Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

vodkasesemte

Začínám si budovat názor, že Lucasovy Star Wars jsou tolik kultovní především díky efektum, postavám a především hudbě. Ale co příběh, scénář. Co to všichni melete? Bylo potřeba vytvořit protiklady, a na nich si ukázat rozdíl, jak jednají rytíři Jedi, a pak vy přecitlivělý kurvičky, když vám někdo hned nevyhoví. Přišlo vám to přeslazený, ale přesně takhle se v reálu chováte sami. Dáváte přednost citum před faktickým výkonem. Lucas si to jen dovolil zfilmovat. Současně jsem sledoval ságu Twilight, a ve srovnání s Edwardem byl Anakin ještě snesitelnej – navíc byl ve výcviku a právě na jeho vztahu s Padmé/Amidalou, matkou, bylo krásně vidět, jaké okolnosti jej přivedly na temnou stranu. Nehledě na spoustu pravd o našem univerzu, které tam zazněly, ačkoli byly zařazeny do poněkud pohádkového světa, aby asi byly přístupny co nejširšímu publiku, nebo jen prostě proto, že to je Lucasuv styl. Naopak akční jsem pasáže přeskakoval – prostě mi přišly dětinský, a spíš si užíval chvíle, kdy se kamera zaměřila na zadekeček Natálky Portmanový – v tomhle díle/filmu je naprosto rozkošná. - 2018-04-24 - You did your duty. Cordé did hers - We are keepers of the peace, not soldiers (Jedi) - The dark side clouds everything. Impossible to see the future is - We will discuss this matter later - Seeing you alive brings warm feelings to my heart - Hes a political idealist, not a murderer - Its not in his character - And you will learn your place, young one (to mě zaujalo) - Hele, Mass Effect, Afterlife - Dreams pass in time - Just being around her again is intoxicating - Be mindful of your thoughts. They betray you - Palpatine - I hate it when he does that - Todle je zajímavý - Jedi business. Go back to your drinks - Ted je z toho detektivka - In some ways I m really ahead of him. I m ready for the trials, but he feels that I m too unpredictable. He wont let me move on. That must be frustrating. He doesnt understand - All mentors have a way of seeing more of our faults than we could like - Dont try to grow up too fast (but I m grown up) - Dormé - Jedi protector - Those analysis drones only focus on symbols. I should think that you Jedi would have more respect for the difference between knowledge and wisdom. Well, if droids could think, there would be none of us here, would there? (2020-05-28) - Are you allowed for love? I thought that was forbidden for a Jedi. Attachment is forbidden. Possession is forbidden. Compassion, which I would define as unconditional love, is central to a Jedis life. You have changed a lot. You havnt changed a bit. You are exactly the way I remember you in my dreams - Younglings - Todle se mi líbí - Rozhodně si nepřijdu jako ve Star Wars (síla a tak) - The day we stop believing democracy can work, is the day we lost it - Let the sun dry us - Soft and smooth (písek) - Created about 5 yrs ago (cloning center) - Mentioned growth acceleration - Mature clone would take a lifetime to grow (half time) - They are totally obedient taking any order without question - We modified their genetic structure to make them less independent than the original host - Unaltered clone. Pure genetic replication - Jango Fett (kdo ty jmena vymejšlel) - Jedi mind trick - They only work on the weak-minded - Dreamy eyes, very cute - All right, I get the picture - To je fakt uplná Keira Knightley v obličeji - I dont think the system works. The trouble is that ppl dont always agree. Well, then they should be made to. By whom? Someone wise. Sounds an awful lot like a dictatorship to me (drž pyču, ty malá kurvo). Well, if it works - You are making a fun of me - I would be much too frightened to tease a senator - Ovoce jíst vidličkou, to jsou mi novinky - If you are suffering as much as I am, please, tell me (za co!) - I wish that I could just wish away my feelings - Jedi dont have nightmares - I will go with you (tím to vyřešila) - A z toho člověka, co dával přednost citum, se stal Darth Wader? - Seismic charges (to je pěkný) - Bless my circuits - Stepbrother - Our mother had gone early, like she always did to pick mashrooms - Jaktože sedí dřív než princezna? A nepomuže jí ze šatu? - Ale ten záběr na její bříško je pěknej - Walk like man, but vicious (zpustlý/zkažený), mindless monsters (Tusken Raiders) - I dont want to give up on her - Theres little hope shes lasted this long - I wont be long - I am a man of my word - What you are proposing could be constructed as treason - Techno union army - The Banking clan - Battle droids - Jedi owerwhelmed. The Republic will agree to any demands we make - Pain, suffering, dead I feel - I m good at fixing things. Why couldnt I save her? - Sometimes there are things no one can fix - You are not all-powerful, Ani - I will even learn to stop ppl from dying - I killed them all. But the women and the children too - They are like animals and I slaughtered them like animals - To be angry is to be human - Corruption in the senate - The Republic was now under the control of the dark lord of the Sith - Hundreds of senators are now under influence of a Sith lord called Darth Sidious - It may be difficult to secure your release - I will lay down when this crisis has abated (Palpatine) - And as my first ACT with this new authority I will create a grand army of the Republic to counter the increasing threats of the separatists - Visit I will the cloners on Kamino - Columns of steam, exhaust vents of some type - That will do - As a member of the senate (kráva, chtějí její hlavu) maybe I can find a diplomatic solution to this mess. Dont worry. I have given up trying to argue with you (nápodobně) - You obviously have a great deal to learn about human behavior - Prince of Persia - Oh my goodness. Shut me down! - I think our lives are about to be destroyed anyway (forbidden love) - She seems to be on top of things (aha, Deadpool) - This isnt how its supposed to be - Im programmed for etiquette, not destruction - 2018-04-24 - Die, Jedi dogs! (pustil si konec) - You call this diplomatic solution? No I call it aggrresive negotiations (nd) - Surrender and your lives will be spared - To je sexy, vy český kurvy - There are too many - Our communication has been jamed - Star Wars, opravdu - If they find out what we are planning to build, we are doomed (ultimate weapon) - Dont let your personal feelings get in the way - She would do her duty (ty pýčo, tak on se rozhoduje až na základě jejího vzoru – a ještě správně, o to je to horší) - Buzeranti zasraní - Vlastně nám dospělou formou (myslím ty dialogy) ukazujou, kam lidskej sameček klesnul - Master Kenobi - Uh-huh - I would have thought you had learned your lesson. I am a slow learner - Much to learn you still have - Knowledge of Force, skill of lightsaber - Padawan - Sweet home, sweet home - Master Sidious - Lord Tyranus - Good news. The war has begun - Everything is going as planned - The shroud of the dark side has fallen. Begun the Clone War has () (méně) (více)

Pajislav

Líbilo se mi, chvíli detektivka, chvíli thriler, příběh ok. Ale hlavně krásná Natálie Portman a její bříško ;). To je nezapomenutelné. ()

Drozdo57

"Star Wars Episode Two is the worst thing ever happened to mankind... ...except from bagpipes." Pozitíva tohto filmu: 1) bruško Natalie Portman 2) nemusím to už nikdy pozerať ()

koza3

Po letech jsem druhou epizodu shlédnul znovu a musím říci slabé můj padawane... Celý díl mi přišel zbytečný. Vždyť děj se vlastně nikam neposunul. Druhé díly mají mnohdy takovou tu pojící funkci. Nepředčí jedničku ve své epičnosti a prostřou stůl pro velkou hostinu, která by měla přijít ve třetím díle. To se stalo i tady. Přiznám se, že jsem moc nepochopil ty dvě armády co proti sobě stály, myslel jsem, že to je jedna armáda? Omluvte mou hloupost, ale vysvětlení děje bylo jakési polodementní. Celou polovinu filmu jsem čekal na nějaký Jedi fight, který se naštěstí dostavil v podobě hromadné řežby...že bych se u ní nějak bavil, to se zase říci nedá. Yodova mrštnost, tam jsem s nadšením očekával bod zlomu...taky se nedostavil... zaslouží si to vůbec ty tři hvězdy? Zaslouží, jsou to přece Hvězdné války. Univerzum, některé hlášky, technické zpracování...to vše má svou hodnotu a váhu. Už se těším, jak po letech budu hodnotit díl třetí... ()

Eire

Asi najslabsie STAR WARS (Disniho 8 uz medzi saaagu pocitat nemozno). Hayden mi liezol statocne na nervy, aj ta scena v Gladiatorskej arene SUPER SUPER SUPER nerealne... 38 za Sithskeho Lorda. Ten bol sexy... :-D Inak na imdb to ma 6.6 z 10. ()

Marcas

8/10. Mám to na pomezí 8-9, ale spíš těch 8. Ve filmu nevidím žádné výrazně slabší místo nebo díru ve scénáři. Myslím, že je rovnoměrně rozdělen čas mezi Obi-Wana a Anakina, kteří si to také náležitě užívají. Závěrečné finále a vypuknutí války je už jenom velmi povedená tečka za celým filmem a krásná pastva pro oči. ()

diccon odpad!

Spatny. Moc spatny. Silene chaotickej a nudnej dej utopenej v CGI salatu. Christensen je na par facek a neverim mu ani ty sople pri vzteklym brekotu. Po tydnu uz si nebudete pamatovat, co se tam vlastne stalo. Blergh. ()

Henrinity

Toto už je to pravé ! Epizoda 1 vypadala ako keby si z divákov niekto robil srandu, napriek tomu že mala svoje kvality. Epizoda 2 zobrala tie kvality a zdvojnasobila ich. Akcia, emócie, hudba, zamotaný politický a dobrodúžny príbeh. Všetko čo mám rád. ()

krivkin

Příběh Anakina Skywalkera stále vykreslován dobře, nitky příběhů se spřádají, dozvíme se dále co předcházelo galaktické válce. ()

TR4XY_CZ

Z Lucasových Star Wars je tenhle počin asi ten nejhorší. Nejenom, že filmu trvá skoro dvě hodiny, než se konečně dostane k dobré akci, ale během toho čekání musím sledovat tu cringe romanci Anakina s Padmé. Kdyby se to neprolínalo se zajímavější (neplést se zajímavou) příběhovou linkou s Obi-wanem, tak by to byl fakt průser. Naštěstí teda od Lucase herci očividně věděli, co dělaj a i s tím pra-povidným scénáře, dokázali podat dost skvělých výkonů a právě díky nim fungujou ty emoce. Zabiju na potkání každého kdo nesouhlasí, že Hayden byl, je a vždycky bude úžasnej Anakin. Aréna, Bitva o Geonosis a Dooku ke konci zachraňujou film. Teda vyjímaje toho otřesného finální lightsaber souboje, ze kterého mi krvácí z očí pokaždý, když ho vidím. 7/10 ()

Sticks

První půlka je skvělá a dokonce i na 5 hvězd. Druhá je neskutečně roztažená sračka bez nějaké inteligentní zápletky. ()

Kosmoslav

Z mého pohledu jde asi o nejzbytečnější epizodu Star Wars. Čistě kvalitativně tento snímek není vůbec špatný, u Anakina jdou již vidět náznaky třímajícího strachu a hněvu. Ale film (krom možná nějakých desíti minut) není pro celý svět Star Wars až tak důležitý. Kdyby do trojky přidali čtvrt hodiny materiálu navíc, pokryli by tím celou druhou epizodu této jinak brilantní ságy. ()

blazma

Anakin nám vyrostl, Padmé se asi zamrazila s věkem. Když pomineme tento detail, dostaneme o něco více akce. o něco více soubojů se světelnými meči. Obi-wan dostal výborný plnovous a je famózní. Příprava na završení trilogie je to povedené. ()

Daniel2003

Druhý díl mi kupodivu sedl hodně. Jak moc mi vadí nudné utahané romance...ale tady to žeru. Proč? Protože je taky napsaná technicky vzato hrozně, ale k postavám to sedí. Opravdu. Anakin je egoistický fracek, který nerespektuje nic. Tak samozřejmě, že se i přes zákaz zamiluje a bude svádět Padmé. A ona, bývalá královna, nyní senátorka, která celý život zasvětila boji za demokracii a svobodu, má najednou vedle sebe někoho, kdo je ochoten ji se vším pomoct a zároveň ji i z celého srdce milovat. Je to slaďárna, chtělo by to napsat líp, ale ve finále to prostě funguje i na mě. Člověka, kterému se chce u holčičích slaďáren zvracet. Příběh fajn, výprava atomová bomba, hudba geniální, herci solidní. 85% ()

Nikolas__

Epizoda II je buď tragédie zachráněna zpracováním, nebo geniální sci-fi pokračování totálně zničené zpracováním. ()

ModryPlamen

[spoilery] Uznávam, že tých romantických scén medzi Anakinom a Padmé bolo trocha moc, ale udeliť kvôli tomu 2 hviezdy a menej, to je s prepačením sprostý hejt. Inak filmu nemám čo viac vyčítať. Avšak zistil som, že to je prequel, čo „ničí“ základy SW sveta. Že to prequel ničí predstavy fanklubu tým, že Anakin neuzdravil svoju matku pomocou force heal. Že Obi-Wan telepaticky nekomunikoval s radou Jediou, ale musel použiť „primitívnu“ hologramickú technológiu aby sa spojil najprv s Anakinom a následne s radou Jediov. A že Jediovia sú úplní slaboši, keď Yoda mal problémy preniesť ľahkú, asi 5 tonovú konštrukciu a odniesť ju preč od Anakina a Obi-Wana, aby im zachránil život. A že Sithovia sú úplné polená, keď sa tak ľahko vzdali. Dooku predsa mohol ukázať blesky ako Palpatin v deviatke a poslať celú klonovú armádu do čerta. Mal som na výber medzi Lucasovou víziou SW sveta a fanúšikovskou víziou, ktorú sme videli v sequelovej trilógií. No a môj výber je jednoznačný. Ostávam verný prequelovej triológií. Radšej si pozriem Obi-Wana a jeho detektívny príbeh, ako kopírku starej trilógie s Daisy Ridleyovou v hlavnej úlohe. Radšej pomocou trysiek skromne lietajúceho R2-D2 po továrni ako pomocou sily megalomansky lietajúcich Jediov cez vesmírne vákuum. Radšej mať strach o hlavné postavy, či sa im niečo nestane (a stalo, keď Anakin prišiel o ruku) ako sa pozerať na superhrdinov v sequeli, ktorým sa nemôže nič hrozného stať. Radšej nových, charizmatických záporákov ako Dooku ako znova sa pozerať na naklonovaného Palpatina. Radšej nové rasy (ako hmyzákov) ako znova sa stretnúť s Ewokami a nostalgicky počúvať, ako si vyprávajú udalosti, ktoré sa odohrali v roku 1983. Je mi jasné, že fanklub SW ma nebude mať v láske, ale ja mám rád Lucasovú víziu Star Wars. Nie tú fanúšikovskú. Takže sorry, ale prequelu dávam plný počet. A to aj napriek Jar Jarovi, ktorý mimochodom sa správa v epizóde 2 až na skomolenú gramatiku normálne. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)