Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

Bendiys

Od zacatku mi chybi zaujeti, zhruba hodinu se pres to vsechno, se deje, neni na co koukat. Navic Obi-Wan jako mistr mi vubec nesedi. Postupne se to zlepsuje az k zaverecny bitve, klobouk dolu pred tim malym zelenym, kterej se ohani jako nactiletej, skace sem a tam (kdyz je po souboji, tak si vezme svoji hul a zbytek zase odkulha)... ()

Ernie_13

Dejovo určite napínavejšie ako Skrytá hrozba (jednička), ale je tu jedna vec, ktorá ma hrozne moc sklamala. A to nepochopitelné zobrazenie vývoja lásky medzi Anakinom a Amidale. Anakin od začiatku filmu ukazuje svoju vzburu a vývoj temnej sily v jeho vnútri, na čo oklie reaguje čudujúcimi sa pohladmi a z Amidale má človek pocit, že tuší, že nie je to ten Anakin ako pred 10 rokmi a tiež vyzerá odmerane. No po slede veľmi neprirodzenych obratov jej zmýšlania smerom ku Anakinovi sa zrazu zamilujú. Resp. viem že sa akože milovali už predtým, ale Amidalin prejav, nemôžem si pomôcť, sa vyvíja neskutočne umelo a neprirodzene akoby lusknutím prsta. Taktiež výber Haydena Christensena podľa mňa nebol dobrou voľbou na rolu Anakina. Toto ma velice sklamalo, ale nie natoľko, aby som ubral z hodnotenia. ;) Už dávno som sa zmieril s tým, že stré dobré Star Wars sa nedajú znova natočiť a v podobe prvých troch dielov došlo k dôstojným a kvalitným nástupcom. ()

george82

oproti jedničce více akčnější a malý Anakin se nám tu trochu začíná projevovat, jak se mu nelíbí tvrdá disciplína Jediů. Počítačovým efektům se nedá moc vytknout. Samozřejmě z původní trilogie se trochu vytratilo kouzlo, ale přeci jen je to rozdíl skoro 30-ti let. 80%. ()

kubas369

No tohle už je jistý pokrok od naprosto infantilní jedničky k dokonalosti původní trilogie přesto má Lucas ještě v mnohém rezervy. Přesto je vidět, že si uvědomil jak moc se seknul s jedničkou. Mistr Yoda forever ()

Peter-1307

Tak tomuto dielu chýba to čo zdobilo prvé časti a to "star wars" srdce príbehu, tu ide predovšetkým o prvoradé násilné pretláčanie vizuálnych efektov do popredia. A tak sa celý príbeh vlastne stráca. Je to na škodu veci celej tejto ságy. Určite stojí za to ho vidieť, je to vysokonadpriemerný sci-fi, ale na kvalitu prvých častí to nemá, hoci sa všetci snažili, ale ich snaha sa v konečnom dôsledku minula účinku, osloviť ma. Je to opäť chladný a neosobný príbeh. ()

Slunik

O hodně lepší než jednička. Mnohem více akčních scén, romantika i napětí. Jen mi teda opravdu hodně leze na nervy Anakin. Jak mohli udělat Jediho z takoveho umanutého nafrněnce? (Což teda není problém filmu, ale knižní předlohy) ()

greymon

Tento film Star Wars: Epizoda II - Klony útočí se mi vcelku líbil, ale něco mu chybělo něco jako náplň celého filmu nebo něco takového. Efekty jsou dobré a některé napínavé scény taky. Jak jsem řekl na začátku s filmem jsem spokojen, ale víc se mi líbí starší filmy Star Wars asi ze všech nejvíc Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje je to klasika, která rozpoutala efektovou revoluci. ()

fanik15

Opět velmi slabé. Ale celkově lepší než Skrytá hrozba. Nebýt velmi dobrého finále tak bych nešel nad 3 hvězdičky. Finále už nepůsobí trapně jako v případě předcházejícího dílu. Už to není tak dětinské. ()

Ferenzo

Tak tady přišel zlom, kdy mě celá série začíná bavit. Děj dostává jasnější tvář a rozdělení děje na několik planet které se pravidelně opakují mě také baví. Jen škoda, že začínám tušit, jak to celé dopadne :( 75%. ()

brzozin

Tři hvězdy dávám jen proto, že oproti jedničce to není taková sračka. Možná je to tím, že tu postrádám ušišlaného a do hoven šlapajícího Jar Jar Binkse. ()

Stejšn

Přehnané a polopatické. To jsou dva dojmy, které ze Starwars II mám. Přehnané jsou efekty, film je jimi tak přecpaný, že se v tom člověk ztrácí. Přičemž kvantita je ještě ke všemu na mnoha místech na úkor kvality. A polopatické - křečovité Lucasovo vysvětlování každého detailu je otravné, z diváka dělá blbce. Skutečně bylo nutné např. ukázat v detailním záběru holografický model Hvězdy Smrti, abychom my, tupí diváci, pochopili že ta ultimátní zbraň, o které se vede rozhovor, má být v pozdějších filmech právě tohle? Ach jo. ()

Syna.1990

Je to na mě asi až moc velká romantika a taky mi to přijde trošku utahané v některých chvílích!! Ale jinak STAR WARS mám moc rád, jen mi tento díl prostě nějak nesedl a proto jsem dal pouze tři hvězdičky. ()

anyonecek

Všechno se to točilo kolem efektů, které naštěstí vyvedly tohle pokračování z nudy. Nezamiloval jsem si zde postavy tolik jako v prvních závěrečných třech dílech a to mi dost vadilo. Každopádně kdo viděl původní 3 díly, určitě stojí za to shlédnout i tyhle 3 poslední, už jen ze zvědavosti. ()

kubilov

Přerod možná nejslavnějšího záporáka celého popkulturního světa dvacátého / jednadvacátého století v plném proudu. Klony útočí mohly být ještě o kus lepším filmem, kdyby ovšem nebyly již od začátku navrženy jen jako přemostění mezi první a třetí epizodou, díky čemuž tak nemohou fungovat osamoceně. Count Dooku je vynikajícím Sithem a jednou z mých vůbec nejoblíbenějších postav z prequelové trilogie, mistr Yoda je zde také poprvé pořádně badass a i Sam L. Jackson a Ewan McGregor jsou vysoce nadprůměrní. Hlavní problém je však již desetiletí kritizovaný a probíraný ze všech úhlu.. Hayden Christensen na to prostě a jednoduše herecky nemá. Attack of the Clones jsou přesto ovšem velice dobrým filmem, který plní důležitou roli v celém Star Wars universu. ()

Wooke

Tá osudná chvíľa, keď Padmé tá potvora roztrhla tričko a ja, 7 ročný prcek som sa do nej zamiloval. Odvtedy Natalie Portman vnímam inak. Star Wars je jednoznačne top medzi sci-fi, pre mňa určite a táto časť sa mi páčila asi najviac. ()

yaqwsx

Po dlouhé době jsem si doplnil vzdělání a konečně se podíval na celou ságu Star Wars. Myslím si, že jednotlivé filmy nelze vyloženě hodnotit samostatně. Jsou zde jak horší, tak lepší kousky - vesměs je však úroveň velice podobná. Původní troligie má své kouzlo, které mi však lehce kazí občasná scénářová děrovitost či občas ne zcela dokonalé herecké výkony. Nová trilogie nemá již to původní "pohádkové" kouzlo, avšak dle mě tolik neztrácí dech. Avšak neublížilo by jí zkrácení stopáže každého dílu minimálně o půl hodiny. Upřímně jsem od SW čekal více. Není to jistě špatný počin, celá sága mě bavila, ale k dokonalosti mu chybí daleko. ()

Mistr_Moon

Nápad byl dobrý, provedení nebylo dobré. Bože, ty dialogy, to bylo snad horší než z twilightu. Když je řeč o tom, pohledy Christensena jsou taky dost maso, tohle snad ani nemohl myslet vážně. Imho si Lucas řekl, že to nějak zflikuje a lidi mu to stejně sežerou. Nesežrali jsme to, Lucasi. ()

darthvader77

Druhá část monumentální vesmírné ságy(v pořadí již pátý film) se velmi liší od prvního dílu, co se týče hlavně vizuálního zpracování, neboť od prvního okamžiku, kdy vidíme loď senátorky poznáme zdigitalizování triků. Ovšem ačkoli už nemáme atmosféru ze staré školy, co se týče obrazu, tak se nám ukáže formou samotného vyprávění a hlavně zdigitalizování přináší spoustu výhod. Hlavně Yoda vypadá mnohem živěji a jeho nové vizuální zpracování se mi líbilo mmnohem víc, než v epizodách V, VI a I. Druhou věcí jsou monumentální vesmírné pozemní bitvy a vskutku Klony útočí sebou přináší největší pozemní střet celé vesmírné ságy Bitva na Geonosis, kdy záchranná výprava pod vedením Mace Windua s dalšími 300 Jedii dokáže spolehlivě zvednout tep, stejně jako příjezd klonové armády a následný střet s droidími vojsky separatistů. Všechny stroje vypadají moc pěkně ať už AT-TE nebo útočné přepravné lodě republiky. Opět ovšem to pravé vyvrcholení přichází až na konci, kde nám tvůrci předvedou další epický souboj: Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi a Yoda vs. Hrabě Dooku. Hlavní hvězdou celé scény je rozhodně Yoda, který zde poprvé předvádí vše co umí a vskutku k obdivu toho je hodně(především blokace Sithských blesků) a jeho konfrontace s charismatickým Hrabětem Dooku. Tím se dostávám k druhé dobře odvedené stránce filmu a to je herecké osazenstvo. Opět teda Ewan McGregor předvádí svého úžasného sympaťáka Obi-Wana, dále ovšem kvalitně hraje Samuel L. Jackson a i Natali Portman, která dostává více prostoru než ve Skryté Hrozbě. Ovšem musím vynachválit Christophera Lee, který má obrovské osobní kouzlo a Dooku v jeho podání se stává velmi silnou osobnost a z herců se mi líbil asi nejvíc. Špatně, ale nehraje ani představitel Anakina Skywalkera, který je sice zastíněn staršími kolegy, přesto jeho výkon je velmi kvalitní. Nesouhlasím s výtkou, kterou uvádí kolega Douglas, že epizoda II nikam neposouvá děj vesmírné ságy. Především se nám poprvé objevuje klonovaná armáda, jenž se později měla stát pravděpodobně nejdůležitějším nástrojem Sithských lordů k ovládnutí galaxie, dále v tomhle díle začínají Klonové války, tudíž druhá důležitá událost, neboť tento Darthem Sidiousem a jeho novým učedníkem Darthem Tyranusem, vykonstruovaný konflikt měl citelně oslabit Republiku a řád Jediů, aby mohla nastat temná nadvláda Impéria. P.S. Jango Fett a jeho vztah se synkem opravdu ďábelsky zvráceně roztomilé. ()

Brano

Toto snáď Lucas nemyslí vážne? Keď som mal dvanásť, tak som tento diel mál rád a pre také publikum je aj film určený. Nezaujímavý rozťahaný príbeh s trápnou romantickou zápletkou v pozadí. Herci nič moc a celkové digitálne spracovanie mimozemských postáv, ako aj pri "Skrytá hrozba" je skôr na smiech. Tie postavičky, materská škôlka nič oproti tomu. Akurát výborná zvuková stránka. Čakal som trocha serióznejší film. Pre mňa najhorší diel. /35%/ ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)