Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

r.carlos

David Lynch se opět předvedl, on prostě musí do filmu implantovat svou vizi rozbité porcelánové panenky...velmi se mi líbily výborně zachycené detaily zahořivší zápalky a doutnající cigarety. A zpívající Cage v hadím saku je skutečně neodolatelný. ()

harmonikar

Milujem tento film.Lula a Sailor tvoria jednu z mojich najobľúbenejších filmových mileneckých párov.Snažia sa uchrániť si svoju lásku vo svete plnom násilia a šialenstva.Dvaja proti celému skurvenému svetu.David Lynch natočil svojskú romancu do ktorej zakomponoval viacero odkazov na jeho obľúbený film Čarodej z krajiny Oz.Tak ako v mnohých Lynchovich filmoch aj v tomto vystupuje niekoľko vyšinutých podivínov,napr.Lulin mentálne chorý bratranec Dell(Crispin Glover),Juana Durango(Grace Zabriskie) dosahujúca orgazmus pri zavraždení detektíva Johnnieho Farraguta(Harry Dean Stanton),jej sestra Perdita Durango(Isabella Rossellini),Lulina panovačná,bláznivá matka(Diane Ladd-skutočná matka Laury Dern),no a napokon je tu hnusne slizký magor Bobby Peru(Willem Dafoe).Na jeho ,,pôvabný" úsmev sa jednoducho nedá zabudnúť.Laura Dern a Nicolas Cage ešte pred začatím nakrúcania spolu strávili víkend v Las Vegas,aby sa medzi nimi vytvorilo puto a aby získali podnety pre stvárnenie svojich postáv.Ich milostné scény sú nádherne vášnivé a divoké.Soundtrack je výborný.Vo filme zaznie aj inštrumentálna verzia krásnej skladby,,Wicked game" od Chrisa Isaaka.Jednu z troch verzií videoklipu k tejto skladbe natočil David Lynch.Nádherná je záverečná scéna,keď Sailor zaspieva Lule skladbu od Elvisa Presleyho ,,Love me tender". ()

tomas15

Úkaz toho, že vůbec nezáleží na žánru ale na lidech, kteří za tím stojí. Je jedno jestli to je o lásce, o sloním chlapovi nebo o něčem, co člověk ani nedokáže vysvětlit. Důležitá je schopnost tvůrců vytvořit osobitý film a ne pracovat podle osnov. Kdyby všechny filmy o lásce měly tolik vtipu a originality... Dobře, není to asi uplně typickej romantickej film, možná jen jakási alternativa pro "neromantiky". ()

DrCreo

Zbesilosť v srdci, a ja som pociťoval len rozčarovanie v mojej hlave. V tomto prípade je to, ale, myslené skôr v pejoratívnom zmysle. Mal to byť príbeh o láske, čo i bol, lenže pochovaný a zadupaný niekam hlboko pod zem pod vplyvom nekonečného množstva zvráteností, ktorých som bol svedkom (u iných Lynchových filmov ma to až tak neiritovalo, ale tu toho bolo, už máličko nad mieru mojej znesiteľnosti) A ja som len dumal, či sledujem toho istého Lyncha, ktorého som si tak obľúbil, ujeté postavy a spŕška zvráteností ma utvrdili v tom, že tomu tak je, avšak chýbalo mi povestné "lynchovské" vtiahnutie do deja, a aj opojnosť z diel predošlých (myslené v poradí, v akom som ich videl, nie chronologicky usporiadané podľa roku výroby) – pre Lyncha tak typická, ktorou ma dokázál pán režisér vždy dokonale odzbrojiť. Takto som bol len v roly pasívneho pozorovateľa. Hold, asi som bol príliš namlsaný z Mulholland Drive a Lost Highway, ktoré sa mi našťastie pre mňa (a na nešťastie pre Wild at Heart) dostali do ruky skôr. ()

Hrobař

Je to divný, je to zamilovaný, je to odvázaný, je to kýčovitý, ale postelový scény a autentický písně si mě dostaly. ()

2sistem

Romance podle Lynche mě bavila, ale přesto ve mě nevyvolala hlubší dojmy. Pamatuji si pár šílených scén, včetně bizarního konce a písně od Elvise. Proč mám stále větší pocit, že ve filmech DL herci nehrají díky věrohodným výkonům, ale žijí svou roli? ()

Robbie odpad!

Tento film mi nič nedal. Herecké výkony sa mi zdali otravné, nesympatické a umelé na čele s pani mamičkou, ktorú by som najradšej strelil do hlavy. Chcel som dať pánovi Lynchovi ešte šancu po tom, ako som zhliadol Lost Highway, ktorý mi síce taktiež nič nedal, ale aspoň mal dobý soundtrack, nejakú tú atmosféru a zaujímavé postavy, ale sekol som sa. Wild at heart som nevládal ani dopozerať. Viem si predstaviť, že nad Lynchovou tvorbou niektorí umelci a hipsteri onanujú, ale osobne sa neviem stotožniť s predstavou že 2 hodiny sledovania nezaujímavého príbehu, nesympatických postáv a sem tam nejakých divných obrazov sa dá považovať za tak strašný kus umenia. Až sa mi paranoidne začína zdať, že si ten chlap robí z divákov srandu a zabáva sa na tom ako obdivujú niečo čo mu skrslo v hlave keď tlačil na záchode.Takýto film by som vedel kľudne natočiť aj ja, len tak zo srandy. Ospravedlňujem sa ak je moja reakcia príliš prchká a niekoho sa dotkla, ale som len naštvaný že som zabíjal svoj drahocenný čas zbytočne. ()

existence

Tak tu máme slaďák v podání Lynche. Zdlouhavé! Těšil jsem se až to skončí. Konec byl dobrý, ale film bych zkrátil na půlku. Kořením měly být děsivé artefakty a hororová hudba, ale bylo to jen takové lynchovsky trochu samoúčelné. Jsem rád, že to mám za sebou. Kdo má ale rád ulítlou romantiku přijde si na své. ()

Lukkyn

Čekal jsem už v podstatě cokoliv znalý tvorby Lynche. Ovšem v životě bych si nevsadil, že se mi dostane romantického až přesladěného konce v jeho filmu. Snímek postrádá typické tajemno a mrazivou atmosféru. Naopak jako u většiny Lynchových filmů , kde chybí děj, tady najdeme celkem přehledný příběh s malým množstvím postav, což usnadní orientaci. Dafoe si tu střihl výstavního úchyláka a já si užíval každý moment , kdy byl na scéně. Závěrem tedy lze říci Lynch umí lépe , ale tohle je od něj určitě dílo z kategorie - stravitelných!!!!Pomalu jak se probírám jeho tvorbou začínám mít silný pocit, že už mi normální filmy nebudou stačit :-) ()

Popo

Pozeral som to len kvôli majstrovy LYNCHovy, ale pravdupovediac ma to nebavilo. N. Cage a L. Dern to zachraňujú, ale dej ma nejak nezaujal. Čisto môj názor, nič viac. :) ()

ragtime

Aaach, kde sú tie časy, keď si Nicolas Cage, resp. jeho agent, vedeli vyberať filmy. A to, akú kreáciu vykúzlil Willem Dafoe, tak to je koniec. Tie prskance slín som cítil až ku mne. ()

gizi

Drsné až úchylné, ale to filmovému fanouškovi nevadí, možná naopak, pokud je dávkováno a podáno správně. Doplněno výbornou hudbou. Oliver Stone se zde jistě inspiroval ve svých Zabijácích. 80%. ()

michalkop

Na Lynche až překvapivě kultivovaný film, který dává smysl a drží pohromadě. Osud hlavních hrdinů mě překvapil v dobré slova smyslu a Lynch mi tím vyrazil dech. Proč stojí za to to vidět? Krásná Lula a ujeté dialogy, super road movie. ()

mrtvej_pes

Z filmu přímo srší nespoutanost a zamilovanost - a to asi intenzivněji než u kteréhokoliv filmového Lynche. Bohužel ale do takové míry, že některé scény působí spíše náhodně, ne tak uceleně jako u jeho ostatních filmů (tanec prostitutky na autě v Blue Velvet, v postatě celý Lost Highway). Tím pádem se z Zběsilosti v srdci stává Lynchovým nejméně zajímavým filmem. Nicméně povinnost pro fanoušky Nica Cage a W. Defoa, jejichž samotné kreace stojí za zhlédnutí. ()

Ammit odpad!

Asi takhle to vypadá, když, dáte do ruky kameru komukoli, koho potkáte a řeknete: ,,Něco toč,'', a pak to slepíte dohromady. A když na tomhle hnoji bude slavné jméno, dostane 78% jen to mlaskne. ()

RPGman

Cage je super! Lynch je super! Tenhle film je celej super, ale hvězda dolů za to, že sem nějaké pasáže nepochopil. ()

ESENBE

wow toto je parádní šílenost a skvělý film. Dlouho jsem na něj zapoměl než se na mně usmál z poza regálu benzínky , kde mají vždy velký výběr filmů a stavuju se tam každý týden. Cestou domů jsem se těšil na uchýlného uchyláka Dafoa a jeho ,,fuck me, fuck me, fuck me ,,. Těšil jsem se na Lauru Dernovou a její svérázný projev a to její aaaach a přičupnutí, když Nicolas, v pro mě jeho nejlepší roli, zpívá. Jak jsem si to pustil nemohl jsem od toho odtrhnout oči a stejně jako před třemi lety jsem si říkal, že jsem se špatně narodil. Že jsem se nenarodil v této době na tomhle místě a nesedím v cabrioletu s laurou dern po boku, v saku z hadí kůže, cigárem v hubě a elvise už v rádiu nehrají. Říkejte si co chcete o tom, že je to ujeté a že ostatní herci nepodávají nějak oslnivý výkon. Pro mě to byl, je a bude zase jeden s filmů, kvuli kterému budu milovat staré cadilacy, elvise a černé sluneční brýle. Tenhle film má koule i styl ... ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti