Jeden malý chlapec na pouti u stroje na plnění přání to své vysloví: chce být velký. Když se druhý den ráno probudí, zjistí, že se jeho přání splnilo a že jeho tělo přes noc vyrostlo. Uvnitř je to však stále stejný dvanáctiletý kluk. Musí se naučit, jak žít v neznámém světě dospělých, najít si práci a projít první milostnou zkušeností se ženou. Co se o tomto podivném světě dozví? (TV Prima)

Boogeyman

Jak já tenhle film jako dítě hltal a chtěl, aby mě potkalo to samé. Hanks je jako vždy skvělý a příběh tak krásně originální a přívětivý, až vám musí zvednout náladu. ()

Indiana

Zase až tak moc mě to nedostalo, samozřejmě Tom Hanks na tom nemá žádnou vinu, neboť se tu opravdu předvedl, ale tak ze 40% jsem se u toho nudil. ()

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Tom Hanks, námět, příběh -závěr mohl být klidně rozšířen/// Velice milý film s příjemným dějem a s kouzelným herectvím Toma Hankse u kterého mě ani nenapadlo, že by to mohl jen hrát. Jako rodinný film tento snímek velice boduje a troufám si říct, že se bude líbit skutečně všem./// Celkem 80%/// ()

GilEstel

Jeden z povedenějších tzv. rodinných filmů. Doslova pohádková romantická komedie pro malé i velké děti. Aneb kdo z nás není v duchu alespoň trochu dítětem? Ten dětský svět si v sobě nese každý z nás. I o tom je tento film. Film, který pohladí po duši. Neb oč je dětský svět čistší a lepší než svět dospělých. Zamysleme se nad sebou. I děti nás mohou mnohému naučit. První z velkých rolí pro Toma Hankse a pro mě jedna z nejlepších. 76% ()

Allien.9

Krásný, dojemný film o slastech a strastech dětství a dospělosti. Mimochodem... Můj první film s Tomem Hanksem.;-) ()

HAL

Zajímavý nápad na film o dítěti v lidském těle je evidentně ze škatulky "pro celou rodinu" a tedy by se u něj měli bavit jak malé děti tak i dospělí - já jsem někde mezi tím a bavil jsem se jen u pár scén, zbytek je buď nudný a nebo vyloženě dětský. ()

kingik

Hanks za mlada pochopitelně nedostával role jako má nyní. A podle toho tento film o malém chlapečkovi, který toužil být dospělý tak moc, až se mu to jednoho rána opravdu podařilo, vypadá. Není to sice nudné, ale spíše ve stylu "vtipe vylez". Klady: nějaké nápady se najdou. Zápory: působilo to na mě dětinsky, skoro žádný obstojný gag, nepříliš zajímavě zpracované, odhadnutelný závěr, podobný námět není ojedinělý, pro mě blbina na jedno zhlédnutí, ke které se už nevrátím. Mé hodnocení: 40% ()

Webb

[5/10] (Fox, Gracie) (Barevný /// Produkce: James L. Brooks, Robert Greenhut /// Scénář: Gary Ross, Anne Spielberg /// Kamera: Barry Sonnenfeld /// Hudba: Howard Shore /// Nominace na Oscara: Gary Ross, Anne Spielberg (scénář), Tom Hanks (herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Tsuki

Místy velmi vtipný a zároveň milý film o tom, jaké to asi může být, když se třináctiletý kluk ocitne v těle dospělého muže. Je to dar shůry? Nebo spíš prokletí? Nebo obojí? Jak si asi dokážeme představit, dospělý život má pro malého Joshe své sladké chvilky i těžkosti… Tom Hanks to zahrál velmi přesvědčivě a moc jsem se jeho projevy bavila. Filmu navíc nechybí onen lehce nostalgický punc starších osmdesátkových/devadesátkových filmů, který mám ráda. A zároveň chci vyzdvihnout, jak hezky je tam vykreslený vznik a vývoj vztahu hlavního protagonisty s kolegyní z práce. Myslím, že je to tak citlivě a vkusně podané, že moc nerozumím, proč někdo film odsuzuje s tím, že jde o „zneužití“ dítěte… O tom film opravdu není. Naopak je to velmi lidsky a uvěřitelně podáno, a ostatně, láska může kvést v každém věku. :) ~(4,3)~ ()

Anderton

Keď sa pozerám na tunajší plagát k filmu a čítam jeho dej, neveril by som, že by som mohol dať tomuto filmu viac ako dve hviezdy. Hanks je proste nesympatický. Už od začiatku jeho kariéry. Ale vie si dobre vyberať scenáre. Big je komédia, ktorá má šarm, je vtipná a Hanks je v nej presvedčivý. Len akosi neverím, že keď má už trinásť, tak ho stále viac zaujímajú počítačové hry, ako telo Elizabeth Perkins. To ma napadlo, keď som videl film ako 14 ročný. Ale je to rodinná komédia, tak nebudeme zbytočne hľadať chyby. ()

francis

Tom Hanks nikdy nebyl přesvědčivější. Tohle je jeho film, a hlavně (i když nejen) díky němu je to jeden z mála "rodinných" filmů, na který můžu koukat, aniž bych se u toho naštval. Není to prostě hloupá slátanina, a to je v tomhle žánru asi zásadní věc. ()

Kothy

Skvělý výkon Toma Hankse. Téhle 80kové klasice jsem se dlouho vyhýbal. V podstatě příběh je dost jednoduchý. Z 13-ti letého kluka se přes noc stane dospělý. To mu samozřejmě přináší spoustu nepříjemných a komických situací. I tak se mu ale z toho podaří vytěžit maximum. Vše se změní až ve chvíli, kdy pozná lásku. Bude chtít být zase dítětem, nebo důstane dospělý. Kvůli některým momentům určitě stojí za to film vidět. Je to sranda. "Vždycky mě přitahovaly sopky." :D ()

boshke

Tom Hanks je tady jako třináctiletý kluk naprosto úžasný. Wall Street jsem sice stále neviděl, ale pochybuju, že tam Michael Douglas hrál lépe než tady Tom :) Dětská klasika, která zcela upřímně ke konci trochu ztrácí na dechu, ale na lesku jí to moc nebere... 70% ()

nash.

Milá jednohubka, která časem už trošku vybledla, i když zase ne tka moc jako třeba Splash, abychom zůstali mladého Hankse... ()

Rocky62

Neskutečně milý film, který má hodně co nabídnout. Vedle skvělého herectví Toma Hankse mu nechybí sympatie postav, příjemná hudba a zajímavá myšlenka, díky které je jen na divákovi, zda závěr pochopí jako...řekněme spíše špatný či dobrý konec...Film srší vtipem, sentimentu je akorát a o emoce také není nouze. Amerika s nádechem 80. let má zkrátka jedinečnou chuť. P.SElizabeth Perkins je pěkná čičinka. ()

LoLaa

Tom Hanks není jen Forest Gump! A to v tomhle filmu dokázal stoprocentně. Jak někdo dokáže takhle dokonale zahrát 13letého kluka v těle dospěláka, tak nad tím mi zůstává rozum stát. Opravdu velmi příjemný film! :) ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela