vampvegetar

4,5*, ale ještě zaokrouhlím na 4. Více-méně obdoba předošlího dílu, jen v honičce na zloduchy s "konkurenčním spojencem". O kousek zábavnější a sofistikovanější ( potěšila kolobouková scéna - "když mám technicky vhodnejší zbraň", i přesnost a rychlost má své meze ), i druhý lovec má silnou charismu a hudebně je to od Morricona pompéznější a vygradovanější. A zloduch také zlobivější a hodinkové "střelecko-hudební" souboje ( myslím psychicky i trajektoriálně ) jsou fakt nádhera, ale tu jim konkurují i "řečnícke a vyjednávací souboje" o tzv. odměnu v počtu či součtu "kořisti = dopadených zloduchu". Po dalším shlédnutí možná dám i 5. ()

dapler

Leoneho vizuální pojetí a akčnost je nesmrtelná a neokoukatelná. Bezejmenný lovec lidí (Clint Eastwood) se vydává po stopách obávaného zločince El India (Gian Maria Volonté), který uprchl z vězení. Na stopě hledanému je ovšem i plukovník Douglas Mortimer (Lee Van Cleef), který po jeho dopadení touží ze zcela jiných důvodů než jeho konkurent. Pokračování filmu: Pro hrst dolarů je neméně úspěšné jako první díl trilogie a Ennio Morricone už snad hudebně ani nemohl lépe. ()

opatstviolov

Druhý díl dolarové trilogie tentokrát v hlavní roli nejen Eastwood ale i Van Cleef a oba si perfektně poradili se svými postavami. Hudba opět úžasná, jak jinak. To jsou asi ty největší plusy, jinak mi opět vadilo jako u všech Leonových filmů trochu zdlouhavé tempo. 7/10 ()

Mike_Doe

$, $$ a $$$ sú naj-americkejšie Westerny pod pálivým mexickym slnkom natočené talianom v Západno-európských prériách. Oproti $ len s Eastwoodom, Leone pridal do $$ rovnocenného partnera ktorým je Van Cleef (VC). VC je tuná pridanou a nie zanedbateľnou hodnotou. Totiž, častý problém pokračovaní silných 1-tiek je okrem značného kopírovania deja, pridávanie nových nevýrazných postáv. To iste platí aj o 3-ke. Čiže Leoneho schéma $ Clint; $$ Clint + VC a $$$ Clint + VC + Wallach, funguje dokonale. ()

gggggg

Spokojný som bol už pri prvom westerne série, ale teraz som vyslovene nadšený. Skvelé trio hercov, ktorých herecké výkony sú nad rámec. Eastwood v roli drsniaka vynikajúci, Cleef v roli plukovníka brilantný a Volonté priam božský (role psychopatov mu fakt idú). Scenár bol skvelo napísaný a od začiatku bolo jasné, kam sa to celé bude uberať. Skvelé súboje, vyšpikovaná atmosféra od samého začiatku filmu a do toho všetkého Morriconeho hudba. Proste balzám na dušu. ()

Harding164

Druhý a dle mého názoru nejlepší díl dolarové trilogie. K trojici Leone, Morricone, Eastwood se přidává Lee Van Cleef a celému světu ukazují, jak se ty westerny mají točit.  Od prvního dílu se všechno zlepšilo. Znatelně větší rozpočet, o trochu lepší hudba, a hlavně o dost lepší příběh. Jestli se filmu vůbec dá něco vytýkat tak to bude hlavní záporák. Volonté opět podává solidní výkon, ale v prvním díle mi přišel o malinko lepší. Je to sice škoda, ale na snížení hodnocení to ani náhodou nestačí. Na druhou stranu bych chtěl zmínit velmi silný výkon který podal Lee Van Cleef. Vím, že většina ho má radši jako záporáka, ale mě se jako hrdina sakra líbí.  Dokonce bych řekl že je s Eastwoodem na stejné úrovni, což se povedlo skutečně jen málo hercům. ()