Poslední Mohykán

Last of the Mohicans, The

Posledný Mohykán

Dobrodružný / Válečný / Romantický / Western

USA, 1992, 112 min (Director's cut: 117 min)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $75,505,856Tržby Celosvetovo $97,700,000║ Dokonalé! /100%/(30.6.2005)

Výborný film se skvělým Daniel Day-Lewisem, naprosto úžasnou a lahodnou ústřední melodií a příjemným tempem. Klidný film se vším, co k těmto filmům patří. (Bude za nějaký čas opraveno až opadne to nadšení, ale ani po třetím shlédnutí neopadlo, divné...)(17.7.2004)

Pro mě je poslední mohykán jednoznačně a bez debat nejlepším filmem Michael Manna a zároveň jednim z nejlepších dobrodružněakčněromantických filmů všech dob. Hned od prvního záběru dokáže Poslední Mohykán neskutečně upoutat, sice mi přišlo, že to nastolený tempo neudrží po celou dobu, hlavně prostřední část je trochu chudší, ale ta závěrečná pulhodina je úplně nadpozemská, něco tak skvělýho jsem už hodně dlouho neviděl nebo možná vůbec. A do toho všeho zní tak úchvatná hudba až úplně mrazí. U mě se tenhle soundtrack staví hned vedle původně nedotknutelnýho Conana. A o hereckým zastoupení se snad ani nemá cenu bavit. Daniel Day-Lewis ve svý nejlepší roli, nejdrsnější herec indiánských rolí vůbec Wes Studi a skvělá Madeleine Stowe, tomuhle prostě dám pět i kdybyste mě mučili(22.1.2007)

Vyndavání srdce, upálení, závěr = slušné trauma po zbytek dětství & zatím jediný mnou zhlédnutý Mannův film, o kterém mohu říct, že se mi líbil.(20.2.2006)

Michael Mann je génius. Spolu se scénáristy přetvořil nudnou Cooperovu knihu v neobyčejně silný příběh, podpořený výbornými hereckými výkony a nádhernou výpravou. Poslední čtvrthodina pro mě představuje jeden z nejsilnějších filmových zážitků, jaké jsem kdy prožil... Ano, i díky hudbě Trevora Jonese.(2.7.2007)

• Wes Studi