Tři chlapi na cestách

Obyvatelé Ouplavic se vydávají na dvoudenní zájezd, jehož součástí je nejen exkurze do západočeských zemědělských závodů a plzeňského pivovaru, ale také návštěva Karlových Varů. Mezi účastníky nechybějí ani děda Potůček a jeho syn, předseda místního družstva, který se právě nachází v osobní krizi. Je přesvědčen, že na vedoucí funkci už nestačí, a chce se jí vzdát. Napsal výpověď a předal ji k doručení synu Vendovi, který zůstává doma. Zatímco většina družstevníků se těší na neobvyklé zážitky, někteří se vydají na cestu s poněkud smíšenými pocity nebo zcela neodpočinkovými záměry. Například žárlivá paní Nedomová jede jen proto, aby dohlédla na manžela a zabránila jeho případným záletům. Energická Eliška Kacířová se chce v okolních družstvech co nejvíc přiučit, protože se chystá kandidovat na předsednictví. Nečekané starosti musí řešit i půvabná Renatka, kterou se snaží okouzlit výřečný řidič autobusu, zatímco ona se marně pokouší přimět k hovoru mlčenlivého Honzu. Ouplavičtí zažijí nejen spoustu veselých příhod, několik trapasů a nedorozumění, ale s pomocí moudrého dědy Potůčka vyřeší také několik sporů. Nedomová pochopí, jak hloupá byla její žárlivost, Renatka si to rázně vyřídí s řidičem i Honzou a otec Potůček má možnost srovnat si vše v hlavě. (TV Nova)

Asmodin

Oceňuji archivní záběry západních Čech. Jsem ráda, když se mohu podívat na svůj domov v starém kvalitním filmu. ()

Oxymoron

Oldřich Lipský měl po shlédnutí Bezstarostné jízdy potřebu natočit taky nějaké to své road movie a tak šáhl po hrdinech ze svého dřívějšího úspěšného filmu a hodil je do zájezdového autobusu :) No ale vážně - jako rychly cestopis po jiznich a zapadnich Cechach budiz, jako cokoliv jineho bohuzel. ()

Vesecký

Je těžké přiznat si, že se ten film skutečně moc nepovedl. V době, kdy byl uváděn do kin, jsme si při něm ovšem hodně bavili a než jsem si ho po dlouhých desetiletích oživil, přečetl jsem si zdejší komentáře a domníval jsem se, že Vás všechny pěkně setřu... Nesetřu, ovšem jednu poznámku si neodpustím. Ten film byl dělán zajisté na politickou objednávku, protože měl být vzorovou ukázkou vědecko-technické revoluce zasahující do našeho zemědělství. Někdy v 60. letech byl vybrán ten nejchudší okres v republice, osídlený po válce vnitrozemci, a bylo direktivně rozhodnuto, že zde bude vybudován zemědělsko-průmyslový komplex, který bude naší výkladní skříní. A sedmdesátá léta byla skutečně pro naše zemědělství nejúspěšnější v celé historii, prakticky jsme se stali v základních surovinách soběstační. Bohužel, příkladů gigantů živočišné výroby z Tachovska nebylo následováno a až Slušovičtí na konci éry socialismu zase ukázali, jak by mělo naše zemědělství vypadat. - Film sám o sobě je dnes jen přehlídkou většinou dnes už zesnulých herců, kteří ale někdy dost tápali a film byl daleko horší než původní televizní seriál. Humor byl dost primitivní a dnes už se mu asi usmívá málokdo, scénář se O. Lipskému nepovedl, zřejmě si neuměl poradit s tím, co mu přišlo direktivně nařízeno... Tři body jsou trošku nostalgií po starých dobrých časech. ()

mh.mail

20% — Normalizační přehlídka úspěchů socialistického zemědělství maskovaná jako poznávací zájezd Ouplavických občanů včetně dvou členů rodiny Potůčkových. Oldřich Lipský se sice ve své tvorbě nevyvaroval slabších kusů, ale bylo jich málo a tento je snad nejhorší, neboť téměř bez humoru, těch pár drobných vtípků to už nemůže zachránit. Navíc OL tak trochu vykrádal sám sebe, konkrétně film Šest medvědů s Cibulkou, ve scéně, kdy LL jako děda Potůček je převlečený za ženskou. ()

pipapa

Zlaté časy soběstačné a vysoce průmyslově/zemědělsky i kulturně rozvinuté ČSSR. V té době jsem žila a mohu potvrdit, že to byl ráj na zemi. Anti-rudá pakáž se tady zase v komentářích vyřádila = frustrace z falešné svobody a demokracie se musí někde vykřičet. Kapitalistické smetiště je velmi zatěžující. Spousta uživatelů si plete socialismus s komunismem, který nikdy nikde nebyl, ale to jim nevadí, protože slovo komunismus straší občany mnohem víc. Nebo jsou úplně blbí a věří, že tady komunismus opravdu byl. A k tomu samozřejmě zase agitka/propaganda. Podle anti-rudých avatarů je téměř vše, co natočila socialistická kinematografie, propaganda. A USamerické, ale dnes už i evropské kino a videohry nejsou propagandou krve, násilí, vraždění, týrání, zbraní,kriminality všeho druhu, individualismu, KONZUMU JAKO JEDINÉ MOŽNÉ IDEOLOGIE atd., prostě toho nejhoršího, co v člověku je? To není propaganda tzv. AMERICKÉ (žido-)BESTIE, jejíž prioritou vždy bylo, je a bude ovládnout a zotročit všechny a všechno?! Hitler, Göbbels a ostatní nazi by valili oči a cítili by se jako břídilové ve srovnání se současnou totální a téměř povinnou propagandou násilí a krve, která se stala úplně běžnou součástí života lidí v konzumu, tzn. bez reptání přijímanou normalitou, a to dokonce i pro děti. Co asi vyroste z člověka, který má/doslova musí mít denně před očima takové svinstvo a úpadek lidskosti? Bestie, která bude zneužitelná pro cokoli a kdykoli! Nejenže socialistické kino samozřejmě úplně a správně eliminovalo takovou nebezpečnou věc, která se vůbec neslučuje s civilizovaností a kulturností člověka, ale ani nacistická kinematografie nenatočila ani jediný film podobného typu. To, mimo jiné, potvrzuje Pasoliniho geniální teorii, že ideologický fašismus je méně nebezpečný než fašismus ekonomický= konzum=fašismus jako normalita!...Avatare-Lomikare, do roka a do dne?! ()

Hopkins

Neýt toho obsazení asi bych dal jednu hvězdičku . Ono tahle komedie není zrovna nejpovedenější když vezmu v potaz že jsou komedie u kterých se smějete od začátku do konce tak tohle je jen slabý odvar a zasmát se zasmějete jen chvilkami. ()

sadlokan

Prežécí hrajou vidléky.A dost si to užívaj,podobně jako někteří posléze v Chalupářích.A k tomu"italská crazy"hudba.Apropos,pro mě je nejúspěšnější socialistická agitka v dějinách čs.filmu opěvovaní "Starci na chmelu".Tam se tak maká,že to nikomu ani nepřijde! ()

BigBang

Pan Lipský v necelých 50 letech hraje dědka s nalepeným obočím. Prakticky hraje stejnou postavu, kterou ztvárňoval v té době v satirických skečích, a sice p. Hlustvisiháka. Moc se to celé nepovedlo... A nezachránila to ani světová akční scéna, jak práškovací Čmelák (skoro) přistál na Karose ŠD 11:-) Za zmínku stojí silný politický záměr snímku: ukázat západní Čechy, které dosáhly po válce blahobytu postaveném na zemědělství. To vrcholí v exkurzi po Prazdroji, kde už se vůbec nemluví a sami herci se proměňují na průvod a jdou s nástroji coby dechovka. ()

Rodin

Těžký podprůměr i na dobu, kdy ten film vznikl. Chudák Lipský, ani jeho studie starého vesnického mudrlanta nemohla tohle dílko vytlačit podstatným způsobem nad takových 32%. ()

Stejšn

Film je fakt příšerná bolševická slátanina o hovně, ale zaslouží ode mě 2 hvězdičky za to, že herci se snaží plitkou břečku zachraňovat hereckými výkony a hlavně za nádherný raritní autobus ŠD-11 s jedněmi dveřmi. ()

offlineman

To nebyla až tak komedie, jako spíš exkurze potravinářským průmyslem Západočeského kraje, resp. nadčasový díl pro Hledání ztraceného času. O tom, co všechno tu bylo, než přišla EU, ODS a TOP 09! ()