poster

Poslední Mohykán

 • USA

  Last of the Mohicans, The

 • slovenský

  Posledný Mohykán

Dobrodružný / Válečný / Romantický / Western

USA, 1992, 112 min (Director's cut: 117 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ***

  Pěkná historicko-dobrodružná romanťárna vyčarovaná hlavně nádhernou hudbou a kamerou.(27.12.2010)

 • sud
  *****

  Nádherný film podkreslený geniální hudbou s velkolepými bitevními scénami. Román od Jamese Fenimora Coopera jsem četl. Celý. Všechny části. Kdyby se měl celý beze zbytku zfilmovat, musel by zabrat minimálně desetidílný seriál. Ale Michael Mann vybral z této románové ságy nádherný příběh o odvaze, lásce a cti. Celý film je neskutečně napínavý, zvláště na konci filmu tuhne krev v žilách. Závěr není příliš happyend, je to téměř Shakespeare. Na filmu jsou silné rovněž herecké výkony Daniela Dey Lewise, Madeleine Stoweové, Russela Meanse a Wese Studiho. Jeho Magua je ten nejlepší indiánský záporák ve filmových dějinách. Nebývá zvykem, že by western, natočený v devadesátých letech byl dokonalým filmem a klasikou. "Poslední Mohykán" to dokázal.(18.2.2005)

 • Eddard
  *****

  At long last... dlouho jsem tenhle starší filmek sháněl, zaváněl příslibem historické romance, Mannova prvního slavného kusu, krásnou Madeline Stowe a skvělým Day-Lewisem a v první řadě grandiózně elektrizujícím soundtracekem... ten jsem totiž poslouchal už roky před tím a ona píseň, která osudově burácí při poslední dlouhé scéně pomsty, ve mě vždycky probouzela úžasný pocit něčeho vznešeného... teď, když jsem viděl, při jaké scéně zní, mám ji ještě raději. Celkově tak jde říct, že se mé očekávání dopuntíku splnila. Krásný, pěkně (třebaže ještě ne tak precizně jak později u Heat, Collateralu) vyprávěný příběh, oduševněle krásná Madeline Stowe, heroický Day-Lewis a překrásné exteriéry, snímané bohovskou (Mannovskou) kamerou... To všechno a ještě víc je Poslední Mohykán. Bravo! 90%(17.12.2006)

 • Malarkey
  ****

  Dlouho jsem tento film obcházel, až jsem nakonec neodolal. Titulní skladba je mi víceméně dost známá a tak jsem byl zvědavej, jak dobře jí tvůrci zakomponují do filmu. O to horší bylo, když jsem během filmu pochopil, že film táhne jenom ta jedna známá písnička a nic jinýho na něm vlastně dobrého, co se týče muziky, není a to mě vcelku zamrzelo. Důlěžité je ale to, že příběhově je to suprový film, kterých se po světě tolik netočí. Nápad je to také zajímavý. Přecijen, jak často se ve filmu objevuje téma indián, když nebudu brát v potaz Odpadlíka. Jen tomu prostě nemůžu dát plný počet. Pro někoho je to dost možná historická pecka, pro mě jenom film, od kterého jsem čekal o dost víc a i když jsem dostal dost, stejnak to bylo dost málo na to, aby to bylo obodování na plno.(27.9.2009)

 • BadoXXII
  *****

  Neskutočne nadupaná záverečná polhodinka, parádna hudba a spolu s Indym najlepší dobrodružný film všetkých čias!!!(7.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace