pogoman77

Clint Eastwooooooooood!!!, parta zloduchů, balík peněz, chlápek co pomáhá hlavnímu hrdinovi tak, že nevíte jestli je hodnej a Ennio Morricone. Co chcete víc. ()

Alister

Příběh mě vůbec nezajímá, protože je blbej a hloupej, přesto kongeniální. Tak se to má se všema složkama filmy vyjma hudby - všechy sou v jistym smyslu špatný, ale špatný sou prave proto aby v celku utvořily ryzí dokonalost. Umělce dělá smysl pro detajl, umělec je brusič diamantu. Pro pád dolarů navíc je diamant. neni to Eastwood neni to ani lee van Cleef ale je to celek z něhož přece jen zákonitě vyčnívá El Indio - jedinej prvek filmu, jediná postava, která je viděna v mlze a která je tak geniálně zahraná až mi lezli slzy do očí. Všechno všchno je v tý postavě vepsáno a nemusí říkat nic, stačí, aby se zahleděl do kamery a vidíme tu strašnou bolest a utrpení, čekání na smrt, jenž se pomalu blíží a je cítěna, je přijmuta: Jen vejděte, drahá má! ()

dauby

Typický Sergio Leone. Kamera dobrá, scénář slušný, film rozvleklý, výsledek: průměr. Westerny mě moc neberou, i když Clinta mám rád. Každopádně tyhle rádobyskvělé italské westerny jsou daleko nudnější než Poklad na Střibrném jezeře nebo Sedm statečných, to je prostě úplně jiná liga. ()

Konopilka

Tak jo..... můžete mě třeba kamenovat, ale pokud člověk v rozpuku mládí vidí jako první Sérdžův film Once Upon The West, tak pak už tohle v pokročilém věku těžko zkousne. Těch ztuha uvěřitelných situací (například oba antihrdinové po nekonečné nakládačce, kdy praskají nosní přepážky, odcházejí se dvěma lehkými škrábanci, které samozřejmě zvyšují jejich charisma) a zbytečných přestřelek s nekončícími hromadami mrtvol, tam na mě fakt bylo přespříliš..... Nicméně Enniova hudba a to dokonalé obsazení hlavních postav.....tomu těžko něco vytknout. ()

Vlkopec

Ve westernech mi obvykle nevadí nadsázka, ale tohle je zoufale přefrajeřený film, který jsem měl problém dokoukat do konce. A ani jsem nemusel, stejně to nedávalo žádný smysl a bylo to jedno velké vrstvené a nastavované klišé. Jen bych přišel o pár pěkných westernových motivů od Morriconeho. ()

Shaman1135

Oproti predchádzajúcemu snímku veľká trojka (Leona, Eastwood, Morricone) dokázala posunúť svoje umenie ešte o level vyššie. Hlavne u Leoneho bolo cítiť, že mal možnosť sa viac vyhrať, film bol ucelenejší, v krízových okamihoch atmosferickejší a vďaka téme pre mňa osobne i prístupnejší. Hlavnou hviezdou sa však nakoniec nestal ani on, ani Eastwoodov "Bounty Hunter", ani Morriconeho varhany, všetku slávu si v mojich očiach ukradol Van Cleef a jeho plukovník. Posledná, a inak po všetkých stránkach skvelá scéna, bola skrátka jeho predstavením. Len trocha škoda, že minúty pred ňou sú trocha nudné a možno zbytočne natahované. ()

CheeseFigure

Na rozdiel od jednotky je dej jednoduchší, ale stopáž je dlhšia, čo občas viedlo k, aspoň pre mňa, hluchším miestam. Čo ale musím pochváliť, tak to je hudba. Tú majú tieto staré westerny geniálnu a výborne dotvára atmosféru. K tomu ešte tá melódia tých hodiniek, aj vďaka ktorej bolo záverečné zúčtovanie tak mrazivé. Ďalším plusom bol šialený El Indio a lovec ľudí Mortimer, ktorý ma zaujímal viac, ako samotný Eastwood. ()

Flashheart

O něco lepší, než předchůdce, ale na 5 to pořád rozhodně není. Občas to drhne, občas je tam prostě ta nedokonalost, je škoda, že ty filmy vznikaly, jak vznikaly, teda aspoň ty první dva. Slátanina evropské koprodukce s dabováním do angličtiny, slátanina herců, scénáristů i režiséra z lidí páté volby, nebo lidí, kteří prostě potřebovali prachy. Slátanina z herců, kteří v dalším filmu hráli opět, i když jinou postavu, jen proto, že Leone si je oblíbil (ano, byli super) a nechtěl riskovat nové tváře. Příběhově mi to vadí. Na druhou stranu bez toho by to vůbec ani nevzniklo a to by byla velká škoda. Leone a Eastwood, i když nepředvedli 100% výkony, se ukázali světu v krásném a neotřelém světle a můžem za vznik těchto filmů jen poděkovat. Van Cleef super. ()

Bogrant

Akýsi posun na vyšší level. Dalo sa to aj čakať, pretože po vydarenej prvej časti padli na Leoneho určite väčšie očakávania a ambície, a tak sa do toho tento špecialista na westerny s láskou pustil. Znovu nám ponúkol veľké predstavenie, tentokrát však už nie len so samotným Eastwoodom, ale snáď ešte lepším Van Cleefom. ()

Cesty timem

Jak nejsou westerny šálek mého čaje a dívám se na ně většinou kvůli hudbě a ještě povětšinou maestra Morriconeho, tady musím o hvězdu zvýšit. Hudba samozřejmě zapadá do příběhu, ale je tu nějak víc spojená (například s těmi hodinkami) a vtáhla mne více do děje a té atmosféry a bylo tomu jinak, než tomu většinou je u těch westernů, že spíše poslouchám (ten soundtrack), než že bych se věnoval filmu jako celku. ()

Bohdy67

Asi nejlepší klasický western s jednou z nejikoničtějších Eastwoodových postav. Dlouhé, ale přitom stále zajímavé a plné "zvratů".... I pokud člověk není fanoušek tohoto žánru,tahle klasika by mu neměla uniknout .:) 88% ()

Ethan

Ještě působivější western než první část "dolarové série". Největší podíl na plném počtu bodů má Morriconeho westernová hudba, vynikající Clint Eastwood, stejně jako Lee van Cleef, zaujal mne nádherný obraz, přírodní scenérie, westernová městečka! Toto dílo patří právem do zlatého fondu westernového žánru! ()

Mangix

Prvni film, ktery sem videl od Sergia a ta hudba...100procentni bez chyb..pozdeji sem zjistil,ze to ma na svedomi genialni Morricone..skvelej Clint Eastwood a Lee Van Cleef..a zivotu nebezpecny Gian Maria Volonte a jeho smutna vzpominka.A jestli se ucit pocitat,tak to jen proto, abysme pak mohli spocitat nase prachy. ()

Molerat

Tohle pro mě western číslo 2.Parádní dějová linka, hodně střílení a skvělá hudba.Jo takhle se to dělá.Spojení plukovníka a Monca byl moc dobrý tah.93% ()

Rapollo

Nejslabší z celé trilogie. Ale stejně.. pořád je z filmu cítit Leoneho "spaghetti" kouzlo, které jakýmsi zvláštním způsobem činí film poetickým a fascinujícím. ()

JUX

Z dolarove trilogie nejhorsi, hlavne diky scenari. Naopak velky plus jsou hudba (jako vzdycky u Morriconeho) a Gian Maria Volonte v roli psychopata India. ()

Turtle

Druhý díl dolarové trilogie je ještě o něco lepší než předchozí. Clint Eastwood je prostě nepřekonatelný a Van Cleef mu zdatně sekunduje. Úvodní znělka mi zůstane do hlavy vpálená ještě dlouho. Stopáž se prodlužuje a vůbec to neni na škodu. Filmy Sergia Leoneho prostě patří mezi špičku mezi Westerny. A ty hlášky.... "Thought I was having trouble with my adding. It's all right now" ()

Godlieb

Prostřední díl "dolarové" trilogie je přesně o stupeň lepší než první a o stupeň horší než třetí díl. Hudební témata mi přijdou podezřele podobná těm v Hodný, zlý a ošklivý, příběh se od počátku slušně zamotává a neobejde se bez pár (radikálních) dějových zvratů, Lee Van Cleef je jako plukovník Mortimer ztělesněním archetypu lovce lidí, vybavený roztodivnými hračkami v podobě legendárních a vzácných zbraní (Colt Lightning, Winchester 1886, Colt SAA Flattop), vždy perfektně ustrojený v cestovním plášti a s kravatou, Clint Eastwood zase předvádí svůj klasický výkon neohroženího zarostlého pistolníka v zaprášeném ponču, Gian Maria Volonté jim zdárně sekunduje, řádně vyšinutý El Indio, chlapácké hlášky doslova prší, o napínavé přestřelky není nouze, pár vtipných momentů (hotel, ziskuchtivý chlapec) dobře zapadá a nepůsobí cizorodě, vyloupení banky nepostrádá záblesk skutečné zločinné inteligence. Chybí mi tady někdo jako Eli Wallach, hlavně závěrečný souboj v porovnání s (podezřele) podobným soubojem v následujícím díle je nedotažený, motiv a lá Tenkrát na Západě je prozatím málo využit, Chales Bronson je mnohem více ten mstitelský typ. Protože mám opravdu rád Yorimba a Toširóa Mifuneho tak má první díl 3* a druhý (poslední má ode mě 5*) 4*. Mimochodem, trilogie má poněkud nelogickou časovou osu (1. a 2. díl kolem roku 1870, 3. tak 1863-1864). ()