně Ashur se patrně stane nesmrtelným. Ten tam je sen o homosexuální idyle na svobodě v područí Barcy. A Sura? Společně s ní odešly i poslední zbytky 300. Great And Unfortunate Things Jsou snad až příliš spirituálním dílem, Spartacus truchlí a směňuje vlastní identitu za víru své ženy. Reálný svět za zdmi ludu doléhá na Varra a Doctore tuší zradu v kauze odchodu Barcy. Ilithya přestává být zvladatelnou. Lucretia má příliš málo prostoru pro vlastní kouzla. Mark of the Brotherhood Detektivka pominula stejně rychle, jako se Crixus chopil příležitosti dokázat na každé frontě, že je schopen konkurovat skutečnému šampionovy. Nad Lucretií se otevřela nebesa, Spartacus přežil Ilithyin atentát a sama Ilithye se dostala skutečně do úzkých při marnotratné společenské události. A Ashur? Však víme, jak už to s takovými bývá. Hledí si jen svého vlastního váčku s penězi. Whore Patří mezi vrcholné práce režiséra Michaela Hursta na seriálu, po té, co vystřihl dokonalý přelom ve všem dosavadním vývoji společně s porobou Theokola, dále pokračoval s dalším razantním úkolem - zničením Ilithye. Lucretia a útroby Batiatova domu se staly pravou slují neřesti a zatímco vysoce postavená Licinia vydechla naposled, Lucretia se zavázala k novému přátelství. Takovému, které mělo svázat jí a Il navždy k sobě. Party Favors Bohužel nepřinesla takové ovoce, v jaké Batiatus a jeho apetit po politické kariéře doufal. Mladičký Numerius se stal pouhým nástrojem v Ilithyině pomstě, kterou si slibovala provést na Spartacovi drahně předtím, než se on sám stal šampiónem vznešeného města Capua. Chtíče mladého panice neporučíš, žel je velikým bolem, že tento pouze chladně vykalkulovaný manévr stál život i nejlidštějšího gladiátora ze všech, chrabrého Varra. Old Wounds Ze zpětného hlediska se ukazuje, že zásadní chybou Batiatovi cesty k moci bylo jeho eliminování Lucretie z povědomí o jeho plánech. Svou budoucnost si sám zpečetil nesmyslnou vraždou Sury. A přitom z příkladu lítosti, kterou projevil v kauze s Varrem, je jasné, že nikdy nejednal slepě. Zaslepila ho až jeho vlastní touha po překonání sebe sama. Návrat Spartaca k jeho staré thrácké povaze má na svědomí náhoda a sobecká láska otrokyně Miry. A s něčím takovým jistě nemohl počítat ani všemi mastmi mazaný Ashur. Comeback Crixe je už pouhou třešinkou na jízdě do pekel, kterou představují poslední tři díly epochální série Blood and Sand. Revelations S očekáváním finále přichází geniální odchod dobrého přítele Solonia, setkání Ilithye s jejím drahým manželem, Spartacovo vědomé připravování se na pomstu. Sličná vdova po Varrovi odmítá od Spartaca jeho finanční pomoc a sama se stává otrokyní v Batiatově domě. Co může chybět ke štěstí? Nic, než rázný konec zakázané lásky gladiátora a osobní otrokyně Dominy. Kill Them All Bloodbath finále se vším všudy. Pro zatraktivnění závěrečného příběhu povstání gladiátorů a vyvraždění římské nobility se vyprávění tříští do série flashbacků a na své si přijde skutečně každý. Mira si vyžádá na Spartacovi coitus, Varrova vdova Aurelia dojde pomsty na mladém Numeriovi, Crixus se pomstí Lucretii a Ilithya nabude dojmu absolutní převahy... Doctore očekává svobodu a proto věnuje pár minut Ashurovi. Levicový Spartacův proslov nemůže samozřejmě chybět a proto se opět s těmi, kdo přežili, setkáme již 21. (27.) ledna 2012. () (méně) (více)

Rudý had (2010) (S01E01)

Úvodní díl je zatím jen opatrným našlapáváním k hlavnímu ději. Jakési pozadí Spartacova příběhu, počátek jeho nenávisti ke Claudiu Glaberovi a jeho lásky k manželce Suře. Vizuál ostře interpretuje populární vzhled 300, který ovšem velice rychle zmizí z tváře série a bude to tak dobře. Za poutavý lze označit všeho všudy jen nástup hlavní bitch, novomanželky Glabera Ilithye. ()

Sacramentum Gladiátorům (2010) (S01E02)

Zmatený Spartac se seznamuje s Varrem, kdysi svobodným občanem, nyní přítelem v ludu pod vedením Gnaea Cornelia Lentulia Batiata. Pomalu získává svůj prostor i Batiatova manželka Lucretia, zajím jen jako nebezpečná sexy žínka se zataženými drápky. ()

Legendy (2010) (S01E03)

Zatímco se ukazuje, že Spartacus v ludu nějaký ten čas pobude, vyprávějí se legendy o místních šampionech a jejich zásadních protivnících. Lucretia se učí, jak zvládnout provokující a zároveň velice naivní Ilithyi. Crixus se zamilovává do Lucretiiny osobní otrokyně Naevie a soupeří se Spartacem v aréně. ()

Tajemství jámy (2010) (S01E04)

Rozehrává se hra na pokraji bankrotu, která nicméně otevírá srdce Lucretie i Batiata. Zmatky a delirium v mysli Spartaca jsou ničím oproti poutu, kteří mezi sebou Lucretia a Batiatus chovají. Neexistuje překážky, které by je mohla odloučit. ()

Stínohra (2010) (S01E05)

Lucretia rozkvétá jako polední slunce s každou další myšlenkou na coitus v náručí svého milence. Ale nikdy nepřestává milovat - víc než svůj život - Batiata. Společně s přípravami na souboj s Theoklem začíná vřít svár mezi Sparatacem a Crixem, Doctoreho tajemství je poodkryto a Solonius si pod sebou definitivně podřezává svou větev. Umění režiséra Michaela Hursta dosahuje nových výšin. Seriál se mi definitivně dostává pod kůži, všechny dosavadní výtky jsou promlčeny. ()

Křehké vztahy (2010) (S01E06)

Obrazy zrady, několika zbytečně zmařených životů a obrat několika charakterů k Tartaru. Batiatus ve svém zaslepení ještě dlouho nebude tušit, kde udělal chybu. Nicméně Ashur se patrně stane nesmrtelným. Ten tam je sen o homosexuální idyle na svobodě v područí Barcy. A Sura? Společně s ní odešly i poslední zbytky 300. ()

Sláva a zoufalství (2010) (S01E07)

Jsou snad až příliš spirituálním dílem, Spartacus truchlí a směňuje vlastní identitu za víru své ženy. Reálný svět za zdmi ludu doléhá na Varra a Doctore tuší zradu v kauze odchodu Barcy. Ilithya přestává být zvladatelnou. Lucretia má příliš málo prostoru pro vlastní kouzla. ()

Znamení bratrství (2010) (S01E08)

Detektivka pominula stejně rychle, jako se Crixus chopil příležitosti dokázat na každé frontě, že je schopen konkurovat skutečnému šampionovy. Nad Lucretií se otevřela nebesa, Spartacus přežil Ilithyin atentát a sama Ilithye se dostala skutečně do úzkých při marnotratné společenské události. A Ashur? Však víme, jak už to s takovými bývá. Hledí si jen svého vlastního váčku s penězi. ()

Děvka (2010) (S01E09)

Epizoda Whore patří mezi vrcholné práce režiséra Michaela Hursta na seriálu, po té, co vystřihl dokonalý přelom ve všem dosavadním vývoji společně s porobou Theokola, dále pokračoval s dalším razantním úkolem - zničením Ilithye. Lucretia a útroby Batiatova domu se staly pravou slují neřesti a zatímco vysoce postavená Licinia vydechla naposled, Lucretia se zavázala k novému přátelství. Takovému, které mělo svázat jí a Il navždy k sobě. ()

Obřad dospělosti (2010) (S01E10)

Epizoda Party Favors bohužel nepřinesla takové ovoce, v jaké Batiatus a jeho apetit po politické kariéře doufal. Mladičký Numerius se stal pouhým nástrojem v Ilithyině pomstě, kterou si slibovala provést na Spartacovi drahně předtím, než se on sám stal šampiónem vznešeného města Capua. Chtíče mladého panice neporučíš, žel je velikým bolem, že tento pouze chladně vykalkulovaný manévr stál život i nejlidštějšího gladiátora ze všech, chrabrého Varra. ()

Staré rány (2010) (S01E11)

Ze zpětného hlediska se ukazuje, že zásadní chybou Batiatovi cesty k moci bylo jeho eliminování Lucretie z povědomí o jeho plánech. Svou budoucnost si sám zpečetil nesmyslnou vraždou Sury. A přitom z příkladu lítosti, kterou projevil v kauze s Varrem, je jasné, že nikdy nejednal slepě. Zaslepila ho až jeho vlastní touha po překonání sebe sama. Návrat Spartaca k jeho staré thrácké povaze má na svědomí náhoda a sobecká láska otrokyně Miry. A s něčím takovým jistě nemohl počítat ani všemi mastmi mazaný Ashur. Comeback Crixe je už pouhou třešinkou na jízdě do pekel, kterou představují poslední tři díly epochální série Blood and Sand. ()

Prozření (2010) (S01E12)

S očekáváním finále přichází geniální odchod dobrého přítele Solonia, setkání Ilithye s jejím drahým manželem, Spartacovo vědomé připravování se na pomstu. Sličná vdova po Varrovi odmítá od Spartaca jeho finanční pomoc a sama se stává otrokyní v Batiatově domě. Co může chybět ke štěstí? Nic, než rázný konec zakázané lásky gladiátora a osobní otrokyně Dominy. ()

Zabte je všechny (2010) (S01E13)

Pomsta (2012) (S02)

Fugitivus S novou tváří stará kvalita. Herecký koncert Lucy Lawless stíhá jeden epochální dějový zvrat za druhým. Všechny myslitelné obavy jsou zažehnány. A Place in This World Pěkně zamíchali osudem a skvěle se propojila minulost se současností. Ashur překvapuje svojí loajálností k domině. Jen Ilithya neměla váhat... The Greater Good Svazuje staré příběhy z Gods of Arena s novými pointami Blood and Sand. Nevia se našla a nové recasty začínají čím dál tím více skřípat. Je potřeba se povznést nad minulostí a soustředit se na nové tváře. Diváci znalí síly Vyššího dobra už z předchozích Tapertových seriálů od prvního okamžiku budou vědět, na čem jsou. To poselství se ani po dvou dekádách nemění. Jestli nestojí bojovat za jednotlivce, nemá smysl žít prázdný život. Empty Hands Mi naprosto vrátili víru v to, proč se Spartacovi naplno věnovat. Ilithya se konečně stává novou dominou par exelence. Orgie jsou skvělé, dějové zvraty dech beroucí. A králem všech králů je Joseph LoDuca. Libertus Masíčko od A-Ž. Chosen Path Poklidnější hra, rozdání nových karet, klid před další epickou bouří. Assassin z Egypta slibuje mnohé, stejně jako nová pravidla v Glaberově domě. Sacramentum Po dvojici dílů Empty Hands a Libertus další 100% hra intrik, spekulací a odplaty. Neskutečně to získává na hloubce, síle a napětí. Nikdo není pánem nad svým osudem, všichni musí nejprve zničit všechny kolem sebe. Krev za krev. Balance Dává přednost expozici množství postav a na to zásadní je jen málo času. O Ilithyi nemá nikdo zájem, nicméně přežívá, protože je matkou budoucího syna samotného Spartaka. Seppia konečně díky Lucretiině oběti odhaluje proradnost Glabera. Ve Spartakově táboře je čas na lásku i zradu a naději v lepší zítřky. Monsters TJ Scott za bloodbath na hrad! Wraths of the Gods Dramaturg na popraviště! ()

Uprchlík (2012) (S02E01)

S novou tváří stará kvalita. Herecký koncert Lucy Lawless stíhá jeden epochální dějový zvrat za druhým. Všechny myslitelné obavy jsou zažehnány. ()

Místo na tomto světě (2012) (S02E02)

Epizoda A Place in This World pěkně zamíchala osudem a skvěle se propojila minulost se současností. Ashur překvapuje svojí loajálností k domině. Jen Ilithya neměla váhat... ()

Pro dobro všech (2012) (S02E03)

Epizoda The Greater Good svazuje staré příběhy z Gods of Arena s novými pointami Blood and Sand. Nevia se našla a nové recasty začínají čím dál tím více skřípat. Je potřeba se povznést nad minulostí a soustředit se na nové tváře. Diváci znalí síly Vyššího dobra už z předchozích Tapertových seriálů od prvního okamžiku budou vědět, na čem jsou. To poselství se ani po dvou dekádách nemění. Jestli nestojí bojovat za jednotlivce, nemá smysl žít prázdný život. ()

Prázdné ruce (2012) (S02E04)

Epizoda Empty Hands mi naprosto vrátila víru v to, proč se Spartacovi naplno věnovat. Ilithya se konečně stává novou dominou par excellence. Orgie jsou skvělé, dějové zvraty dech beroucí. A králem všech králů je Joseph LoDuca. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)