Dodge-I

Protože hrst dolarů nestačí, je třeba ještě pár přidat :-) A opět vzniklo dílo, které si zaslouží obdiv - všechno funguje na jedničku, včetně postavy padoucha Klause Kinskeho - jak vy si odskočil do dalšího filmu po natáčení Vinnetoua. A když se k tomu přidá zkušený westernový herec Lee Van Cleef, je opět zaděláno na parádní podívanou - malou roli si střhnul i pan režisér. ()

pan Spock

Sergio Leone po vysoce nasazené laťce z prvního dílu dokazuje, že westerny jsou tématem, které mu dokonale sedí. Skvělý příběh, atmosféra a hudba. K hereckému obsazení přibyl neméně skvělý Lee Van Cleef. O chloupek lepší než jednička, ale výš s hodnocením to nejde. ()

hedgi

O něco slabší než "Pro hrst dolarů" a o dost slabší než "Hodný, zlý a ošklivý", přesto stále velmi dobrý. V některých momentech příliš a zbytečně popisný. Např. scéna se střelbou do klobouků, když chtěl ukázat, že Clint je horší střelec než kpt. Mortimer. Navíc jsem měl občas pocit, že totéž jsem již viděl v předchozím westernu "Pro hrst dolarů". Přesto stále velmi dobrý, stojí za vidění. ()

KcarlosK

Již ne tak komorní jako "jednička", a stále skvělé. Do party přibyl plukovník, horda desperátů a pár dolarů navíc. A klidně se budu opakovat - takhle vypadá western. ()

stuj

Jupíí, po nijak zvlášť výtečné "Hrsti dolarů" je tohle už ta správná kombojka. Nějaké výhrady tu sice ještě jsou, ale už né tak zásadní jako k předchozímu "dílu". Navíc tu Clint není ten největší střelec a frajer a vlastně ani nej klaďas. Což je dobře. Tuhle roli svým způsobem přebírá plukovník Lee Van Cleef. Z filmu začíná být konečně cítit vrchol v následujícím Dobrý, zlý a ošklivý. P.S.: I hudba k tomu vrcholu pomalu směřuje - viz ony fatální varhany. ()

billcarson

No. 2 z dolarové trilogie Sergio Leoneho, které je stejně vynikající jako předcházející díl. Leoneho kvalita stoupá z každého záběru. Výborný Lee Van Cleef jenom potvrdil svoje kvality a touto roli si řekl o místo Angeleyes o rok později. Ke Clintovi asi tolik, fešné pončo rychlá ruka a už začíná i vtipkovat, dokonalá průprava na rok 1966. Opět nezapomenutelný Morricone vládne. Každopádně ani padouch Gian Maria Volonté se neztrácí a vynikajícím způsobem zahraje šíléného mexikána, kam se hrabe Trejo. Jeden z pěti nejlepších westernů historie. ()

Rayers

Přesnej western. Lidé, co mají potíž se do filmu vžít, budou nadávat na dlouhé záběry, kde se nic neděje. Protože nechápou. ()

JackBauer

Leone je ako vždy režijne dokonalý, Eastwood je ako vždy sympoš, flegmoš a badass v jednom, no brutto Lee Van Cleef je pre mňa osobne v tomto filme Nr. 1 a hlavný hrdina snímku, na opačnej strane, démonický záporák Indio v podaní Giana Maria Volontého. Čo sa dá k tomuto filmu viac povedať? Je to proste skvelá nestarnúca klasika, vytvorená A class režisérom, s perfektnou hereckou zostavou a úžasnou Morriconeho hudbou. Toto pokračovanie snímku Fistful of Dollars mám omnoho radšej, aj keď aj starší bratček by mal byť pre milovníka westernov a vlasne filmov povinnosťou. ()

benji66

K tomuhle klenotu toho není moc co dodávat. Celá trilogie se řadí k tomu nejlepšímu, co kdy bylo v žánru westernu natočeno a má od dílu nádherně stoupající tendenci. Na samotném vrcholu žánru je samozřejmě Butch Cassidy a Sundance Kid, ale "kloboukovou přestřelku" řadím téměř na stejnou úroveň jako scénu, v níž Butch obhajuje vůdcovství v bandě. Bejvaválo... ()

Monco

Pořád si pamatuju, jak jsem tento film viděl poprvé a úplně ho hltal. Akce střídá akci, lepší než první díl. Nezapomunutelné scénky a hlášky. Western, který i po tolika letech má opravdu co nabídnout. ()

Tempter

Jindy než v neděli večer s po víkendovou depkou bych to nedal. Taková trošku dost nuda. Čas je neúprosný a některé výrazové prostředky prostě dnes již působí až komicky, ale je fakt, že nuda převládá. Tyhle špagety prostě nejsou pravé westerny, nejsou. Ale líbí se mi, jak strašně rychle se vytváří legendy a pak už to nemůže být jinak. Chápu, že hudba z "Tenkrát na západě" je opravdu kultovní klasika, ale muzika v tomto filmu mi připomínala nejvíce tu o tom, jakže že to mluví lišky od těch dvou poblázněných Norů... ( https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE ) A to byla aspoň prča, která skončila po snesitelných třech minutách.... ()

PORTER44

Jedna z nej westernových klasik jak jinak v režii boha westernů Sergio Leoneho který si ve filmu sám zahraje a v hlavní roli božský C.Eastwood.V další roli L.V.Cleef taky skvělá volba.Střetnutí dvou lovců lidí kteří jsou nakonec společníky.Není co vytknout vynikající prostředí,kostými,režie a herecké výkony je to špička ve svém žánru. ()

judas p

Opět skvělá hudba i režie, stejně tak herecké obsazení. A to se pánové Morricone a Leone teprve roztrénovávali na na následující Hodný, zlý a ošklivý, aby to pak dorazili nejlepším vesternovým počinem všech dob. ()

topol999

Nejvýraznější zlepšení oproti 1 bylo v podobě příběhu, ten byl vynikající a scénárista byl bůh. Navíc zůstal skvělý Petr Štěpánek. 90% ()

doMchek

Moliere či Čechov na divokom západe, čo postava, to karikatúra. Hodne nadsádzky, často štýlovej, občas ťarbavej, bitky klali oči. Celkovo veľmi kúlové, prostredím i aktom, pôsobiace osudovo, hlavne vďaka hudbe. Silná romantická nostalgia na dobu, keď banky boli trochu vylepšené stajne a tisíce dolárov si mohol zarobiť každý, kto si zastrelil svojho padoucha. Ach tie časy, boli vôbec niekedy? ()

mfanta

90% - Mám slabost pro tyhle staré westernové věcičky, kde chlapi moc nemluvěj, ale o to víc střílej. Tohle je jedna z klasik nad klasiky a vždy se na ní rád podívám znovu. ()