Zlo s lidskou tváří

• USA Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (více)

E lan

Děsivě skutečné, výborně zahrané a navíc na základě skutečných událostí. Zajímavá podívaná! ()

Nix

Ale nebyl to vyloženě průser. Zac mne překvapil, že vůbec umí hrát. To fakt musím přidat i za něj hvězdu protože kdo by to byl řekl. Jinak Ted tu byl už hodněkrát a není to špatný zpracování. Za mne trochu lepší průměr a na výplň jednoho večera je to ideální. ()

Hashirama

Tenhle film divákovi rozhodně nedává nic zadarmo, a ve výsledku je mojí největší výtkou, ale zároveň největší chválou to, že je poměrně náročné a zábavně hledat si k němu cestu. Už první minuty s juxtapozicí, kde se mění scéna každých cca 20 vteřin, a místo expozice dostáváme jen sled frenetických zkratek, jsou docela oříšek. Následuje rozvíjení zápletky a postav skrze samostatné celky, mezi kterými divák nevnímá časovou návaznost ani vývoj vztahu mezi ústředními postavami, a jak se dostali tam, kde jsou. Nicméně poté už rejža vytáhne svá esa a rozjede poměrně chytlavé soudní drama, které zaujme především konceptuálním uchopením, a sice náhledem na Teda Bundyho očima soudobých mas, což filmu dává prostor pro odlišení se od ostatních filmových portrétů, pro vděčné herecké divadlo  a hlavně pro využití filmově vděčné americké justice. Berlinger si hraje s divákovými očekáváními na poli profilace antagonisty, a nevykresluje jeho charakter ani celé pozadí tehdejších událostí nijak prvoplánově, vtíravě a zbytečně vděčně pro masového diváka. Škoda jen volby Zaca Efrona, který je sice sympatický a hrát umí, ale na ztvárnění postavy, která se ve veřejném povědomí proslavila zejména svou uhrančivou aurou, tak nějak nemá. Model to sice je, nicméně tím jeho kouzlo tak nějak končí. V čele ansámblu tak stojí kouzelná Kája Scodelario, které z očí i z jejího uťápnutého přednesu čiší opravdová zamilovanost, odevzdanost i naivita. V poslední řadě je škoda genetického nicneříkajícího českého názvu, který se fištrónu originálu ani zdaleka nepřibližuje. 6/10 ()

megan017

Je to špatné. Efron se snaží, to mu neupřu, ale dokonalé vyobrazení psychopata to nebylo, nicméně nebylo to zlé, to nemůžu říct. Je to moc na sebe nahnácané, neučesané, nepřehledné. Kdyby to byl ten styl, že začínáme na konci, střih, ted vám ukážeme, co nás to toho konce přivedlo fajn, ale ne, dokument měl do sebe narvaných několik časových os hned v první polovině. V druhé už se řešil více samotný Ted, ale za celý film byla vidět jedna vražda, období, kdy zabíjel byly vždycky přeskočené, vždycky jsme ho viděli už až po oné vraždě. Co mělo potenciál byl samotný soud, kde to zachranoval John Malkovic a Jim Parsons. Efron zde dobře vyobrazil Tedovo chování během soudu a máte tu několik záchytných bodů s realitou, což tento film neposílá do úplného odpadu. Liz je hrozně nesympatická, její posedlost Tedem ovšem ukazuje, že to nebyla nějaká jeho velká láska, ale spíše jeho oblíbená, co mu vydržovala jeho status quo a dělala mu dobré krytí, druhá strana jeho dvojtého života. Já ovšem pochybuji, že to bylo tak horké, narcistická svině jako on určitě nebyl takový romantický hrdina, jak se tvářil. Ke konci jsem byla ráda, že to viděla a už se nenechala dál manipulovat. Cokoliv, co Ted Bundy řekne se musí brát s rezervou, protože to byl dokonalý lhář a manipulátor. Nevím, zda je to tím, že nemám Efrona moc ráda, proto jsem fandila jeho protivníkům každým porem svého těla, ale zadostiučinění bylo velmi malé na samotném konci, pokud to mělo být o Liz, tak proč měla ve filmů méně prostoru jak on? Proč místo blbého čumění na psa jsme neviděli Teda provádět ony zrůdnosti, aby se ukázalo, jaké monstrum to je? Ten chlap ukousával bradavky, strčil větev do jedné své oběti, lezl okny do studenských pokojů, zabil 12 letou holku, všechno je ale jen zmíněno a ještě né všechno, ty nejzajímavější a nejvalidnější části celý film přeskočil a perspektiva Liz? K čemu to, když tam pomalu ani nebyla. Ten film nefunguje, pokud vás tohle zajímá, spíše si puste film Ted Bundy z roku 2002, kde je lepší herec i lepší příběh, který sledujeme od začátku do konce a mnohem věrohodnější ztvárnění oné zrůdy. ()

Flory14

Životopisné filmy jsou má oblíbená parketa a Zac Efron u mě v žebříčku herců stále stoupá, tak proč tomuhle filmu nedat šanci?Příběh nám vypráví o jednom velmi špatném člověku, z takového úhlu pohledu že hrdinu začnete místy i litovat. Začátek je ale velmi slabý, první třetina filmu mě vyloženě nudila a pohrával jsem si s myšlenkou zda to dám celé. Nicméně každému doporučuji vydržet! Dále je to jízda jak se patří. Skvěle to odsípa a diváka to dokáže strhnout. Právnické prostředí, kde se argumentuje a prechytračuje mám moc rád a tady je skvělé. Film má v pozdějších částech i dost slušných zvratů, nutí vás přemýšlet. Řekl bych že Zac Efron se zda vymanil z High School Musical komplexu, až se mi někdo vysměje, když řeknu že jdu na film kvůli němu, odkážu ho na tento film, protože zde to stojí na něm. Lill Colins odvádí taky velmi slušnou práci a bude vás bavit. Vzhledem k tomu že jsem o Tedovi Bundovi do filmu nic nevěděl, musím říct že mě film překvapoval. Nebýt slabého začátku, hodnocení je větší takhle dávám silnější tři hvězdy a těším se na další Efronův film. ()

celticek

Efron mě úplně míjí a film celkově je chabý. Je to jenom přehraný zdokumentovaný materiál. I ten výběr herců je poněkud nešťastný. "Sheldon" je tam jak pěst na oko, gay v roli žalobce. Nic šokujícího, nic záživného. 100% nejlepší výkon podává Malkovich, na toho se dívá dobře. A pak naivní Tedova přítelkyně - Kaya Scodelario. Jo, málem bych zapomněl - ubírám hvězdu za vyžraného Osmenta - ten borec mě tak zklamal!!! A to jsem si myslel, že po Šestém smyslu bude mít zářivou kariéru:( Minulo mě to, všude jsem viděl upoutávky a nakonec takové nemastné, neslané nic. I proto takové hodnocení. Nevzbudí to žádné emoce. ()

Meev

Tohle se povedlo. Krásně zpracovaná a pěkně šlapající výprava. Prostřihy na skutečné dobové zprávy, pěkná kamera, hudba jak se patří, v hodně scénách chyběla a dodávalo to tomu tu správnou atmosféru. Herci bezchybní. S realitou to pasovalo jak doslovně, tak i podobou herců. Krásně provedené některé scény, např. konečné udání Teda na el. křeslo. Vše šlapalo na výbornou a já i po krátkém odstupu času nemám co vytknout. Dokonalé. Oscar, come here! ()

šakal007

Zlo s lidskou tváří je přesně ten oldschoolově vyprávěný příběh, jaké mám poslední dobou radši a radši. Víš, o čem to je, tušíš, jak to skončí, přesto tě baví storku sledovat až do konce. Good job! Výrok porotce: 80 % bez vší pochybnosti 👍🏻 ()

GameboyNES odpad!

Tenhle film je jeden velký podvod. Člověk se těší na nějaký brutální vraždy a naservírujou mu dvě hodiny žvanění o hovně. ()

Najt

Nic moc jsem nečekal a nakonec mě to fakt překvapilo, a ani mě nevadilo, že režisér natočil, o jednom z nejznámějších sériových vrahů thriller, aniž by ukázal jedinou jeho vraždu. Odsýpalo to a Efron to ztvárnil mocně. Rozepře mezi láskou a obavami, stejně jako jeho rozdvojená osobnost absolutního psychopata s pohodářsky a intelektuálně pozitivní osobností, se zajímavým rozuzlením vztahu jeho a jeho přítelkyně je něco, co mě osobně, aniž bych s tím vůbec počítal, vážně bavilo. 4* zaslouženě. ()

Knor

Film o jednom z nejznámějších sériových vrahů vůbec bez vražd, krve a mrtvol ? Jo jde to, velmi zajímavým způsobem, ale ano. Pochopím, že to spustě lidem nebude po chuti, ale mě to celkem sedlo, je to zase něco trochu odlišného a proč ne. V tomto filmu se zaměřili na tu Bundyho stránku, která volala do světa ,,já jsem nevinný, nikomu jsem neublížil" a hrál to tak bravurně, že i když dnes už všichni víme, že to byla psychopatické bestie, tak by jeden byl fakt na pochybách, jestli nešlo o justiční omyl :-) Ale ať se snažil sebevíc, zrůda v něm se nedala skrýt. A rozhodně musím pochválit výkon Zaca Efron, nemám ho vůbec rád, ale tady byl fakt dobrej. 4 hvězdy s odřeninami. ()

tlesk

Film, jehož největší předností je asi jeho největší slabost. A sice výborný nápad, vyprávět příběh z pohledu dlouholeté Bundyho přítelkyně. Není tu žádná explicitní brutalita a zlo je skryté za maskou. Což je pro medailonek někoho, jako byl Ted Bundy prostě geniální... Doporučuji před zhlédnutím tohoto filmu kouknout na dokument od stejného režiséra, nazvaný Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes. ()

LuW

Když jsem viděla obsazení, ani se mi do filmu moc nechtělo, ale zvědavost převládla a nelitovala jsem :) Effronovi role překvapivě skvěle sedla a jeho přezíravý ďábelský výrazivo báječně dokreslilo atmosféru. Rozhodně doporučit film shlédnout po dokumentu Ted Bundy Tapes, kde má divák všechny informace detailně - ve filmu jde spíš o náhled na jeho vztah, který mu asi byl nějak důležitý (těžko říct u něj) a o jeho manipulátorství, než přímo o to “jak to bylo bez příkras” Děj se držel faktů, je zde několikrát využitá dobová fotka (cast tu hezky sedí). Fajn zážitek jako doplnění dokumentu. ()

LdaVinci

V podstatě nic jsem o tomto filmu nevěděl, a to je dobře. Hlavně si před zhlédnutím nic moc nezjišťujte, protože jinak o to napětí a dilema přijdete. Do poslední chvíle jsem se nemohl rozhodnout, zda je obžalovaný vinen, či nikoliv. Čekal jsem, že budu cítit větší emoce, což prostě nepřišlo, ale konec měl teda silný dopad. Skvělý kousek. ()

milwaukee

Není to špatný, ale o fous víc se mi líbil Obezřetný cizinec nebo Rozhovory s vrahem. Jinak Zac zahrál Bundyho slizovitý šarm hodně dobře. ()

Milda003

Teď Bundy je můj "nejoblíbenější" sériový vrah. Film o něm z roku 2002 ho vykresluje jako totálně šílenýho magora. V tomto snímku je zajímavý pohled z očí žen, které ho milovaly. Působí jakoby by byl opravdu nevinný.. ()

epoh

Zajímavý přístup, kdy jste vystaveni Bundyho pohledu na sebe samého jako na mučedníka, budí zvláštní pocity ()