Jeden malý chlapec na pouti u stroje na plnění přání to své vysloví: chce být velký. Když se druhý den ráno probudí, zjistí, že se jeho přání splnilo a že jeho tělo přes noc vyrostlo. Uvnitř je to však stále stejný dvanáctiletý kluk. Musí se naučit, jak žít v neznámém světě dospělých, najít si práci a projít první milostnou zkušeností se ženou. Co se o tomto podivném světě dozví? (TV Prima)

Chrustyn

Příjemná a pohodová rodinná komedie, ve které exceluje "velké dítě" Tom Hanks v době, kdy ještě nepřemýšlel o nějakých Oskarech. Opravdová pohodička. ()

Arsenal83

Dnes s odstupom času ten film príde až pedofilne. A plne sa stotožňujem s užívateľom Morien, ktorý trefne poznamenal, že keby boli pohlavia vymenené, tak by film nebol prijateľný už vtedy. Predsa len nejaký štyridsiatnik keby chcel šukať trinástku v dospelom tele... Nuž to už nie je príjemná predstava. Radšej nech sa už prevteľujú dospelí do detí, naopak to vyznieva čudne. ()

hansel97

Ty jo, celou dobu si říkám, že to bude jen fajnová komedie a ten konec mě rozsekal víc než Titanic, opravdu mě mrzelo, že Susan se nakonec nerozhodla omládnout a bylo to vážně dojemné, ale jinak opravdu slušně natočené, přestože mi námět poprvé zněl jako jedna velká kravina. Takže vyzdvihnout si zajisté zaslouží Rossův scénář a Hanksův výkon nemusím zmiňovat. Plusem je i příjemná délka, ne jako dvou a půl hodinové novodobé komedie. ()

eraserhead666

"Té říkáme pozoronost podniku." Z dnešního pohledu velmi milý (retro) návrat do mých oblíbených osmdesátek. Škoda je, že to je věc, která mě na silmu zaujala nejvíce. Vlastně ještě jedna otázka. Nechali by dneska ve filmu třináctiletého kluka, byť v těle třicátníka, udržovat vztah (a proč to nenapsat rovnou, souložit) s třicítkou? ()

duklak2

Vidíme snad poprvé "velkého" Toma. Snímek těží z dokonalého nápadu, udělat z malého chlapce dospělého. Těží z toho maximum a divák má o čem přemýšlet. Jelikož jsem film viděl v dětství, tak mě také napadlo, jaké by to bylo, kdybych se ráno probudil o několik let starší. ()

Mikah

Byly by to čtyři, nebýt toho romantického a sexuálního vztahu dvanáctiletého kluka s dospělou ženou. Romantika se sem vůbec nehodila, natož tak creepy. Škoda, jinak by to bylo zábavné. ()

Kamca_

Jeden z mých prvních filmů, co jsem kdy viděla. Hodně mě zaujal, hlavně výkon Toma Hankse. Podle mě film s výborným nápadem na scénář. ()

BoPo

Film, ktorý som videl ešte v detstve a rád si pozriem aj dnes. Dieťa vo svete dospelých. Vďaka svojmu prístupu koná neobvykle a tým pádom zažíva to, čo dospelí už nedokážu. Teda určite to nevie drtivá väčšina z nich. Veľký je určený večným deťom, ktoré svoju hravosť dokázali uchrániť pred všetkým a všetkými. ()

Tommassi3

"Nejsem si jistá, jestli s tebou chci strávit noc.." - "Myslíte přespat tu ??" - "No.. Tak nějak.." - "Dobře, ale budete pode mnou.." ;) ()

Lacike

Mam rad Toma Hanksa v dramach ale nikdy mi nepripadal vtipny ako komik. Tentoraz prvykrat dostal prilezitost predviest sa aj vo vaznej polohe ale väcsinu casu sa aj tak sprava ako otravne decko. Takze aj ked je namet celkom zaujimavy, tak prevedenie ma vôbec nebavilo a cely cas som sa nudil. Namiesto nejakych roztomilych scen som sa dockal len trapnosti. 4/10. ()

Terva

Film získal 2 nominace na Oscara ( jedna z nich pro Toma Hankse ) a 2 dvě nominace na Zlaté glóby, z čehož jednu Tom Hanks, v kategorii herec - komedie/muzikál, proměnil. Scénář : Gary Ross a Anne Spielberg - sestra Stevena Spielberga. Kamera : Barry Sonnenfeld. ()

svik

Jeden z vydařených kousků Tama Hankse. Tom si zde zahrál na nemotorného blbečka , kerý sám vlastně nevěděl co od života chce. Hm myslím že sem se docela bavil sice film měl slabší scénář a žávěr filmu nebyl až tak moc očekávaný, nebyl sem zase tolik zklamán. Tom všechno dokáže zachránit svým hereckým umem. Myslím že český dabing se nevivedl. Je to již dlouho co sem tento film neviděl a doufám že ho v telce brzo uvidím. ()

Marek1991

Všetci máme v sebe to detské správanie, vidieť to už len na tom, ako sa radi stále hráme. Navyše predajcovia hračiek sa niekedy tak vcítia do svojej práce, že sa správajú tak, ako tu hlavná postava, lebo iba keď poznajú detské predstavy, iba vtedy im môžu navrhnúť niečo, čo by ich bavilo, až sa to niekedy preháňa. Na hlavný motív tohto filmu sa natočili už aj iné, no toto aj keď trocha naivné dielo s takými umelými ničnehovoriacimi výrazmi je milé, zábavné, miestami uletené, možno vo mne hrá trochu aj nostalgia, no podľa mňa je celkom zvládnuté. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela