Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

dawexx

Drtivý blábol - nemám rád sci-fi, která nemají hlavu ani patu a všechno v nich nejlépe udělají Američani. ()

luky31

Podobné ako armageddon len zistíte ako by to dopadlo keby vŕtanie nedopadne dobre. Fajn film dobre spracovanie. odporúčam kuknúť ale miestami nuda. ()

Voxel

Povedený katastrofák u něhož nechybí napínavý děj, dobré efekty i sympatické postavy. Řekl bych ale, že většině lidí uvízne v hlavě jen ten závěr - armageddon je celkově znatelně lepší (lepší děj, více akce, větší rozpočet, sympatičtější postavy, lepší herci). ()

Otan

Já tedy viděl dřív DD než Armageddon,takže originalitu dávám tvůrcůmDD.Podle mne to mohlo dopadnout i hůř,tedy ne jen ten šutr,ale když to tedy srovnám s A,tak určitě lepší.65% ()

2sistem

Líbí se mi, že oproti Armageddonu film proniká více do života obyčejných lidí a nemá tak vyumělkovanou otravnou fasádu ale Lederová mohla z toho dostat daleko víc. ()

T600

Možná to nebylo nic světoborného, ale jako katastrofák vyššího levelu uspěl. Myslím, že se obstojně vyvedla obrovská vlna, která byla pěkně graficky zpracována a především se mi velice líbily ty dojemné okamžky. V žádných jiných katastrofických filmech není vidět opravdu to zoufalství a tomuto filmu se to povedlo (viz scéna jak tam rodiče Sáry předávají dítě a loučí se a bla bla bla...) zkrátka jeden z lepších katastrofických filmů a docela se i rovná Armagedonu. ()

macoslavek

nadčasový snímek (s morganem freemanem jako prezidentem) :D ..armageddon je větší klasika, to je pravda, ale ani deep impact neurazí.. jenže ani nenadchne, prostě typický vyumělkovaný apokalyptický doják s příjemnou hereckou bandou. ()

Richard333

Naprosto nejlepší katastrofický film. Myslím jsi že kdyby se v něm objevilo více hodně známých herců, tak by měl víc než 63%. ()

Unrealik

Některé scény mi přišly povědomé. Jen si nejsem jistý, zda je to tím, že v jiných filmech jsou podobné, nebo zda jsem tento už dříve viděl. ()

leonskennedy

Kvalitní film,ale dopad je až na úplném konci a mohl být určitě delší a lépe udělaný.Jinak jsou to hlavně pokusi o zneškodnění komety a přípravy co bude po dopadu.Celkem dobré obsazeni.Film se v některých momentech také dost táhne. ()

nevergiveup

Tak jsem po dlouhé době viděl pěkný katastrofický film. Drtivý dopad nemá podobnou zápletku jako Armageddon, ale má jí v podstatě stejnou i řešení problému je takřka stejné. Ale ačkoliv se mi Armageddon líbil a jsem jeho fanda, musím říct, že drtivý dopad se mi v mnoha ohledech líbil více. Je takový reálnější, surovější, uvěřitelnější. Samozřejmě i tenhle film má svoje boty ve scénáři, které trochu popírají logiku, ale v celkovém výsledku je to dost nadprůměrný katastrofický film. A Morgan v roli prezidenta se mi velmi líbil. Vezmu-li v úvahu, že jsem se na tenhle film vydržel dívat na TV Nova cinema s dabingem, což dělám málo kdy, vychází mi silných 80%. ()

Mark1983

Na co divák celý film čeká se stane krátce před koncem filmu,jinak mi film přijde spíše jako rodinný dobrodružný,než jako katastrofický thriller,do kterého má film opravdu dosti daleko. Byl jsem zvědavý a následně zklamaný. U většinu trailerů se jedná o dezinformaci,která se tváří jako filmový trhák,a nakonec je z toho průměr na jedno kouknutí. ()

Peedzey

Myslím, že film jako takový si zaslouží tři hvězdičky. Pár věcí mi tam vadí (celý příběh s kosmonauty, přehnaná americká dojemnost), ale pro mě to srdcová záležitost. Možná je to jediný film, který mě vždycky, vždycky! rozbrečí. A miluju mladýho Elijaha Wooda. A miluju tu reportérku a její bílé blůzy. A Morgana Freemana jako prezidenta..... Prostě srdcovka! ()

SkeeveTulp

I když se jedná o podobnou zápletku jako v Armagedonu, tak mu to nesahá ani po kotníky. Nejde o realističnost scénáře, ale o jeho podání. Patos je obsažen v nadkritickém množství, navíc podaný ulepeným stylem červené knihovny. Většina herců hraje toporně, bez invence. Velkou část scén by měli ukazovat na filmařské škole jako odstrašující příklad. A ta strašná hudba. Hvězdičku navíc za, na tehdejší dobu, efektní scény dopadu. Chybí tomu vtip a nadhled, který by tu přeslazenou omáčku alespoň trošku rozředil. Vždyť jde jen o konec světa, to už tu bylo mnohokrát. ()

Mistr119

Po dojemném konci dávám 4. hvězdu. :) "Naše planeta je náš domov." :) Krásný film, paralelně vzniknuvši s Armagedonem, ale trošku s jiným pohledem na věc. :) ()

Bogrant

99% plaču, strachu, emocionálnych a dojímavých scén, jeden zhovorčivý (potetovaný!) prezident, kozmonaut v pokročilom veku a jedna sympatická novinárka. To zvyšné 1% je záverečná ''sprcha'', ktorá všetko vyhladí. Ak má byť práve iba táto jedna pasáž hlavným finále takéhoto veľkofilmu, hovorím, že katastrofou nie je samotná živelná pohroma, ale to, že to niekto vôbec natočil. ()

nudlis

Další holyvůdská pohádka o tom, kterak někdo něco posere, ale navzdory tomu to skoro dobře dopadne. Kluk najde ze střechy garáže amatérským kukátkem na nebi kometu (kterou nedokázali objevit astronomové z celýho světa a podstatně většími přístroji), řekne to lidem, ti dalším a nakonec se někteří dozvědí, že lidstvo je vlastně v hajzlu. Ale prezident mlčí. Tak amíci s rusákama slepí atomový rakety dohromady a postaví mega-rachejtli, která má onu kometu rozprsknout po vesmíru. A to už prezident žvaní. Ale protože jsou to amíci, zase to poserou a "velkej prsk" se nekoná. Místo toho letí na Zemi šutry dva. A prezident opět žvaní. A bumbác! Odvaha! Jeden z těch, co to posrali, kterej už nemá co ztratit, páč je starej, ukecá ostatní z posádky rachejtle a napálej to do toho většího šutru. Tentokrát se prsk koná. Z čehož by možná měli všichni na Zemi i radost, kdyby to ale do Země nenapálil ten druhej šutr a nevyhladil půlku amíků velkým šplouchem. A americkej prézident opět žvaní a žvaní, což je ale tý mrtvý půlce lidí hovno platný. Takže další film, co má lidem (v USA) sdělit, že když je problém a někdo posere jeho řešení, stačí se "semknout", zakňourat si emerickou hymnu a (skoro) všichni to přežijou. Úžasný! Dvě hvězdy: 1 za efekty a 1 za vykulenýho mladýho Froda a Leelu. Jinak to stojí za hovno. ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)