Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

soukyd33

Záchrana světa mohla probíhat i jinak, kdyby nedošlo k nehodě. O rok později je všechno jinak. Herecké výkony super. Příběh super. Scénář dobrý. Triky super. Napětí a atmosféra dobrá. Pozor spoiler! Poznámka: Přistání na kometě není tímto způsobem reálné. Nikdo by to nepřežil. Ani raketoplán. K filmu to ale patří, a být to tam musí. Poznámka: Nevím přesně kdo je tu hlavní postava, ale mě se osobně líbila herečka (hraje Sáru). Ale Tea Leoni také není špatná. 👍 Jsou to takové postavy, že se film díky nim lépe pamatuje. Poznámka: Prezident USA byl zahrán známým hercem Morganem Freemanem, a zahrál jej velmi dobře a moudře. 👍 Doporučuji všem. Hvězdiček 4 ()

Nataniel73

Neviem, či sa dá katastrofický film natočiť ešte nudnejším spôsobom ako sa to podarilo tvorcom Drvivého dopadu. Na začiatku si astronóm pomýli meteorit s hviezdou, potom FBI násilným spôsobom privedie novinárku do akejsi kantíny na stretnutie so samotným prezidentom USA, v celom filme sa odohráva kopec nezaujímavých kecov o ničom (aby sme sa akože oboznámili s jednotlivými postavami) a celá katastrofa sa odohráva len tak mimochodom. Morgan Freeman ako prezident USA vôbec nebol presvedčivý, žiadne emócie, či obavy o život ani u astronautov, ktorí sa to rozhodli napáliť do kométy aby zachránili Zem. Postavy absolútne nezaujímavé (hlavne Frodo a Johanka z Arku), dej o ničom, žiadne stupňovanie napätia ako sme to videli vo filme Armageddon tu nehrozí. Typický propagandistický film, v ktorom si tvorcovia nezabudli kopnúť do Rusov (v Moskve sú nepokoje lebo dochádzajú zásoby jedla). Ale aby som len nekritizoval, tak zrážka kométy so Zemou bola natočená veľmi slušne, rovnako tak aj hudba Jamesa Hornera sa tu vydarila veľmi dobre. 50% ()

pitrisp

tohle mě baví... sice s Armageddonem hodně společných věcí, ale meteor který se řítí na Zemi? kdo by odolal ne? ale hlavně ne podobné rádoby filmy, které se nedají nazvat ani béčka viz. Den po zítřku apod. Tohle je prostě dobrý film s dobrýma trikama a nenáročným scénářem... ()

CrazyWolf

Další americká kravina s apokalyptickým námětem. Já bych to spíš nazval "Drtivý odpad". Na druhou stranu několik momentů mě tam přece jen upoutalo, a tak za každý z nich dávám jednu malou hvězdičku. ()

-ETIENNE-

Čo ak šancu prežiť dostane len obmedzený počet ľudí, kto ich vyberie a na základe akých kritérií? Existencionálne orientovaný film s nekonečnou dávkou sentimentu a ľudského hrdinstva, ktoré zasadzuje drvivú ranu nadľuďom a ich elitárskemu pohŕdaniu priemerom. ()

Pattrick

A já zase ten film rád mám :) Nevadí mi, etická stránka, jak by ses zachoval ty ke mne, kdybych já se mohl zachránit a ty umřít je úžasná :) smutné finále jak má být a skvělé příběhy lidí.. Otce s dcerou, Elijah .. ()

J.F

Další lahůdka katastrofických filmů. Asteroid se blíží k zemi, dopadne do moře a zvedne obří tsunami, která zničí new york a vše spláchne. Vzpomínám si, když sem byl menší, tak jsem si pouštěl pořád dokola konec filmu :-) ()

bocy

A ďalší katastrofický...skôr by som ho nazval drvivý odpad ako drvivý dopad, ale to je možno iba môj skromný subjektívny názor, ktorý tu nemá čo robiť... ()

qwxyz

Drtivý dopad. Dopad první komety bude drtivý, dopad druhé ničivý. Jakpak tohle asi dopadne? Samozřejmě, že dopadne i ta druhá...Nebylo by špatné popisovat, jaké to asi je v těch zbývajících dnech, ale ta předvídavost je dost enormní...Navíc se člověk minimálně půlku času i dost nudí. 40% ale těchto filmů se děsím, ve skutečnosti bych kladný závěr bral! ()

KcarlosK

Armageddon je víc pro oči a Deep Ipmact je víc pro duši. Je to dobře koukatelné a občas se k tomu vracim. Kladně hodnotím i závěrečný dopad. Je to reálnější než přistání na asteroidu. BTW - už vás někdy napadlo, co by jste v takové situaci dělali vy ? ()

Ospalek

I když kladu odpor k Elijahu Woodovi (kvůli tomu jsem se nekoukal na Lord of the Rings :-) tak jsem tento film zkouknul již několikrát, patří k těm lepším a poutavějším a nechybí vyvrcholení ani dojemné chvíle a samozřejmě, že musel přijít Happy end... Jen si kladu otázku proč se všechny katastrofické problémy týkají hlavně Ameriky?! Vždy se něco musí stát v Americe... Možná to je tím, že je film americký :-)). ()

veronikajel

Samozřejmě horší než Armageddon. Ale opět vynikající Morgan Freeman jako prezident USA a Roberd Duvall jako astronautický veterán. Příjemně pobavilo. ()

neo101

na tomhle filmu je nejlepší, že ta kometa alespon dopadne a někoho zabije. Jinak se nevyhneme srovnání s Armageddonem a to je fakt nebe a dudy. ()

janececek

Z čisté zvědavosti a mé lásce ke katastrofickým scénářům, jsem zkusil zhlédnout. Nejsem zklamán, ale ani příliš nadšen. Čekal jsem to poněkud více akčnější, dramatičtější, lépe zpracované a více přesvědčivé. Jedním slovem .. čekal jsem to mnohem lepší. Námět, že se kometa srazí se Zemí a to způsobí vyhynutí lidstva, je velmi skvělé téma na opravdu dobrý katastrofický film, ale zde mi to přišlo spíš, že si scénáristi nevěděli rady. Než se film celkově rozjel, málem jsem usnul .. Ovšem scény na kometě mi přišli povedené a zajímavé a závěr byl taky dobrý, takže 50% .. ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)