Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

Aildrin

Film inspirovaný výborným dvoudílným románem Luciferovo kladivo od autorů Jerryho Pournelle a Larryho Nivena, má do kvality knižní předlohy samozřejmě daleko, ale hlavní prvky souhlasí. Dost mě mrzí, že děj skončil událostmi v první knize. Mít pokračování, dočkali bychom se celkem drsného postapo nářezu, jelikož to, že kometa dopadla do moře nebyl žádný happyend, jak se mohlo zdát. Změna počasí totiž celkem logicky způsobila likvidaci celosvětové úrody, nedostatek potravin jak pro zvířata, tak lidi a v důsledku globální hladomor vyúsťující v boj o přežití, ve kterém se ukazuje pravá povaha lidské rasy. ()

nooly

Nebudu zastírat, že jsem se těšil na katastrofické scény. Docela ušly, to okolo byla nudná melodramatická výplň. ()

brzozin

Takový uhlazenější, ale o nic méně realistický Armagedon. U toho aspoň člověk věděl, o co jde. Byl to prostě komický akčňák, který byl fakty a realistčností naprosto mimo mísu, ale o to tam asi nešlo. Ovšem tady mi dodnes nění jasné, jaké mělo být posleství toho filmu. Děsně uslintaný slzavý děj a prakticky žádné postavy. Plno emocí, ale nikdo, koho by mi bylo fakt líto. Všechno to byly jen kulisy a kompars. Žádná z postav nebyla natolik silná, aby mi utkvěla v paměti. Jen na závěr ten drtivý dopad byl pěkný. I když ujíždět před tsunami na motorce do lesů, to jsem se musel vážně smát. A to byly také jediné emoce, které ve mně tento film vyvolal. Jen mi není jasné, proč všechny komety neomylně míří na Ameriku. ()

Greendell

Kdyby to bylo o něco kratší, tak bych dal možná jednu * navíc. Ale takhle jsou to bohužel jen 2h nudy, a aspoň trochu to napravuje závěrečná triková apokalypsa po dopadu komety. ()

knihovna

Chtít zachránit planetu bez Bruce Willise je od začátku zoufalý nápad. Robert Duval to ale přesto zkusil a ono to vyšlo. Z toho je vidět, že se člověk nemá nikdy vzdávat. Nicméně mě se tenhle film líbí víc než jeho velké dvojče Armagedon. Je to prostě uvěřitelnější. Koneckonců 21.3.2033 uvidíme, jak to bude vypadat v reálu. Cože, vy jste to nevěděli? No tak už začněte kopat kryty ( místo čtení blbých komentářů), máte na to ještě pár let. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 45%, Audience Score - 43% | FDb.cz - 68,9% | Možná je Deep Impact reálnější, autentičtější a méně naivní než Armageddon, ale rozhodně ne tak kultovní, efektní, zábavný a akční. A navíc, to mixování dojemných dramat a Sci-Fi Thrillerů opravdu nemusíme, ačkoliv se jedná v rámci žánru o nadprůměrný snímek.... Na druhou stranu skvělých katastrofických filmů je jako šafránu, tudíž to není žádná velká pocta ;) 60% ()

Blazkowicz

Velice nudný katastrofický film. Rozhodně vykrádačka Armagedonu a jemu podobných filmů. Nepůsobí nijak zvlášť lacině, ale je to prostě o třídu níž. Vůbec nechápu tu dějovou linku s reportérkou. Nemělo to absolutně žádný smysl v návaznosti na asteroid. Takže kdyby to vystřihli, ušetřili by dobrou půlhodinku a film by byl hned o něco snesitelnější. 2+* ()

mrclTV

Dosť priemerný katastrofický film, ktorému uberá na úspechu, že vysšel von v prakticky rovnakom čase ako Armgaeddon, ktorý ho predčil v každom ohľade, bol akčnejší, vymakanejší, pozeratelnejší... len tú zlú zápletku zdieľajú rovnakú. Film sa rozhodol ísť iným smerom ako mainstream a namiesto akčnej stránky sa zameral na stránku "pocitovú" a boj o prežitie, nevyšlo to veľmi. Prvá hodina a pol oničom a potom sa to spustilo na silný emočný doják, miestami až zbytočne silený. ()

Tominni

Lehce nadprůměrný katastrofický film, kde zemi hrozí zánik, protože se k ní blíží asteroid, který navíc objevil mladík při kroužku pozorování hvězd. Vše má v rukou posádka raketoplánu, která má za úkol asteroid zničit. Ne vše ale jde tak hladce. Porovnání s Armagedonem se vyhnout nelze, za mě byl Drtivý dopad trochu méně výraznější ()

PlysovyMacko

Film o asteroide, ktorý mieri k Zemi, ale nie je o digi destrukcii-tej je tu len desať minút na konci. Film sa sustredi na ľudské príbehy a vzťahy. Co sa týka akcie na asteroide, ta postrada akékoľvek napätie a filmu ako celku chyba naliehavost. Páčil sa mi hudobný motív a mohli ukázať viac z jaskýň, kde malo ľudstvo prežiť. Film do telky na nedeľu poobede. ()

ric

Tak já bych řekl, že distributor možná zaváhal, když to nevypustil zárověň s Armageddonem. Apoň by se ukázalo, co je skutečně lepší. Až po necelém roce, kdy se tento "meteoriťák" v tichosti dostal k divákům, už bylo težší srovnávat, ale mě se každopádně líbíl více Deep Impact. Realita, na kterou si hraje, je težko odhadnutelná, ale těch vyloženě rádoby technických žvástů, které jsou spíše směšné, místy trapné, má na rozdíl od Armageddonu o třídu méně. ()

(fjw)

Nevím jak ostatní, ale já se vždy u toho kvalitně nudím. Strašně patetické. Hlavně rozebirání rodinných problémů hlavní hrdinky mě dohání k šílenství. Alespoň potěší účast Mogana Freemana v roli amerického prezidenta a dopad prvního asteroidu. ()

Galenius

Film v základu velmi podobný Armageddonu... až na několik drobností. Méně vědeckých chyb a logických nesmyslů (v Armageddonu jsme jich kdysi napočítali přes 40), reálnější děj i chování hlavních hrdinů a celkově mnohem lidštější přístup. Neboli - pokud chcete americkou akční podívanou - Armageddon. Pokud příjemný film, dost postavený i na reálných základech - Drtivý dopad. ()

Spielbergo

Do nedávna byl tento film pro mě ztělesněním sci-fi. No považte, kdo to kdy viděl, aby v Bílém domě seděl černoch... Jinak samozřejmě film ne zcela právem opomíjený, měl bohužel tu smůlu, že byl ve stejném roce zastíněn svou naprostou kopií, a to Armageddonem. Jen tady mi ty postavy připadají nějak reálnější... ()

Altheus

Jeden z prvních katastrofických filmů, které jsem viděl. Snad i proto mi utkvěl v paměti jako skvělý a výjimečně napínavý snímek. Možná to není pravda, já ho ale za takový stále považuju a vždycky se na něj rád podívám. Několik docela zajímavých lidských příběhů vložených do prostředí blížícího se konce světa mě rozhodně zaujalo dost na to, abych ostatní aspekty filmu odsunul do pozadí:) ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)