Jeden malý chlapec na pouti u stroje na plnění přání to své vysloví: chce být velký. Když se druhý den ráno probudí, zjistí, že se jeho přání splnilo a že jeho tělo přes noc vyrostlo. Uvnitř je to však stále stejný dvanáctiletý kluk. Musí se naučit, jak žít v neznámém světě dospělých, najít si práci a projít první milostnou zkušeností se ženou. Co se o tomto podivném světě dozví? (TV Prima)

TeeAge

| Rozpočet: 18 miliónov $ | Tržby: 151,7 miliónov $ | Príjemný rozprávkový film z detstva, ktorý má jednu dobrú myšlienku, ktorú potom omiela behom celej stopáže. Ako dieťa ma to okúzlilo, malo to niečo magické do seba, ale dnes je to medzi filmami Toma Haksa asi najslabší kus - čo skvelo reflektuje aký skvelý zoznam účinkovaní má... ()

Aluska88

To nevyspělé dítě se zárodky naivity, dětinskosti a dobrotivosti bylo v Tomu Hanksovi již tenkrát:) Již když byl "Velký" jsme v něm mohli spatřit rýsující se prvky legendární postavy, kterou ztvární o léta později a jež mu i onomu filmu zajistí masovou popularitu a stane se dle všemožných žebříčků jedním z nejlepších a nejoblíbenějších filmů historie. A jehož sláva a obdiv trvá stále. This "Big one" je vtipný a příjemný film, jeden z těch, kdy se díváme na Toma Hankse ještě jako na neznámého herce a ne jako na "Hollywoodskou hvězdu." ()

genetique

Hanksov vstup do prvej ligy vo veľkom štýle, kde potvrdil svoj herecký multitalent. Nie je núdza o humor, dramatický nádych, rozprávkovosť, decentnú romantiku a konzumentský záver. Jednoducho pohodová klasika. 85%. ()

Hellboy

První film s Tomem Hanksem, který jsem kdy viděl, a pamatuji si jen to, že jsem byl opravdu malý a něčeho jsem se děsně bál. Při opakovaném zhlédnutí si nedokážu vybavit, co to bylo :D ()

Le_Chuck

Jedna s komédii môjho detstva a film po ktorom som si zapamätal Tomas Hanksa. Veľmi príjemný pohodový filmík, ktorý diváka len tak pomaly unáša. Veľa krát som premýšlal čo by som spravil keď budem veľký. Teraz som veľký a dávam 5 hviezdičiek. ()

Spiker01

Devadesátky už mam celkem projetý, tak musím jít zase trošku dál. A rozhodně bych nečekal, že mě Velký takhle pohltí, obzvláště po nepříliš záživném začátku jako přes kopírák těchto rodinných fantasy komedií. Pustil jsem si rozšířenou edici (skoro 30 minut navíc!) a dal bych si klidně celý seriál, jelikož ten Tom Hanks je prostě neskutečný a jeho příběhy bych užíval i dál. Skvělé, ač trošku pozapomenuté, dílko...10/10 ()

sud

Jeden z filmů mého dětství s příjemným (tehdy ještě nepříliš známým) Tomem Hanksem, který zde dokázal uplatnit sůj komediální talent. Zajímavá myšlenka, vkusné zpracování, inteligentní humor. 80%. ()

castor

Malý velký Tom Hanks v plné komediální síle, The Big platí za to nejlepší, co v jeho rané filmografii vzniklo. Byl dítětem, chtěl to změnit. Byl dospělý, náhle svobodný, brzy bohatý a ještě k tomu mohl zůstat prostřednictvím firmy specializující se na hračky stále malým chlapcem. Do toho nenávist kolegů, odcizení se s kamarádem z dětství a zájem pohledné spolupracovnice. No, snadné to mít Hanks v laskavé komedii Penny Marshall nebude – v pokladnách kin to ale překvapivě snadné měl a díky tržbám se stal velkým komerčním překvapením roku. Zaslouženě.. ()

MM_Ramone

Práve vo filme "Veľký" som prvý krát zaregistroval Toma Hanksa ako herca s veľkým potenciálom. Čo mi svojimi neskoršími úlohami potvrdil. To ako tu stvárnil postavu a charakter 13-ročného Josha Baskina, ktorý sa vplyvom svojho priania ocitne zo dňa na deň v tele dospelého muža, bolo parádne herecké predstavenie. Jeho výkon je najsilnejším elementom tohto filmu. *** ()

Dan9K

Chcete, aby vám bylo tak trapně, že se budete chtít někam schovat i přesto, že vedle vás vůbec nikdo není? Tak tento pitomoučký film je celkem dobrá volba. ()

freddy

Film Velký znám už hodně dlouho, poprvé jsem ho viděl někdy před 10 lety (kolem roku 1998). Tenhle film je velmi originální a nutno dodat, že také velmi vtipný. Zdobí ho navíc perfektní herecký výkon Toma Hankse, který prostě utkví v hlavě hodně dlouho. Já osobně zastávám názor, že pokud jsem schopný si scény z nějakého filmu vybavit i několik let poté, co jsem ho viděl naposledy, tak je to film kvalitní. A to tento film splňuje. Scény ze strojem jménem Zoltar nebo s automatem na limonádu, který má Josh ve svém bytě, se mi vybavovaly i mnoho let po tom, co jsem film viděl naposledy. Takže pro mě jednoznačně kvalitní záležitost, kterou znám už od dětství a pořád mě baví. Uděluji čtyři hvězdičky, i když jsem byl velmi nerozhodný, jestli neudělit maximum, ale na to je vždycky času dost, a jeden brilantní herecký výkon nedělá celý film. Takže prozatím je to za čtyři hvězdičky. ()

MMR

Krásný úkaz, jak se dá pojmout náhlý skok dítěte v dospělé dítě a poté v zodpovědného dospělého. K tomu přidejme nápaditý humor a na světě je skvělý film. Tohle má hodně do sebe, což se mi strašně líbí. Plus ten příjemný konec to celé podtrhává. P.S. V roce vzniku tohoto filmu jsem se narodil :-D ()

Xmilden

Tom Hanks je takové americké zlatíčko. Při koukání na komentáře u letošního Shazama jsem se všude dočítal, že Velký to udělal lépe. Velký lépe dokázal zužitkovat duši kluka v dospělém těle. Jsem z toho docela na vážkách, jestli jsem sledoval stejnou pecku jako ti uživatelé, kteří tohle vykřikovali. Za poctivou rodinnou osmdesátku 65% ()

cheyene

Co říct na úvod? Neumím si představit, že by hlavní roli hrál kdokoli jiný než Tom Hanks. Jemu podobné role opravdu svědčí. "Velký" je chytlavý nejen svým námětem, ale také celkovým podáním, v němž není nouze o humor, romantiku (když se nad tím zamyslíme, tak lehce zvrácenou - pedofilně gerontofilní), ale také dávku fantasy či sci-fi. ()

juta

Při sledování se mi toho tolik vybavovalo, i když jsem to viděl před více jak deseti lety. Přesně ty scény a přesně jsem věděl co bude následovat. Záběr na Zoltara s tajemně krásnou melodií ve mě vyvolalo i po tolika letech husí kůži. ()

Fiftis

Hoci zastávam skôr náročnejšie filmy s Tomom Hanksom, v tomto prípade nie je na škodu sa úplne uvoľniť a odreagovať u tejto síce možno jednoduchej, ale nijako nenásilnej komédií s vtipnou zápletkou, kedy malý chlapec chce byť jednoducho "veľký". Tom Hanks je mladík na začiatku svojej kariéry, osobne mu dávam viac prednosť ako profesorovi Robertovi Langdonovi v Šifre majstra Leonarda, avšak aspoň je porovnateľné, ako sa jeho herectvo vyvíjalo. Film môjho detstva + mladučký Hanks. Pri filme si vždy zaspomínam na moju mladosť a o tom aj film predsa je. ()

JohnnyD

Príjemná dosť nekorektná komédia, ktorá sa na konci mení v riadne korektnú a predvídavú volovinu a zo začiatku chytrý scenár ku konci prebehne k strašne klišovitému moralizovaniu. To platí aj o hercoch, hlavne o Hanksovi, ktorý je na začiatku úžasný a na konci už nemá vôbec "gule" ... jedna zo slabších Hanksoviek, ale dobrá ... PS: mini rola Jona Lovitza, nijak výrazná, škoda ... ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela