Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

mis-ko

Realita Deep Impactu je mi bližšia sci-fi úlet Armaggedon. Aj vďaka civilným hereckým výkonom, aj vďaka fundovanému pohľadu na astronómiu, aj vďaka nádhernej kastastrofickej scéne dopadu a následnej prílivovej vlne. Obetovanie sa posádky raketoplánu vôbec nevyznieva pateticky ako úbohý pokus Bruca Willisa a Michaela Baya. Katastrofy hýbu svetom. ()

themic

Katastrofický film, který neskončil úplně tak happy endem což se mi i líbilo..! :) Ale když jsem na to koukal tak to bylo i tak trochu smutný! Co naděláš? ()

Z0oMb3E

A opäť tu máme jednu veľkú filmovú vykrádačku. Opäť tu máme katastrofický film ktorý vyznie skôr smiešne. Jednak to má na svedomí absolútne neschopná režisérka ktorá nevie, čo chce celým filmom povedať. Či chce vykradnúť celý Armageddon s jeho kompletným konceptom, či chce z filmu romantický príbeh mladej lásky na pozadí príchodu konca sveta alebo citový návrat rozhádanej dcéry ku otcovi. Ani v jednej z tejto dejovej línii si nieje Mimi Lederová absolútne istá. Vznikol z toho absolútne nevyrovnaný dej s až hanebnými odklonmi od hlavného deja. Pri takejto slabej réžii a strihu nemá absolútne šancu vyniknúť ani hviezdne obsadenie, ktoré sa do snímku podarilo dotiahnuť. Jediné čo si divák bude z celého filmu pamätať budú príhovory Morgana alias prezidenta. No skôr sa budú parodovať, ako brať seriózne. Pred časom som videl silu dopadu. Ten môžem odporučiť viac, lebo sa na nič nehrá a to sľubuje väčšiu zábavu. ()

Vxxx

Už od malička mám Drtivý dopad dost ráda. Speciálně Morgan Freeman jako prezident je prostě naprosto dokonalý. 5* ()

havLord

Už jsem vyrostl z dětských papučí, abych si nechal do hlavy valit takovýhle píčoviny. No ale aspoň že to spadne, když už nic jinýho. ()

mysiak

Ako odpoveď na Deň Nezávislosti?...to ťažko...slabé, nezaujímavé, akurát zaujme Morgan Freeman a dosť dospelácky výkon Elijah Wooda... ()

Praxis

Boží blockbuster mého dětství, který se směle řadí po bok Dne Nezávislosti nebo Pátého Elementu. Ta lepší verze Armageddonu. S děťákem Elijahem Woodem. ()

blackrain

Není to zdaleka první a ani poslední film, který se zabývá katastrofickou událostí - srážkou kosmického tělesa se Zemí. Patří však k těm velmi zdařilým. Tváří se realisticky a také realistický je. Nikde není vyloučeno, že se to nemůže odehrát i ve skutečnosti. Doufejme, že se tak nikdy nestane a Země zůstane ušetřena. ()

Rakosnicek77

Drtivý dopad a Armagedon. Dva konkurenti, kteří se ucházeli o divákovu přízeň, téměř ve stejnou dobu. Pro mne byl tento film koukatelnější a příjemnější hlavně proto, že si odpustil dojemné srdcervoucí a sebeobětovací scény, jako ta s Brucem a působil na mne tak něják reálněji. Doufejme že podobných misí, jako byl Mesiáš nebude v reálu nikdy potřeba! Obama by Morganovi nesahal ani po kotníky :-) ()

Aiax

Důvod, proč spousta lidí nad tímhle filmem ohrnula nos, je poměrně prostý - vznikl totiž paralelně s Armagedonem, a tak masové publikum čekalo (nevím proč, ale prostě čekalo) něco podobného - že partička amerických kovbojů nasedne na raketu a pojede nakopat tomu teroristickému asteroidu prdel. Mimi Leder však neměla v úmyslu natočit další pestrobarevnou kulisu pro konzumaci popkornu, ale chtěla se na problém ohrožení Země z vesmíru podívat trochu seriózněji. A povedlo se jí to téměř dokonale. Film má velice realistickou atmosféru a alespoň trochu přemýšlivý divák určitě ocení umně spletené předivo politických intrik a houstnoucí atmosféry, alespoň po první třičvrtěhodinu. Lederová je však evidentně méně zdatná, pokud jde o zvládání katastrofického, neřkuli postkatastrofického žánru. Že Drtivý dopad není plný akce na počátku a uprostřed, to je v pořádku a celkovému vyznění a myšlence to jen prospívá. Ale že plyne v podobně poklidném tempu i tehdy, kdy by se už konečně mělo začít něco dít, to je poměrně vážný nedostatek. Přesto čtyři hvězdičky za myšlenku, snahu a odvahu. ()

dom156

Strašně mi to připomíná Armageddon ze stejného roku (1998). Bohužel ve všech ohledech je Drtivý dopad horší i přes hereckou kvalitu, která se v průběhu trvání filmu na plátně ukáže. Průměr. ()

Tygrys

Film patří k tomu nejhoršímu co jsem kdy viděl, abych byl upřímný tak jsem to nedokoukal. Vzhledem k rozpočtu a hvězdnému obsazení je to asi největší propadák co znám. V Armageddonu byl alespoň humor a akce, Drtivý Dopad bych klidně hodil ihned po premiéře do dopoledního programu Novy mezi telenovely. ()

Had6

Konečně jsem se dočkal filmu, kdy katastrofa nebyla zažehnána a skutečně Zemi postihla. Ve srovnání s Armageddonem je Drtivý dopad mnohem lepším snímkem a nesnaží se udělat ze všech zúčastněných hrdiny první velikosti. ()

Chen

Katastrofický film, který si dokáže pohrát s emocemi tak akorát. Minimum sentimentality, lidskost a příjemné herecké výkony, právě díky tomu pro mě vítězí Drtivý dopad nad konkurenty. ()

rakovnik

Hrdinné, patetické, srdcervoucí...takové mělo být toto vyprávění. Pro mě nebylo. Klasické klišé, rozvláčně podané jako další a další filmy, kterými nás pravidelně američané krmí. Bohužel jsem se spíše nudil než byl napnutý a soucítil s hlavními hrdiny i obyčejnými lidmi, které postihuje další katastrofa... ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)