ranp

Výborný film. Imho o něco slabší než Hodný, zlý a ošklivý a o něco lepší než Pro hrst dolarů. Lee van Cleef měl vynikající "ksicht" pro role tvrďáků a (nebo) gaunerů. Clint Eastwood vynikající jako vždy. 90%. ()

OughJay

Ačkoliv tenhle snímek mnozí řaděj kvalitou pod Hodný, zlý a ošklivý, já ho mám radši. Byl to první western s Eastwoodem, kterej jsem viděl a neskutečně mi učaroval. Monco, s tou věčně zachmuřenou tváří C. Eastwooda pokuřujícího doutníky jeden za druhym, se pro mě stal legendou. Pozadu nezůstali ani G. M. Volonté a Lee Van Cleef. Všichni jakoby byli pro tenhle western stvořený. Další významnej aspekt je hudba. Ennio Morricone vykouzlil opravdovej klenot mezi soundtracky, kam se hrabe Zimmer nebo Williams... Díky hudbě se ponoříte do toho filmu ještě hloubějc, ta hudba dodává filmu další rozměr a nebojim se říct, že bez ní by byl tenhle film poloviční. Leone měl prostě čuch absolutně na všechno, to se musí nechat... :) ()

Sdoom

Opět parádní stylová podívaná, tentokrát s vymakanějším scénářem a inteligentnějšími padouchy, se stejně úžasnou hudbou a velmi zdatným Clintovým sekundantem (pokud ne primantem) Lee Van Cleefem. Přes to všechno zůstanu "jen" u 4 hvězdiček, skvělých hlášek už není tolik a Clint má na delší stopáži méně prostoru, což je škoda. Edit 7.4.2017: Ani jsem si to při prvním zhlédnutí neuvědomil, ale závěrečná scéna je naprosto famózní a zpětně posouzeno je možná ještě lepší (zejména díky osudovosti) než závěrečná scéna z Hodného, zlého a ošklivého. Film, který po týdnu můžu vidět znova a bude mě bavit pořád stejně. Paráda za 4,5 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Maynard.

Hmm, tohle už má mnohem větší spád než Pro hrst dolarů. Je vidět, že se rejža začat posouvat tím správným směrem (k Hodný, zlý a ošklivý + Tenkrát na západě). Ale na plnou palbu to opět není. Co trochu nechápu, tak že Sergio zvolil stejnýho padoucha jako v jedničce. Kdo se v tom pak má vyznat? :o). Co mi udělalo radost, tak obsazení Klause Kinski, známého též jako Luku z Vinetou, rudý gentleman (jo ta liška mazaná, co dovedl bandity k jezkyni indošů :o) ). Spojení dvou lovců odměn funguje na jedničku. Clint i Lee mají po čertech dobrou mušku. Jen mi není jasný, proč když se jich tak banditi báli, tak proč je rovnou nezastřelili (jen je zavřeli a pak dokonce propustili). Tohle mi přišlo jako totální blbost. Hudba, o tom bychom se mohli bavit hodiny, roky. Ennio prostě los brutálos! Nikdo jinej neumí složit lepší westernouvou hudbu. Tak a teď už mě čeká Buono, il brutto, il cattivo, Il, je se na co těšit :o). ()

Circumscriptor

Oproti hrsti dolárov je tu jasne vidieť, že sa tu scenár vďaka Lucianovi Vincenzonimu jasne obohatil a ,,zhollywoodčil". A ešte k tomu, je tu samozrejme starý dobrý Morricone, tak nie je o čom. ()

bari68

Kráľ westernov znovu zaúradoval na jednotku.Druhý diel dolárovej trilógie nám ukázal hlavné prednosti toho, v čom spočíva sila týchto filmov.Je to hlavne geniálna práca režiséra, ktorý v spojení s Morriconem urobí vždy výborný film. ()

KoRner

Nie také prepracované ako úvodná časť ani také veľkolepé ako záverečná, každopádne zaslúžených 5* za najakčnejší western čo som videl. ()

klúčik

Výborný western. Ale keď som uvidel film"Dobrý, zlý a škaredý" , tak ten sa mi páčil omnoho viac. Tomuto aj tak dávam 80%. ()

Nassau

Tak nadšený jak jsem čekal, jsem z filmu nebyl. Clint a Lee jsou samozřejmě vynikající, stejně jako Ennio, ale všechno mi tam úplně nevonělo. I tak velice dobrý film. (75%) ()

Han22

Druhý díl dolarové trilogie sleduje dvojici lovců odměn, kteří se po bitce a "kloboukovém machrování" spojí, aby zlikvidovali 14člennou bandu El India, která se chystá vyloupit největší banku v El Paso. Je to výpravnější, příběhovější a trošku méně brutální než první díl dolarové trilogie, stále ale platí co platilo v jedničce. Dokonalá atmosféra je umocněna legendární melodií Ennia Morriconeho, western je v Leoneho podání opět víceméně akčním filmem. Oba hrdinové jsou doslova čarostřelci, stejně jako záporák, nechybí skvělé dílčí scény (provokace Kinskiho postavy, hodinková melodie uvozující uvozující geniální flashback). A potěší i takový detail, že členů bandy je 14 a pokud člověk počítá, tak jich 14 je po i finálním zůčtování. K tomu skvělí herci a je jasné, že tu máme western roku 1965. ()

Wally

Pro mne o dost lepší než první snímek...Eastwood a van Cleef spolu prostě fungují a je na co se koukat... ()

Hopper

Jedna z mála výnimiek, ktoré potvrdzujú pravidlo o sequeloch. Počnúc Eastwoodom, končiac Morriconem - na tomto filme nájsť niečo čo by nesedelo je veľmi ťažko. Perfektný, atmosférický western. ()

Slimak

Hodný, zlý a ošklivý je přece jenom o něco lepší ale i tak je tohle extra výživný western.Sugestivní Morriconeho hudba a a hlavní představitelé dávají filmu až přemíru šťávy....hlavně Gian Maria Volonté... ()