Syndrom

Nechápu (jako vás s tím hodnocením). Vyložene slabota. Nejvíc mě bohužel na dvojce bavily naprosto obskurní detaily jako Kinski nebo žánrové figurky (Číňan jako nosič kufru). Oproti koncentrované, poctivé 1 a epické, mistrovské 3 je 2 v $ trilogii bez pořádnýho prostředí i nosnejch postav - Cleef s Eastwoodem jsou nejdřív moc béčkový a pak nudný, protože se toho děje málo. Spíš to připomíná Leoneho plagiátora, ostatně pár scénama a obsazením z jedničky přes kopírák doslova. ()

PTuranyi

Sergio Leone akoby vstupoval po druhý krát do tej istej rieky, ale zdanie klame. Rieka je úplne iná aj keď atmosféra a obsadenie z väčšej časti ostala. Skvelá westernová atmosféra masívne podporená vynikajúcou Morriconeho hudbou sprevádza hrdinov po celý film. Dvojica charizmatických lovcov ľudí v spojení s touto výbornou atmosférou a napätím vychádza z tejto rieky rovnako dobre ako Pre hrsť dolárov. K tvrdému kukuču Clinta Eastwooda sa totiž pridal tvrdý kukuč Leeho Van Cleefa a ani jeden z nich nesklame rovnako ako Gian Maria Volontè v roli ich protivníka India. ()

zigy

Leone se již v tomto filmu připravoval na Tenkrát na západě a jede již v mistrovském duchu, včetně Ennia. Co záběr, to vymazlené dílko. Jen je to bohužel takové docela obyčejné, nic co by Vám za týden pořád strašilo v paměti, ale skvěle natočené. ()

Lukasenko

Dokonalý western, který nezpaře svého tvůrce. Nádherné detaily obličejů a brilantně rozvržené záběry jsou doplněny skvělou muzikou a hereckými výkony. ()

Jay---

Pro mě osobně je tento prostřední díl Leoneho "dolarové" trilogie ten nejoblíbenější.Tradiční zdlouhavé scény a hrající hodinky s dávnými vzpomínkami dvou ze tří hlavních postav jsou dokonale poutavým nábojem.Vše je podtrženo tradičně skvělým hereckým výkonem Clinta Eastwooda,charismatického Lee Van Cleefa a také nezapomenutelnou postavou drsného,neoholeného a lehce vyšinutého El India v podání Gian Maria Volontého. ()

badajajuak

Parádní western, klasika svého žánru, mimika Clinta Eastwooda je prostě geniální. Pro mě ještě o trošičku lepší než "Hodný, zlý a ošklivý". Výborná scéna s Klausem Kinskim... ()

kpt.Marťas

Technicky, stylově, hudebně, typově, herecky dokonalé. Film už má pořádnýho záporňáka, van cleefův plukovník je uhrančivý, eastwood sice hraje jenom cigárem a rukama, ale zato nekompromisně. Chybí mi ale větší sžití s postavami. Jsou to pořád jenom lovci lidí, kteří se ženou za odměnou. Až v samotném finále jsem k nim pocítil nějaké emoce. A ty varhany jsou fakt famózí. ()

veere

Pro mě jeden z nejlepších Westernů, jen o stupínek níže než Hodný, zlý a ošklivý, kouzelná hudba, akční děj. Clint Eastwood jako Monko správně drsný - tak vypadá Charakter. Hodinky s Melodií genialním způsobem gradují napětí. ()

moorks

Druhý film z dolarové série spojil dohromady tři skvělé herce Eastwooda, Van Cleef a Volontého. A my jsme svědky jejich hry. To vše dotváří zajímavá zápletka a skvostná hudba. ()

filiperros

Pro pár dolarů navíc jsem poprvé viděl na začátku 90. let, jako malý kluk, v televizi. Nevěděl jsem jak se to jmenuje, neznal jsem herce, prostě jsem náhodně zapnul televizi a tam mě zaujal western, který právě začínal. Ten film je tak neuvěřitelně psychedelický, sugestivní a hypnotický, že jsem na něj už nikdy nezapomněl. Jen jsem si nepamatoval, jak se jmenuje, možná jsem to vůbec nevěděl. Dlouhou dobu jsem si vždycky jen pískal melodii z hodinek, která mi utkvěla. Časem se mi trochu zasunul hlouběji pod další vzpomínky. Když jsem ale po asi deseti letech u někoho doma otevřel starší hrací skříňku, která hrála tu samou melodii, jako Indiovy hodinky, najednou jsem věděl: "Pro pár dolarů navíc". Když jsem si ho pak pustil, byl jsem u vytržení. Prostě když těm filmům v dětsví věříte, později si je ždycky dokážete užít. ()

Tomulka

Sergio Leone ten to ale uměl co ? Jeho Westerny jsou prostě klasické tvrďáské záležitosti a každý, tohoto žánru fanoušek, musí vidět všechny. ()

Latec

Srandovná blbosť, na ktorej sa zabavíte aj zasmejete, možno nebudete potrebovať ani ľahké drogy. SPOILER Film, v ktorom Clint Eastwood odchádza v poslednej scéne zo scény s vozom naloženým postrieľanými lupičmi a celým pokladom, ktorý mu (dobrovoľne) odstúpil další drsný nájomný vrah, naozaj musím brať na ľahkú váhu. ()

dracekt

Opravdu velmi dobrej western i když já na tenhle druh filmu moc nejsem, tohle je dobrý. Navíc Clint v době, kdy mu to fakt seklo :-) a tady i sedlo. ()

Sheevisnu

zabite ma! :) tento western mam radsej ako Vtedy na zapade, Pro hrst dollaru ci Dobry, zly a skaredy! Mozno preto, ze postavy nie su az tak polarizovane a nikto nie je uplne dobry. A aj preto, ze tu nikto nie je lepsie ako vsetci ostatni. Dokonca rozum par krat je viac ako rychle ruky a vynimocne ma Clint Eastwood ako postava lovca lidi vlastne stastie. ()