salahadin

Tenhle film je vlastně úplně o ničem, ale jde o Beatles a to stačí :) Holt někdo přemýšlel takto: Když nám Brouci vydělávaj na poli hudebním, proč by nám nemohli vydělat nějakou tu libru i na poli filmovém? A nápad byl na světě. Abych pravdu řekl, tenhle film by se mi nikdy nelíbil, kdyby tam nehráli Brouci. A to mě přivádí do situací, že jde o notoricky známé osobnosti s notoricky známou hudbou a já je vidím v běžných situacích chovat se jako lidi... to je v současné době opět zživotňuje (3 z 4 jsou už ve věčných hudebních studiích). Dokonce se mi zdá, že minimálně dva Brouci umí slušně herecky zahrát, hmm... ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 2/10/// +baječná hudba, výtečné gagy -poněkud rychlé tempo, černobílí/// První film Beatles a musím uznat, že je výtečný. Od začátku jak jsem pronikal do filmu jsem se stále více a více bavil, bezvadné hlášky a humor který prochází celím filmem doplňuje správně zvolená hudba. Film má rychlí spád a v některých situacích je i dojemný (hlavně závěr)./// Celkem 83%/// ()

GilEstel

Perný den, je nejlepší film, který Beatles natočili. Nelze na něj nahlížet jako na propracované filmové dílo. Jedná se předně o skvělý záznam atmosféry doby, v hlavní roli s historicky nejslavnější a nejznámější hudební skupinou. Oni byli vzory a idoly pro mladou poválečnou generaci. Stali se inspirací pro mnoho dalších skupin, kterých v tu dobu vznikalo ohromné množství. Společná touha mladých po nových věcech přinesla jakousi revoltu proti konzervatismu, která mladou generaci spojovala. Rázem přestaly existovat hranice a bylo možné cokoli. Kulturní skok, který nastal v 60. letech je neuvěřitelný. Ohromná kreativita a odvaha přinášely stále nové věci. Chtěl bych žít v takové atmosféře. Koncem desetiletí vznikla řada známých progresivních skupin. Fenomén, kterému se říká „zlatá šedesátá“, se zapsal zlatým písmem do filmu i hudebního průmyslu. Beatles jsou jedním z hlavních symbolů této doby. Proto má film A Hard Day`s Night svou hodnotu. ()

Goldbeater

První snímek legendární britské a zároveň mé neoblíbenější hudební skupiny The Beatles. Bez nich by to byla jen přehlédnutelná blbinka z šedesátých let, po které dnes nikdo neštěkne. Ale takhle je to parádní hudební komedie se skvělou čtveřicí neherců. Srší z toho ta dobová atmosféra a snímek si poradí i jako dokument zachycující tehdejší beatlemánii. Přesto se mi následující snímek Help! líbil o něco víc. Jsem zvědav na další díla s touto jedinečnou kapelou. ()

kingik

Tenhle film je zajímavý a řada písniček do něho skvěle zapadá. Jde o nestárnoucí klasiku, která by v rukou jiného režiséra než je Richard Lester, mohla působit až plytkým dojmem, ale nestalo se tak. Spousta humorných situací je zde bravurně zvládnuta a Brouci hrají jako o život. Pobaví to zaručeně a po tomhle filmu se vždy dostaví dobrá nálada, což se s jistotou nedá prohlásit o většině současných komedií. Mé hodnocení: 90% ()

HoneyBunny

Perný den je stejně jako Čtyři svatby a jeden pohřeb britská komedie. Jaký je mezi nimi rozdíl? Značný. "Svatby" jsou popkorn a Perný den je totálně ulítlý film. Beatlesáci hrají přirozeně, nejlepší z nich je ale Ringo, který opravdu HRAJE. Je tu spousta vtípků, které nepochopí každý: "Oni jsou jen TŘI!" ()

Jordan

bítlsáci boli lepší herci a komici než hudobníci. tento film je toho neklamným dôkazom. veľmi dobrá zábava. povinnosť pre každého menežéra kapely :) ()

Anderton

Asi tu budem písať to, čo si myslí väčšina, čiže budem konštatovať fakt, že Chrobáci boli veľkí sympaťáci. Pre mňa to bolo dosť prekvapenie, pretože ich uniformy a v podstate ani ich hudbu príliš nemusím. Lester využil vhodnú dobu a natočil presne to, čo ich fanúšikovia očakávali. Prekvapivo je to zábava aj po takmer 40tich rokoch. Ťažký deň pre Beatles, skvelá hodina a pol pre diváka, ktorý nutne nemusí byť ich veľkým fanúšikom. A možno sa ním nakoniec po tomto filme stane. ()

swamp

"He's very fussy about his drums, you know. They loom large in his legend." Až na některá malá hluchá místa naprosto výborná ztřeštěnice plná parádních songů. :) Ale co jiného byste taky od The Beatles čekali, což? ;) "'Do you often see you father?' 'No, actually were just close friends.'" ()

Fingon

70% Beatles mají asi ohromné štěstí, že po téměř padesáti letech nejsou zapomenuti třeba jako takový Al Jolson a že Perný den je koukatelnější než Jazzový zpěvák. Velká část skladeb zde prezentovaných je totiž poměrně nudná a navíc i nudně odprezentovaná, výjimkou je snad jen jejich hraní ve vlaku. Snímek zachraňují šílené scénky, ve kterých se nezpívá a potrhlý dědeček. ()

Tomco

film sice obsahuje dost vtipnych scen, ktore ma slusne pobavili, no to nie je ten pravy dovod pre tak vysoke hodnotenie..ta hudbicka aj ked ma nikdy vyslovene nebrala je celkom chytlava...sice o triedu slabsie ako the wall, ci the doors, ale stale dobre. ()

Willy Kufalt

Jedinečná autentická atmosféra šedesátých let z toho přímo dýchala a přenesla na mě spolu s písněmi velký kus kouzla krásné doby, kterou jsem sice nezažil, přesto se do ní pravidelně stále rád „vracívám“ prostřednictvím filmů a písní. Že si v Perném dnu užiju chytlavé pohodé hity The Beatles jsem tušil, ale že to bude s „Brouky“ taková sranda plná šprýmů a mystifikace s bodrým dědečkem McCartneym starším a různými příhodami včetně jednání s policii... jsem mile překvapen, jak vtipně a nápaditě tady (nejen ve srovnání s jinými hudebními filmy založenými primárně na přítomnosti slavné kapely či zpěváka na plátně) naplnil Richard Lester veškerý prostor mezi dokumentárně laděnými scénami z hudebního studia či koncertů. Perný den je pro mě už třetím filmem s The Beatles, který jsem v průběhu let viděl (vedle surrealistické (na mě už trochu divoké) komedie Help! a ryze dokumentárního Let It Be) a tenhle se mi z nich líbil rozhodně nejvíc. [85%] ()

Chrustyn

Hudbu Beatles mám opravdu rád ale tento film mě moc nezaujal. Výběr muziky byl super ale film jako celek nějak nefungoval. Alespoň u mě. ()

classic

Ťažký deň” zo života Beatles, je popretkávaný samými gagovými scénami, hudobnými vložkami a vtipným dejom, ktorého priamou súčasťou je mimochodom i → údajný Paulov dedko, čo prináša do popredia neuveriteľné krkolomné situácie, ktoré sa asi najviac práve dotýkajú Ringa, ale ani John s Georgeom, nie sú ešte z toho úplne z obliga, pričom v podstate „Fab Four” , nakrúcajú film v prvom rade samých o sebe, a to konkrétne počas akurát prebiehajúcej »Beatlemánie« v maximálne, plnom prúde, spolu s dodatočným dodatkom - "dokumentárny nádych" , a tak trebárs hneď tá úvodná krivočiara sekvencia s vreštiacimi dievčatami, pôsobí nadmieru autenticky, čomu tiež napomáha i → mimoriadne strhujúce, čiernobiele prevedenie pod taktovkou špičkového britského kameramana Gilberta Taylora, kedy štyria chrobáci, budú čochviľa disponovať aj zaujímavým hereckým repertoárom..., a to ani nehovoriac o naspievaných pesničkách z ich tretieho albumu, keď do snímku sa ich zmestilo rovných 7, kde súčasne taktiež dodávam, že rovnako sa nazýva aj Lesterov svižný počin, ktorý vznikol na základe Starrovho výroku, ktorý si po namáhavej práci povzdychol: „Bol to ťažký deň.” Keď potom videl, že už je tma, opravil sa: „...noc, a z toho vzniklo → A Hard Day's Night. A na záver recenzent pridáva: „Pre (všetkých) fanúšikov, sa jedná už o akúsi automatickú povinnosť, a zase pre ostatných zvedavcov, ide o veľkú príležitosť, si chlapcov z Liverpoolu naveky vekov zamilovať..., či poprípade, keď ani jedno z toho nepripadá do úvahy, sa len tak príjemne pobaviť, kde necelých 90 minút, utečie ako voda.” ()

Jirka_Šč

Nesklamalo mě a určitě si pustím znova! ■ Po druhém shlédnutí: Ano. Autentické. Vtipné. Sympatické. Dědeček mi v první chvíli nesedl, ale zvykl jsem si a aktuálně tvrdím, že je k sežrání. Fascinuje mě davové šílenství, které Beatles vyvolávali - neznám skupinu, která by dnes dokázala něco podobného. Jo a moje dcera si celý jeden den pobrukovala A Hard Day's Night :). ()

Šandík

Skvělá muzika se v podobném filmu dá očekávat, ale ty geniální absurdní fóry, ty jsou naprosto nečekaným bonusem, kvůli kterému má smysl se k tomu opakovaně vracet. 85% ()