Reklama

Reklama

Šílený Max: Dóm hromů

  • Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)
Trailer

Obsahy(1)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (359)

mzss1 

všechny recenze uživatele

|50%| Abych se přiznal, už se mi do tohoto třetího dílu známé trilogie o Šíleném Maxovi moc nechtělo. Po letech jsem si říkal, že si na tuto údajnou klasiku trošku posvítím. Staré klasiky já rád ocenuji, ale toto mi moc nesedlo. Vyloženě to není špatná trilogie, jen si mě nezískala. Původní film mi přišel moc utahaný, druhý byl už akčnější, ale akce mě moc neuchvátila, neměla až tak velký náboj, takže opět průměr a toto je zcela odlišný díl. Pár zajímavých scén se zde najde, postapo prvky tu máme, akce tu moc není, ale o to mi moc nešlo. Třeba finále mě už vůbec nebavilo, to jsem skoro spal u toho. Slabší průměr, slabší 3 hvězdy – tak bych celou trilogii zaonačil. Žádné velké zápory tu nejsou, ale zase ani nic výjimečného. Mel Gibson má tichou, samotářskou postavu, takže v rámci jeho role to hraje asi přirozeně. No, nebavil mě. Stejně jako zbytek hereckého obsazení. Toť vše. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Oproti skvělému druhému dílu zde máme velký krok zpět. Na celém snímku je velmi bolestně vidět, že byl točen dvěma režiséry, z nichž každý měl očividně o finálním výsledku zcela jiné představy. Tento aspekt je znatelný zejména co se scénáře a návaznosti scén týče. Ve finále tedy dostaneme velmi zmatenou rádoby postapokalyptickou podívanou smíchanou s elementy jako vystřižené ze Země Nezemě. Tohle se bohužel moc nepovedlo. „These our witness, Aunty. Us suffer bad. Want justice. We want Thunderdome!“ ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

V trojce dospěl rozklad civilizace až k začátku obnovy a styl filmu se opět posunul - trojka přišla o brutalitu (oproti jedničce a dvojce tu poprvé není žádné znásilnění) a pokračuje v humorném ladění dvojky a optimismu jejího závěru. První třetina filmu v Bartertownu je svižný postapo akčňák s Maxem, který je i bez svého auta badass, a s efektním soubojem v Dómu hromů. Působivě i rozpačitě pak působí druhá třetina, kde Max potkává izolované společenství dětí s vlastní historií přecházející do mytologie, do níž je začleněn coby mesiáš. Miller tak v jednom filmu podchycuje dva postapo přístupy - akční a filozofický, ale výsledek je rozklížený. Po postavě nemluvícího divokého dítěte ve dvojce, které naznačovalo zdegenerování lidstva do totálního barbarismu, je to krok zpátky a zároveň dopředu, a akční sérii to dodává zajímavý přesah, ale také ro retarduje tempo akční filmu. Končí se opět akčně efektní honičkou s postapo vlakem. Je to zvláštní film, který plně neuspokojí asi nikoho, ale tvůrci měli vizi. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Když jsem viděl závěrečný třetí díl z akční trilogie Mad Max, nebylo mně jasné, co selhalo ve filmu jako první, ale negativní dominový efekt se postupně podepsal na celém vyznění filmu. Od castingu vedlejších rolí až po neschopnost podat film nápaditě a akčně. Mel Gibson je nejsvětlejším bodem na konci hodně černého tunelu, ve kterém vrazíte do Tiny Turner, protože si jí v té tmě nevšimnete. Proč byla do filmu obsazena, když nemá herecký talent ani co by se za nehet vešlo, to zůstalo nezodpovězeno. Nijak se nevyznamenalo ani to ostatní. S postupující sérií docházely nápady, ale to by přece nevadilo, kdyby se ve filmu o slovo hlásila akce. Místo akčních orgií, je film prošpikován kopou keců v post-katastrofické budoucnosti, ve které se octneme, ale z níž tvůrci téměř nic nevydolovali, a to její kulisy nevypadaly vůbec marně. Očekával jsem akční nářez, a oželel bych i nějakou tu absenci sofistikované myšlenky, ale že se budu tak nudit u třetího dílu, který měl být vrcholným zakončením celé série, jsem nečekal. V tomhle filmu všechno podstatné selhalo. Gibson a výprava zbabraný dojem nemohli vytáhnout do smířlivější roviny. 40% ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Prvý diel, ktorý sa pokúša o nejaký príbeh, no je to ešte väčší bolehlav, než sa dalo čakať. Úvod s Tinou Turner je výplach neskutočných rozmerov a nachádza sa tu asi všetko post-apo klišé ever. Vrcholom sú ale úplne nezmyselné dialógy a herecké výkony akoby boli všetci nadrogovaní. Nasledujúca Lord of Flies línia bohužiaľ tiež nedáva bohvieaký zmysel. Najväčšia škoda je, že z Maxa sa stal random vigilante, ktorý ako Hercules putuje z dediny do dediny a zachraňuje životy preživších. Napriek tomu všetkému je to stále dosť štýlové 80s béčko, navyše s riadnym rozpočtom (skvelá záverečná naháňačka a nasledujúci prelet lietadlom). Škoda len, že takýto rozpočet nemal radšej Miller pri jednotke. ()

Galerie (128)

Zajímavosti (21)

  • Scénář požadoval, aby tetička Entity (Tina Turner) řídila auto. Všechna vozidla byla ale postavena s manuální převodovkou a Tina Turner taková auta neuměla řídit. Bylo tedy nutné pro ni zkonstruovat vůz vybavený automatickou převodovkou, který vypadal jako vůz s manuální převodovkou. (ČSFD)
  • Tina Turner (tetička Entity) nazpívala pro film píseň "We Don't Need Another Hero". (blackrain)
  • Častým omylom je tvrdenie, že George Miller neskôr súhlasil s režiou akčných sekvencí a zvyšok filmu režíroval George Ogilvie. Tuto domněnku vyvrátil sám Miller tvrdením, že k nej došlo kvôli nejednoznačným tlačovým správam. Ve skutečnosti se oba Georgové rozdělili pouze v době, kdy Ogilvie natáčel velbloudí sekvenci. Inak trávili väčšinu času na natáčaní spolu. (m.a.t.o.)

Související novinky

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (více)

Reklama

Reklama