Zlo s lidskou tváří

• USA Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (více)

petikacka

Já si nemůžu pomoct, ale tento pohled filmu spíše uškodil...Vůbec nebyl šokující... Kdybych o Tedu Bundym spoustu věcí nevěděla už z minulosti, nechápala bych proč z něj dělají monstrum...To se prostě moc nepovedlo... Za mě 60% ()

Sunny.69

Naprosto nerozumím tomu, co se nám film vlastně snažil říct a ukázat. O co tam šlo? Není to příběh Teda, kterýho byste vlastně mohli litovat. Není to příběh jeho partnerky, kterou byste mohli litovat. Není to příběh obětí, který byste mohli litovat. Je to jakýmsi nesmyslým způsobem ztvárněn Ted Bundy... Ale nic víc. Jeden z nejhorších filmů jaké jsem viděla, ne proto, že by byl špatný, ale proto, že je tak prázdný a nic neříkájící. Naprosto zbytečně strávený čas. Jednu hvězdu jen za skvělý výkon Zaca Efrona, který se konečně naučil hrát. ()

IvcaSammet

Docela zvláštní film. Chápu a oceňuju záměr tvůrců neukazovat jedinou kapičku krve a kompetně se vyvarovat scén jakékoliv vraždy. A to, že to i tímto stylem opravdu funguje nádherně dokazuje DES s Davidem Tennantem v hlavní roli z roku 2020. Bohužel se tak ale v případě Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile nestalo. Výkon Zaca Efrona byl skvělý, ale to bylo asi tak vše. Chyběla mi atmosféra, chybělo mi to monstrum, kterým ve skutečnosti Ted Bundy byl. Kdybych nevěděla, na co se dívám, opravdu bych Zacově Bundymu fandila, protože mě přišlo, že byl ukázán až v moc pozitivním světle. Pokud by byla postava Teda Bundyho smyšelná, po shlédnutí tohoto filmu bych byla až téměř do konce stoprocentně přesvědčená, že byl nevinný. Nechci tvrdit, že je to tím, že DES byl natočen v Anglii, kdežto Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile bylo natočeno v USA, bohužel se to ale až očividně nabízí. Velké plus dávám za závěrečné titulky, protože jinak by film vyzněl opravdu jinak. I proto hodnotím "obyčejným" průměrem. ()

Jaroslaf

Těšil jsem se nějaké brutální násilíčko a dostalo se mi "dramatu" pro teenagery s rádoby šokujícím názvem. Kdyby Blesk.cz natáčel filmy, je možné, že by vypadal nějak takto. Bulvárně přehnané cosi, kde se převážně mluví. Ale zas mě to dostatečně poutalo abych to nevypnul, a herecký výkon Zaca a koneckonců i mé oblíbenkyně Kayi Scodelario mě držel u obrazovky. Potěšilo cameo pana Malkoviche, nepotěšila účast Haley Joel Osmenta, který je stále skutečně zvráceně vypadajícím dospělým. ()

Fifer

Stejnému režisérovi se podařilo skvěle zvládnout několikadílný dokument o Tedovi Bundym. Neuměl však svoje vědomosti o celé kauze zhustit do poutavého filmu. Opravdu se podívejte na ten jeho dokument, který je mnohem zajímavější. Herci jsou OK, ale scénář se moc nepovedl. ()

fisus

Efron mě hodně překvapil.Nedokázal jsem si ho v téhle roli představit,ale zvládl to skvěle.Někomu asi bude vadit,že není vidět žádná vražda,ale mně to třeba nevadilo,i když mám rád filmové krvavé lázně. ()

Bozvav

Zac Efron předvedl vynikající herecký výkon a nebyl sám. Nemám tento typ filmů příliš v oblibě, ale tady musím uznat, že byl opravdu dobrý. Snad jen místy trochu odfláknutý, na stranu druhou Bundy byl dosti výkoný vrah, takže vměstnan vše do 108 minut se prostě nedalo. Za mne 70%. ()

Gašpar

S prihlednutim k tomu, ze jde o produkci Netflixu, se jedna o pomerne zdarily snimek. Nevyhodou je, ze si zena zacala vic vsimat vseho, co delam. ()

Viperine

Nešťasné žánrové zařazení a asi proto tolik zklamaných. Není to thriller, takže kdo čeká masakrózní výjevy a husí kůži, má smůlu. Je to psychologická, vztahová sonda a jako taková funguje dobře. ()

Rochester

Mark Harmon v roli Tedy Bundyho ve filmu  - Obezřetný cizinec (1986)  - byl přesvědčivější, jako opravdové zlo s krásnou tváří ... ()

Hapretor

Dějově nudné ... informačně chudé ... herecky nevýrazné ... takové utahané ... unavené ... bez šťávy a bez pořádných emocí ... jen ufňukaná Lily Collins a (což mě ani ve snu nenapadlo) sympaticky a kvalitně hrající Zac Efron ... ()

Rathalos

Zivotopisna drama o seriovom vrahovi mladych zien Tedovi Bundymu,ktoreho velmi dobre stvarnil Zac Efron,uveril som mu,ze je psychopat,ale herecky to zvladla dobre aj Lily Collins a co sa tyka samotneho filmu,vidim,ze vacsina ludi nie je s nim spokojna,no ja nemam ziadne vyhrady,zase som o nieco mudrejsi a tie hlavne veci viem,ze co a ako,cize mi to uplne stacilo,co som videl...:-) ()

Rockerman

Lidská mysl je neuvěřitelná! Co dožene milujícího a slušného člověka brutálně vraždit nevinné dívky a tvářit se jako by se nic nestalo a myslet si, že mu všichni ubližují? Ted musel trpět zvláštní anomálií, protože si vůbec nepřipouštěl, že by dělal něco špatného. Na svou obhajobu vystupoval suverénně a nepočítal s tím, že by ho mohli odsoudit. Vždyť on nic neudělal, že? Téma pochopitelně zajímavé a bylo nabito na výbornou podívanou. Bohužel, dalo se to udělat mnohem lépe. ()

GOREGASM

Blbec jsem se neubránil a před projekcí jsem si přečetl pár komentářů, které mi přirozeně zasely vrásky na čele. Není to ale tak žhavé, jak se může zdát. Tenhle Ted Bundy se povedl, ale jde na celou problematiku z úplně jiného konce, než jsme zvyklí, a když mu dáte šanci nebudete si před jeho puštěním, číst hanící komentáře, možná budete spokojeni stejně jako já. Efronův výkon je za mě trochu nadhodnocený, ale jeho tvářička se k Bundymu opravdu hodí a opravdu ze sebe vydává maximálku a dokáže film utáhnout. Pro člověka, který Bundyho příběh nezná, bude vše mnohem více šokující a překvapivé i díky neobvyklému stylu vyprávění, kdy vlastně až do úplného konce nevidíme tu temnou část Bundyho já, o které se celý film jen mluví. Berlinger šel s kůží na trh a do velkého rizika a udělal dobře, protože to více než hodinové dráždění dokáže zúročit ve velmi silné koncovce, která vás donutí o řadě věcech přemýšlet. 85% P.S: Jo, a ten kluk ze Šestého Smyslu je pěknej tlusťoch :-). ()

BOURQUE

Film o jednom z najznámejších sériových vrahov je viac sústredený na snahu T. Bundyho presvedčiť každého, že on s vraždami nemá nič spoločného. (Prakticky, film na nič iného nie je zameraný.) Z. Efron do svojej úlohy išiel poctivo, to je vidieť, ale svojim charakterom nedokáže tak hrať a postupne ho vyvíjať, ako by to film želal. Náznak niečo takého som videl len u L. Collins. Vo vedľajšej roli jednoznačne dominuje J. Malkovich, ale J. Parsons sklamal (jeho hra mi viac pripomínala Sheldona). Sú tu len 2 silnejšie momenty, a to ako sudca (J. Malkovich) vynesie rozsudok a záverečný „phone“ rozhovor medzi Efronom a Collinsom. Zopár krátkych reálnych raw záberov by mali väčšiu váhu, keby film bol kompaktnejší. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Kiisaki

Na film jsem se s velkým očekáváním pustila hned po zhlédnutí skvělého dokumentu The Ted Bundy Tapes, kde stejný tvůrce bravůrně podává podrobné líčení hrůzných činů i ohavného charakteru Teda Bundyho. Zde jsem očekávala dramatizaci toho kvanta informací, dočkala jsem se ale jenom mdlého a nezajímavého paskvilu, který Berlinger uchopil opravdu nešťastně. Všechny ty hrůzné a morbidně zajímavé činy Bundyho film přechází se zarážejícím nezájmem. Kdybych neměla předchozí znalosti Bundyho života, z filmu bych nepochopila téměř nic - kdy a jak začal vraždit, kolik měl obětí, kde byly jeho rajóny a proč mu to všechno tak procházelo. Netuším, komu byl film určený - člověk, který jeho vražednou "kariéru" nezná, se absolutně nic nedozví, a pro člověka, který si o Bundym něco málo přečetl, jsou informace z filmu až příliš povrchové a chaotické. Zac Efron, přestože se snažil a v roli nebyl vůbec špatný, to opravdu nemohl utáhnout. ()

Faila

Ok, asi chápu režisérův záměr vyvolat v divákovi stejný pocit jako zažívali lidé z Bundyho blízkého i širšího okolí a ukázat, jak snadno je dokázal zmanipulovat. Jen nevím, jestli Berlinger počítal s tím, že diváci budou znát celý příběh, vyšetřování, okolnosti, případně režisérův dokument. Ve filmu se mělo podle mého objevit mnohem více věcí prokazující Bundyho vinu. Protože divák, který si nebude nic dalšího dohledávat, může mít pocit, že byl celý případ zmanipulovaný a na elektrickém křesle skončil nevinný člověk. Jasně, není to dokument, ale těch pár mini náznaků, že hlavní postava je opravdový netvor, mi přijde silně nedostačující. A celý snímek na mě, navzdory původnímu záměru, působí velmi zkresleně a pokřiveně. ()